Poldid ja mutrid

Lugupeetavad, kordan veelkord üle.

Mida ma taga ajan on see poldil olev keere mis standarti kohaselt peab olema 6H/6g. Ja nagu standart ütleb et see on "common tolerance for commercial use"
Seda deklareerib Reyher oma kataloogis ja ka Fasteners.eu oma lehel.
Olete deklareerinud vastavust siis olgu ka olla. Lihtne ju.

Tikkpoldil on samuti "nut end" 6g toleransiga aga "metal end" Sk6 tolerantsiga mis annab 6H sisekeermes sellise tiheda istu mis võib tahta abivahendiga koostamist.
Neid keerme tolerantse on tegelikkuses rohkem ja neid ei ole keelatud kasutada aga ainult tarbija/tootja omavahelise kokkuleppega. Neid ei toodeta niisama.


Mida ma ootasin TTJA-lt.
Menetluse algatamist ja vajadusel mittekvaliteetse toote kõrvaldamist turult. Ei rohkem ega vähem.
Aga TTJA oli ärritatud paljalt sellisest mõttest, et mingi kohalik aborigeen julgeb kahtluse alla seada Suurte ja Vägevate toodangut. Mine munni ülbus blja.
Ma olen neile kõik ette ära nämmutanud, näitlikud katsed teinud. See on ka ju siin teemas kõik kajastunud.
See meenutab natuke Autorollo kaasust kus Järveküljele ka öeldi et see ei ole sinu seadus ja sinu riik, et sul võimalust kobiseda oleks. Või midagi niimoodi

Ma saan väga hästi aru, et kohalik poldikaupmees ise ei tooda mitte sittagi, ta on tavaline spekulant. Ostab kahega ja müüb neljaga.
Ja vot sellest 2 protsendist elabki.
Ja sealjuures ei hangi ta oma kaupa mitte tootjalt aga edasimüüjalt nagu seesama Reyher, Fasteners.eu  jne.  jne.
Fasteners.eu lehel on kohe eraldi osakond üleliigse kauba realiseerimiseks. New Overstock nimetuse all.

Aga nagu ma eelnevalt olen märkinud, ma rohkem ei viitsi.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

kui sul kangesti vaja, siis ma võin ju üle küsida.
samas kui sul tõepoolest mingi kosmoselaeva ehitus käsil on,
siis oleksid sa kindlasti juba ise selgeks teinud, kes vajaliku
täpsusklassiga polte-mutreid müüb.
müüdavad kogused ja tükihinnad saab ka kindlasti müüja käest.

edit: pagan, viide tsiteeritavale kadus. no igatahes oli see vastus ksf! 41degreele
Vasta

(01-02-2021, 16:33 PM)diesel Kirjutas:  kui sul kangesti vaja, siis ma võin ju üle küsida.
samas kui sul tõepoolest mingi kosmoselaeva ehitus käsil on,
siis oleksid sa kindlasti juba ise selgeks teinud, kes vajaliku
täpsusklassiga polte-mutreid müüb.
müüdavad kogused ja tükihinnad saab ka kindlasti müüja käest.
Jaa, tõepoolest oleks saanud, kuid minul veel pole vaja läinud ning olen hakkama saanud mitteühelegi standardile vastavate poldilaadsete toodetega. Küsimus oli pigem selles suunas, et "keegi kusagil müüb" võiks täiendust saada mõne arvulise parameetriga, siis need, kellel on poltliite täpsus oluline, teavad pakkumise tegemisel eelarve suurusjärkugi arvestada.
Vasta

Isand 41 degree ei peaks ennast tundma puudutatuna, kui jutt käib TJA ametnikest, kes pole reageerinud normdokumendile mittevastava standardtoote müügist teatamise peale. Milleks nad siis üldse on? Ei, TJA põhimäärust pole vaja tsiteerida, sellega olen tutvunud. Nagu ka TJA kompetentsi (ÕS: kompentents - võimupiir) ulatusele ja masendavale alamehitatusele.

Meil on vaba maa ja nii jääb mul õigus oma arvamusele, kuniks vastupidist pole tõestatud. Ma üldiselt ei usu inimestest paha... Paraku: kui nad said hästi aru probleemi olemusest ja võimalikest negatiivsetest (küll ebatõenäolistest, kuid siiski võimalikest) tagajärgedest, siis on ju kuritegelik standardile mittevastavaid tooteid turule lasta. Ma ei tahaks uskuda, et nad tahtlikult säärast jama müüa lasevad.

Loodetavasti nad lihtsalt tegelevad veel ohtlikumate ja tõenäolisemate probleemide lahendamisega ja mingi tolerantsist väljas keere pole lihtsalt piisavalt kriitiline /irooniahoiatus!/

Samas võtan ma teadmiseks märkuse selle kohta, et avalikus ruumis tuleb end tugevamalt tsenseerida.

Samuti esitan palve standardile vastavate kinnitusvahendeid müüva asutusele vihje kohta.
Vasta

(01-02-2021, 17:01 PM)v6sa Kirjutas:  Loodetavasti nad lihtsalt tegelevad veel ohtlikumate ja tõenäolisemate probleemide lahendamisega ja mingi tolerantsist väljas keere pole lihtsalt piisavalt kriitiline /irooniahoiatus!/

Sul võib õigus olla: Millega tegeleb
Vasta

Läks kella külge https://ekspress.delfi.ee/artikkel/92785...l-sonnikut

M.R. teemad on alati väga huvitavad ja harivad lugeda.

Mul kogu selle keermejutu juures on jäänud miski muu kripeldama:
Ok, kaliiber ei lähe peale. Sihuke s!tt, lihtlabast polti ei suudeta mõõtu ajada.
Aga kas keerme hälbest pole olulisem hoopis materjali füüsikalised omadused?
Sitkus, venivus ja maitea mis asjad veel, ei jaga teemat sügavuti.
Kui tootjad ei suuda kosmeetilist pooltki korda teha, mis siis sisust veel oodata on?
Ehk siis, kas oled huvi pärast kontrollinud ka muid parameetreid peale keerme?
Vasta

(10-03-2021, 04:03 AM)Roomik Kirjutas:  Läks kella külge https://ekspress.delfi.ee/artikkel/92785...l-sonnikut

M.R. teemad on alati väga huvitavad ja harivad lugeda.

Mul kogu selle keermejutu juures on jäänud miski muu kripeldama:
Ok, kaliiber ei lähe peale. Sihuke s!tt, lihtlabast polti ei suudeta mõõtu ajada.
Aga kas keerme hälbest pole olulisem hoopis materjali füüsikalised omadused?
Sitkus, venivus ja maitea mis asjad veel, ei jaga teemat sügavuti.
Kui tootjad ei suuda kosmeetilist pooltki korda teha, mis siis sisust veel oodata on?
Ehk siis, kas oled huvi pärast kontrollinud ka muid parameetreid peale keerme?

Ma pigem arvaks vastupidi. Poldid vastavad deklareeritud tugevusele ning polt ja mutter hakkavad ka omavahel kokku ja tagavad nõutud parameetritele vastava ühenduse. See, et kaliiber peale ei lähe peetakse kosmeetiliseks probleemiks ja sellepärast ametnik sellega ei viitsigi tegeleda. Noh ja see mida tootja selles osas deklareerib - Epp Kärsin deklareerib ka, et ta on Eesti kõige pandavam mutt aga ega ta sellepärast igat meest  kaliibriga mõõtma ei lase.
Vasta

Miks on jälle jäetud esile tõstmata firmad, kelle tarnitud see väidetavalt eluohtlik kaup on? 

Kommentaariumis valatakse Meister seetõttu sõnnikuga teenimatult üle. Seal on valitsemas arvamus, et poldid on leivapoe alumiselt riiulilt.
Vasta

v6sa, ei ole vaja mind Meistriks nimetada.
Millisest poldiputiigist on asjad ostetud on siin teemas ära mainitud, tähelepanelik lugeja on kindlasti kursis.
See, et ajakirjanik seda ei ole eraldi välja toonud... ei oska kommentaarida.
Seda, et sitaga üle hakatakse valama... sellega olen arvestanud, ega ma mingi lumehelbeke ole.

Keegi siin tabavalt mainis, et kes saab aru, see saab aru. Kes mitte, seda ei aita ka ülikool.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Lugesin ka selle artikli läbi ja soovin jõudu nende hulludega võitlemisel, kui aus olla, siis mina enam ei viitsiks, Mul iga aasta vaja võidelda mingite tüüpidega, kes liinialust koridori puhastavad ja nad ei saa aru, miks ma nõuan ,et tüügas ei tohi olla kõrgem, kui 5 cm. Nii ajab vee keema, et anna olla. Nende sertifitseeeritud asjadega on nii, et kui tahad näiteks korraliku mõõteriista, millega mõõdistustõid teha, siis maksad ikka haigeks ja teatud kalibreerimised toimuvad ka ainult kuskil välismaal ja kalibreering toimetab ainult aasta, siis pead juhtmed ka minema viskama. Karta on, et mingid jüngrid hakkavad kõva poldi-mutri poliitikat ajama, et mis mees see on ja peaasi, et sõrmi väga sahtlivahele panema ei hakata. Saadava töökotta tööhoiu. jne. Edu.
Vasta

(10-03-2021, 19:10 PM)auk_ Kirjutas:  Lugesin ka selle artikli läbi ja soovin jõudu nende hulludega võitlemisel, kui aus olla, siis mina enam ei viitsiks, Mul iga aasta vaja võidelda mingite tüüpidega, kes liinialust koridori puhastavad ja nad ei saa aru, miks ma nõuan ,et tüügas ei tohi olla kõrgem, kui 5 cm. Nii ajab vee keema, et anna olla. Nende sertifitseeeritud asjadega on nii, et kui tahad näiteks korraliku mõõteriista, millega mõõdistustõid teha, siis maksad ikka haigeks ja teatud kalibreerimised toimuvad ka ainult kuskil välismaal ja kalibreering toimetab ainult aasta, siis pead juhtmed ka minema viskama. Karta on, et mingid jüngrid hakkavad kõva poldi-mutri poliitikat ajama, et mis mees see on ja peaasi, et sõrmi väga sahtlivahele panema ei hakata. Saadava töökotta tööhoiu. jne. Edu.

Kui sa oled tellinud need tegelased ise ja ise maksad töö eest, siis ei tohiks ju arusaamatusi olla tüüka kõrguse suhtes. Juhul kui tehakse töid eleringi või kellegi teise tellimusel, siis teostatakse töö nii nagu tellitud ja läbi läheb. Ja sellisel juhul on töö teostajatel ka eramaaomanikest siiber kes käivad ja vinguvad iga asja üle. Hange = vähempakkumine, ehk üritatakse kuidagi hakkama saada.
Vasta

Üks vana võlg, lubasin kirjavahetuse  TJA-ga avaldada.

Siin ta on

.pdf Poltide ja mutrite mittevastavus standartile.pdf Suurus: 435.59 KB  Tõmbamised: 122


On ka areng, nimelt osakonnajuhataja Teinemaa kirjutas täna, 10.03
 
Austatud hr Mati Rahamägi!
 
Olete Toomas Tammega pikalt suhelnud, aga oluline info on jäänud edastamata. Selleks, et saaksime täpsemalt teie kõiki väiteid kontrollida, esitage palun alljärgnev info:
  1. täpne toote nimetus, mis ei vasta teie sõnul standardile;
  2. tootja nimi;
  3. kauplus, kust toode on ostetud;
  4. kui on pilte pakendist või muud asjakohast infot, siis ka see.
 
Lugupidamisega
Ingrid Teinemaa
Tehnikaosakonna juhataja
667 2170| ingrid.teinemaa@ttja.ee | www.ttja.ee
Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet
Endla 10A, 10142 Tallinn
[Pilt: cleardot.gif]


Aega on mööda läinud minu viimasest kirjast 02.okt, millele vastust ei saanudki 

159 PÄEVA
113 TÖÖPÄEVA
22 NÄDALAT ja 5 PÄEVA
5 KUUD ja 8 PÄEVA
0,44 AASTAT

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Kas teema algataja on selle peale ka mõelnud, et kuhu see teema võiks kunagi välja jõuda?

Soovitakse trahvi müüjatele või vea tunnistamist ning reeglite lõvendamist.
Ehk hoopiski eraldi riiulit kalibreeritud hindadega poltidele?

Ma saan aru, et tegemist on tootekirjeldusele mittevastava kauba müügiga kuid siin on asi justkui nii peeneks aetud nagu kunagi oli jutt, et kui kõver võib poes müügil olev kurk olla.
Vasta

Postituses 161 olen ma selgitanud kuhu oleks vaja jõuda.
Ma saan väga täpselt aru, et serdiga poldid on tellimisel ja maksavad rohkem aga neil
on samuti keerme tolerants 6H/6g.
Samuti raudteele minevad kinnitusvahendid, "ehituslikud
ja masinaehituslikud" kinnitusvahendid, neile kõigile kohaldub ISO 965 oma 6H/6g tolerantsiväljaga.
Väikse erandiga, "kui ei ole kokku lepitud eraldi muu tolerantsivälja kasutamine". Samas need klausliga
kinnitusvahendid ei jõua poldiputiigi hulgi/jaeletile aga otse tellija lattu.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Sel juhul oleks abiks lihtsalt müüjapoolsest tunnistamisest või sildist kauba juures, et antud poldid vastavad TST (tont seda teab) nõuetele. Ning koristagu ära oma viited sertifikaatidele.

Kusjuures mina kuulun ka selle vähemuse hulka kellele võiks üks liiga kehva polt põhjustada rohkem kahju kui ämbritäis 3x kallimaid polte võiks maksta.
Kaliiber mul puudub, praagi tuvastamiseks tarin oma kopsikud poodi ja üks haaval krutin neid polte näpppudega ning tunde järgi võin öelda, millised sobivad ainult müüdavate mutritega kokku.
Vasta

tõnn, sa oled ilma kaliibrita väga libedal teel. Sul puudub referentspunkt millest lähtuda.
Kust sa tead, et sinu kopsik on õigete parameetritega? Kaliibrit ju pole.

Näide.
Mul on M16 mutter ülemõõduline aga kuna kaliibrit ei ole siis ma seda ei tea.
Nüüd teen selle mutri järgi poldi ja annan poldi kundele üle omal rind uhkusest kummis.
Kunde läheb montaazhi oma mutriga ja oh häda mutter ei lähe poldile.
Kes loll on? Hea kui ainult lolliksjäämisega asi piirdub.....
Kaalupolt ega mutter ei saa olla kriteeriumiks kuna sa ei tea tema parameetreid.
Ega neid kaliibreid ole ilmaasjata välja mõeldud ja ilmaasjata neid ei inspekteerita ja sertifitseerita.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Mina lähtun sellest, et kui polt ei sobi näpuga keerates paika siis on ta ülemõõduline.
Kopsikud seevastu on saksa täpsusega kuid kergmetallist ning polt võib hakata keermeniiti kaasa tõmbama.
Paika panen ise, kokku määrin vana hea kraanimäärdega, millega kunagi gaasipliitide kraane hooldati.
Paigas on 8-10 aastat ja siis uuesti maha.

Parem loksugu pesas kuna teadupärast loksuvad asjad ei kiilu kinni.

Tegu ei ole kandevkonstruiga ning polte on ka rohkem.
Vasta

aga küsiks siis nii
kas keegi teab kuidas on selle saksa täpsusega selle kodumaal ?
kas nt. saksas on spets. poldipoes kaks riiulit ja valikus on üks riiulitäis serdiga ja kalibreeritud polte ning teises tavaline "saiapoe" poldid ?
või siis poldipood müüb puhast kulda ja seda kraami mida meil müüakse poldipoes on saada ainult saiapoes 
või seda saiapoe kaupa seal ei müüdagi ?
Vasta

See teema on muidugi väga tervitatav ja kummardan maani aga võimalik positiivne lõpplahendus teemale tähendab meie riigis tavaliselt seda, et lihtsurelikule, kes parandab oma aeda või nokitseb oma tarbeks oma projektidega ning kelle jaoks on keerme tolerantsid sama mis hiina keel lähevad poldid-mutrid lihtsalt kallimaks - ega kohalik kaupmees ei jäta ju oma kasumit sisse kasseerimata teel viie rikkaima hulka. Sad

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Aia jaoks saab liinimeestelt alumiintraati Smile
Ei usu, et nüüd kõik poldid-mutrid kallimaks läheks, pigem sortimenti täpsustatakse ning ilmub eraldi sort neile, kes täpsust taga ajavad.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne