Projekt "CNC plasmalaud"

(17-08-2020, 00:50 AM)indrek1000 Kirjutas:  Jõudu!
Huvitab ka, mis lõikepea tuleb? Ja kas hypertermil on HF vaba syytamine? Omal kogemus see, et HF teeb PC juhitavale seadmele väga palju liiga - perifeeriaseadmed tagant jne.
Lõikepea sügavuse hoidmine tuleb ka? Kui jah, siis kuidas tuvastatakse materjali kaugus peast iga lõike alguses? 
Olen ise selle asja läbi teinud - ebayst jupid jne. Tagantjärgi soovitus see, et väldi HF süüdet ja soeta okei lõikepea. Hiinlaste ainus pluss on hind - muud midagi.

Esialgu proovin käsipõletiga läbi ajada.

High frequency asja korra kiirelt uurisin ja tundub, et käsipõleti ei ole HF vaba, aga kui eksin, siis korrigeeriga seda infot - ma ausalt ei tea. Plasmalõikuriks on Hypertherm Powermax 45XP käsipõletiga. Küll aga on kõik komponendid hetkel korralikult varjestatud - varjestusega kaablid kaablikettides kuni elektrikilbini, power source ja kontroller sisseehitatud kasutajaliidesega (ei vaja eraldi PC-d, ainult monitori) terasest elektrikilbis. Tuleb korralik ainult plasmapingile mõeldud maandus - vardad ostetud ja vaja nüüd läbi betoonpõranda maa sisse rammida, siis saab kõik pingi küljes oleva maandust vajava sellega ühendada.

Materjali kauguse tuvastamine käib floating-head/ujuva Z-telje ja lõpulülitiga. Kõrguse kontrolli jaoks tuleb Proma SD THC, mille jaoks tuleb praegune kontroller eraldiseisvate draiveritega versiooni vastu väljavahetada, et see saaks Z-telge normaalselt juhtida.

Eks ma annan teada, kui masin on normaalselt tööle saadud. Hetkel olen plasmaruumi ehitusega ametis olnud.
Vasta

Õhtust!

On ka arenguid plasmaga? 

Indrek

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta

(08-01-2021, 00:25 AM)indrek1000 Kirjutas:  On ka arenguid plasmaga? 

Ahoi,

Jaa, hetkeseisuga on CNC plasma toimiv ja lõikab. Olen sellega juba 4x4 UTV projektilegi juppe lõigata pahistanud, aga nagu kodukootud asja puhul ikka - teadmatusest etteprognoosimatud takistused iga nurga taga, mis lahendada tuleb, seadistamine, muudatused jms ja nii see projekti valmimise tähtaeg venib.

Eks ma mingi hetk teen kokkuvõtte ka, mis ma selle projekti käigus õppinud olen ja saan seda siis ka AMF rahvaga juba täpsemalt jagada.
Vasta

(10-01-2021, 16:00 PM)donn Kirjutas:  
(08-01-2021, 00:25 AM)indrek1000 Kirjutas:  On ka arenguid plasmaga? 

Ahoi,

Jaa, hetkeseisuga on CNC plasma toimiv ja lõikab. Olen sellega juba 4x4 UTV projektilegi juppe lõigata pahistanud, aga nagu kodukootud asja puhul ikka - teadmatusest etteprognoosimatud takistused iga nurga taga, mis lahendada tuleb, seadistamine, muudatused jms ja nii see projekti valmimise tähtaeg venib.

Eks ma mingi hetk teen kokkuvõtte ka, mis ma selle projekti käigus õppinud olen ja saan seda siis ka AMF rahvaga juba täpsemalt jagada.
Kas tahad kõiki ise leiutada või...!?
Võiksin sulle inimese kontakti jagada, kes plasmapingi ehituse läbi teinud? 
Vasta

Donn ei leiuta ise, blackloop CNC ju abis?

Isiklikust kogemusest cnc-ga on pisike frees/graveerija, viiendat aastat garaazis ja neid nö lastehaigusi küljes veel palju. Võiks ju mõelda, et kui mõni sõlmpunkt ära lõppeb panen sinna asemele midagi pommikindlat, kuid selle loogika peale otsib viga uue koha kust välja tulla. Seega olengi praegu jätnud ta nii nagu on, las võtab detaili tegemine 2x rohkem aega selle asemel, et läbi materjali surudes pilpad taga on.

Trapetslatid on asjajuures kõige väiksem mure, selleks ajaks kui neid välja vahetama hakata on need ammu ennast tasa ja kuulkruvigi välja teeninud.
Vasta

(11-01-2021, 13:56 PM)envi Kirjutas:  Kas tahad kõiki ise leiutada või...!?
Ei leiuta ise, CNC-ga sina-peal olev sõber on see vend, kes mu plasmapingi tööle pani.

(11-01-2021, 17:41 PM)MellMellMell Kirjutas:  Trapetslatid on asjajuures kõige väiksem mure, selleks ajaks kui neid välja vahetama hakata on need ammu ennast tasa ja kuulkruvigi välja teeninud.
Trapetslatt on ainsana alles Z-teljel. X ja Y liiguvad hammasrihmade abil.

Hetkeseis siis järgmine:
1) pilli liigutab UCCNC litsentsiga tarkvara ja breakout board
2) postprotsessoriks SheetCAM tarkvara
3) trapetslatid asendatud rihmadega
4) THC sai Proma SD
5) plasmalõikuriks voltage divider'iga Hypertherm 45 XP ja põletiks Hypertherm masinpõleti

Väike stiilinäide ka (põhjalikum ja pikem video plasmapingist kunagi tulevikus), lõikamisel on UTV roolisamba raami detail:
Vasta

Sai paar logo välja lõigatud täna tööpäeva lõpus. Ühena siis AMF logo, mis läks ka kenasti plasmaruumi seinale.  Big Grin

Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)

Vasta

Kindlasti kuskil vastus juba olemas,aga küsin siiski,kui suurt ja kui paksu detaili lõigata saab?

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

Kasulik tööala on hetkel 1200x1250 mm. Läbistusega lõike puhul lõikab max 12 mm, servalt lõike alustamisel kannatab Hypertherm Powermax 45 XP kuni 25 mm musta metalli lõigata. Manuses 12 mm UTV kardaani flants, mis sai plasmaga välja säristatud, et oleks materjali, mida üle treida.

Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)

Vasta

(11-01-2021, 20:39 PM)donn Kirjutas:  
(11-01-2021, 13:56 PM)envi Kirjutas:  Kas tahad kõiki ise leiutada või...!?
Ei leiuta ise, CNC-ga sina-peal olev sõber on see vend, kes mu plasmapingi tööle pani.

(11-01-2021, 17:41 PM)MellMellMell Kirjutas:  Trapetslatid on asjajuures kõige väiksem mure, selleks ajaks kui neid välja vahetama hakata on need ammu ennast tasa ja kuulkruvigi välja teeninud.
Trapetslatt on ainsana alles Z-teljel. X ja Y liiguvad hammasrihmade abil.

Hetkeseis siis järgmine:
1) pilli liigutab UCCNC litsentsiga tarkvara ja breakout board
2) postprotsessoriks SheetCAM tarkvara
3) trapetslatid asendatud rihmadega
4) THC sai Proma SD
5) plasmalõikuriks voltage divider'iga Hypertherm 45 XP ja põletiks Hypertherm masinpõleti
Miks mitte Fusion 360? Ma kasutan 4-teljeliselt CNC pingil ja ülirahul. Tundub, et hetkel parim CAM mis sellise eelarvega saab
Vasta

(19-02-2021, 12:47 PM)vootele Kirjutas:  Miks mitte Fusion 360? Ma kasutan 4-teljeliselt CNC pingil ja ülirahul. Tundub, et hetkel parim CAM mis sellise eelarvega saab

Mul sõber ehitas oma CNC library Fusionisse üles - tegeleb freesimisega ja seal asju hallata on väga hea ja freesimise jaoks ilmselt parim kompaktlahendus.

Fusion oli mingi ajani kuni 100K aastakäibega mikroettevõtetele ka tasuta, aga enam mitte. Minu jaoks see iga-aastase Fusion 360 litsentsi / subscriptioni ostmine ei ole mõistlik. UCCNC tarkvara+litsents+hardware oli veits üle paari soti ja see ühekordne investeering on ennast juba tagasi teeninud isegi siin hobikorras oma asjade lõikamisel. SheetCAM saadeti mulle tasuta koos litsentsiga ja olenemata sellest, et asi on lihtne, töötab see väga hästi.

Lisaks minu plasmalõikuse vaatevinklist on see ok, sest lõikan ainult 2D asju ja tööriist on koguaeg sama (jet tool). Ja mul ei ole töökojas internetti, Fusion 360 on aga pilvepõhine ja peab kogu aeg luti otsas olema.
Vasta

Viimane episood CNC plasmalaua ehitamise seerias. Võttis aega, aga sai asja. Video koosneb esialgsest pusserdamisest ja katsetamisest kuni normaalsete detailide lõikamiseni välja. Käesolevaga võib selle projekti lõppenuks lugeda.
Vasta

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne