Poldid ja mutrid
#61

Ma mõistan Su mure olemust, aga olles veidi liiga kaugel konstrueerimisest, siis minust abi Sul ei ole. Ma ei jaga ei juriidikat ega metroloogiat piisavalt. Ehk mul pole mõtet raisata meie kummagi aega vaid uudishimu rahuldamiseks.

Mis puudutab suhtlemist riigiametiga, siis paraku vaikus on halb. Sealt peab vastus tulema, hiljemalt 30 päeva jooksul. Kui ametnikul on võimalik (ja ta pole põhimõtteline t*rapea), siis tuleb vastus materjalide kogunedes jooskvalt. Kui on t*rapea, siis täpselt 30. päeval saabub ilus ümmargune mull.

Kumma poole pöördusid: Priit Poschlin või Richard Saarman? Need kaks näikse olevat kõige paljulubavamad kinnitusvahendite kohalt kontaktide nimekirja vaadates.

Paraku aga nii ongi: kõige kiiremini liiguvad asjad siis, kui ametnik on isiklikult motiveeritudWink

Ning standardid, paraku, ongi normdokumendid, mille järgimine on ettevõtetele vabatahtlik ja mille järgmise kohustuse tagamise on riigid mitmel pool võtnud enda järelvalve alla. Õnnetuseks kehtivad standardid peamiselt tootjatele, müüjad müüvad seda, mida neile müüki tuuakse. Ning kuniks pole tõendatud (paraku kohtus), et asi ei vasta standardile, on üsna keeruline ka midagi nõuda.

Sina saad teha seda, et igal teisipäeval saadad kirja küsimusega, kusmaal asjad on. Mitte esmaspäeval - siis on palju muudki muda laual.
Vasta
#62

Selline ütlemine: riik jahvatab aeglaselt aga kindlalt. Kaks nädalat on isiklikus plaanis üpris pikk aeg, aga aparaadis pole suurem näitaja. Praegu on puhkuste aeg, vb asjapulk on puhkusel ja asendaja ei taha otsust vastu võtta. Vb oodatakse mingil põhjusel kedagi kolmandat-neljandat, mingile seadmele on vaja ülevaatust, teine osakond, keda peaks kaasama, on üle koormatud jnejne. Alati ei ole ametnikud kehvad või riik s*tt, lihtsalt suuremates organisatsioonides on "seesmine friktsioon" siseregulatsioonide tõttu väga suur. (Erasektori suuremates firmades kusjuures täpselt sama moodi!) Asja mõõdukalt torkida kindlasti tasub, aga vaimu maksaks kannatlikkuseks häälestada. Nii näiteks paar kuud ...
Vasta
#63

Ma olen ametnikule pakkunud ,et kui teema ei ole "tema tassike teed" , siis nii ütelgu ja juhatagu mind edasi selle juurde kelle "tassike teed see" on.
Vastuseks oli et jah, see on meie järelevalve alla kuuluv.
v6sa, ei see ega teine, hetkel ei ole ametniku nimi tähtis.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#64

Vabandan, et teemast mööda lähen kuid vägisi tuleb meelde probleem, kus kumminaise pakendil olev pilt ei vasta sisule ja mitte kedagi ei huvita, et ostjat petetakse.
Sama probleemi lahkas ka Peeter Võsa ning lahendust pole ka tänaseks leitud.

Järelikult tuleb leppida olukorraga ja edasi minna.
Vasta
#65

tõnn, ega sa foorumiga ei eksinud?

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#66

Kas ametnikelt miskit uut ja tarka pole tulnud?
PS! Eneseharimise mõttes väga huvitav teema  -kui poleks ülestõstatatud poleks tähelepanu pööranud.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta
#67

Sai bauhof-ist ka natuke polti/mutrit soetatud, Clint-i kaubamärgi all. Teema alguses käsitletud

poldid/mutrid/tikkpoldid Balti Boldist ja eivõiolla ostuna Esmetast. Purjus M12 mutrid Esmetast.

Clint-i kinnitusvahend on sama pask peaaegu, sealjuures on tootja kõigil käsitletud juhtudel erinev.

Nagu eelnevalt, paremal on paremad, vasakul "vasemad"

Mutritega on enamvähem, aga poldiga 100 protsenti.

Lotterii-allegrii, iga loos saab vastu mune.







               




Ma kohe huvi pärast teen mõned mutrid ja poldid kaliibri järgi ja lasen tsinkida.

Polti teen nii teralõikusega kui ka valtsimisega.


Olen ka standartites, täpsemalt 8 standartis, kaevanud ja jälgi ajanud millest tulenevalt on tekkinud teatavad kahtlused.

Kõhklusi enam ei ole. Aga sellest natuke hiljem.

 

Ah jaa, ametnik on vait nagu nõukogude partisanile kohane.

Põhjus ilmselt selles, et TJA-l puudub ilmselt igasugune pädevus ja

tehniline võimekus asjaga tegeleda.

Mingi kuradi keberniit on reavahega, arumaeisaa.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#68

Testi vahelduseks Janere kaupa ka.
Reeglina ostan kõik vindistatud kinnitusvahendid sealt.

   

CW-l ja CW-l on ka vahe nagu märgata võib. Ei tea miks?
Vasta
#69

Janere ei tooda minuteada polte ja mutreid. Naelamasinaid olen näinud neil kunagi ammu.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#70

clint on müüja kaubamärk. ehk nimi mille all bauhoov müüb suvalist kädesaadud sodi.
minu arusaamise järgi peaks olema tegu haamrijaagu maaletoodud kraamiga.
nende poest saab sama sodi ka osta ja nad toovad viisakat kraami ka maale.
Vasta
#71

(29-08-2020, 19:56 PM)M.R. Kirjutas:  Janere ei tooda minuteada polte ja mutreid. Naelamasinaid olen näinud neil kunagi ammu.
Ja samamoodi ei tooda ka sinu poolt eelnimetatud esmeta ega baltipolt ammugi mitte. Sellepärast Janere poodi soovitasingi.
Vasta
#72

Janka, ma ei mõista sinu reaktsiooni.
Sa tahtsid ütelda mida? Oled Janere keskastme juht? Müügimees?

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#73

Kas Würthi poldid on gabariitsed?

Töötavat asja ei maksa remontida, läheb katki
Vasta
#74

Seal ka käib sama kotermann ringi kuid viimati oli hea partii.
Vasta
#75

(29-08-2020, 20:45 PM)M.R. Kirjutas:  Janka, ma ei mõista sinu reaktsiooni.
Sa tahtsid ütelda mida? Oled Janere keskastme juht? Müügimees?
Lugemisoskusega raskused?
Kordan siis üle - testi vahelduseks Janere polte-mutreid ka. Reeglina ostan kõik vindistatud kinnitusvahendid sealt.
Mis veel segaseks jäi?
Vasta
#76

Olen oma elus ehk 40  a. masinavärke ehitanud ,Aga et selline kammajaa on tekkinud ümber mutrite   poltide ..lausa üllatus .Oleks siis mõni polt katki läinud vms, Kuidagi sõrmest välja imetud probleem .. noh ja siis kommid takkapihta arendavad edasi...
Vasta
#77

Eelmine nädal näppisin tundmatu päritolu poldi mutri komplekti M8, uued. Tõenäoliselt ehituspoe kaup. 
Mutter loksus poldi peal nii pikki kui risti. Seda siis näpuga ja tuntavalt. Mis meenutas seda teemat.
Päris nii ei peaks olema. Ehk siis keere ei ole kontaktis selles ulatuses millega on mõeldud? 

Minu jaoks on see teema küll teema. Mõnest poldist mutrist võib saada keegi õnnetu lõpu.
Vasta
#78

Üldiselt paskpolt-mutter annab endast teada juba pingutamisel, seega hirm kõigi kaubanduskeskuste homme kokkukukkumise pärast on ilmselt natuke ülepingutatud. Muidugi oleks tore kui poes müüakse serdile vastavaid juppe, paraku tarbimisühiskond ja masslevinud küündimatus asjadest aru saada annab sulleritele vabad käed.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#79

Janka, milleks testida eraldi spetsiaalselt Janere kaupa? Ega ma seda Clint-i kaubamärki ka spetsiaalselt ei ostnud testimiseks.
Janere ei valmista neid ise aga vahendavad sedasama mida Balti Bolt, Esmeta, Würth....

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta
#80

Kolistasin Janere kodulehel natuke ringi. Kuidas käsite aru saada?

.pdf naela abc.pdf Suurus: 672.77 KB  Tõmbamised: 146


Esimene lõik "Põhireeglid" ja  lõik "Vintnaelad"
Mulle tundub siin väike vastuolu olema.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne