Lada 2107

(20-10-2020, 18:00 PM)Formika Kirjutas:  Täna leidsin pisut aega ja võtsin autolt Jaapanlase maha ja panin Venelase (BÕLINA) asemele, kas ka parem sai, kahtlen. Kunagi proovin kas häält ka teeb
Ju ta ikka häält ka teeb (kasvõi sahiseb), kui just elektrolüütkondensaatorid omadega õhtal pole. Selle aja peale võivad juba olla, no nende vahetus pole just keeruline. Kesklainel peaks vähemalt selle venekeelse Pereraadio kätte saama küll. Vahepeal siin Raadio Vaba Euroopa edastas kesklainel ka saateid Valgevene jaoks (valgevene keeles), proovisin huvipärast, oli isegi täitsa kuulda (ma katsetasin, tõsi küll, Tecsun PL-660 -ga). Öösel on vast valik natuke laiemgi, eriti kusagil maapiirkonnas, kus erinevalt linnast segajaid väga ei ole. Omaaegselt idabloki OIRT-standardi ultralühilainelt kuuleb ehk Venemaa piiri lähedal võibolla midagi. Kuigi samas mõni on väitnud, et heal juhul võib mõne Eesti raadiojaama peegelsagedust (või kuidas see õige termin oligi) kuulda ka mõne nõukaaegse raadioga. Ei oska viimast ise kommenteerida, üsna mitu tolleaegset raadiot on  mul olemas küll, aga nagu kiuste mõni ei tööta, mõne jaoks pole toiteblokki käepärast, mõnel lihtsalt pole ultralühilaineala. Lampidel Gaina töötab muidu kui kulda, v.a. UKV diapasoon Big Grin .

P.S. Selle, kas raadio häält teeb, oleks võinud juba enne auto peale panekut sealsamas töölaual ära kontrollida. Kõlar külge, 12V kas akulaadijast või akult veetud juhtmetest taha, parema puudumisel kasvõi paarimeetrine traadijupp antenniks ja voilaa! Vähemalt selle, kas skaalavalgus süttib ja mingigi sahin tuleb, oleks teada saanud.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta

Kuidas võimalik musta numbri komitee vaatab asjale, kui selline vene ime FM-lainealale ümber ehitada?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(24-10-2020, 11:12 AM)Walter Kirjutas:  Kuidas võimalik musta numbri komitee vaatab asjale, kui selline vene ime FM-lainealale ümber ehitada?
 Ma arvan, et see pole probleem ja kuidas seda kindlaks teha aga kas sellel asjal ka mõtet on???  Tegu ju hobi autoga, mida kasutan mingitel üritustel, kus autos istutakse suhteliselt vähe. Olen Volga ja Zim-ga sõitnud pikemaid ja lühemaid pulma ja muid sõite ja raadiost pole puudust tundnud.
Vasta

Ja mis veel siis saab, kui raadiost ei kõla ajastusse sobivad jaamad/programm? See on nähtavasti kindel läbikukkumine...

(24-10-2020, 11:12 AM)Walter Kirjutas:  Kuidas võimalik musta numbri komitee vaatab asjale, kui selline vene ime FM-lainealale ümber ehitada?

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Eriti kui musta numbri taotleja oleks mingi noor tüüp, kelle lemmikraadio on mingi rõve Power Hit Radio vms, ühesõnaga raadio, mis reklaamib end parima muusikavalikuga, kuid tegelikult leierdab päevast päeva ainult saasta Toungue
Vasta

Õigupoolest ei pea sellist raadiot tingimata lääne FM-le ümber ehitama. Seda muidugi saab teha, kui soovi on, aga kui tahta päris originaaliks jätta, siis on veel üks väike nipp - soetada omale pisike patareitoitel raadiosaatja, mis taskusse mahub. Siis ühendad selle kasvõi telefoniga, paned sealt mistahes raadiojaama mängima ja ise kuulad seda autoraadiost olgu siis kesk- või ultralühilainel. Näiteks selline vidin: http://www.rw6ase.narod.ru/00/prod/157.html

Või selline: http://www.rw6ase.narod.ru/00/prod/153.html



Viimane on jah, nagu lehel kirjas, mõeldud lääne FM sagedusele, aga küllap saaks vajadusel lihtsa vaevaga ka Vene UKV-le ümber ehitada.

Ju on neid vast Eestiski kuskil saada või mõni elektroonik teeb valmis. Ja siis pole muud kui pista asjandus põuetaskusse, pane oma playlist mängima ja las siis musta numbri komisjon imestab, kui originaalraadiost originaalsagedustel muudkui tulevad vaheldumisi Apelsin ja Vitamiin, Anne Veski ja Alla pugatšova või vahepeal ka nt. die Puhdys või Neoton Familia Big Grin

P.S.
Näedsa, kiire guugeldamisega kohe ajastukohane programm ka leitud: Eesti raadio saateid augustist 1984  https://www.youtube.com/watch?v=40WYwaaBEjs

Laule 1980 aastate alguse Soovikontserdist https://www.youtube.com/watch?v=-qBfTcKjArI

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta

(24-10-2020, 13:29 PM)Formika Kirjutas:  
(24-10-2020, 11:12 AM)Walter Kirjutas:  Kuidas võimalik musta numbri komitee vaatab asjale, kui selline vene ime FM-lainealale ümber ehitada?
 Ma arvan, et see pole probleem ja kuidas seda kindlaks teha aga kas sellel asjal ka mõtet on???  Tegu ju hobi autoga, mida kasutan mingitel üritustel, kus autos istutakse suhteliselt vähe. Olen Volga ja Zim-ga sõitnud pikemaid ja lühemaid pulma ja muid sõite ja raadiost pole puudust tundnud.
 Ning samuti saaks väita, et tegu nõuka aegse tuuninguga-lisaks soome televisiooni vaatamisele kuulati ka soome FM jaamu Põhja Eestis tollal.
 
Tsitaat:Aare R.Eriti kui musta numbri taotleja oleks mingi noor tüüp, kelle lemmikraadio on mingi rõve Power Hit Radio vms, ühesõnaga raadio, mis reklaamib end parima muusikavalikuga, kuid tegelikult leierdab päevast päeva ainult saasta Toungue

Kuna nõuka UKVl oli toimiv sagedusala lühem siis ringi häälestamise korral jääb mingi osa sagedustest nagunii puudu. Niiet "hirmsa Poweri" saab "mängust" välja jätta. Keegi ei hakka nagunii raadiot autos kuulama aga kui riistapuu juba küljes on siis võiks ta ju töötada. Milleks butafooria?
 Kuigi ise läheks pigem ajastutruu lääne pilli teed.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Mul on kerge kahtlus, et sel "Bõlinal" on külje peal makisisendi pesa (vene suurepärane entsüklopeedia rw6ase.narod.ru igatahes näitab selliseid pilte). Sel juhul ma istutaksin kuhugi armatuurlaua alla hiina sinihambavõimelise pleieri (näiteks https://www.aliexpress.com/item/40011621...web201603_ või midagi pisut enamate funktsioonidega) ja musamängimine toimuks telefonist.
Vasta

(24-10-2020, 17:48 PM)Tegelane5 Kirjutas:  Kuna nõuka UKVl oli toimiv sagedusala lühem siis ringi häälestamise korral jääb mingi osa sagedustest nagunii puudu. 
No ei jää ikka puudu, kui vaja saab ka mõlemad lainealad ühte skaalasse. Oleneb muidugi häälestajast või kas ta viitsib sellega niipalju tegeleda.
Vasta

(24-10-2020, 18:53 PM)olevtoom Kirjutas:  Mul on kerge kahtlus, et sel "Bõlinal" on külje peal makisisendi pesa (vene suurepärane entsüklopeedia rw6ase.narod.ru igatahes näitab selliseid pilte). Sel juhul ma istutaksin kuhugi armatuurlaua alla hiina sinihambavõimelise pleieri (näiteks https://www.aliexpress.com/item/40011621...web201603_ või midagi pisut enamate funktsioonidega) ja musamängimine toimuks telefonist.
See on hea küll aga on veel lihtsam olemas.   https://www.ebay.com/itm/Receptor-Blueto...SwrXddaOJ4
Vasta

(24-10-2020, 18:58 PM)vanapagan Kirjutas:  See on hea küll aga on veel lihtsam olemas.   https://www.ebay.com/itm/Receptor-Blueto...SwrXddaOJ4
Kuid keerulisem paigaldada: tuleb teha üleminek 3,5-mm papa --- DIN5 papa ning tekitada Žigulisse USB-pesa. Viimase saab ju sigaretisüütajasse torgatavast adapterist, aga see tähendab, et vene sigaretisüütaja tuleb tänapäevase vastu välja vahetada.
Vasta

Ei vast nii pidulikuks ka ei läheks, katsuks ikka kõik selle toreduse autoraadio sisse ära sokutada et midagi näha poleks.
Vasta

(24-10-2020, 19:17 PM)vanapagan Kirjutas:  Ei vast nii pidulikuks ka ei läheks, katsuks ikka kõik selle toreduse autoraadio sisse ära sokutada et midagi näha poleks.
Siis küll.
Vasta

Nagu ma aru olen saanud, siis akf! Formika sooviks on ikkagi auto absoluutselt tehasekonditsiooni taastamine. Sel juhul, et originaalraadiot seal midagi muutmata kasutada (rääkimata sellest, et armatuurlaua alla midagi installida), on ainuvõimalik lahendus eraldiseisev väike raadiosaatja. Kõlaritest tuleb, mida iganes soovid, samas auto küljes on iga pisemgi seib oma kohal ja mitte ühtainust kruvikest või traadijupikest pole ülearu. Lisaks saaks sellist suitsupakisuurust kesklainesaatjat koos sobiva signaaliallikaga, olgu selleks siis telefonist tulev või lihtsalt väike taskuraadio, MP3 mängija või minupärast kasvõi lintmakk, kasutada ka kõigil teistel autodel (ZIS, ZIM, Volga...), ilma et seal mitte kõige vähematki ümber tegema peaks. Peaasi ainult, et autoraadio ise on originaalses töökorras. Mis vahet seal on, kas vastuvõetav raadiosignaal tuleb Laitsest või enda taskust.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta

(24-10-2020, 17:48 PM)Tegelane5 Kirjutas:  
(24-10-2020, 13:29 PM)Formika Kirjutas:  
(24-10-2020, 11:12 AM)Walter Kirjutas:  Kuidas võimalik musta numbri komitee vaatab asjale, kui selline vene ime FM-lainealale ümber ehitada?
 Ma arvan, et see pole probleem ja kuidas seda kindlaks teha aga kas sellel asjal ka mõtet on???  Tegu ju hobi autoga, mida kasutan mingitel üritustel, kus autos istutakse suhteliselt vähe. Olen Volga ja Zim-ga sõitnud pikemaid ja lühemaid pulma ja muid sõite ja raadiost pole puudust tundnud.
 Ning samuti saaks väita, et tegu nõuka aegse tuuninguga-lisaks soome televisiooni vaatamisele kuulati ka soome FM jaamu Põhja Eestis tollal.
 
Tsitaat:Aare R.Eriti kui musta numbri taotleja oleks mingi noor tüüp, kelle lemmikraadio on mingi rõve Power Hit Radio vms, ühesõnaga raadio, mis reklaamib end parima muusikavalikuga, kuid tegelikult leierdab päevast päeva ainult saasta Toungue

Kuna nõuka UKVl oli toimiv sagedusala lühem siis ringi häälestamise korral jääb mingi osa sagedustest nagunii puudu. Niiet "hirmsa Poweri" saab "mängust" välja jätta. Keegi ei hakka nagunii raadiot autos kuulama aga kui riistapuu juba küljes on siis võiks ta ju töötada. Milleks butafooria?
 Kuigi ise läheks pigem ajastutruu lääne pilli teed.


Ei jää sealt midagi puudu, kui meister natukenegi oma nime väärt on.
Estonia T-110 soss-sepa poolt kunagi tehtu ülekäimine - https://youtu.be/4Ky7BVyfEek
Sharpi retrosangale Bluetoothi paigaldamine - https://youtu.be/95NYJZ0JY2A
Vasta

Raadiote ehitamisest ja häälestamisest ei tea ma mitte midagi. Aga - suurel osal nendest vanadest raadiotest on sees üks vajalik detail, nimetust ei tea, aga natuke nagu potentsiomeetri moodi. Umbes 2cm kõrge, ja 1x1cm ristlõikega, alumine osa ruut või ristkülik ja ülemine on toru, mille sees asub lapiku kruvikeerajaga keeratav söepulk. Tavaliselt olid need detailid valget värvi plastmassist tehtud ja neid oli raadios vähemalt 2 aga tihti ka rohkem. Vot  kui ühte nendest kruttida, siis oli võimalik vana autoraadio uue sagedusega laineid püüdma panna. Kunagi , umbes 20 aastat tagasi mingi juhendi järgi sai üks raadio niimoodi ümber häälestatud ja täitsa toimis. Päris täpselt pidi seda kruvikeerajat keerama, juba paar kraadi muutis olukorda. Ja reguleeringu fikseerimiseks tuli küünlavaha peale tilgutada. Kindlasti mõni targem oskab täpsemalt seda protsessi kirjeldada, aga mingi osa raadiotega on see tõesti võimalik ja midagi lisama ega ümber ehitama ei pea.
Vasta

Täna ühendasime raadio taha, võtab ilusti luti suhu aga ainult sahiseb. FM-i ju pole ja Vene piirist ka muidugi küllalt kaugel. Mul ZIM-l peal ju originaal raadio, võtab luti suhu ja eelmine suvel sattusin ühel pulmasõidul Värska kanti, siis hakkas isegi mingit Vene joru ajama - töötas.
Vasta

(24-10-2020, 21:11 PM)Formika Kirjutas:  Täna ühendasime raadio taha, võtab ilusti luti suhu aga ainult sahiseb.
Proovi kesklainel öösel. Siis levivad kaugemad raadiojaamad paremini. Eeldusel, et antenn ise, ühendus antenni ja antennikaabli vahel, antennikaabel ja ühendus raadio ja kaabli vahel on korras. Ise kahtlustan, et sul ei saa antenn kaabliga korralikku ühendust (ära oksüdeerunud, vaja lahti võtta ja puhastada) ja see mitukümmend aastat vana antennikaabel tõenäoliselt sisaldab ka igasugu üllatusi. Aga hea juba seegi, kui raadio ilusti voolu järgi võtab ja mingitki häält teeb, olgu siis kasvõi sahin. Kui seegi häälenuppu keerates täie volüümiga tuleb, peaks raadio iseenesest korras olema. Oleks vaid signaali, mida vastu võtta.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta

Kesklainel peaks päevasel ajal ka üks venekeelne usuraadio tulema.
Vasta

(24-10-2020, 21:40 PM)Mossemees Kirjutas:  
(24-10-2020, 21:11 PM)Formika Kirjutas:  Täna ühendasime raadio taha, võtab ilusti luti suhu aga ainult sahiseb.
Proovi kesklainel öösel. Siis levivad kaugemad raadiojaamad paremini. Eeldusel, et antenn ise, ühendus antenni ja antennikaabli vahel, antennikaabel ja ühendus raadio ja kaabli vahel on korras. Ise kahtlustan, et sul ei saa antenn kaabliga korralikku ühendust (ära oksüderunud, vaja lahti võtta ja puhastada) ja see mitukümmend aastat vana antennikaabel tõenäoliselt sisaldab ka igasugu üllatusi. Aga hea juba seegi, kui raadio ilusti voolu järgi võtab ja mingitki häält teeb, olgu siis kasvõi sahin. Kui seegi häälenuppu keerates täie volüümiga tuleb, peaks raadio iseenesest korras olema. Oleks vaid signaali, mida vastu võtta.
Jah, sahin läheb keerates kõvemaks. Antenni kaabli panin taha, nagu uus teine. Muidugi katsetasin seda värki plekkkatusega garaazis ja siin Võrumaa lõunaosas ei pruugi ka Vene usu propagandat eriti levida. Pole just eriti palju õigeusklikke. See rohkem Setomaa värk aga see jääb siit linnulennult 30 km kaugusele. Seal ma Zimmiga mingit papi leelotamist kuulsingi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne