Võib kustutada.
#1

Võib kustutada.
Vasta
#2

Super! Kuna ise olen juba mõnda aega CNC plasma videoid ja ka valmis toote müüjaid jälginud, siis väga põnev mu jaoks. Kusagil kümpsi (10000eur) eest saaks sellises mõõdus normaalse valmis toote, hiina juppidest vast odavamaltki. Koos plasmalõikuriga. Hobikasutajale see natuke liiga palju. Nii et isetegemise vägagi ahvatlev. Aga kui CNC spetsialistist sõpra võtta ei ole, siis on pealehakkamist ikka tublisti vaja.
Vasta
#3

Pääsukestel on seal vist kõige huvitavam, näevad kõike laivis ja ilma ilma kärbetetta Big Grin Kohapealne  fännclaab Cool

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta
#4

Wäga Winge!

Jälgin huviga.

Tarkvara on juba olemas? Mida kasutad?
Vasta
#5

Huvitav mis sellise lahenduse plussid ja miinused on? 
Vasta
#6

(07-07-2020, 09:13 AM)inc Kirjutas:  Huvitav mis sellise lahenduse plussid ja miinused on? 
Niimoodi video pealt ei ole tal erilisi plusse ega miinuseid kui sellise väikse kiirusega töötab.
Kui aga hoogu juurde anda hakkab see pikalt väljaulatuv poom suuremal või vähemal määral vibreerima ja siis on lõikejoon laiem.
Plussiks võiks olla elektroonika kaasareisimine, mis vähendab oluliselt varjestatud kaabli vajadust aga kui juhtimine on pc baasil kaob see eelis ära.
Miinuseks on topelt ruumivajadus sest poom tuleb ju teiselt poolt välja ja täidab teise lauasuuruse pinna ära.
Ruumi võtab ta ka samas suurusjärgus kui laud mõõtude sisse arvata.
Kui aga lauda eraldi arvestada, siis on ruumi kokkuhoid olemas.
Me siin praegu juurutame umbes sama asja kohta kus ruum on piiratud, kuid meil sõidab see asi seina ääres aga poom ei liigu vaid X telg sõidab poomi mööda.
Laud aga on ratastega ja kuna ta ei sisalda ühtki asja mis ta väljas hoidmise välistaks siis saab lõikaja töökoja nurka ära sõita ja laua välja visata.
Lõigata vaja siis laud sisse ja põrandas olevate baaspunktidega fikseeritakse paigale.
Suurt ja rasket asja vaja lõigata, nagu näiteks 60mm paksune plaat siis seda peale tõsta on ka lihtsam kui laua saab ukse peale lükata kus on konks millega auto pealt raske asi üles tõsta.
Vasta
#7

Paar asja mis jäi silma:

Trapetskeermelatiga tekitad omale ainult probleeme. Alguses tahab mutter tolmuseks minnes kinni kiiluda, varsti on suur lõtk sees. Kui kuulkruvidesse ei taha investeerida, tee telgede ülekanded moodul1 hammaslatiga. 

Teiseks, niimoodi telgede otsa laagrite vahele kinnitõmmatuna telje kruvi on varsti ligadi logadi. Mootori poolsesse otsa kinnitatakse keermelatt jäigalt kahe aktsiaalkoormust kannatava laagriga, teine ots on nn ujuvalt. Näidiseks pilti ka
   

Lineaarjuhiku kelkudele pane juurde ZWX tihendikomplektid.

Kas ma nägin õigesti, et mootori kaablid on varjestamata?
Vasta
#8

(11-07-2020, 08:15 AM)donn Kirjutas:  Trapetskeermelati jaoks on telgedel kummaski otsas kaks trapetslati plokki, mida saab backlashi likvideerimiseks omavahel kokku lükata. Antud juhul tekkiski kiuksumine sellest, et need olid omavahel liiga koos. Lasime asja lõdvemaks ja asi liikus nagu või sees.

Trapetskeermelatt kinnitub kõikidel telgedel otstes survelaagritele ja neid on võimalik peale pingutada selleks, et 1,5 m pikkune latt ei lappaks ringi, kui sellele max rpm peale panna.

Väidan, et need lahendused on ebatäpsed ja ei kesta. Tee üks kord ja korralikult. 


Mingi keermelatiga liigutatavale pingile poleks vaja olnud ühele teljeotsale nelja lineaarlaagrit panna. Kuullaagrid jooksmas vastu terastoru oleks paras paariline keermelatile.
Vasta
#9

(11-07-2020, 11:31 AM)donn Kirjutas:  
(11-07-2020, 10:44 AM)ifffff Kirjutas:  
(11-07-2020, 08:15 AM)donn Kirjutas:  Trapetskeermelati jaoks on telgedel kummaski otsas kaks trapetslati plokki, ...

Väidan, et need lahendused on ebatäpsed ja ei kesta. Tee üks kord ja korralikult. 


Mingi keermelatiga liigutatavale pingile poleks vaja olnud ühele teljeotsale nelja lineaarlaagrit panna. Kuullaagrid jooksmas vastu terastoru oleks paras paariline keermelatile.
Kuullaagrid terastorul kannatavad eraldi külgekäiva spindliga (vajadusel) puitu ja alumiiniumi ka freesida?
Heh, sellise pehme konstruiga CNC-ga alumiiniumi freesimise võid juba eos ära unustada. Frees ei ole plasmapea, mis n.ö. niisama ringi sõidab. Mingi alla kilovatise spindliga puitu-vineeri vast ikka suudab hädapärast lõigata. Kuid ka sedagi üsna peenete freesidega.
Vasta
#10

(11-07-2020, 16:37 PM)donn Kirjutas:  
(11-07-2020, 16:05 PM)ifffff Kirjutas:  Heh, sellise pehme konstruiga CNC-ga alumiiniumi freesimise võid juba eos ära unustada. Frees ei ole plasmapea, mis n.ö. niisama ringi sõidab. Mingi alla kilovatise spindliga puitu-vineeri vast ikka suudab hädapärast lõigata. Kuid ka sedagi üsna peenete freesidega. Hindan mõttetuks ürituseks sinna frees aretada.

With all due respect - tunnen üleolevat suhtumist käesoleva ettevõtmise suhtes ja ma ei pea sellest lugu. Saan aru, et teenid freesimisega leiva lauale ja props Sulle asjatundlikkuse eest, aga nagu teistegi oma projektidega - ma ei pea Sinu ega kellegi teise vajadusi rahuldama.

Kui pead mõttetuks, siis pead mõttetuks, aga:

kõik minu plasmapingi 6mm alumiiniumprofiili/C-profiili otsakorgid/alumiiniumlehest detailid on identse konstruiga freespingil freesitud.
Su tunne üleoleva suhtumise kohta petab. Jah, juba 11 aastat tuleb leib lauale CNC-dega. Iseehitatutega. Juhtisin tähelepanu asjadele mis on selgeks saanud aastatega läbi praktilise kogemuse.

Eks kõik taandub sellele, mis on selle ettevõtmise pealisülesanne. Kui teha mingi äge masin, mille ehitamisest saab videosi teha, siis miks mitte. Kui aga töökindel masin, mis suudab aastaid tõrkumata tööd teha, siis oled sa suts valel teel. 

Head ehitamist, ega ma ei trügi targutama, kui mu tarkust kuulda ei taheta.
Vasta
#11

Igavikuline küsimus: kas peaks kaasteelist, kes on kohe ämbrisse astumas, hoiatama või mitte...

Aga muidu äge wärk, pane aga edasi. Kui Sul on õigus, saad soodsamalt. Kui "tal" on õigus, teed kunagi ringiSmile
Vasta
#12

eks seal on ka vaks vahet kas teha asi igapäevasks tööks hommikust õhtuni mis toob vorsti leivale
või teha asi mis on hobigaraazis abiks, et aeg ajalt vahest midagi teha. koormatavuse vahe võiks olla milline 10...20 ....? korda
Kui suurt koormust donn oma cnc masinale on ette näinud ?
kui suure koormusega töötab ifffff´i masin(ad) ?

populaarse metsatehnika teemat võrdlusena tuues ei peaks keegi ostma odavat 30...100eur hobisaagi, et korra õunapuud maha võtta vms. vaid kõik peavad ikka 1000 eur+ profisae ostma sest metsamees nii ütles ja muidu kulub saag läbi.

ärme aruta metsa teemat siin edasi onju   Cool

samuti on alla 1L mootoriga ja  2 kohaline auto vale asi sest bussijuht ei saaks sellega tööd teha jne. jne.
Vasta
#13

Donn teenib oma videotega sellist raha, et võib lollusi kasvõi igapäevaselt teha. Plasma jaoks on tugvust küll ja enamgi. Freesida saab ta "vajadusel" ehk ilmselt haruharva.

Ennast ajab igatahes kadedaks. Endal sellist püsivust ja vilumust küll ei ole.

Küsiks pigem mis lõikepea sinna plaanis panna on?
Vasta
#14

ohoh, harju elektri kolmanda gabariidi kilp.
null-lati oleks ka võinud ära võtta, kui selle järgi vajadust pole.
Vasta
#15

Jõudu!
Huvitab ka, mis lõikepea tuleb? Ja kas hypertermil on HF vaba syytamine? Omal kogemus see, et HF teeb PC juhitavale seadmele väga palju liiga - perifeeriaseadmed tagant jne.
Lõikepea sügavuse hoidmine tuleb ka? Kui jah, siis kuidas tuvastatakse materjali kaugus peast iga lõike alguses? 
Olen ise selle asja läbi teinud - ebayst jupid jne. Tagantjärgi soovitus see, et väldi HF süüdet ja soeta okei lõikepea. Hiinlaste ainus pluss on hind - muud midagi.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#16

Õhtust!

On ka arenguid plasmaga? 

Indrek

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#17

(10-01-2021, 15:00 PM)donn Kirjutas:  
(07-01-2021, 23:25 PM)indrek1000 Kirjutas:  On ka arenguid plasmaga? 

Ahoi,

Jaa, hetkeseisuga on CNC plasma toimiv ja lõikab. Olen sellega juba 4x4 UTV projektilegi juppe lõigata pahistanud, aga nagu kodukootud asja puhul ikka - teadmatusest etteprognoosimatud takistused iga nurga taga, mis lahendada tuleb, seadistamine, muudatused jms ja nii see projekti valmimise tähtaeg venib.

Eks ma mingi hetk teen kokkuvõtte ka, mis ma selle projekti käigus õppinud olen ja saan seda siis ka AMF rahvaga juba täpsemalt jagada.
Kas tahad kõiki ise leiutada või...!?
Võiksin sulle inimese kontakti jagada, kes plasmapingi ehituse läbi teinud? 
Vasta
#18

Donn ei leiuta ise, blackloop CNC ju abis?

Isiklikust kogemusest cnc-ga on pisike frees/graveerija, viiendat aastat garaazis ja neid nö lastehaigusi küljes veel palju. Võiks ju mõelda, et kui mõni sõlmpunkt ära lõppeb panen sinna asemele midagi pommikindlat, kuid selle loogika peale otsib viga uue koha kust välja tulla. Seega olengi praegu jätnud ta nii nagu on, las võtab detaili tegemine 2x rohkem aega selle asemel, et läbi materjali surudes pilpad taga on.

Trapetslatid on asjajuures kõige väiksem mure, selleks ajaks kui neid välja vahetama hakata on need ammu ennast tasa ja kuulkruvigi välja teeninud.
Vasta
#19

Kindlasti kuskil vastus juba olemas,aga küsin siiski,kui suurt ja kui paksu detaili lõigata saab?

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#20

(11-01-2021, 19:39 PM)donn Kirjutas:  
(11-01-2021, 12:56 PM)envi Kirjutas:  Kas tahad kõiki ise leiutada või...!?
Võiksin sulle inimese kontakti jagada, kes plasmapingi ehituse läbi teinud? 
Ei leiuta ise, CNC-ga sina-peal olev sõber on see vend, kes mu plasmapingi tööle pani.

(11-01-2021, 16:41 PM)MellMellMell Kirjutas:  Trapetslatid on asjajuures kõige väiksem mure, selleks ajaks kui neid välja vahetama hakata on need ammu ennast tasa ja kuulkruvigi välja teeninud.
Trapetslatt on ainsana alles Z-teljel. X ja Y liiguvad hammasrihmade abil.

Hetkeseis siis järgmine:
1) pilli liigutab UCCNC litsentsiga tarkvara ja breakout board
2) postprotsessoriks SheetCAM tarkvara
3) trapetslatid asendatud rihmadega
4) THC sai Proma SD
5) plasmalõikuriks voltage divider'iga Hypertherm 45 XP ja põletiks Hypertherm masinpõleti
Miks mitte Fusion 360? Ma kasutan 4-teljeliselt CNC pingil ja ülirahul. Tundub, et hetkel parim CAM mis sellise eelarvega saab
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne