Poldid ja mutrid

Oli meil töökojas vana treial "Maestro" Vernik Harry. Sõja ajal Heinkeli tehasesse treialiks saamisel tuli tal teha proovitööks polt kahe tunni jooksul. Mõelda, mis see polt ikka on. Vastuvõtmisel meister lasi poldile kannust kaks tilka õli ja keras oma mutri(ilmselt kaliiber) otsa. Siis tõmbas sõrmega hoo sisse ja mutter pidi alla välja jooksma...
Vasta

(02-10-2020, 11:13 AM)mossepower Kirjutas:  Allolevat pilti, mis kirjeldab kinnitusvahendi standardile vastavuse probleemi vähemalt ühe astme võrra madalamal tasemel, ei saa kohe mitte siia teemasse illustratsiooniks lisamata jätta:
[Pilt: 97095620_534163570797219_8401464542218944512_n.png&w=1]

Käesoleva teema lõpptulemus on kindlasti huvipakkuv, nii et edu asjaga tegelemisel!
Miks seda ülemist toodet kruviks kutsutakse? Kui sellest moodustada mutriga liide, muutub ta poldiks? 
"Poldi" nime kandev asi muutub kruviks, kui sellega midagi keermestatud avasse kinnitada?



EDIT kirjavead
Vasta

Tahtsin ennem M.R.ˋle soovitada, et võiks osta täppispolti standardile DIN 609 või suuremat mõõtu standardile DIN 7999 aga nähes kuidas fastners.eu oma lehel nimetab polte standardile vastavaks ja viitab isegi alternatiivsetele standarditele siis pole sellel kulul küll mõtet.
Vasta

DIN 609 a DIN 7999 poltidel on keerme tolerantsiks ikka seesama 6g mis on "common tolerance for  commercial  use"
Palun saage aru, et poldi dimensioonid ja poldil oleva keerme dimensioonid on kaks erinevat asja.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Balti poldiputiigist ostetud tikkpolt DIN835. Nut end-ile kaliiber jookseb kinni kusagl poole peal.

Keermelõikuriga üle lõigates on ok. Nagu pildilt näha, siis on keerme põhi probleemiks.



                               



Ilmselt olen jälle midagi välja mõtelnud.

Sama DIN835, teine tüüpmõõt



           



Tuleva nädala alguses on asja tsingitüdrukute juurde, viin neile M16 polte mustaks teha. Seal oleksid siis esindatud need millelt olen tsingi maha lasknud ja mis on

pärit baltipodist/2tk/, esmetast/1tk/ ja bauhof-ist clint-i kaubamärk/3tk/

   



Laseme pärast lõikuriga üle, peaks ka kenasti visuaalselt näha olema kus kannab.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Täna sain tüdrukutelt kõtte mustaks lastud poldid. CW on clint, TY baltipolt, YFN esmeta.
Kehad tunduvad kõverad olema ja kõigil lõikab keerme põhjasi. Peale lõikurit on kaliibriga kontrollides kõik hästi.

                                                   

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Kas M16x40 leiab sul reaalset kasutust ka või on need lihtsalt katsetamiseks mõeldud?

Nimelt mul seda mõõtu polte ohtralt üle (5l kanister täis) ja annaks kellegile kasvõi aitähhi eest ära.
Tegemist on kasutatud poltidega ning neilt leiab värvi ja oksiidi ehk ka roostet.
Kuid kui sa neid keermestad ja katad uuesti siis vist ei oma tähtsust?
Vasta

02.10 saatsin kirja ametnikule, vastust ei ole saabunud.
Täna palusin ametnikul ikkagi vastata 02.10 saadetud kirjas esitatud kahele küsimusele.
Ootame-vaatame.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Kindlasti tao seda teemat nii et punane oleks,meil on ikka uskumatud tüübid lipsude taga.Ja nii ongi ,nagu jookseks vastu seina,pole kusagilt abi ka küsida,ilmselt pead veel kõrgemale kirjaga pöörduma.Kuigi valitsusel pole praegu majandusega asja,vaja üksteist pukist lahti kangutada.See poldi äri on tegelt üks sitta kanti super äri,rääkigu poes mis tahavad.Tagatubadest on kuulda olnud et need saadakse kätte puhta muidu,aga müüakse ju kvaliteetse kauba pähe maha.Vat see ajabki tüki vahele,tuleb kuradisi nahutada.Kõik on maru mugavaks muutunud.No minu arust on meie kohalik BB tüüp ka nagu jumal taevas,kuigi ilmselt ei tea ta kauba päritolust ega asjadest ööd ega mütsi.Aga see selleks.
Urgitse edasi!
Väga hea teema.
Vasta

Ei vastagi.
Hea veel, kui nii vigane, et kohe silma torkab. Olen saanud sellise poldi, millel vaid rõngad peal. Nöögid ja nöögid teda mutrisse ajada, algu ei saa arugi, et midegi totaalselt nihu Big Grin
Vasta

(02-12-2020, 23:44 PM)Janka Kirjutas:  Ei vastagi.
Hea veel, kui nii vigane, et kohe silma torkab. Olen saanud sellise poldi, millel vaid rõngad peal. Nöögid ja nöögid teda mutrisse ajada, algu ei saa arugi, et midegi totaalselt nihu Big Grin
Tean seda tunnet  Big Grin

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

Mina nimetan neid isehakanud polte M-natukerohkem


Huvitaval kombel on viimasel ajal neid rohkem käibel.


Näiteks akupoest  ostetud  M10 keermega akuklemmidel, 6 ostetud identsest ühikust, üks osutus üks hoopis M- natukorohkem keermega, M10 mutter oli palju ja M8 ei sobinud kohe kuidagi

Puht sportlikust huvist proovisin ka tollmõõdus mutikaid aga ka nendest ei sobinud mitte ükski  Big Grin
Vasta

Huvitav, kas vastused on saabunud?

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta

Ametnik ei suvatsenudki vastata, 19 november saatsin kogu kirjavahetuse osakonnajuhatajale.
Vaikus, kõrvulukustav vaikus.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Siis järgmine samm peaks ülesse poole,kui ametnikud ignoreerivad kodanikku.Viimasel ajal tundub meedial ainult jõudu olevat.Ametnike arrogantsusest peaks eraldi peatüki tegema .Kõigil on kindlasti oma lugu rääkida ja kui riigiametnikud ,siis koos nimedega .

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

Siin on näide Baltikpoldist ostetud M20x500 12.9 kõvadusega poldi keermeosa kõverusest.Ühel oli viskumine 1,6mm teisel 1,2mm.
Vasta

Ekspressi artikkel mis siia teemasse võiks puutuda

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/92409...stane-laps

Oma nime ikka teate, või on peopessa kirjutatud?

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Kas oli ikka nii selle neetud uksega nagu pealkirjas väidetakse?
Mul kahjuks puudub igasugune ligipääs viidatud artiklile ja samuti puudub ligipääs paljudele teistele artiklitele, mis sel õnnetuse teemal kirjutatud. 
Lisan veel, et kuni tänase päevani puudus mul ka teadmine, et selline õnnetu juhus kuskil mingise riigi pealinnas üldse aset leidis.
Aga lugemise- ja analüüsivõimet pole keegi mult veel ära suutnud võtta - https://ekspress.delfi.ee/artikkel/91756...mmentaarid

         
Vasta

Ma selle viite panin üles ainult silmas pidades ametniku vastust selle kohta, et kes pidi järelevalvet tegema.
Ülejäänud sündmust ei aruta sest sündmus ise on väga kahetsusväärne ja kurb.
Vastusest tuli välja, et ametnik oli "paugu otsas kui puu käis".
Ametnik ei teadnudki, et motoriseeritud uks ohtlik võib olla, keegi polnud neile rääkinud. Vaatamata sellele, et järelevalve kohustus temal lasub/lasus.
Äkki ollakse vale ameti peal?
Vaadake tehnikaosakonna inimeste haridust ja hõivatavaid ametikohti. Näete seda kui lähete TTJA kodulehel alajaotusel Amet, kontaktid, sealt
kerite alla kuni Tehnikaosakonnani ja nimel klõpsates näete haridust.

Haagib see sellesse poldi/mutri teemasse ja konteksti niivõrd, et ametnik on kirjavahetuses tunnistanud poltide/mutrite järelevalve enda omaks.
Ametnik selle teema kontekstis, nagu see ukse juhtum näitab, ootab fataalse lõpuga intsidenti, et saaks õlgu kehitada ja käsa laiutada.
Aga ta ei saa täna ütelda, et ta ei teadnud sellest midagi, keegi polnud talle rääkinud.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

(31-01-2021, 16:09 PM)M.R. Kirjutas:  Ekspressi artikkel mis siia teemasse võiks puutuda

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/92409...stane-laps

Oma nime ikka teate, või on peopessa kirjutatud?

Teema autori jaoks kindlasti tore leid, et TTJA mittepädevust ja ebakompetentsust ning ignorantsust esile tõsta ja rõhutada.
Mina ka neid elektroonilisi lehti lugeda ei saa, kuigi kusagil mingi parool peaks olemas olema. Aga kommentaaride järgi (enamus rumalad ja asjatundmatud nagu ikka sellistel juhtudel kombeks) on tegemist täiesti "tavaliste" tõstustega. Meil on firmas hulga Hansadoori paigaldatud uksi, ei mingit hoovastikku jne, no see kommentaaride kohta. Ja rumal ja aktiivne inimene saab iga asjaga palju pahandust teha, isegi olen ühe sellise uks (kõrge tootmishoone oma) ilge pauguga kinni saatnud, kui keegi alla oleks jäänud, siis... oioioi!
Kuidas konkreetsel juhul asi oli ja kes süüdi jääb, mina ei tea, aga kui tahetakse, siis süüdlane leitakse ja kui ei taheta, siis pole keegi süüdi - õigusriik!
Kas tõesti TTJA peaks käima kontrollimas tõstuksi, WC potte jamaeiteamida veel, uskumatu. No suuremates ettevõtetes käiakse kontrollimas näiteks tõsteseadmeid ja nendega seonduvat, võiks siis ka uksi kontrollida (kuidas?) või teha nende regulaarne kontroll ja hooldamine kohustuslikuks ja see ka kontrollitavaks, aga kusagil korteriühistus või eraisikul? Kes seda jõuaks kontrollida ja palju see resurssi võtaks, sel juhul jääksid kindlasti kõik poldikeerme alased probleemid lahendamata (kuigi nad on sel tasandil niigi lahendamata). 
On saanud kombeks kusagilt õigust nõuda, süüdlasi otsida jne, omal ei pea enam üldse aru peas olema...
Kirjutasin enne M.R. viimast postitust ja ametniku vastusest ja puust ning paugust teadlik ei olnud. Laias laastus on kõik tänapäevased tehnikavidinad ohtlikud, kui muud ei saa, siis mõni tegelane võib omale kasvõi mälupulga kuhugi kehaõõnsusse toppida(näiteks ninna), tegelikult tuleks kõike kontrollida ja mitte midagi ei juhtuks, aktid vormistada. Ilmselt teate ka, kui ohtlik on sõiduk nimega jalgratas, kas TTJA ametnikud kontrollivad ja on pädevad antud teemas?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne