mb1 motoplokk
#1

Tere. Küsimus mb1 karbussi kohta, kas see pealmine klapp peab liikuma koos gaasitrossiga,käivitub,aga sureb kohe välja!
[Pilt: 142827620_478148336518877_16006591877144...e=6034EC18]
Vasta
#2

Kui see "pealmine klapp" on segusiiber, siis seda liigutab regulaatori hoob, mille vedru pingutab gaasitross.
Vasta
#3

Selge pilt. See hetkel ei liigu üldse
Vasta
#4

No ei saa seda jubinat seal gaasitrossiga koos liikuma. 
Kas sinna mõni tänapäevasem mootor ka peale istub?
Vasta
#5

https://forum.automoto.ee/showthread.php...#pid496985
Vasta
#6

Kas regulaator on kinni või ei liigu hoovastik? Seal on üks paslikutl kõver varras, mis peab olema õigetpidiWink

[Pilt: 58648-13.jpeg]
Vasta
#7

Hoovastik ja kõik on ilusti kinni. Keegi neid näppinud ei ole. Vedru on ilusti paigas. Kraani lahti keeran ja ootan mingi 2minti siis korra läheb käima ja sureb kohe välja. 

Ei hakka sellega rohkem jantima. Uus mootor koos rihmaratta ja alusplaadiga maksab 180euri. Panen selle peale.
Vasta
#8

(29-01-2021, 11:12 AM)Starter Kirjutas:  Hoovastik ja kõik on ilusti kinni. Keegi neid näppinud ei ole. Vedru on ilusti paigas. Kraani lahti keeran ja ootan mingi 2minti siis korra läheb käima ja sureb kohe välja. 

Ei hakka sellega rohkem jantima. Uus mootor koos rihmaratta ja alusplaadiga maksab 180euri. Panen selle peale.

Arusaadav, aga siin on suur vahe, kas mootor sureb kütusepuudusesse (sest kusagil on mingi tšombe ees) või kiilub regulaator/segusiiber suletud asendisse kinni ja see tapab mootori. Kumb juhtub?

Sellest mittetoimivast pajast olen huvitatud, kui selle käsistarter (eriti tagastusvedru) on korras.
Vasta
#9

No pmst on saada 2mootorit. Komplektset. Mõlemal säde olemas. No vedasin puid sellega kõik töötas ilusti. Käisin poes,sellel ajal tuli rahmakas vihma. Peale seda nüüd lähebki korra käima ja sureb välja. Karpa on bensiini täis. Alt see kruvi ära kruttida,siis bensiini jookseb.
Vasta
#10

Mb1 karpa oma tuntud headuses, tegelt korralikult käima saada üks igavene mängimine, mootor ise on hästi tehtud briggsi koopia aga toitesüsteem jama. Ise ostsin aastaid seisnud mb1, jurasin tükkaega, sain käima, sõitsin turtsudes ja plärtsudes 20m aeda ja tagasi, viskasin selle mootori sealt minema 6.5hp hiinakas peale, tõmbad 2 näpuga käima ja naudi.
Vasta
#11

Sain käima. Kiskusin nv karpa laiali ja puhastasin ära. Nüüd käib nagu Antsu viiul.
Vasta
#12

Mul hakkas lumepuhur puterdama. Karpa põhjas oli päris kole lugu.
Selle kaasaegse solgiga tulebki vist paar korda aastas karpat puhastada...
Vasta
#13

(02-02-2021, 00:19 AM)ronny25 Kirjutas:  Mul hakkas lumepuhur puterdama. Karpa põhjas oli päris kole lugu.
Selle kaasaegse solgiga tulebki vist paar korda aastas karpat puhastada...

Kas valge või roosa sete? Teraline või limajas?
95 või 98?
Kui kiiresti kütus paagis vahetub?
Vasta
#14

(02-02-2021, 09:33 AM)v6sa Kirjutas:  
(02-02-2021, 00:19 AM)ronny25 Kirjutas:  Mul hakkas lumepuhur puterdama. Karpa põhjas oli päris kole lugu.
Selle kaasaegse solgiga tulebki vist paar korda aastas karpat puhastada...

Kas valge või roosa sete? Teraline või limajas?
95 või 98?
Kui kiiresti kütus paagis vahetub?
Nägi välja nagu muda, tumepruun, haises nagu atsetoon vms. Kasutanud nii 98, kui ka 95. Kütus vaheldub suht tihti, samas eelmine hooaeg ei puhastanud.
Ma siin mõnel laste atv karbat ka puhastanud, kõigil samasugene muda põhjas olnud, mõni ainult rohelisem välja näinud
Vasta
#15

(02-02-2021, 10:50 AM)ronny25 Kirjutas:  Nägi välja nagu muda, tumepruun, haises nagu atsetoon vms.
...

Kas kütus on konkreetsest tanklast, või segu?

Ma leidsin sarnast, kuid värvuselt roosakat kleepuvat sodi Iževski tehase mootorkäru karburaatorist eelmisel kevadel peale seda, kui olin seal eelmise suve (ja talve) suve jooksul ära põletanud 10 l anno 2019 Alexelast ostetud 95. Ei käinud enam kuskilt otsast.

Sealtmaalt edasi ainult Krooningu 98 ja hetkel sadet ei paista.
Vasta
#16

(02-02-2021, 00:19 AM)ronny25 Kirjutas:  Mul hakkas lumepuhur puterdama. Karpa põhjas oli päris kole lugu.
Selle kaasaegse solgiga tulebki vist paar korda aastas karpat puhastada...
a miks sa lumepuhurisse kütuse sisse jätad? sel tuleks ju hooaja lõpus karpa tühjaks teha, eriti kui pole kindel mitu aastat vahepeal seisma jääb

Pähkliajude hirm
Vasta
#17

Hooaja lõpus lasin paagi tühjaks. Kütus mingi segu, konkreetset tanklat ei oskagi süüdistada. Alexela ja Neste kindlasti, võibolla veel midagi
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne