Lada 2107

Pikka aega käis minu postkasti vennaliku sotsialismimaa ajakiri "Svet Motoru".Ilm soosis tubast tegevust ja unustatud ajakirjapakke sirvima.Uurisin minagi piltidelt,milliste velgede ja lisadega sõbralikele tšehhidele Lada 2107 presenteeriti.

Aasta 1981 lõpp.Miskipärast ilma esimärgita.Peegel ja kojamehed ka puudu.See-eest edevad moldingud külgedel.
[Pilt: IMGP7707.JPG]

Kõrvalpildil Lada 2105.Velje keskkapslid ilma mustade keskosadeta.
[Pilt: IMGP7711.JPG]

Genfi autonäitus 1983.Stanged hallid.
[Pilt: IMGP7715_1983.jpg]

Genfi autonäitus 1986.Ilma mustade kapsliteta.
[Pilt: IMGP7712.jpg]

Ajakirjas 45/1986.Mustade keskosadega kapslitega.
 [Pilt: IMGP7718_1.jpg]

Kuulsad rõngad ja kojamehed ka nähtaval
[Pilt: IMGP7724_1.jpg]
[Pilt: IMGP7727_1.jpg]

Kirjelduses on mainitud ka rehvimõõt
[Pilt: IMGP7728_1.jpg]

Sügis 1985.Samast zurnaalist veel ülesvõtteid VAZ-21053 st
[Pilt: IMGP7733_1986.jpg]

samuti" novinkast" VAZ-2104
[Pilt: IMGP7740_1.jpg]

Ungari,Poola ja DDR ajakirjapakid tuleks ka läbi lapata.
Vasta

Et mis see seis siis hetkel on? Kas teemaksoleval on kõige õigemad rattad all või mitte?  Big Grin
Vasta

(17-01-2021, 17:00 PM)Automees Kirjutas:  [Pilt: IMGP7707.JPG]

Kas seda kaanefotot loeb musta nr komisjon kui tõendusmaterjali? Minule paistab, et 2107-l on 2105 suurte peatugedega istmed. Seega saaks aktsepteerida ka 2015 sisuga 2017-t?
Vasta

(17-01-2021, 19:07 PM)robi Kirjutas:  
(17-01-2021, 17:00 PM)Automees Kirjutas:  [Pilt: IMGP7707.JPG]

Kas seda kaanefotot loeb musta nr komisjon kui tõendusmaterjali? Minule paistab, et 2107-l on 2105 suurte peatugedega istmed. Seega saaks aktsepteerida ka 2015 sisuga 2017-t?
Jah,ei märganudki ennem.Õige 07 iste on ülalt teise kujuga.Kahju,et sisu ei näe.
Vasta

Automees
Kõigil piltidel olevatel autodel 165R13 rehvid all Rolleyes
Vasta

(17-01-2021, 20:27 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Automees
Kõigil piltidel olevatel autodel 165R13 rehvid all Rolleyes

Kirjas kah, et : pneumatiky 165 R13 .

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

(17-01-2021, 19:07 PM)robi Kirjutas:  
(17-01-2021, 17:00 PM)Automees Kirjutas:  [Pilt: IMGP7707.JPG]

Kas seda kaanefotot loeb musta nr komisjon kui tõendusmaterjali? Minule paistab, et 2107-l on 2105 suurte peatugedega istmed. Seega saaks aktsepteerida ka 2015 sisuga 2017-t?

Minu andmeil käivitati 2107 tootmine 9. jaanuaril 1982.  Antud isend  on alles"pooletoobine", "kiiksudega", veel üks prototüübi või eelseeria autodest, kuidas keegi nimetada tahab. Selle auto pilt on kaanetatud Svet Motoru  1981. aasta 51 nädala ajakirja. Ilmus see ajakiri kord nädalas. Seega vahetult enne tootmise alustamist. 
Sellel autol on veel edev karbiliist, mis kinnitati ka alguseotsa, 1980-82. a.  2105-tele. Eks neid liiste pandi samuti ka ainult esimeste kuude 2107 tele, kuid muid reklaamfotosi nii varajastest pole mulle silma jäänud. On vaid üks ja ilmselt samast autost, millel ka kõik juba eelpool loetletud puudused ja erisused küljes. Kuid minu pildil on näha ka seda läikivat tagatule klaasi serva. 2105-l kadsus see plastliist ka 82. aasta teadmata kuust, nii lmselt ka 2107-l ja asendus musta liistuga, mille otsi lõpetasid eraldi plastist otsikud. Kuid vaatamata sellele see teine tunnus veel jätkus samal aastal, mis ajani teadmata. Aga 1983. aasta 2105-d ja 2107-d on juba tavapärase "ülimasslevinud välimusega. Kahjuks mu enda 2107-l polnud soetushetkel enam karbiliistu, kuid eeldan, et algselt oli selline paigaldatud, kui pildil. Aga kroomservaga tagatuled on ilusti säilunud.
Veel paar erisust. Esiteks vanemat tüüpi ümarate nurkadega 2103/21011 rest C- piilaril ja teiseks jäi silma küljekarbi liistust allapoole jääva osa mustaks värvimine. Seda mainisin ka juba ühes varasemas postituses 2105 kohta. Nii värviti just nende läikiva liistuga isendeid.

   

Komisjoni esindajana vastan ksf. robi küsimusele nii: kui on tegemist säilunud eksemplariga, aktsepteerib komisjon ka igasuguseid väärakusi-vääratusi, see rikastab  ja teeb veidikenegi kirevamaks seda halli massi. Kui masin on "mullast" üles ehitatud ja esitletakse originaali pähe, siis läheneme sellisele reeglina kataloogipõhiselt. Kui omanik suudab kõrvalekalde ära tõestada fotode, kirjanduse jms. abil, võetakse seda arvesse. Aga lihtsa jutu "Mul oli niimoodi..." või "Mina mäletan, et..." peale me kehitame õlgu ja hindame raamatute põhiselt edasi.
Tegelikult me komisjonis ei pea kõike teadma, ega saa saamagi. Kui aga meil tekib küsimusi, kahtlusi, siis omanik peab ise oma masinat hästi tundma ja teadma, et komisjoni küsimustele vastata. Siin on tegemist nõukogude toodanguga meie oma kunagisest (auto)kultuuriruumist, mida toodeti sadu tuhandeid isegi miljoneid, seoses sellega püüame me ise ka ennast harida selles valdkonnas. Lääne või ameerika sõiduki puhul, kus me ei olegi võib olla nii pädevad, võib läbi minna ka selline variant, et kui masin on igati esteetiline ja võib olla ongi ainumas registris oma teatud puudustega, saab talle ikka must number omistatud. Nõukogude tehnikat, seal hulgas ka VAZ-e on esitatud komisjonile üsna palju, aga nad on ka head või isegi väga head. Üldiselt meie musta numbri sõidukid ei pea oma numbrit sugugi häbenema. Ka antud teema autol saaks musta numbri ka täiesti valede küünlajuhtmete ja neile turja löödud kammidega, lihtsalt see läinuks märkusena hindamisakti kirja ja kõik. Aga omanik on ise nii tubli ja huvitatud, et kõik saaks õigeks.
Vasta

Tänan põhjaliku ja põhjendustega vastuste eest. Tundub igati loogiline lähenemine.
Vasta

(16-01-2021, 10:51 AM)ZIL 131 Kirjutas:  taruvaras
Kuidas saab kataloog väita, et VAZ 2102 le paigaldati vaid VAZ 2103 5J velgesi?
VAZ 2101 veljed 4 1/2J
"VAZ 2103" veljed 4 1/2J ümarate aukude ääred väljapoole stantsitud ja nagadega ilukilbi jaoks.
Ja VAZ 2103 veljed 5J ümarate aukude ääred väljapoole stantsitud ja nagadega ilukilbi jaoks.

VAZ 2103 velgesi hakati panema VAZ 21023 alla 1977. aastast.
Urmash
Kataloogist tuleb välja, et VAZ 2105 velgi 2105-3101015-1 hakati kasutama alates 05.1984. 
Raivo esimene pilt kataloogist näitab et,
VAZ 2107 veljed on kõik tootmisest maha võetud. Aga kunas?

Kaldkirjas väidetele VAZ 2103 velgede kohta on minu vastuseks, et mingit "VAZ2103" velge 4 1/2J pole mina kunagi kohanud, ei ilmsi ega ka kirjanduses. On vaid VAZ 2103 velg 5J laiusega ja mille ümarate aukude ääred on väljapoole stantsitud ja 2103 5J velg mille ümartel avadel ei ole sellist tõusvat kraed, on kuni auguni siledad. Viimastega varustati tehasest välja lastud igasuguseid 2103/2106-lisi 80.-ndatel. VAZ 2103-l on läbi aegade ühe mõõduga velg olnud ja see on 2103-3101015.

Alustan vanima väljaandega, milles on eksponeeritud avadeta põllega ehk kõige varasemat 2103-e. Selle kataloogi lehekülgedel leidub veel selliseid detaile, mille olemasolust polnud isegi minul ennem selle raamatu soetamist aimu. Kunagi panen siit ka teisi lehekülgi vaatamiseks, kuid praegu on teemaks velg.
"Zapchasteksport" väljalaskeaeg "sõjasaladus". Ilmsel 1972-73. Muudatuste lehekülg puudub, sest muudatusi pole veel toimunud.
       

See on üsna levinud raamat, trükitud 1976. aastal, kuid sisu on jutu järgi seisuga 1. detsember 1973. Alati, kui ma selle raamatu kaanepilti näen, mõtlen endamisi, et kes kurat selle auto parempoolse stangenurga ära rihtis. Taga kümme muudatust.
           

Ka see on levinud trükis, tehtud 1977, sisu seisuga 1. veebruar 1977. Taga 19 muudatust.
           

Ka jälle "Zaphastexport", kuid väljalase polegi enam sõjasaladus, 1982. Sisu daatumi määratlus puudub. Värskeim muudatus on aprillis 1977, kokku 17 muudatust.
       

Samuti Zapchastexport, avalikustatud trükkimisaastaga 1987, sisukäsitlus seisuga 1. juuli 1984. Velje juurde on tekkinud muudatusega teisend 2103-3101015-01. Minu sisetunne ütleb, et sellega tähistati velgi, mille augu servad on siledad. .  Raamatu lõppu ei ole lisatud muudatuste lehekülgi.
           

See on ka selline levinum kataloog, aastast 1987. Sisu käsitluse määratlus puudub. Muudatusi kokku kuuel leheküljel 116. Ka siin on see uuem tähistus ja muudatuste leht näitab, et vanema tähistusega velg on samaväärne uue tähistusega veljega. Ikka kipun sinnapoole arvama, et vanema tähistusega on punnitavate avadega velg, uuema tähistusega siledate augu servadega velg.
           
Vasta

taruvaras
Miks küll on ilus rohelise VAZ 2101-74 pilt siin teemas? See auto on originaal, isegi veel tehases alla pandud rehvid. St. ka veljed "VAZ 2103" omad, 4 1/2 J-13.
Ma olen "mõne" Ziguli vahendanud. St. ostnud-müünud-vahetanud. Just võimalikult originaalseid. 
Oli ka üks VAZ 21011-75 (aasta esimene poole) just "VAZ 2103" 4 1/2 J-13 velgedega.
Vihje: https://www.ladaklubi.ee/foorum/viewtopi...75#p101226
Vasta

(18-01-2021, 11:18 AM)ZIL 131 Kirjutas:  taruvaras
Miks küll on ilus rohelise VAZ 2101-74 pilt siin teemas? See auto on originaal, isegi veel tehases alla pandud rehvid. St. ka veljed "VAZ 2103" omad, 4 1/2 J-13.
Ma olen "mõne" Ziguli vahendanud. St. ostnud-müünud-vahetanud. Just võimalikult originaalseid. 
Oli ka üks VAZ 21011-75 (aasta esimene poole) just "VAZ 2103" 4 1/2 J-13 velgedega.
Vihje: https://www.ladaklubi.ee/foorum/viewtopi...75#p101226

(Varajane) 21011 ka eksportbroshüüri jaoks tehtud näidispiltidel 2103 velgedega (Viide):
   
   

Kas ka kataloogid sellist varianti näitavad või on jälle bardakk ja seekord puudus 2101 velgedest? Eriti kõnealuse 2101-74 puhul tundub viimane variant olevat:
[Pilt: attachment.php?aid=85594]
EDIT: Parandasin postitust arusaadavamaks.
Vasta

mossepower
Sinu piltidel ju "VAZ 2103" 4 1/2J velgedega sinine VAZ 21011.
Lisaks veel juurde, et 1/2 tolli pandi velje välimise pöijale lisaks. See on korralike fotode puhul tuvastatav. Kas väline pöid on tolli või 1,5 tolli laiune. 4 1/2 J veljel ulatub ilukapsel veljest välja, 5J veljel on ilukapsel veljega tasa Rolleyes

Huvitav, velg üks, pool ovaalsete, pool ümarguste aukutega aga terve velg 4 1/2 j-13 mõõdus Rolleyes Velje ilusasti poolitatud nähtava joonega Rolleyes


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

[Pilt: attachment.php?aid=85675]

Siin pildil on tegelikult 3 erinevat velge.
2101 piludega
2101 aukudega
2103 aukudega (mis antud juhul on ettenähtud VAZ-2102 alla ja nagu eelpool jutuks oli - trükiveaga pildil).
Laiust ei oska kahjuks välja lugeda ja ma kahtlustan, et pildil polegi sellega (võimaliku erinevusega) vaeva nähtud.
Vasta

(18-01-2021, 12:26 PM)Raivo Kirjutas:  [Pilt: attachment.php?aid=85675]

Siin pildil on tegelikult 3 erinevat velge.
2101 piludega
2101 aukudega
2103 aukudega (mis antud juhul on ettenähtud VAZ-2102 alla ja nagu eelpool jutuks oli - trükiveaga pildil).
Laiust ei oska kahjuks välja lugeda ja ma kahtlustan, et pildil polegi sellega (võimaliku erinevusega) vaeva nähtud.
Kas selles raamatus on leheküljed, kus vaid osise numbrid ja sõnadega, mis on osise nimi? Ehk on seal lahti kirjutatud 4 1/2J-13 ja 5J-13?

Veelkord veljedest. Vene keeles. Loeme mõttega VAZ 2101 veljede kohta.
https://www.kolesa.ru/article/koljosa-st...2015-09-23
Vasta

Loodan et kaasfoorumlastel sai selgeks, millised veljed ja mis aastatel erinevatel Lada mudelitel kasutuses olid. Minu lõppjäreldus on, et sotsialismi viljastavates tingimustes pandi autodele alla seda mida panna oli. Võibolla eksporti minevatel autodel oli tahe kataloogist kinni pidada suurem. Igatahes minu auto sai alla kataloogis ette nähtud veljed. Vahetasin ära ka rehvid. Panin alla hiinakad 29.-€ tk, suve omad, sest talvel niikuinii ei sõida ja suvel ka mitte väga palju. Vanad MADE IN USSR rehvid olid pikaajalisest rõhuta seismisest kandiliseks muutunud ja polnud enam kasutuskõlblikud, kuigi sai suurem surve sisse lastud.
   
Vahetasin ära ka küünla juhtmed ja kummirõngad leidsid ka oma koha.
   
Kõik värviparandused said tehtud, esiklaasi täke parandatud. Täkkest jäi märgata pisike täpp aga seda ei pane õieti tähelegi. Peaasi et originaal klaas alles jäi.
   
   
   
Tulede pesurid ja luua varred  said ka õiged külge. Harjad on ka Ukrainast teel. Seal ei maksnudki nad suurt midagi 2.-€ paar. Saatmis kulu nats suurem. Rohkem vigu auto juures ei leitud ja jään komisjoni otsust ootama.
   
   
   
Vasta

Üks pisiasi jäi silma- esiklaasi kojamehed istuvad veits imelikult. Kui võrdlesin esimeses postituses oleva pildiga, siis seal olid kojamehe luuad klaasi servaga suht ilusti paralleelselt, aga viimasel pildil on luudade ots peaaegu vastu klaasi alumist tihendit. Võibolla on lihtsalt kahe silma vahele jäänud.
Vasta

Vaata kuda pidi tahad, aga ees on kitsas ja taga lai velg.

Edit: No tegelt on vastupidi. Ees lai ja taga kitsas. Igal juhul on veljed erinevad.

   
   

Paistab, et sobib kõik mis on R13 ja ümmargune.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

Vaatasin igatpidi, tegin igaks juhuks kaks rummikoksi, vaatasin uuesti, poršestunud VAZ- i, millel taga laiemad rattad, ei tuvastanud.
Vasta

ees tundub olevat siinse jutu põhjal 03 ja taga see ümmarguste aukudega 01 velg.
Vasta

vaata nii nagu vanameister taruvaras õpetas: kui ilukilbi kumerus jääb rehviga tasa, on lai ja kui kilbi kumerus tuleb rehvi tasapinnast välja on kitsas.

taruvaras:
Kui 2103 veljet piki külge vaadata, siis ilukibil väljaulatuvat nähtavat osa peaegu polegi. Kitsal veljel on kilp ilusti väljapunnitamas.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne