Poldid ja mutrid

Said need M6 mutrid soritud, noh selline fifty-sixty värk.
Paremal on paremad ja vasakul "vasakud" ja lähevad sahinal utiili.

   

Kunalt balti poldiputiigiga teema ripub aga mul tarvis oma lihvpingi käiaflantsidega
edasi minna, siis käisin Esmetas ja ostsin natuke polte. DIN 912 M6x40 ja M6x50
Ülla-ülla, kõik vastavad normile.
Ei tea kas tähtede seis oli soodne või Poldijumal oli heas tujus.....

   

Komplekskaliibrid M6-6g ja dokumendid neile.

           

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Balti poldiputiigist tuli vastus, et toogu ma mulle mittesobivad tooted tagasi ja vahe hüvitatakse.
Mille peale ma vastasin, et ma ei taha hüvitamist, ma tahan neid tooteid tellitud koguses ja sellises
kvaliteedis mida normdokument ette näeb. Ja et võin oma kaliibrid kaasa võtta.
Vaatame mida vastatakse.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

W tähega poes ei olnud probleemi, kui oma käega valisin sobivad välja ning kehvemad järgmisele kliendile jätsin.
Vasta

Balti poldiputiigiga läkski lappama. Oli tarviline natuke tikkpolti, tegin telefoni teel tellimise ja jäin ettemaksuarvet ootama.
Maksan tikkpoldi eest ja samas ühe soojaga vahetan need M6 sisekuskandiga poldid ringi. Mida pole on arve, helistan ja
tunnen huvi, et kus mu tellimus on. Alul seda ei leitud, natuke otsiti ja siis leiti. Aga tuli ka küsimus kas teie olete M. R.
Vastasin, et jah olen.
Aga vot teile me arvet ei tee, me teile üleüldse ei müü midagi. Teile meie tooted ju ei sobi, miks tellite. Ja meid ei huvita mida, millega ja
kuidas sa midagi mõõdad, me müüme mitmeid tonne kuus ja sina oled ainuke kellele ei sobi.
Palusin müügist keeldumise fakti koos põhjendusega saata kirjalikult. Ei saadetud.

Nii, et mina, M.R. olen balti poldiputiigis kuulutatud persona non grataks.

Kuna see teema jäi natuke segaseks siis sai kirjutatud ka pealikule ja palutud selgitust, et kas persona non grata olen mina, M.R.
või minu ettevõte E.H. OÜ mille juhataja ma olen?
Pealik helistas ja sealt tuli põhimõtteliselt sama jutt mis müügiosakonnast.
Ja mis omakorda on väga sarnane TJA jutuga või seisukohaga. Et ei ole poldile nõudeid mida mina nõuan.
Lisaks süüdistus või nii, et mina laiman/halvustan neid ajakirjanduses ja internetifoorumites.
Aga kirjalikku vastust oma põhiküsimusele ei saanudki.
Selgitasin, et kui ei taha kirjalikult küsimusele vastata siis niimoodi vastakugi, aga kirjalikult.

Aga nüüd puust ja punaselt.

Müüdi polti DIN 912 mis on sama ISO 4762 mis on sama EN ISO 4762 ja mis on sama EVS-EN ISO 4762

http://ts.meihao-china.com/PDF/ISO4762.pdf

Ja lingis olev dokument lk. 13 sirvikus(lk. 11 dokumendis) Peatükk 4.

See vist on nuudlid ja hapupiim?

Ma tuleva nädal lähen EVS-i kohale ( kui päikesevalitsus lubab) ja ostan omale mõned asjassepuutuvad standartid, ei maksa nad ülemõistuse palju.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Järelikult suudab Fake Bolt  Oü spetsiaalseid polte müüa inglismaa tööstuse inseneridele. [Pilt: d_26g_rim6jxM3lt-AzRSWZI612ZmpgHgckPt4Io...08009d10d9]
Vasta

See on nüüd ebameeldiv areng.

Jätame selle nüüd kenasti meelde, et Baltic Boltist ei saa standardile vastavat kinnitusvahendit neile, kes peavad oma tööle garantii andma.

Paraku vabal maal pole ka neile muud ette heita, kui eksitavat reklaami...

Aidata ma paraku kuidagi ei oska.
Vasta

(28-04-2021, 18:42 PM)M.R. Kirjutas:  Aga vot teile me arvet ei tee, me teile üleüldse ei müü midagi. 
Vabandan teema solkimise pärast aga asjakohane video:

Vasta

Aga need saavad kes ei pea garantiid andma?
V6sa, kas viidatud standartit lugesid? Kas sinu meelest on standartis poldile nõuded kirjeldatud või ei ole neid mitte?
Ja et mina olen valel teel?

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Juhtusin paar päeva tagasi video peale, kus plaatkeermestajasse kissis silmadega tüüp toppis polte käsitsi, ei ühtegi abinõud mis nurka vähemalt visualiseeriks, hoidmisest rääkimata. Mida sellise toodangu juures kaliibritega teha on?
Kindlasti saab ka täpselt rullida või plaadiga lükata ja aegajalt ka pistelist kontrolli teha, aga siia need tooted ilmselgelt ei jõua.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(28-04-2021, 22:43 PM)M.R. Kirjutas:  Aga need saavad kes ei pea garantiid andma?
V6sa, kas viidatud standartit lugesid? Kas sinu meelest on standartis poldile nõuded kirjeldatud või ei ole neid mitte?
Ja et mina olen valel teel?

Lõpust alustades: Sina ei ole mitte valel teel - õiguslikult ei vasta nende müüdav toode standardi nõuetele, kuigi nad seda väidavad. Paraku kaaluvad seda hästi tasustatud juristid, kas poldipoel on õigus müüa eksitava sildiga kaupa või mitte.

Standardit ma lugesin ja olen teadlik keerme hälbe olemusest. Aga praegu taandub asi mitte hälbele kui sellisele vaid poldipoe tahtmatusele aru saada küsimuse püstitamisest.

Aga ma ei ole kindel, et minusuguse hobimehaaniku jaoks on tolerantsivälja mittemahtuv, kuid siiski vägivallata koostatav keermesliide sisuline probleem. Niikuinii on enamus liiteid üle dimensioneeritud Big Grin
Vasta

Siin palun standart neile M16 poltidele millest see teema alguse sai.
Ja jälle peatükk 4, kus on selgelt, mustaga valge peal, esitatud poldile kehtivad nõuded.

http://www.sepandpitchyazd.com/userfiles...-4017-.pdf

Ma ei saa aru kas poldiputiigis ja TJA-s loevd inimesed paremalt vasakule ja alt üles?

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Veel standartit. Seekord tikkpoldile mis samuti teemas esimeses postis kajastatud on
Sama sisu on ka tikkpoldid standartitega DIN 938 ja DIN 835
Seekord nõuded peatükk 3

http://www.newfastener.com/wp-content/up...IN-939.pdf

No ei ole nõudeid, lihtsalt ei ole.

Ütelge kui standartitest ära väsite. Ma siis rohkem ei postita neid.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Põnev lugemine ehk igal asjal on nõue ja standart. Seda ka ilmselt põhjustega, teatavasti on konstruktsioone kus pole lubatud alla teatud mõõdu ja tugevuega polte kasutada. Ohutusnõuded on selle asja üldnimetus.  
Siit aga tekib küsimus,et kust see ebastandartne värk siis kaubandusvõrku tuleb?
Vasta

Sm. Samajev, need nõuded ei ole spetsiaalsed ega kuidagi erilised, need on standartsed
nõuded kinnitusvahenditele milledele toodetud ja turule lastud kinnitusvahend PEAB vastama.
Seekord asjassepuutuv seadus

https://www.riigiteataja.ee/akt/110122020034?leiaKehtiv

Kuidas tulid turule volkkarid /ja mitte ainult/ modifitseeritud diiselmootoritega?

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Ja selleks, et ei ilmuks tarbesse standartile mittevastavaid polte ja mutreid on samuti standart.
Täies ilus oleks ta väga pikk, panen siia EVS-i eelvaate, seal on vajalik ära öeldud.

https://www.evs.ee/StandardDownload/DownloadPreview?productId=76951&language=41

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

Teate, ma väga palun ohvtopiku pärast vabandust, aga see sõna, mille ümber jutt käib, on standard. Standart on
https://www.eki.ee/dict/vsl/index.cgi?Q=standart&F=M&C06=en
Vasta

(29-04-2021, 19:38 PM)Sm.Samajev Kirjutas:  Põnev lugemine ehk igal asjal on nõue ja standart. Seda ka ilmselt põhjustega, teatavasti on konstruktsioone kus pole lubatud alla teatud mõõdu ja tugevuega polte kasutada. Ohutusnõuded on selle asja üldnimetus.  
Siit aga tekib küsimus,et kust see ebastandartne värk siis kaubandusvõrku tuleb?

Tuleb optimeerimisest - lõigatkse sutt siit ja teine sealt, määritakse vajalikke ametnikke ja võltsitakse vajalike dokumente. Nagu see ikka käib.

Kusjuures materjalini me pole üldse jõudnud. Isand M. R. on pahane keerme mittevastavusele tolerantsiväljale. Kas polt ka lubatud tõmbetugevust omab, pole veel keegi proovinud...

Ikkagi olen pettunud TJA lähenemises: keerme tolerantsiväljale mittevastav toode on nende arvates OK... Aga mingi nutisõltlase poolt teetassi uputatud kaapelaua tagastustingimuste üle e-poodidele ettekirjutusi teha vuhitakse isuga.
Vasta

V6sa, palun ilma isandata.
Tarbija saab polti/mutrit kõige väiksema kuluga kontrollida just nimelt keerme keskläbimõõdu järgi.
Keerme keskläbimõõt on ka üks keermesliite püsimise oluline parameeter.
Ei ole ju mõtet tõmbetugevust või keemilist koostist kontrollida kui keskläbimõõt ei vasta normile.
Aga ma võibolla millalgi huvi pärast lasen mõne siinkäsitletud poldi ja mutri spektromeetrist läbi.
Keerme kontrollist veel, keeret on lubatud kontrollida ka muul moel kui komplekskaliibriga, näituseks
mõõtes keerme parameetreid üksikult ehk elemendi kaupa kontroll.
Aga vaidlusalusel juhul jääb maksma /omab prioriteeti/ komplekskaliibriga saadud tulemus.
Nagu nimetus juba ütleb kontrollib kaliiber korraga mitmeid parameetreid kompleksis.

Keermesliide-see on lihtne nagu värvustelevisioon.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

(29-04-2021, 22:45 PM)M.R. Kirjutas:  ...
Ei ole ju mõtet tõmbetugevust või keemilist koostist kontrollida kui keskläbimõõt ei vasta normile.
...

Sa ometi ei tahtnud sellega öelda, et suvalisest saiataignast tehtud, kuid korrektse tolerantsiväljaga poldilaadne toode on OK? Et ma lihtsalt lugesin hetkel valesti.

Kaliibri häda on selles, et see ei näita erinevuse ulatust. Sellega saab vaid tõdeda: läbib/ei läbi. Aga palju on puudu/üle, seda kaliiber ei ütle.

Ma ei vaidle üldse selle üle, et kui kaliibriga kontrollimine on ette nähtud, siis peab standardile vastavana deklareeritud toote kaliibriga kontrollimisel ka saama standardis esitatud tulemuse.
Vasta

V6sa, eeldus on, et asjad on nii nagu nad olema peavad ja kontroll algab lihtsamast ja odavamast
Komplekskaliibriga kontroll ütleb jah kõlblik/mittekõlblik ja minule kui tarbijale pole tähtis mis ja kuipalju.
See oleks tähtis tootjale, et õigeaegselt vajalik meede tarvitusele võtta.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne