nagi paneb poe kinni
#1

Tsitaat:nagi.ee

Sulgeme Nagi teenused - Keskuse, Nagi, Fotoalbumi, Toru ja Album.ee - 1. oktoobril 2020
Iga ilus asi saab kunagi otsa. Täna peame kahjuks teatama, et sulgeme alates 1. oktoobrist 2020 lõplikult meie fototeenused Nagi, Fotoalbum ja Album.ee, videoteenuse Toru ning neid ühendava sotsiaalvõrgustiku Keskus. See tähendab, et nagi.ee, fotoalbum.ee, keskus.ee, toru.ee, album.ee aadressidel olevatele andmetele, piltidele ja videotele ei ole võimalik peale seda kuupäeva enam ligi saada ja Nagi teenuste 25 terabaiti pilte ja videosi kaovad internetist igavesti ja jäädavalt.
Otuse põhjustest ja sisust saate lugeda täpsemalt siit: https://nagi.ee/lists/FAQ/1/Teenuste sulgemine
Aitäh kõikidele, kes meie teenuseid kasutasid ning eriti suur aitäh fännidele, kes kõik 14 aastat on meie teenuseid kasutanud! Meil on teenuseid sulgeda täpselt sama kahju kui teil. See on olnud suur osa meie elust kõigil neil aastatel. Suur tänu nende positiivsete emotsioonide eest!
Oma fotod saate alla laadida sisselogitud kasutajana fotode/videote ja albumite vaadetes. Saate kõik pildid korraga ühe nupule vajutusega kenasti endale arvutisse laadida.
Parimate soovidega,

Teie Nagi
info@nagi.ee



Viimasel ajal pole küll kasutanud, aga varasemate postituste pildid olen ikka nagisse riputanud, nüüd siis pilditud. Ei viitsi otsima ja uuendama ka hakata.


Vasta
#2

Sellest oli siin juba pikalt juttu, Toomas vist alustas, otsi üles!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#3

Teoreetiliselt peaks olema tehtav piltide automatiseeritud ületoomine (ja vajadusel mahu vähendamine) foorumi serveriruumi. Iseasi kas piltidega illustreeritud sisu edasine allesjäämine iseenesest on piisav motivaator foorumi administraatoritele.
Vasta
#4

Ma ei viitsi oma ajusid küll nussima hakata piltide vähendamisega ja siia kleepimisega. Siis jääb edaspidi minu poolt pilte vähemaks kuni ei võetsa midagi tarka ette piltidega. Juba ajukepp on see pildimajandus ikka tänasel tehnikasajandil....
Vasta
#5

(14-08-2020, 17:52 PM)maisalup Kirjutas:  Ma ei viitsi oma ajusid küll nussima hakata piltide vähendamisega ja siia kleepimisega. Siis jääb edaspidi minu poolt pilte vähemaks kuni ei võetsa midagi tarka ette piltidega. Juba ajukepp on see pildimajandus ikka tänasel tehnikasajandil....
minu viimased pildid mida olen pannud nii niiduk kui filter on telopildid ja telost saadan messi,messist laen arvutisse  ja otse siia ja ei mingit nussi vähendamisega.ei saa küll enam nuriseda.
Vasta
#6

Mina kui ex süsadmin julgen väita, et tegelikult on näiteks nagi pildid keskselt täitsa vabalt üle toodavad ühekorraga ja adminni poolt, eeldusel et kasutatav virtuaalserver võimaldab piisavat kettamahtu. Skript ei tohiks olla väga keeruline - tuleb parsida läbi kõik postitused ja otsida üles kõik viited nagi peale. Seejärel alla laadida kõik pildid ja kirjutada kõik viited ringi viitama nagi pealt mõne lokaalse ressursi peale. Kas powershell või bash, sõltub tegija eelistustest, aga hakkama saavad mõlemad. Kui tahta natuke keerulisemalt teha, siis saab pildid sama liigutusega mõistlikult väiksemaks ka teha.

Peamine komistuskivi võiks olla piltide autoriõigused.
Vasta
#7

Lisaks nagile suletakse ka teised sama teenusepakkuja lehed (fotoalbum.ee, album.ee jne). Paljud Eesti foorumid ja postitused neis toetuvad nagi teenustele. Teemad ilma piltideta on kasutud teemad ning nagi teenuste sulgemine kiirendab foorumite kadumist.  Sad
Vasta
#8

Ei ole siin ilmas miskit igavest ja siit on tulemas järjekordne näide mis iseloomustab uuema aja moodsust .... Olen seda ammu maininud, et parem paberil, kui internetis.
Kas keegi kuskil ei oleks huvitatud sellest kompotist kogu täiega mis Nagis ja muudes kaduvates albumites? Lihtsalt võtaks järje üle...

T.
Vasta
#9

Ma ka loll jäin aastaid-aastaid tagasi uskuma seda loba, et netis on ülihää säilitada oma fotosid, ei lähe midagi kaotsi jne ning tegin konto album.ee-sse. Nüüd tuleb ikka veel üks väline kõvaketas muretseda ja kõik album.ee pildid maha laadida. Mis oma see oma, ei lähe kusagile kaotsi nagu kõik need suured ja väikesed firmad oma teenustega. Oli suur ja edukas, tulid uued ja edukamad ja läkski pankrotti ning kasutajate materjal kadunud.
Vasta
#10

(14-08-2020, 22:09 PM)Talupoeg taluja Kirjutas:  ...
Kas keegi kuskil ei oleks huvitatud sellest kompotist kogu täiega mis Nagis ja muudes kaduvates albumites? Lihtsalt võtaks järje üle...

T.
Nagi.ee meeskond on ka igaks juhuks selle võimaluse välja pakkunud, et kui keegi suuremeelne inimene või firma peaks leiduma ning soovima nagi.ee keskkonda säilitada. Täpsemalt kui kõik töö sisse osta, siis oleks kulu 5000 eurot kuus. Kui IT-töö ise tasuta teha, siis jäävad kulud 1500-2000 eurot kuus. (Link infole)
Vasta
#11

(15-08-2020, 00:05 AM)honkomees Kirjutas:  Ma ka loll jäin aastaid-aastaid tagasi uskuma seda loba, et netis on ülihää säilitada oma fotosid, ei lähe midagi kaotsi jne ning tegin konto album.ee-sse. Nüüd tuleb ikka veel üks väline kõvaketas muretseda ja kõik album.ee pildid maha laadida. Mis oma see oma, ei lähe kusagile kaotsi nagu kõik need suured ja väikesed firmad oma teenustega. Oli suur ja edukas, tulid uued ja edukamad ja läkski pankrotti ning kasutajate materjal kadunud.

Aga on siis midagi kaotsi läinud? Mu teada on antud võimalus pildid ära tõmmata. 14 aastat on it maailmas ikka üüratu aeg. Ja näiteks oleksid nii palju aastaid tagasi samad pildid DVD plaatide peale kirjutanud, siis suure tõenäosusega oleks vähemalt mõni plaat lugemiskõlbmatu. Rääkimata sellest et enamus arvutites pole lugejatki.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne