Võib kustutada.
#21

(25-08-2020, 22:01 PM)mlsluik Kirjutas:  Enamustel atvdel on tagasild "lukus", keskmist ja esimest diffrit saab lukustada. Taga neil enamikul diffrit ju polegi, ainult jäik reduktor.
Uue seaduse järgi on see lausa kohustuslik, et saab luku maha võtta. Kui maantee kõlbulikkust vaja pole siis pole ka kohustust☺
Cf juba lülitatav.
Mind näiteks ei häiri, kuigi suvel jääb isegi asfaltile jälg maha.
Vasta
#22

(26-08-2020, 09:51 AM)donn Kirjutas:  Nii palju häid mõtteid vahepeal kirja pandud!

Jätaks vist tagasilla alustuseks lahtiseks (meeldib see difri hiljem kokkukleepimise idee), kuna on plaan 28x11-14 Kenda K-538 rehvid sellele pillile alla panna, mis näevad välja sellised (võivad vajada pesukoti 14" plekkvelgede laiendamist):

[Pilt: ?u=http%3A%2F%2Fi.ebayimg.com%2Fimages%2...f=1&nofb=1]
Ära nii kl tee.  See on 1 jube rehv. Raske, raputab, kraabib sisse, keerata raske, isegi lahtise difriga ei jää murust eriti midagi alles.  Kui kendat tahad siis bear claw, hea mudas, asfaltil, kruusal ja murul.  Kui plaan rohkem pehmes metsas mütata siis soonõid või mud crusher.
Ja veljed vajavad kindlasti laiendamist.
Vasta
#23

Ma võtaks mingid maasturi papud. Aga 14 veljele ei liigu midagi kahjuks. 15 veljele on valik kõige parem ja kasutatult liigub igale maitsele ja iga suurust. Aga ma 28 tollise rehviga ei piidruks ka, pigem ikka 31-32 kanti  Big Grin oleneb kui suur aparaat tuleb muidugi, aga isegi ATV all kasutatakse 30, 31 rehve.
Vasta
#24

Annan ka omalt poolt sendi rehviteemasse, unustaks üldse ära need kuusmustriga rehvid mis sobivad ainult ostacruiseri atv matkadele...  
Mina soovitaks CF 800 alt 14" rehve, neid müüakse suht tihti komplektina koos velgedega olematu hinna eest. Muru jääb alles ja edasi kratsib ka niipalju kui vaja.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#25

Härrased, ärge unustage oma rehvisoovituste juures, et kindlasti üledimensioneeritud (ja seega korralikku eluskaalu omava UTV) pajaks on planeeritud pirukakäru 1,4 ja ma ei ole mitte kindel, et see jaksab mingid 32 kummikud mudast puhtaks visata. Aga mudast umbes mustriga mudarehv ei vea istelihastki. Erinevalt kuusemustrist. Mille küll saab ka umbe ajada, aga sellesk tuleb natuke vaeva näha.

Samas on 14" rehvide valik kitsas tõesti.

Mis maagilist rehvi CF800 alla pannakse?
Vasta
#26

Kannatab vast ikka mingi aeg aga kui sel prantsuse veidrusel midagi ikaldub siis oled  küll hädas.
Vasta
#27

(29-08-2020, 22:20 PM)vanapagan Kirjutas:  Kannatab vast ikka mingi aeg aga kui sel prantsuse veidrusel midagi ikaldub siis oled  küll hädas.
Neid mootoreid peaks ju kilo hinnaga liikuma.
Vasta
#28

(29-08-2020, 22:20 PM)vanapagan Kirjutas:  Kannatab vast ikka mingi aeg aga kui sel prantsuse veidrusel midagi ikaldub siis oled  küll hädas.

Mis mõttes hädas? Neid saab ju kilohinnaga. Kui mitte siit, siis sünnimaalt. Lihtne ja töökindel pada.
Vasta
#29

(29-08-2020, 20:53 PM)donn Kirjutas:  Väikene edasiminek - sain esisilla ja mootori auto küljest kätte. Eks näis, mis edasi saab. Diislile kahjuks see nädal järele ei jõua.. Ehk kannatab seda bensiini ikka kasutada.
Sul on kõik tehnika kenasti paigas, aga kuhu piloot ja tõenäoliselt ka kõrvalistuja istuma hakkavad?
Kui keskmootor, siis peaks see ju nende vahele jääma? Sellisel juhul aga masina laius minu meelest ülemäära suur.
ATV puhul istud ju sisuliselt mootori peal, ja üksinda.
Vasta
#30

(31-08-2020, 18:37 PM)envi Kirjutas:  
(29-08-2020, 20:53 PM)donn Kirjutas:  Väikene edasiminek - sain esisilla ja mootori auto küljest kätte. Eks näis, mis edasi saab. Diislile kahjuks see nädal järele ei jõua.. Ehk kannatab seda bensiini ikka kasutada.
Sul on kõik tehnika kenasti paigas, aga kuhu piloot ja tõenäoliselt ka kõrvalistuja istuma hakkavad?
Kui keskmootor, siis peaks see ju nende vahele jääma? Sellisel juhul aga masina laius minu meelest ülemäära suur.
ATV puhul istud ju sisuliselt mootori peal, ja üksinda.


Enamasti on UTV-del mootor istmete taga, kasti all. Ei näe põhjust, miks kõnealune pisilane ei võiks samas urus elada. Niikuinii pole UTV kastipõhja kõrgus prioriteet.

Kaks istet kõrvuti annab juba 1,6 m laiust vägisi - sellised need enamasti ka on.
Vasta
#31

(31-08-2020, 09:15 AM)v6sa Kirjutas:  
(29-08-2020, 22:20 PM)vanapagan Kirjutas:  Kannatab vast ikka mingi aeg aga kui sel prantsuse veidrusel midagi ikaldub siis oled  küll hädas.

Mis mõttes hädas? Neid saab ju kilohinnaga. Kui mitte siit, siis sünnimaalt. Lihtne ja töökindel pada.
Pada ise vast veel käib aga kõik see toredus mis seal ümber on ja pada pöördes hoiab on küll üks paras õnnetus. Kui see kõik veel lahtiselt ilmastiku käes on siis seda küll kauaks ei jätku.
Vasta
#32

Mis seal siis nii koledat on?

Bensukal pole ei turbot ega EGRi. On ÕKM ja võllide asendiandurid. Aju saab niiskuskkindlasse kasti pista. Sinna samasse võib pista ka süüteluku ja immobloki. Muu võib rahumeeli maha rookida, kui just tahhot vms. ei taha.
Vasta
#33

(31-08-2020, 21:25 PM)v6sa Kirjutas:  
(31-08-2020, 18:37 PM)envi Kirjutas:  
(29-08-2020, 20:53 PM)donn Kirjutas:  Väikene edasiminek - sain esisilla ja mootori auto küljest kätte. Eks näis, mis edasi saab. Diislile kahjuks see nädal järele ei jõua.. Ehk kannatab seda bensiini ikka kasutada.
Sul on kõik tehnika kenasti paigas, aga kuhu piloot ja tõenäoliselt ka kõrvalistuja istuma hakkavad?
Kui keskmootor, siis peaks see ju nende vahele jääma? Sellisel juhul aga masina laius minu meelest ülemäära suur.
ATV puhul istud ju sisuliselt mootori peal, ja üksinda.


Enamasti on UTV-del mootor istmete taga, kasti all. Ei näe põhjust, miks kõnealune pisilane ei võiks samas urus elada. Niikuinii pole UTV kastipõhja kõrgus prioriteet.

Kaks istet kõrvuti annab juba 1,6 m laiust vägisi - sellised need enamasti ka on.

Lugesin, et mootor tuleb raami keskele, mis iseenesest kaalu jaotuse jaoks hea. Muidu jah neil mootorid pigem taga.
Vasta
#34

Pigem on mootor tagumise kolmandiku peal, selle järel ülekanded ja tagasild. Istmed ja inimene seal peal on nii kaks kolmandikku teljevahest. Midagi taolist teeb ilmselt ka isand Donn.

Iseenesest on mootor päris madal, kui kõik mittevajalik maha rookida.
Vasta
#35

Ma vaatan, et kui mootor püsti veokasti alla panna jääb kast päris kõrgele...
On see ikka praktiline panna veokast justkui auto kapotile?
Samas nagunii saab veokast väga kõrgele kui sõiduauto esisilla küünalvedrustust kasutada ja vedrustuse käik jääb ka üsna lühike.
Ehk mõistlikum amort käänmikule kinnituse kohalt maha lõigata ja sinna peale risti toru keevitada kust läheb pikk polt läbi ja ülemine õõts tekitada, mis annaks vedrustuse käiku juurde ja teeks asja madalamaks?
Mootorit aga saaks lihtsasti viltu kallutada muidugi jälgides, et plokikaane õli äravoolukanalid jääks allapoole ja plekist õlivann ka lihtne ringi teha.
Näiteks sisselase kui suurim ruumivõtja keerata allapoole ja väljalase ülespoole.
Diiselmootorit mina isiklikult sellisele liikurile ei tahaks just müra pärast sest seda isoleerida oleks võimatu ja kui diislit just kasutada siis commonraili mis vakselt käib.
Ma sellist asja ehitaks siis ma läheks lammutusse ja otsiks miski vanakooli bensiinimootori automaatkastiga mis on rumal ja vahetab ainult pöörete järgi käike.
Näiteks Honda Civicu mootori koos neljase automaadiga, mis mõlemad sõidavad miljoni ilma remondita ja palju asju läheks kihtsamalt.
Manööverdada mugav ja käsipiduri vajadus kaob ning käiguhoovastik saab imelihtne.
Vasta
#36

Pakun golf 2-lt pärit 1.8 66kw automaat kastiga komplekti kõikvajalik olemas et kasvõi põrandal käimapanna. Sama kast istub ka diislite külge.
Vasta
#37

(02-09-2020, 08:45 AM)2715 Kirjutas:  Ma vaatan, et kui mootor püsti veokasti alla panna jääb kast päris kõrgele...
On see ikka praktiline panna veokast justkui auto kapotile?
...

Vaata kõnealuse paja asendit originaali kaane all ning eriti silma võimalikke madaldamise kohti. Neid on. Sama kaane alla peavad ju mahtuma kõik pajad nii, et oleks täidetud ohutuse, ökonoomika ja esteetika reeglidWink

Ma ei usu, et nuditud mootori kõrgus karteripõhjast kõrgeima punktini oleks üle poole meetri. Ratastele on niikuinii kasti alla vaja ruumi tehaWink Ning kasti talade vahelt leiab ka ilmselt paar sentimeetrit mootori jaoks.
Vasta
#38

(03-09-2020, 10:11 AM)madis132 Kirjutas:  Pakun golf 2-lt pärit 1.8 66kw automaat kastiga komplekti

See momeelest üks isasemaid ideid siin teemas. 


https://www.youtube.com/watch?v=0neQc_mzVys

Siin on võimalik vaadelda, kuidas see kooslus ühe natuke teise kasutusotstarbega neliveolisega on sobitatud.
Diffrid saab ka tinaga kinni valada, kui ei meeldi, siis tagant luuk ära ja leeklambiga sooja Smile

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#39

Et veidi paremat ettekujutust saada siis lisan antud asjast lingi teisest foorumist :
https://foorum.vwklubi.ee/viewtopic.php?...10ae2e06c2
ja arvestades teema algataja projekti teostaja sihikindlust eelnevate projektide osas võin selle kobo anda alla vanaraua hinna või vahetada hää sanna õlle vasta  Wink
Vasta
#40

õhupidavuse osas... keevise peale hermeetik (seam sealer) ja värvikiht? Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne