Poldid ja mutrid

no see polditeema on ju sellest, et müüjad väidavad tont teab mida ja tegelikkus on hoopis teine.
ja müüja survestamiseks on ttja ainuke koht kuhu seaduse järgi pöörduda. aga ametnikul on suva.
Vasta

Kui TTJA-l on kohustus neid uksi või polte/mutreid kontrollida siis sittugu verd ja kontrolligu.

Miks minul on kohustus oma liiklusvahendiga käia igal aastal ülevaatusel? Ja kui ei käi siis kirjutavad
seltsimehed sinises kiirelt aktsia või paar välja riigi nimel.

Aga ametnikuraibe TTJA-s kehitab õlgu ja laiutab käsi.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

(31-01-2021, 19:23 PM)M.R. Kirjutas:  Kui TTJA-l on kohustus neid uksi või polte/mutreid kontrollida siis sittugu verd ja kontrolligu.

Miks minul on kohustus oma liiklusvahendiga käia igal aastal ülevaatusel? Ja kui ei käi siis kirjutavad
seltsimehed sinises kiirelt aktsia või paar välja riigi nimel.

Aga ametnikuraibe TTJA-s kehitab õlgu ja laiutab käsi.

Küllap Sul on õigus kõiges, pole vahet, mida kirjutad. Ja elu on must-valge ja TTJA võimalused lõputa, lihtsalt nad ei taha ja töötajad on laisad ning lollid. Mina ise olen ka, ülemusele olen ka korduvalt selgitanud, et kui mina oleks sama tark ja töökas, kui tema, siis ei juhiks tema firmat, vaid vb keegi teine... Ja jõuaks või tahaks TTJA seadusi ja nõudeid jälgida, siis ei töötaks maisegi mitte sel ametikohal, kus praegu, vaid halvimal juhul oleks riigi ülevalpidamisel.
Aga eks perfektsionisti ja pohhuisti arusaamised elust kipuvadki veidi erinema ja ma ei hakka siin pakkuma, kel võib rohkem õigus olla ja kes rohkem jalgadega vastu maad seisab, st kuidas antud hetkel siin ja praegu on.
Aga küll tuleb igasugu norme, regulatsioone ja seadusi edaspidi juurde ja nende täitmist ja kontrollimist ei jõua ära rõõmustada.
Vasta

Kassitapp, kas olete ka ametnikuhing? Või asjassepuutuva toote ärimiis?

Ma arvan, et selles konkreetses poldi/mutri küsimuses on mul õigus. Et mul kõiges õigus oleks...siis sellist mania krandiosat kindlasti ei põe.
Ma olen ametnikule ette nämmutanud kogu probleemi olemuse aga vastuseks oli et ma ei tunne seadusandlust.
Palve peale, et ehk on ametnikuhärra nii lahke ja seletab millest ma siis aru ei saa ja millist seadust ei tunne järgnes vaikus.
Selline "ise oled loll" suhtlus oleks Teie jaoks igati okei?

Aga kui selle õnnetu ukse juures oleks leidnud tõendamist fakt, et õnnetus on põhjustatud standartile mittevastav polt/mutter
siis oleks ametnik laiutanud käsi ja kehitanud õlgu, süüdistatud oleks paigaldajat mittekvaliteetse  poldi/mutri kasutamise eest.
Aga vastavuse/mittevastavuse järelevalve on TTJA vastutusala nende endi sõnul.
Ilmne vastuolu, kuidas edasi? Oleme edasi kolmanda maailma riik ja tarbime edasi seda praaki mis teistest üle jääb?
Ja teised hõõruvad käsa, et saime selle sita eest ka veel raha, muidu oleks ise pidanud utiliseerimise eest maksma.

Ma näen, et see teema ei eruta suurt kedagi, möliseb siin üks loll... ajab oma keermejoru.
Ma ei nuta enda pärast, mul on võimekus teha ja kontrollida oma, ja mitte ainult, keermesliiteid.
Ma üritan näidata, et puude taga on mets ka olemas koos kogu oma ökosüsteemiga.
Aga ega ma rohkem eriti ei viitsi.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Mina jälgin huviga seda teemat. Äärmiselt hariv.

Juba kolm kuud tagasi arvasin, et nii tuimalt kodaniku muret ignoreerivad ametnikud väärivad nimelist äramärkimist. Senini võime vaid aimata, kes on Meistri ponnistustele kõrge kaarega kusenud. Masinate alal ( https://www.ttja.ee/et/kontakt ) paistavad kaks nime olema, kumb neist?

Milline vastus tuli ametlikule teabenõudele? Tehti mull-mull või sedastati fakti, et müüakse jah juriidiliselt ohtlikku kraami, aga me oleme nii pisikesed ja mõttetud, et meie ei jaksa midagi teha Suure Paha Poldipoe vastu?

Ikkagi huvitab mind sisuline küsimus tolerantsiväljale mittevastava poldi puhul. Kui materjal on õige ja termika on õige (julged eeldused, ma tean), siis milline sisuline probleem tekib keermeharja deformeerumisest mõne kümnendiku ulatuses? Siin teemaski on kiiduväärselt näidatud, kus on probleem ja milline on selle ulatus. Deformeeruv ala on ju protsendi murdosa võrreldes kogu töötava ristlõikega...

Ma ei vaidle üldse juriidilise ega vormilise poole pealt: kui kaliiber ikka näitab, et asi ei vasta standardile, siis nii on ja sellist detaili ei saa standardile vastavust taotlevasse koostu panna. Mõistan.

Seetõttu suur tänu Meistrile, et ta on toonud sootsiumi teadvusesse kurva tõsiasja, et meil ei ole võimalik mitte ühestki poldipoest osta standardile tegelikult vastavat polti.

Mul on kahju, et ma ei oska hetkel kuskilt otsast abi pakkuda. Küll saame me kõik igal võimalikul juhul mainitud kioskites leti ees meelde tuletada, et nad müüvad poldilaadseid tooteid, millele on ekslikult standardile vastavuse paber antud.
Vasta

v6sa, et su täielisest õnnest on puudu kaks nime siis palun, peaspetsialist Toomas Tamm, kellega
mingi arutelu  alguses toimus ja osakonnajuhataja Ingrid Teinemaa kes ei suvatsenud vastatagi.
Lõppküsimus, millele vastust soovisin mõlemalt persoonilt oli järgmine;

Teie ei näe antud asjas mitte mingit probleemi, kõik on kõige paremas korras?
Niiütelda mittekvaliteetse poldi ja mutri müük võib vabalt Eesti Vabariigis jätkuda?

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Me saame teha küll. Me saame jätta mõttetud irooniat täis postitused tegemata. Kahjuks see teadmine lugupeetud kassitapini jõudnud ei ole.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(31-01-2021, 21:49 PM)Marko Kirjutas:  Me saame teha küll. Me saame jätta mõttetud irooniat täis postitused tegemata. Kahjuks see teadmine lugupeetud kassitapini jõudnud ei ole.

Õige, Marko! Teeme foorumi ja maailma jälle paremaks! Luban järjekordselt, et kassitapp kuni jaanipäevani siia foorumisse midagi ei kirjuta, isegi mõttetuid ilma irooniata postitusi (millised on ilmselt siiski lubatud, kui Sinu tekste analüüsida).
Vasta

(31-01-2021, 21:49 PM)M.R. Kirjutas:  v6sa, et su täielisest õnnest on puudu kaks nime siis palun, peaspetsialist Toomas Tamm,
...

Minu õnn või õnnetus pole hetkel oluline, kuid rahvas peab oma kangelasi tundma. Eestlastele on omane rohke umbisikulise kõneviisi pruukimine... Üritan seda jõududmööda murda.

Ehituse valdkond. Haridus: tootearendus. Kaldun arvama, et ta isegi ei adunud küsimuse sisu... Polt on polt, mis seal vahet, eksole. Sad

Pealik aga ilmselt ei saa aga üldse aru, millest jutt käib. Talle ilmselt võiks midagi kohale jõuda (eeldusel, et ta on hea laborant), kui tuua analoogia laborimetoodika akrediteerimisest: kui mingi aine määramisel tuleb metoodika kohaselt lahust tiitrida xx,yy% kontsentratsiooniga tootega, siis selle asemel ei või kasutada toodet, mille kontsentratsioon erineb ettenähtust.
Aga kui ta on vaid hea administraator, siis haistab säärasest pöördumisest lahendamatut probleemi, millest võib tõusta Suur Tüli ja selle vältimiseks on vana ja läbiproovitud viis mängida kurti.

Kui Meistri hea nimi võib standardile mittevastavate toodete tõttu sattuda löögi alla, siis kogu sellest nimekirjast võiks ehk Richard Saarman mõista küsimuse püstitust ja selle olulisust. Seda muidugi eeldusel, et ta tegelikult ka on midagi oma elus projekteerinud vastavalt normidele. Tasub uurida, mida ta arvab.

Palun mitte mõista mind ametnike eestkostjana, kuid ka nemad on vaid inimesed.

Selleteemalist lugemist:


http://kontoris.blogspot.com/2018/04/kui...sesse.html
Vasta

Täna on minu jaoks realiteet selline, et ostan poldi/mutri ja kui kaliiber ütleb "ei" siis müüja juurde tagasi. 
Koos kaliibriga, teen müüjale puust ja keermega.
Nagu vene vanasõna, На каждую хитрую жопу найдётя свои хуй с винтом.
Üks kontor hakkas jorisema, et kaliiber ei oma Dakks serti. Jah ei oma, omab valmistaja vastavussertifikaati C3. Pakkusin et teen Dakks-i
ja kui seejärel kaliiber tunnistatakse jätkuvalt kõlblikuks ,siis maksavad Dakks-i kinni, ja see ei ole odav. Seejärel C3 osutus sobivaks.
Kusjuures Saksamaaal kaliibri tootja juures on odavam kui Metrosert-is teha.

P.S.
Richard Saarman väitis Toomas Tammele, et antud küsimus ei kuulu tema kompetentsi.
See on hetkel mälu järgi. Vajadusel võin täpse tsitaadi välja otsida kirjavahetusest.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

(31-01-2021, 22:09 PM)v6sa Kirjutas:  Ehituse valdkond. Haridus: tootearendus. Kaldun arvama, et ta isegi ei adunud küsimuse sisu...
Huvi pärast: mille põhjal selline arvamus kujunes?
Vasta

(31-01-2021, 22:58 PM)41Degree Kirjutas:  
(31-01-2021, 22:09 PM)v6sa Kirjutas:  Ehituse valdkond. Haridus: tootearendus. Kaldun arvama, et ta isegi ei adunud küsimuse sisu...
Huvi pärast: mille põhjal selline arvamus kujunes?

Kaks põhjust.

Esiteks on Meistri muret edukalt ignoreeritud. Mis tähendab, et menetlev ametnik ei liiguta rohkem, kui hädapärast peab. Ta on kas laisk, ei mõista teema olulisust või on instrueeritud mitte tegelema.

Teiseks on mul olnud korduvalt vaidlusi ehitusinimestega teemal, kas ikka peab panema ettenähtud kinnitusvahendi (loe: nii kalli) või käib odavam kah. Sarnaseid mõttevahetusi masinaehitusinimestega ei ole (veel) ette tulnud.

Olgu siinkohal öeldud, et kindlasti on mõlemat pidi olemas erandeid. Paraku kinnitaks erand vaid ametnike tahtmatust probleemi lahendadaSad
Vasta

(31-01-2021, 22:02 PM)kassitapp Kirjutas:   (millised on ilmselt siiski lubatud, kui Sinu tekste analüüsida).

Hea, universaalne vabandus - tema tegi ka. Paraku sobib see lasteaeda. Teemaalgataja ehk palub adminnil see ot likvideerida?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

M.R., maailmaparandamine on tänamatu tegevus, kui see just su hobi pole, siis omalt poolt soovitan millegi muuga tegeleda, on tervislikum.
Vasta

On see pedereerimine pedereerimise pärast või millisena teemaalgataja lahendust näeb?
Nagu ma aru saan, siis mitte ühegi tootja poldid ja mutrid ei vasta alati "standardile". Seega milline oleks Eesti poldimüüjate võimalus olukorda parandada?
Ma võin öelda, et Eesti kinnitusvahendite tarnijatel on 0 võimekus tootjat kuidagi mõjutada.
Vasta

(31-01-2021, 23:08 PM)v6sa Kirjutas:  Kaks põhjust.
Vastan eraldi nendele mõlemale.
(31-01-2021, 23:08 PM)v6sa Kirjutas:  Esiteks on Meistri muret edukalt ignoreeritud. Mis tähendab, et menetlev ametnik ei liiguta rohkem, kui hädapärast peab. Ta on kas laisk, ei mõista teema olulisust või on instrueeritud mitte tegelema.
Vot-vot, hakkab tulema - see, et ametnik ei saanud küsimusest aru, on ainult üks võimalik variant kolmest, ning selle eelistamine ülejäänud kahele tuli sellest, et lakke vaadates tuli mõte, et kõige seksikam on öelda, et ametnik on rumal.

Paha lugu on see, et selle kahjuks räägib sinu järeldusele vahetult eelnev lause ehk hariduseks märgitud "Tootearendus". Esiteks ei suutnud mina kontaktide lehel nime taga välja toodud "kõrgharidusest" aru saada sellest, kas tegemist on BSc või MSc-ga - ei tahaks hästi uskuda, et ma ei suutnud läbi klõpsides ühegi magistri peale sattuda. Olgu, lähtume siis eeldusest, et tegemist on bakaga. Tootearenduse eriala õppekava* sisaldab mh aineid "Materjalitehnika" ja "Masinaelemendid", kus räägitakse poltliitest küll. Magistritasemest ei hakka rääkimagi, sest seal on juba juttu, kuidas keeret toota, mitte sellest, kuidas poltliidet projekteerida. On loomulikult ka variant, et kodanik ei viitsinud koolis mittemuffigi teha ja kirjutas kõik maha, aga selle kohta meil praegu info puudub: on ainult teave, et ametnik on omandanud kõrghariduse, ning seni, kuni pole teada vastupidist, tuleb lugeda diplom korrektselt väljateenituks. Selle põhjal tuleb jõuda järeldusele, et on dokumentaalselt tõestatud, et ametnikul on olemas teadmine, et antud küsimusest aru saada.

*Eelnevate aastate õppekavasid võib igaüks ise otsida, kuid ma kinnitan, et sarnased ained on seal ka varem olnud.
(31-01-2021, 23:08 PM)v6sa Kirjutas:  Teiseks on mul olnud korduvalt vaidlusi ehitusinimestega teemal, kas ikka peab panema ettenähtud kinnitusvahendi (loe: nii kalli) või käib odavam kah. Sarnaseid mõttevahetusi masinaehitusinimestega ei ole (veel) ette tulnud.
Täpsustav küsimus: kas me räägime võrdväärse teadmiste tasemega ja sarnase keerukusega ülesandeid täitvatest inimestest? St me võrdleme ikka:
- umbkeelset ehitajat nurga taga autosid paikava Matiga?
- ehituse objektijuhti remonditöökoja meistriga?
- ehitusinseneri mehaanikainseneriga?
Olles ise täitnud otsapidi ehitusinseneri ülesandeid ning teades piisava täpsusega nii enda kui ka kõrvallaudade tagant läbi viidud kaklusi objektitegelastega, siis julgen väita, et "ehitusinimesed", kelleks mh on ka ehitusinsenerid, ei anna keskmiselt rohkem asjades järgi, kui "mehaanikainimesed", kes suudavad 10.9 poldi asemel 4.6 panna, sest seda oli parajasti võtta.

Mu jutu mõte kokkuvõtvalt on see, et kõige mugavam põhjus, millega lagedale tulla, on see, et see teine "ei saa küsimusestki aru". Eelnevat aluseks võttes arvan ma, et saab ikka küll ning mittevastamise põhjust tuleb otsida teisest kahest võimalusest. See loomulikult ei ole põhjendus, miks jalg sirgu lasta, vaid tulekski siis ühe korra veel küsida. Ja siis helistada...

See teema on kindlasti olnud huvitav ja hariv, kuid sekundeerin ka qwerty'le: mis oleks teemaalgatajat rahuldav lahend? Kui TTJA vastaks, et "ei vasta jah standardile", siis mis oleks järgmine tegevus: müüjalt raha tagasi, nõuda poldi vahetamist standardile vastava vastu või nõuda müüja tegevuse lõpetamist? Või kas TTJA peaks ise midagi neist kolmest tegema hakkama?
Vasta

oma poldimüüja ütles, et mistahes laiatarbe polte maale toovad kontorid müüvad kõik enam-vähem sama sodi.
sest ostja muud ei taha.
paar kontorit on selliseid, kes võivad tellimise peale tuua kõrgematele nõudmistele vastavat kraami.
nimed olen juba unustanud, aga need pole muidugi suva ehituspoed ja janered-würthid-balti poldid ka mitte.

ja teema on siin minu arusaamise järgi ikka sellest, et vaja on kindlatele normidele vastavat kraami ja kaupmehed müüvad
sodi, mis nende jutu järgi vastab nõuetele. ehk kaup ja jutt ei lähe kokku. jama juhtudes on aga ostja süüdi.
Vasta

(01-02-2021, 12:55 PM)41Degree Kirjutas:  ...
Mu jutu mõte kokkuvõtvalt on see, et kõige mugavam põhjus, millega lagedale tulla, on see, et see teine "ei saa küsimusestki aru". Eelnevat aluseks võttes arvan ma, et saab ikka küll ning mittevastamise põhjust tuleb otsida teisest kahest võimalusest.
...

Kas ma teen õige kokkuvõtte, et kahtlused ametnike kompetentsuse osas on alusetud ja pahatahtlikud, sest  TJA-s töötavad vaid oma eriala peenimateski nüanssides eeskujulikult omandanud spetsialistid? Ning Meistri korduvatele pöördumistele järgnenud kõrvulukustav vaikus on tingitud Force Majeure vältimatust mõjust?

Või sain nüüd taas valesti aru?
Vasta

(01-02-2021, 13:44 PM)diesel Kirjutas:  paar kontorit on selliseid, kes võivad tellimise peale tuua kõrgematele nõudmistele vastavat kraami.
See on väga hea info! Iseenesest tahaks selle täienduseks teada järgmisi asju:
- esiteks diagnoosiga tehnoloogi küsimus, millele ilmselt vastust ei tea ei selle parema poldi tellija ega ka selle poldi meie müüjale müüja: kuidas on tagatud see kõrgemate nõudmiste täitmine sisulises mõttes? Kas rakiste hooldus on regulaarsem või sorteeritakse paremad välja või...? Kui sorteerimine, siis millega sorteeritakse?
- pisut maalähedasemaks minna: mis on Kvaliteetse M8x40 poldi ning Kvaliteetse M10 mutri minimaalne tellimiskogus ning mis on nende puhul tarneaeg?
- ja veel maalähedasemaks minnes: mis on hinnavahe eurikutes nt 100tk kohta?

Neile tahaks täiesti tõsiselt vastust teada, sest mine tea, millal omal vaja läheb. Kahjuks saan aru, et seda vist ei saa:
(01-02-2021, 13:44 PM)diesel Kirjutas:  /---/
nimed olen juba unustanud, aga need pole muidugi suva ehituspoed ja janered-würthid-balti poldid ka mitte.
Vasta

(01-02-2021, 14:55 PM)v6sa Kirjutas:  Kas ma teen õige kokkuvõtte, et kahtlused ametnike kompetentsuse osas on alusetud ja pahatahtlikud, sest  TJA-s töötavad vaid oma eriala peenimateski nüanssides eeskujulikult omandanud spetsialistid? Ning Meistri korduvatele pöördumistele järgnenud kõrvulukustav vaikus on tingitud Force Majeure vältimatust mõjust?

Või sain nüüd taas valesti aru?
See on nüüd osav demagoogiavõte, sest mulle on antud valida justkui kahe äärmuse vahel. Valin siiski kahest variandist selle keskmise.

K: Kas kahtlused ametnike kompetentsuse osas on alusetud ja pahatahtlikud?
V: Jah, antud juhul minule näha olevate andmete põhjal ning sellisel kujul küll. Oli konkreetne lause: "Kaldun arvama, et ta isegi ei adunud küsimuse sisu..." ning ma ei saa ikka veel aru, millel see põhineb. See eeldaks, et tegemist on justkui inimesega, kes pole elu sees tehnilises kontekstis kuulnud sõna "tolerants", aga ometigi, kordan veel korra, näha olevate andmete põhjal seda ju ei ole.

K: Kas TJA-s töötavad vaid oma eriala peenimateski nüanssides eeskujulikult omandanud spetsialistid?
V: Ei, seda kindlasti mitte ning ma ei ole seda proovinudki väita. Või olen siiski?

K: Kas kõrvulukustav vaikus on tingitud Force Majeure vältimatust mõjust?
V: Ei ning seda ma ütlesin enda arvates ka sinu tsiteeritud postituses. Kui isegi täpsem koht osutada, siis ehk oleks võinud minu postitust ühe lause võrra pikemalt tsiteerida, oleks üks küsimus jäänud esitamata.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne