Võib kustutada.
#41

Väga hea video, mis seletab piltlikult ära, et kuidas ca. 5 eurisest veljest laiendamise käigus reaalselt ca. 40-50 eurine saab. Muidu ju saunajutu tasemel on raske aru saada, et kuidas see kallis laiendamise hind tuleb kuna teoorias ju ainult natuke lõigata, paika kopsida ja kinnikeevitada ju tarvis- kiire ja lihtne värk Big Grin

Küll aga tekkis küsimus, et miks sai valitud see pleki vahelelisamise tee? Kiirem, lihtsam ja esmapilgul mõistuspärasem oleks ju olnud teise velje sisemine lai osa väljapoole panna?
Vasta
#42

(12-09-2020, 11:32 AM)mossepower Kirjutas:  Väga hea video, mis seletab piltlikult ära, et kuidas ca. 5 eurisest veljest laiendamise käigus reaalselt ca. 40-50 eurine saab. Muidu ju saunajutu tasemel on raske aru saada, et kuidas see kallis laiendamise hind tuleb kuna teoorias ju ainult natuke lõigata, paika kopsida ja kinnikeevitada ju tarvis- kiire ja lihtne värk Big Grin

Küll aga tekkis küsimus, et miks sai valitud see pleki vahelelisamise tee? Kiirem, lihtsam ja esmapilgul mõistuspärasem oleks ju olnud teise velje sisemine lai osa väljapoole panna?
siis oleks velgi ju topelt vaja ,ehk. Rolleyes
Vasta
#43

Sisemisel osal on suuremat läbimõõtu laiemalt ja kui see väljapoole keevitada on rehvi vääga sant peale sikutada.

Bedford Blitz CF350 Madel(1980), K-750m(1965), GAZ 21(1964), GAZ 66-01(1977)
Vasta
#44

Need Berlinksi/Partneri roostes R14 plekid on tõenäoliselt kilohinnaga saadaval, nii et teise komplekti velgede ohverdamine on sisuliselt odavam kui töö ja aeg plekiriba vahelepanemiseks ja 2x keevitamiseks.


(12-09-2020, 13:38 PM)hellrix Kirjutas:  Sisemisel osal on suuremat läbimõõtu laiemalt ja kui see väljapoole keevitada on rehvi vääga sant peale sikutada.


Siis tuleb pädev rehvitöökoda otsida. Paljudel tänapäeva valukatel polegi seda plekkveljelt tuntud rehvi pealepanekut hõlbustavat sügavat soont, aga rehve pannakse velje peale ikka, näiteks uhked Alpina veljed 

Ja üldiselt on see kahe plekkvelje üheks kokkupanemine üsna laialt levinud ja ammuilma teada tegevus, nt. 10 aasta tagune teema volksuklubistpakkumine Sierraklubist
Vasta
#45

(12-09-2020, 10:24 AM)ervg Kirjutas:  õhupidavuse osas... keevise peale hermeetik (seam sealer) ja värvikiht? Smile
donn vast juba piisavalt kogenud ja hea keevitaja ja siristab hermeetiliselt kokku,isegi mina suudan traadiga hermeetiliselt keevitada.
Vasta
#46

kodukootud keevitustobot-vot see tase!heas mõttes.olen näinud kunagi tehases robot keevitas katla kollet kokku ja seal vist liigustas siksakina ka äkki.

kus ja mis hinnaga sellised raua saed liiguvad?
Vasta
#47

(12-09-2020, 16:33 PM)muska71 Kirjutas:  
(12-09-2020, 10:24 AM)ervg Kirjutas:  õhupidavuse osas... keevise peale hermeetik (seam sealer) ja värvikiht? :)
donn vast juba piisavalt kogenud ja hea keevitaja ja siristab hermeetiliselt kokku,isegi mina suudan traadiga hermeetiliselt keevitada.
selles ma üldse ei kahtlegi. kommenteerin lihtsalt fragmenti videost "silmaga nähtavaid auke keevises ei paista, aga eks ole näha, kas õhku peab" :)
Vasta
#48

(12-09-2020, 21:03 PM)ervg Kirjutas:  
(12-09-2020, 16:33 PM)muska71 Kirjutas:  
(12-09-2020, 10:24 AM)ervg Kirjutas:  õhupidavuse osas... keevise peale hermeetik (seam sealer) ja värvikiht? Smile
donn vast juba piisavalt kogenud ja hea keevitaja ja siristab hermeetiliselt kokku,isegi mina suudan traadiga hermeetiliselt keevitada.
selles ma üldse ei kahtlegi. kommenteerin lihtsalt fragmenti videost "silmaga nähtavaid auke keevises ei paista, aga eks ole näha, kas õhku peab" Smile
lihtsam ehk lohv sisse pista.
Vasta
#49

(12-09-2020, 22:16 PM)linnuke Kirjutas:  lihtsam ehk lohv sisse pista.
värvib ta ju niivõinaa, samas värv võiks ju ka justkui potentsiaalseid auke täita ja hermeetilisust tagada
Vasta
#50

No igatahes on mul üks jooks roosteseguseid partneri plekkvelgi olemas, partnerit aga enam mitte. Kui herr Donn vajab, siis võib need omale saada (tasu ei küsi) - kui peaks kahest veljest olema lihtsam üks lai teha selmet plekiriba vahele keevitada. Harjumaal Turbas või Kosel.
Vasta
#51

Ei ole see plekk nii kallis ühti, et ühe velje asemel kahega keberneerida.

Rakis on äge. Cool
Vasta
#52

(12-09-2020, 16:58 PM)muska71 Kirjutas:  kodukootud keevitustobot-vot see tase!heas mõttes.olen näinud kunagi tehases robot keevitas katla kollet kokku ja seal vist liigustas siksakina ka äkki.

kus ja mis hinnaga sellised raua saed liiguvad?

https://www.youtube.com/watch?v=zNcsR-L2ASU
Vasta
#53

(12-09-2020, 09:48 AM)donn Kirjutas:  Nii saaks teljevahe võimalikult väikse & kui veel külge aretada nelja ratta roolimine, siis oleks manööverdusvõime metsavahel ikka päris hea. Kaks roolilatti on iseenesest ju olemas.

Mingi variant tuleb välja mõelda igaljuhul.

Selle nelja ratta roolimisega ole ettevaatlik, suurematel kiirustel muutub see lahendus ohtlikuks eriti kui teljevahe on väike.
Vasta
#54

(13-09-2020, 22:01 PM)UrmasA Kirjutas:  Selle nelja ratta roolimisega ole ettevaatlik, suurematel kiirustel muutub see lahendus ohtlikuks eriti kui teljevahe on väike.

Seda teemat puudutasime vist su atv ümber olnud jutulõimes...
Kahe roolilatiga on hea lihtne panna 2 rooli nagu Ameerika mäkketõusukollidel, tagumine keskasendis lukustatav ja sihker.

Velgesid laiendama õpetajad võiksid meelde tuletada või uuesti üle lugeda, mida Donn ütles kardaanide kohta amfiibi teemas. Klähvimine käib, Donn liigub eesmärgi poole Big GrinBig Grin

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#55

Paljudel traktoritel ongi ventiil seespool, kui rööbe on sedapidi veljega paika säätud. Nii tihti seda nüüd ka vaja ei läheWink

Mugavam on muidugi, kui ligi pääseb "õigelt poolt".
Vasta
#56

Tee screenshot pakkumisest kui veel saab ja suhtle poega kirja teel, nõua ülejäänud kaup ka välja!
Järgmine samm on muidugi tarbijakaitse.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#57

TWIN AMORT oleks pigem kaksik amort. Kaksik pole kaks, vaid üks tükk kahest samasugusest.
Vasta
#58

Saada lihtsalt tagasi ja võta kuskilt mujalt teised. Internetist ostes on sul 14 päeva aega seda teha. Loomulikult eeldusel, et toode on kasutamata ja pakend on korras.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#59

Võistlen siis täna Haanja100-l, umbes kolmandik on sõidetud ja mis ma järsku näen - olen reaalselt YouTube’i sisse sattunud DonnDIY kanalile Smile Kui ma nüüd ei eksinud, siis rada läks valdustest läbi. Tempot ei saanud kahjuks liiga palju alla lasta, aga igal juhul thumbs up! Kena koht, tehnikat jagub iga põõsa juurde. Tänud, et kooskõlastasid ja lubasid raja korraldajal enda valduste kaudu planeerida!
Vasta
#60

(26-09-2020, 21:39 PM)azure Kirjutas:  Võistlen siis täna Haanja100-l, umbes kolmandik on sõidetud ja mis ma järsku näen - olen reaalselt YouTube’i sisse sattunud DonnDIY kanalile Smile Kui ma nüüd ei eksinud, siis rada läks valdustest läbi. Tempot ei saanud kahjuks liiga palju alla lasta, aga igal juhul thumbs up! Kena koht, tehnikat jagub iga põõsa juurde. Tänud, et kooskõlastasid ja lubasid raja korraldajal enda valduste kaudu planeerida!
 Pakun välja, et leidsid kellegi teise, Donn-i valdused jäävad Otepää kanti ja tema peidab oma tehnikat maja taga Big Grin

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne