Kuidas piirata teedel toimuvat arutut kihutamist
#61

(08-02-2021, 13:01 PM)Peeter2 Kirjutas:  Tahaks ka teada, mismoodi hakkaksid siis maanteedel möödasõidud toimuma, kui lubatud sõidukiirust üldse ületada ei tohi. 
...

Ei ole see lubatud praegugi. Iseasi, et kontrollijaid ei jätku.
Vasta
#62

Kindlustusi küll enam nuumata ei maksaks, need on keretööde hinnad nii alla peksnud, et väiksematel alltöövõtjatel on reeglina vaid kaks valikut: kas maksta inimestele (osa) mustalt või vilistada tehnoloogia järgimisele ning kasutada kõige odavamaid materjale. Kahte korraga ei saa ja isegi siis saad sa enam kui pooltest kohtadest tagasi auto sarnase toote, mitte nõuetekohaselt remonditud sõiduki.
Vasta
#63

(08-02-2021, 13:01 PM)Peeter2 Kirjutas:  Tahaks ka teada, mismoodi hakkaksid siis maanteedel möödasõidud toimuma, kui lubatud sõidukiirust üldse ületada ei tohi. Turvaliseks möödasõiduks 80 km/h liikuvast sõidukist on üldjuhul vaja lubatud 90 km/h veidi ületada.

Ma väga ei nutaks kui näiteks umbes Tallinn-Tartu pikkuse sõidu korral see võtaks aega 2 tunni 15 minuti asemel 2 tundi 25 minutit kui sõita kasvõi terve tee 90 asemel 80-ga. Umbes selline see vahe tuleb. Vahepeal 50 ja 70 alad ka, nii et ei saa arvestada niikuinii, et terve tee 90-ga sõita saaks.
Vasta
#64

Pealkiri: kuidas piirata arutut kihutamist. 
Ettepanek: üks kitsas sõidurada, kahel pool piirded ja asi on lahendatud. Mis sellest, et keegi vahetab rehvi ja me kõik ootame tunnikese-kaks, enne kui taas liikuma saame. Või äärmisel juhul teha hädapeatuse taskud nagu Paldiski maanteel Harku kandis tehti. Mitte keegi kellestki mööda ei saa ja isegi bemmid ja ISA-d on taltsutatud oma auto esiklaasile vihast tatti pritsima.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#65

Eelkirjutaja peab olema ettevaatlik, et seda ideed ei võetaks koheselt menetlusse, kui rahva soovi...

Üks tõhusamaid viise on võtta arututelt otsustamisõigus:


Ma ei välista sugugi, et võiksin ka ise mingitel asjaoludel päris autopilooti tarvitada.
Vasta
#66

(08-02-2021, 13:35 PM)Peeter2 Kirjutas:  Nii need kolonnid tekivadki, mõttetu ja ohtlik. Pead hakkama vahele trügima või ei saagi mööda sõita.

Mööda ei ole vaja sõita. Koju on vaja jõuda ühes tükis.
Eriti tore on näha geeniusi, kes teevad ohtlikke möödasõite olukorras, kus neljarealine tee on mõne km/minuti kaugusel.
Kui ma näen enda eest kolonnis 10 autot, siis ma saan aru, et tehes parimal juhul 5 üsna ohtlikku möödasõitu, kahest autost korraga, jõuan ma heal juhul kilomeetri ette sellest kohast, kus ma oleksin ilma möödasõitudeta. Kas alla minuti võitu on võit?
Tiksun heameelega kolonnis, kui ees üle paari auto, hoian pikivahet ja arvutan peast neid sekundeid, mida vaheletrügijad võita üritavad. Jagan neid võidetud sekundeid ööpäevas leiduva 86400 sekundiga ja aastas leiduva umbes 31536000 sekundiga ja minu arvuti ütleb saavutatud kokkuhoiu kohta - does not compute.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#67

(08-02-2021, 22:13 PM)v6sa Kirjutas:  /vidijo isesõitvast 18rattalisest/
mnjaa... meie tunneme oma armsate mustamäe pakiveokulgurite üle ka muidugi uhkust, aga...
simpsonite osa nimega 'maximum homerdrive' linastus aastal 1999...
Kes pole juhtund nägema, siis seal oli veoka armatuuri all navitroni-nimeline karbike, mis sama asja tegi nagu v6sa videos.
Tundub, et nad on seda ideed tõsiselt võtt
Vasta
#68

(08-02-2021, 18:01 PM)Mart32 Kirjutas:  
(08-02-2021, 13:01 PM)Peeter2 Kirjutas:  Tahaks ka teada, mismoodi hakkaksid siis maanteedel möödasõidud toimuma, kui lubatud sõidukiirust üldse ületada ei tohi. Turvaliseks möödasõiduks 80 km/h liikuvast sõidukist on üldjuhul vaja lubatud 90 km/h veidi ületada.

Ma väga ei nutaks kui näiteks umbes Tallinn-Tartu pikkuse sõidu korral see võtaks aega 2 tunni 15 minuti asemel 2 tundi 25 minutit kui sõita kasvõi terve tee 90 asemel 80-ga. Umbes selline see vahe tuleb. Vahepeal 50 ja 70 alad ka, nii et ei saa arvestada niikuinii, et terve tee 90-ga sõita saaks.
Tule taevas appi, me saime ju suhteliselt hiljuti siin foorumis teada, et sõita ei tohi isegi spidoka järgi 90-ga, ehk tegelikkuses 86-87-ga, vaid tuleb sõita täpselt taadeldud GPS järgi 90-ga.
Muidu olen liiga aeglane, jään jalgu ja põhjustan mõnele kaasliiklejale asjatuid närvipingeid ja kõike muud kaasnevat paha.
80-ga sõidad ja seda lausa tunnistad, siis mõni kaasfoorumlane teeb harakiri...
Vasta
#69

(08-02-2021, 22:33 PM)isandpauk Kirjutas:  
(08-02-2021, 13:35 PM)Peeter2 Kirjutas:  Nii need kolonnid tekivadki, mõttetu ja ohtlik. Pead hakkama vahele trügima või ei saagi mööda sõita.

Mööda ei ole vaja sõita. Koju on vaja jõuda ühes tükis.
Eriti tore on näha geeniusi, kes teevad ohtlikke möödasõite olukorras, kus neljarealine tee on mõne km/minuti kaugusel.
Kui ma näen enda eest kolonnis 10 autot, siis ma saan aru, et tehes parimal juhul 5 üsna ohtlikku möödasõitu, kahest autost korraga, jõuan ma heal juhul kilomeetri ette sellest kohast, kus ma oleksin ilma möödasõitudeta. Kas alla minuti võitu on võit?
Tiksun heameelega kolonnis, kui ees üle paari auto, hoian pikivahet ja arvutan peast neid sekundeid, mida vaheletrügijad võita üritavad. Jagan neid võidetud sekundeid ööpäevas leiduva 86400 sekundiga ja aastas leiduva umbes 31536000 sekundiga ja minu arvuti ütleb saavutatud kokkuhoiu kohta  - does not compute.
Kolonne tekitada on idiootsus. Libedal teel ehk kuidagi mõistetav, ohutul mitte.
Vasta
#70

(08-02-2021, 11:29 AM)Mart32 Kirjutas:  See "ühtlases liiklusvoolus" kiiruse ületamine on umbes sama nagu pronksiööl poest kauba võtmine- ühtlane inimeste mass liikus ja kõik võtsid, kuidas siis mina teisiti oleks saanud.  Rolleyes

Meelevaldne üldistus. Targad inimesed, keda ma küll nimeliselt ei oska välja tuua, on kirjutanud nii:
Kui sina sõidad kogu aeg mööda, siis on sinu kiirus vale.
Kui sinust sõidetakse kogu aeg mööda, siis on sinu kiirus vale.
Kui kõik sõidavad lubatust kiiremini, siis on piirang vale.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#71

Ehk siis see lõpp oleks: kui kõik poest varastavad, siis on seadus vale ja tuleks ümber teha. Toungue
Vasta
#72

(09-02-2021, 11:04 AM)Mart32 Kirjutas:  Ehk siis see lõpp oleks: kui kõik poest varastavad, siis on seadus vale ja tuleks ümber teha. Toungue
Kas see pole juba jõudmine tõelisse kommunismi? Big Grin
Vasta
#73

(09-02-2021, 11:04 AM)Mart32 Kirjutas:  Ehk siis see lõpp oleks: kui kõik poest varastavad, siis on seadus vale ja tuleks ümber teha. Toungue

Sa tõemeeli võrdsustad varastest kaheksakümendatest pärineva piirangu (meenuta, millised olid toonaste autode juhitavus, pidurid ja ohutus) võrreldes tänaste kaarikutega labase poevargusega? Või utreerid teadlikult?

Sama hästi võiks võrdsustada selvekassa kasutamise poevargusega...
Vasta
#74

(09-02-2021, 11:20 AM)v6sa Kirjutas:  Sa tõemeeli võrdsustad ...

Kiiruse ületamine ja poevargus on mõlemad seaduserikkumised. Kui me ütleme, et kuna paljud kiirust ületavad (ja seega seadust rikuvad), järelikult oleks vaja seadust muuta ja lubada kiiremini sõita, siis miks teiste seaduserikkumiste korral peaks teisiti olema. Rolleyes
Vasta
#75

Meelega trollib praegast momeelest, ei suuda uskuda, et see tõsiselt mõeldud on.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#76

(09-02-2021, 11:37 AM)Mart32 Kirjutas:  
(09-02-2021, 11:20 AM)v6sa Kirjutas:  Sa tõemeeli võrdsustad ...

Kiiruse ületamine ja poevargus on mõlemad seaduserikkumised. Kui me ütleme, et kuna paljud kiirust ületavad (ja seega seadust rikuvad), järelikult oleks vaja seadust muuta ja lubada kiiremini sõita, siis miks teiste seaduserikkumiste korral peaks teisiti olema. Rolleyes

Järjekordne jurist. Või raamatupidaja...

Säärastega ma ei vaidle, sest õiguslikult on neil loomulikult õigus: iga seaduserikkumine on seaduse rikkumine ja kuulub karistamisele täie rangusega.
Vasta
#77

(09-02-2021, 12:27 PM)v6sa Kirjutas:  ... Säärastega ma ei vaidle, sest õiguslikult on neil loomulikult õigus: iga seaduserikkumine on seaduse rikkumine ja kuulub karistamisele täie rangusega.
sj pisivargust ! ei menetleta üleüldse, turvamees võtab heal juhul pihtapandu käest aga pisikest kiirusületamist karistatakse küll, vähemalt kaamera saadab trahvi ...
Vasta
#78

Tegelikult jääb mulle teemaalgatuse küsimus üldse pisut arusaamatuks; kes ja kus nii hirmsasti ja arutult kihutab? Ei ole mina elukutselise ja hobijuhina viimastel aastatel märganud mingit hullu rallit meie teedel. Julgeks öelda 33a. Risti- Virtsu (Saaremaa!) trassi kasutuskogemuse najal, et olukord on palju parem kui aastate eest. ISADE vastu ei aita ükski piirang niikuinii.
Vasta
#79

(09-02-2021, 14:15 PM)taxopets Kirjutas:  Tegelikult jääb mulle teemaalgatuse küsimus üldse pisut arusaamatuks; kes ja kus nii hirmsasti ja arutult kihutab? Ei ole mina elukutselise ja hobijuhina viimastel aastatel märganud mingit hullu rallit meie teedel. Julgeks öelda 33a. Risti- Virtsu (Saaremaa!) trassi kasutuskogemuse najal, et olukord on palju parem kui aastate eest. ISADE vastu ei aita ükski piirang niikuinii.
piiteri maanteel küll mõni lendab madalalt, eriti suvel. ma ei pea siin 120 silmas, ikka nii 150-170. lähevad sinust, nagu postist, mööda

Pähkliajude hirm
Vasta
#80

(09-02-2021, 14:37 PM)ounou Kirjutas:  
(09-02-2021, 14:15 PM)taxopets Kirjutas:  Tegelikult jääb mulle teemaalgatuse küsimus üldse pisut arusaamatuks; kes ja kus nii hirmsasti ja arutult kihutab? Ei ole mina elukutselise ja hobijuhina viimastel aastatel märganud mingit hullu rallit meie teedel. Julgeks öelda 33a. Risti- Virtsu (Saaremaa!) trassi kasutuskogemuse najal, et olukord on palju parem kui aastate eest. ISADE vastu ei aita ükski piirang niikuinii.
piiteri maanteel küll mõni lendab madalalt, eriti suvel. ma ei pea siin 120 silmas, ikka nii 150-170. lähevad sinust, nagu postist, mööda
2+2 lõigul ei ole see "nagu postist" möödumine teab mis ohtlik (nb! minu arvamus). Sellise kihutamise põhjuseks kindlasti olematu liiklusjärelvalve, sest kohe kui sini-valge värvikombinatsioon kaadrisse satub, tuleb piirkiirus ilusti meelde.
Viimasel ajal olen idasuunal näinud tihti neid mobiilseid kaameraid - nii et ehk asi paraneb :-)
Naljakas, et päästjad/kiirabi/politsei kõik kurdavad et raha ei ole - raha vedeleb maanteel, mine korja ära lihtsalt!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne