Saeraam
#21

Õliks kasutan restoranist ülejäävat toiduõli (tasuta käes). 2 aasta jooksul on asjad veel ok. Suur viga see, kui jätad pikemaks ajaks seisma (pool kuud), siis sindrnahk läheb tahkeks ja alati püüan enne lõpetamist sutsu tavalist õli sisse panna , siis ei jää kett lati külge kinni ja pump ka ei kiilu kinni. Poiss tõi mulle mingi 100 liitrit. Hea on see, et toiduõli ei haise peale lõikamist ja mingeid jälgi ka ei jäta. Kasutatud õli teema kadus esimese prussi lõikamisel juba ära, kuna pruss oli määrdunud mustast õlist. Tegin väikese arvutuse ka, et kui saelatt kulub nati kiireminigi, siis tasub see jama mul igati ära. See 5 liitrit ketiõli kulub suht kähku ära, kui ikka lõigata ka. Oluline kõikide nende asjade juures on see, et latti ei tohi väga kuumaks lasta (alati juhtub siis, kui kett nüri ja arvad, et lased need viimased lauad lõpus ära, aga teed sellega hoopis kurja ). Lõigates olen veel tähele pannud, et kui palgid on kaua kuival ajal seisnud hunnikus, siis on liivatolmu suht palju palkidel ja kett läheb nüriks  kiiresti. Lintsael on vähemalt kõvasulamiga ketas ees, mis puhastab lõikejoont ja see teeb asja ikka palju lõbusamaks. Endal lintsaage kahjuks ei ole, kuigi plaan oli ja on.
Vasta
#22

üks latisaega halumasinaga müügiks küttepuid tegev kodanik rääkis, et
suiti läeb puhas vesi õli asemel ja talviti teeb mingi emulsiooni.

kas sama sisteem toimiks ka pikipuud lõigates
ja mida see pikas perspektiivis rahaliselt võiks tähendada,
seda ma ei mõista kommenteerida.
Vasta
#23

Eks siis pean ikka ketiõli juurde jääma. Mis pumpa seal raamil kasutad täpsemalt ning kas kasutad originaal õlitus auku latil ?


Näiteks logosol raamil olen näinud kasutusel õli ja veega süsteemi. 
Aga vee kasutamine on rohkem jahutamise eesmärgil ,sest piisavat lubrikatsiooni ta ei paku.
Vasta
#24

Pump on logosoli originaal, see vesi jah, seal jahutuse eesmärgil.  Vesijahutus võiks ok olla, kuna sooja ilmaga läheb asi ikka päris kuumaks. Saelati originaal õlitusauk on ikka kasutuses. 
Vasta
#25

Vesi ei ole jahutuseks, ta on ettenähtud suure vaigusisaldusega puidu lõikamiseks.
Vasta
#26

Logosoli andmetel on vesi lati jahutamiseks.  Ma ei saa aru mis effekti peaks vesi andma suure vaigu sisaldusega palgis?
Vasta
#27

(26-08-2020, 23:23 PM)Xtreme Kirjutas:  Logosoli andmetel on vesi lati jahutamiseks.  Ma ei saa aru mis effekti peaks vesi andma suure vaigu sisaldusega palgis?

Võta pane lehis raami ja varsti on selge pilt miks vett vaja on.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#28

Palja veega võid lehist  lõigates hätta jääda Kui vaigupesa ette jääb. siis hakkad vene keeles mõtlema. Soovitati emulsiooni kasutada, sama mis metalli töötlemisel kasutuses. 1:20 -le on hea. Jahutab, määrib ja lõige puhtam. Talvel olla diisel hea, eks näe.


Vasta
#29

(27-08-2020, 23:39 PM)hulgus Kirjutas:  Palja veega võid lehist  lõigates hätta jääda Kui vaigupesa ette jääb. siis hakkad vene keeles mõtlema. Soovitati emulsiooni kasutada, sama mis metalli töötlemisel kasutuses. 1:20 -le on hea. Jahutab, määrib ja lõige puhtam. Talvel olla diisel hea, eks näe.

Jutt jumala õige. Kunagi vene valitsuse lõpus sai sihka sahkaga koorem lehist läbi aetud, talvel, siis oli ahjukütte ämber ligi ja üks mees oli ametis sellega, et pika varrega pintsliga määris saelehti. Kuivalt ei saanud kaua lasta kui hakkas paugutama. Tõmbab või raami lahti põranda küljest.
Raamimees muidugi rääkis, et kui saed ära räsada uuesti ja tee hästi laiaks ajada siis ehk läheb lihtsamalt aga ühe koorma pärast ta seda tegema ei hakka.

Aquila captas non muscas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne