Võib kustutada.

Koordinaat plasmaga toimetamine videos võtab suu küll magusaks. Isegi olen mõlenud sellise laua ostule, kuna tööstuslik 150A plasmalõikur juba aastaid kümme kuskil vast kasutuses. Aga üksiktoodete joonistamine võtab ka aega. Ja nii on lihtsam tundunud igasugu lihtsakoeliste sabloonidega asjatada.
Kuna DONN on vaieldamatu "tee seda ise" mees, siis ehk tulevikus saab ka näiteks hunniku valmis lõigatud detaile osta, et ise saada maha ühe DIY UTV-ga. Kõik ei oma sellist võimekust ja ajunutti nullist asju teha. Aga tahtmine on suur.
Vasta

Mootor kõrvalistmel on töömasinale täiesti OK lahendus. Talvel küljealune soe, kaalujaotus paigas, masin lühem, ees ja taga kolakastid.
Vasta

Oleneb perest veits. Kui poiss (7 a) on harjunud kogu päeva metsas kaasas jõlkuma ja koju telefoni näppima nagu ka ei taha teda jätta, siis eraldi istekoht teeks enda elu palju mugavamaks võrreldes sellega et teda koguaeg sülle võtta. Aga muidu kui see pole teema, siis sellise paigutuse eelised on vägagi veenvad.
Vasta

Donn inspireeris ennastki. Tuleb ka bemmi diffritega aga mina keevitasin laagriflantside otsa torud ja torude otsa laagripesad. CV liigendite asemel sirged võllid nagu täissildadel ikka. Kõige raskem asi selle juures on teise 2.79 ülekandega diffri leidmine.

[Pilt: 20210228-160621.jpg]

Pole sellist lollust veel kusagil näinud seega võtsin kätte ja tegin ära Big Grin
Vasta

(12-03-2021, 23:17 PM)donn Kirjutas:  Roolivõimu pump paigas, õhupuhasti leidis oma koha, radika ja ventilaatori koostule tegin allaotsa kinnitused ja ülaotsa raami, mille küljes kasutasin originaalkinnitusi. Juhtmestikku laotasin ka liikuri peale laial, et teha kindlaks, mida saab maha lõigata ja mille peab jätma.


Sellise mootori ja radika asetuse puhul hakkab ventikas jahutavat õhku imema mootori ja väljalasketorustiku poolt. Kas ei teki ülekuumenemise ohtu?
Vasta

(13-03-2021, 16:30 PM)donn Kirjutas:  
(13-03-2021, 11:32 AM)kalju1 Kirjutas:  Sellise mootori ja radika asetuse puhul hakkab ventikas jahutavat õhku imema mootori ja väljalasketorustiku poolt. Kas ei teki ülekuumenemise ohtu?
Radika ja mootori omavaheline asetus on originaalis täpselt sama.  Big Grin
kas siis ventilaator hoopis puhub õhku radika peale? muuseas inglise keeles on see ventikas "fan".

Pähkliajude hirm
Vasta

Sellisel mootoril on autopeal põhiliseks jahutajaks liikumisest tekkiv õhuvool. Ventilaator on varu jahutaja. Ma lisaksin selle masinaprojektis ühe vaikselt töötava ja varem käivituva ventilaatori.
Vasta

Kui vaadata ventika labasi ,siis ta ju sissepoole puhubki,st pöörleb eestpoolt vaadates päripäeva.Ja ega see "fan i" mootor kaua kestakski vastutuult uhades- Smile
Vasta

Prantslase rõõmud. JA oi, kui kenasti meie teedele "libeduse tõrjeks" puistatav soga ventika juhtmemajandust õgib.

Krdi kena on seda progressi vaadata. Reklaam või mitte, töö või mitte, aga taas kord on tulemas ilus asi.

Cool
Vasta

Donni-tegemised jõudsid Venemaa avarustesse https://www.facebook.com/groups/20248635...278552762/ Või pani keegi su video pihta.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta

(16-03-2021, 11:39 AM)Naabrivana Kirjutas:  Või pani keegi su video pihta.
Olles laadinud midagi youtube'i (või avaliku interneti üldisemalt) oled nagunii ohjad oma käest ära andud. Mingist pihtapanemisest pole enam kohane rääkida.
Vasta

(16-03-2021, 11:39 AM)Naabrivana Kirjutas:  Donni-tegemised jõudsid ... avarustesse

Populaarne poiss: https://etv.err.ee/1608123871/maahommik
Vasta

Küsiks Freecadi kohta. Kaua läks aega, et programm endale niimoodi selgeks teha, et seda omatarbeks kasutada saab?
Vasta

Jäi arusaamatuks, et miks asendasid edasi-tagasi liikumise vardal ühe kuuli kummipuksiga. Idee järgi hakkab see ju vaikselt käiku välja visata üritama....
3. ja 4. käigu puhul natuke, ülejäänutel rohkem. Või pole mutter pingutatud? Siis peaksid vähemalt puksid olema poldist teljel ju.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

kas mootori patjadel liikumine käiguvahetust segama ei hakka?
Vasta

(19-03-2021, 21:30 PM)donn Kirjutas:  
(19-03-2021, 21:07 PM)GreatMaster Kirjutas:  Küsiks Freecadi kohta. Kaua läks aega, et programm endale niimoodi selgeks teha, et seda omatarbeks kasutada saab?
2D jooniseid väga lihtne teha, kui eelnevalt kokkupuude näiteks Solid Worksiga olemas. Sarnasusi on palju. Ja tööriistariba on väga intuitiivne. Ma sain kohe kasutama hakata, aga mingite sügavamate nüansside jaoks vaatasin paaril õhtul juutuubist õppevideoid. 3D modelleerimist ei ole olnud vaja teha ja ei oska ka FreeCADis. Aga usun, et programm on seda väärt, et proovida. Hakkab veel meeldima.
Big Grin
Olen aeg-ajalt ise ka freecadi üritanud näppida, jube tore oleks ju kui saaks linuxi peale cadi. Paraku olen ära hellitatud "päris" cadidega ja iga kord olen selle freecadi kohutava kasutajaliidese taha põrkunud.

Kokkuvõtteks, Fusion 360 rokib ikka täiega.
Vasta

Fusion360 on hobikasutuseks tasuta vist. https://www.autodesk.com/products/fusion-360/personal
Vanasti vähemalt oli ja mul ta igatahes toimib endiselt. Iseasi muidugi kas, Donni ettevõtmist päris hobiks saab nimetada. Natuke nagu on, aga mitte päris. Keegi muidugi koju kontrollima ei tule, aga samas videosse enam ekraanipilti sellest ka panna ei kõlbaks siis.
Vasta

(22-03-2021, 11:00 AM)olli Kirjutas:  Fusion360 on hobikasutuseks tasuta vist. https://www.autodesk.com/products/fusion-360/personal
Vanasti vähemalt oli ja mul ta igatahes toimib endiselt. Iseasi muidugi kas, Donni ettevõtmist päris hobiks saab nimetada. Natuke nagu on, aga mitte päris. Keegi muidugi koju kontrollima ei tule, aga samas videosse enam ekraanipilti sellest ka panna ei kõlbaks siis.

Tasuta on ta küll hobikasutuseks, kuid nüüd viimane suurem uuendus muutis veidi seda süsteemi. Piiras muudetavate dokumentide arvu, ning näiteks CNC töötlustel kohati piirab CNC kiirust jms.
Vasta

Full litsents on 60USD kuus nüüd.
Vasta

(24-03-2021, 14:15 PM)vootele Kirjutas:  Full litsents on 60USD kuus nüüd.
vanemad programme, näiteks autodesk product design suite 2016, milles on ka Fusion360 sees, sai veel arvutipõhise lintsentsiga. Võimalik, et mõnel firmal on uuendanud oma programme ja vanemad arvutipõhised litsentsid seisavad kasutuseta. Nii saaks legaalse programmi, kui ostu-müügi lepinguga teha.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne