Küsimus hüdromootori kohta
#1

Küsimus oleks hüdromootorite kohta. Nimelt sai kunagi üks kartulisaputaja tehtud motoploki taha. Motoplokki enam pole aga tahaks saputajat kasutada. Eraldi mootorit pole vist mõistlik sinna ostma hakata. Kas hüdromootor kõlbaks sinna peale aretada seda ringi ajama? Hüdro teema suht võõras ja uuriks ennem kui hakata juppe kokku ostma. Oleks plaan panna t-16m taha see siis. Selle hüdropump on jällegi ns10. Või jääb asi juba pumba taha. Kuna hüdromootoril peaks natuke ikka kiirust ka olema. Või palju mootorid üldse võimelised kiirust välja andma. Äkki oskavad targemad kaasa rääkida sel teemal.
Vasta
#2

Hüdromootoreid on igasuguse kiiruse ja jõudlusega. Pead lähtuma vajadustest ja võimalustest. Umbkaudne vajaminev võimsus, pöörded, liitirid minutis ja siis näed kas põka hüdrosüsteem seda toita jõuab.Kindlasti pead ise eeltöö ära tegema mootori margi osas, sest mitte keegi Eesti edasimüüjatest ei vaevu sulle parameetrite alusel midagi otsima.
Vasta
#3

Mitu pööret ja mitu Nm pöördemomenti Su saputaja sisendvõllile normaalseks tööks vajab? Siis saab edasi mõelda.
Vasta
#4

(30-06-2020, 19:31 PM)v6sa Kirjutas:  Mitu pööret ja mitu Nm pöördemomenti Su saputaja sisendvõllile normaalseks tööks vajab? Siis saab edasi mõelda.

Pöördeid on nii raske öelda kuna masinat pole veel kasutada saanudki. Motoploki mootori peal kui sai katsetatud jäi kiireks. Netis videoid vaadates on ka täitsa erinevaid. Mõnel on üli kiire nii et kogu masin rapub kaasa, teisel käib päris rahulikult ja töö teevad mõlemad ära. Piisaks kindlasti ka jõuvõtu võlli pööretest. Aga t-16 nel pole kahjuks taga jõuvõtu võlli.
Sellepärast mõtlesingi hüdromootori peale, et kas need on võimelised üldse niipalju pöördeid arendama, et saputi tööle saada või kasutatakse neid pigem mingi aeglasemate vedude jaoks kuskil.
 Ehituselt näeb sama välja.

https://www.youtube.com/watch?v=FzuGUgm77Vg
Vasta
#5

Inimene, Sulle öeldi, et hüdromootoreid on väga erinevaid.

Pane saputi võlli otsa NŠ-10 ja saad 1:1 (no tegelikult kadude võrra aeglustava siiski) ülekande. Pumba võll peaks tegema 2/3 mootori pööretest. Mina teeks esimese asjana sellise proovi. Ei ole kallis proovWinkui kõlbab, vahetad korraliku "kümnekuubise" mootori vastu välja. Hammasrataspump kaua mootorina ei tööta!

Või paned ette JSV külge tõhusama pumba ja saad kiirendavat ülekannet ehitama hakata.
Vasta
#6

(30-06-2020, 22:42 PM)v6sa Kirjutas:   Hammasrataspump kaua mootorina ei tööta!

Kas oli seotud dreenimatta lekkega? Lihtsalt kontrollin mälu, sorry ot!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#7

Peamiselt lekkeõli probleemi pidasin silmas jah.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne