Kuidas piirata teedel toimuvat arutut kihutamist

(14-02-2021, 01:40 AM)ak75 Kirjutas:  Polegi vaja piirkiirust tõsta. Piisaks, kui kaameratel +4km/h rakendumislävi keerataks +10km/h. Kui tahta linnas/maanteel päriselt piirkiirusega sõita, siis +4km/h pole paraku väga tunnetatav. +10km/h ja enam üle juba on päris kindlasti. Mardid on lahendanud selle endi jaoks nii, et lasevad linnavahel tuimalt spido järgi 40km/h. Kui tahta piirkiirusega sõita, siis tänasel kujul kaamerad on pigem lisaohuks kuna nõuavad tähelepanu - vahi siis pidevalt spidot ja teeservi selle asemel, et auto juhtimisele ja liiklusele keskendumisega saaks tegeleda.

Mobiilsete kohta ei tea, aga statsionaarsetel peaks rakenduma 50-90 km/h alas alates +7 km/h ületamise korral. Spidoka järgi tähendab see enamasti maanteel juba 100(+) km/h. Ei ole ju päris millimeetri pingsalt vahtimine spidokalt.
Mardid kasutavad igal võimalusel kiirusehoidjat (pannes sinna max. lubatud kiiruse), ka linnas ja saavad seega liiklusele keskenduda. Toungue
Vasta

(14-02-2021, 13:19 PM)Mart32 Kirjutas:  
(14-02-2021, 01:40 AM)ak75 Kirjutas:  Polegi vaja piirkiirust tõsta. Piisaks, kui kaameratel +4km/h rakendumislävi keerataks +10km/h. Kui tahta linnas/maanteel päriselt piirkiirusega sõita, siis +4km/h pole paraku väga tunnetatav. +10km/h ja enam üle juba on päris kindlasti. Mardid on lahendanud selle endi jaoks nii, et lasevad linnavahel tuimalt spido järgi 40km/h. Kui tahta piirkiirusega sõita, siis tänasel kujul kaamerad on pigem lisaohuks kuna nõuavad tähelepanu - vahi siis pidevalt spidot ja teeservi selle asemel, et auto juhtimisele ja liiklusele keskendumisega saaks tegeleda.

Mobiilsete kohta ei tea, aga statsionaarsetel peaks rakenduma 50-90 km/h alas alates +7 km/h ületamise korral. Spidoka järgi tähendab see enamasti maanteel juba 100(+) km/h. Ei ole ju päris millimeetri pingsalt vahtimine spidokalt.
Mardid kasutavad igal võimalusel kiirusehoidjat (pannes sinna max. lubatud kiiruse), ka linnas ja saavad seega liiklusele keskenduda. Toungue
Kohe mitte ei ole nõus! Mardid sõidavad 90 alas väga kõikuva kiirusega. Uuel mänguasjal võib ju kiirusehoidja olla aga seda ei kasutatta.
Vasta

Kindlasti on neid, kes ei oska või ei viitsi kasutada, ma kasutan. Juba kiiruskaamera juures näha kuidas isegi vahe mõne taga sõitjaga pikemaks venib kui ise max. lubatuga sealt mööda sõidan.
Kiirusehoidjad olid juba osadel 25 a vanadel autodelgi. Praegu liikluses ühel nö. keskmisel autol kindlasti kas on see olemas või saab seda lisavarustusena lasta paigaldada (kui autot ostes on koonerdatud ja pole seda kohe valitud).
Vasta

(14-02-2021, 13:49 PM)Mart32 Kirjutas:  Kiirusehoidjad olid juba osadel 25 a vanadel autodelgi.
Tõsi, on. Aga linnavahel tüütu kasutada. Sama tihedamas liikluses trassil.
Uuematel parema varustusega asjadel, millel nulli pidurdades kiirusehoidjat välja ei lükka on enamasti distantsihoidja samuti komplektis. viimane nullib asja mõtte ära, kuna teeb kaasa eessõitja tegemisi.
Speed limit funktsioon oli vanematest vist ainult mersudel (pole oma autodel teistel kohanud). See ka omamoodi ohtlik vidin, kui unustad, et peal on ja tekib vajadus järsem liigutus gaasiga teha võib jama juhtuda avastades, et autol piiraja ees 54km/h.
Vasta

Keegi jälgib teemat. Sobivalt kohe selline artikkel. 

https://www.err.ee/1608109504/kiiruskaam...b-vaidlusi
Vasta

Ma sõidan nii, nagu oleks need märgid 24/7 ja igal pool väljas. See ei tähenda, et ma kunagi mitte ühtegi km/h kiirust ei ületa (ja trahve pole saanud), lihtsalt ületades tean millega riskin ja pärast ei hakka nutma kui paha riik on, et trahviraha korjab.
Minu arust need märgid just teevad olukorda halvemaks, ilma selleta julgetakse sõita normaalselt piirkiirusega, aga peale märki hakatakse uimerdama ja paljud hakkavad liiklust segama oluliselt madalama kiirusega sõites. Ega märki ei panda ka alati vahetult kiiruse mõõtmise koha lähedale. Olen näinud asulas (linnas), et märk oli 2,5 km (!) enne mõõtmise kohta.
Vasta

Seadused on olemas, load on taskus, kõik õpitud ilmselt. Wink  Ja milleks panna märki? Et ette hoiatada.... no milleks põrsad! Ei pea ette hoiatama! Kui load oled kätte saanud, pead teadma, et seadusi tuleb täita, liiklusmärke pead tundma. Kui neid asju ei tea, kuidas sa load oled saanud? Big Grin   Üldse on raske aru saada, milleks selline komejant on ette võetud, et peab ette hoiatama. Ja mis puudutab trahve, siis võiks olla mitte trahv vaid ÜKT. Big Grin  Eestimaa vajab nobedaid näppe ja töökaid käsi.
T.
Vasta

(15-02-2021, 11:24 AM)Mart32 Kirjutas:  Ma sõidan nii, nagu oleks need märgid 24/7 ja igal pool väljas. See ei tähenda, et ma kunagi mitte ühtegi km/h kiirust ei ületa (ja trahve pole saanud), lihtsalt ületades tean millega riskin ja pärast ei hakka nutma kui paha riik on, et trahviraha korjab.
Minu arust need märgid just teevad olukorda halvemaks, ilma selleta julgetakse sõita normaalselt piirkiirusega, aga peale märki hakatakse uimerdama ja paljud hakkavad liiklust segama oluliselt madalama kiirusega sõites. Ega märki ei panda ka alati vahetult kiiruse mõõtmise koha lähedale. Olen näinud asulas (linnas), et märk oli 2,5 km (!) enne mõõtmise kohta.
Ega need märgid ei olegi hoiatamiseks. See, et märk on on mitu km enne kiiruskaamerat on tavapärane nähtus ning selle eesmärk ongi inimesed roolis uimerdama panna (loe: liiklust rahustada nagu seda ametnikel meeldib nimetada). 
Kui tegemist oleks tõesti kiiruskaamera eest hoiatava märgiga, siis oleks see pandud enne kiiruskaamerat nii, et enne seda ei oleks ühtegi ristuvat teed (st võimalust kiiruskaamera juurde sõita märgi nägemata).
Praegusel juhul töötavad need hoiatusmärgid riigi rahakassale soosivamalt, kui neid poleks. Oled paar km sõitnud mingite tegelaste taga kes peale märgi nägemist sõidavad 5-10km spido järgi aeglasemalt kui lubatud, siis on selge, et neist möödumisel võid saada trahviteate, kui kaamera õiges kohas on. Samaoodi siis, kui oled keeranud kaameraga jälgitavale teele kuskil peale hoiatava märgi paiknemist ning sul on ees sama seltskond kes sõidab alla piirkiirust.
Vasta

Miks teil põrgukoertel koguaeg nii kole kiire on et iga kiirusepügal nii täpselt arvel on? 
Kui kardate kuhugi hiljaks jääda siis vaja lihtsalt varem minema hakata.
Vasta

(15-02-2021, 22:00 PM)vanapagan Kirjutas:  Miks teil põrgukoertel koguaeg nii kole kiire on et iga kiirusepügal nii täpselt arvel on? 
Kui kardate kuhugi hiljaks jääda siis vaja lihtsalt varem minema hakata.
Ei ole aega lihtsalt....

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta

(15-02-2021, 22:17 PM)hundu615 Kirjutas:  
(15-02-2021, 22:00 PM)vanapagan Kirjutas:  Miks teil põrgukoertel koguaeg nii kole kiire on et iga kiirusepügal nii täpselt arvel on? 
Kui kardate kuhugi hiljaks jääda siis vaja lihtsalt varem minema hakata.
Ei ole aega lihtsalt....
Aega põle ilmaski, kui aega ei võta (Eesti vanasõna) Smile
Vasta

Kui ikka väga kiire on siis tuleb lihtsalt maha istuda ja oodata kui kiire üle läheb ja siis on aega küll.
Vasta

Veel üks teemasse sobiv artikkel. 

https://www.err.ee/1608111247/minister-s...a-alandada
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne