Kas Teie metsa lähedal teevad ka metsafirmad tööd?
#41

(09-12-2021, 10:15 AM)v6sa Kirjutas:  
(09-12-2021, 02:55 AM)tõnn Kirjutas:  Oksjoni kulud maksab ostja, müüja üldjuhul maksab selle kaudselt kinni. 
Ühistu aitas meid igasugu lepingutega, sorteeris tõprad välja ning hiljem aitas ka mineraliseerimise ning istutamise korraldamisega. 
Nad küll ei vastuta otseselt kuid teavad väga hästi, kellega ei tasu tehingut teha.

Pigem kasuta metsaühistut, kui Timberit. Sest Timber on samasugune vahendaja, nagu pank: elatub meie laiskusest. Ära toida laiskaWink

Teises küljest, vahendajana on neil Sinuga sama eesmärk - saada võimalikult suurt lõpphinda. Ja see annab neile ka motivatisiooni maksimum välja pigistada.
Vasta
#42

(08-12-2021, 22:50 PM)Inri Kirjutas:  
(08-12-2021, 18:36 PM)taxopets Kirjutas:  Kuidas kf-d kommenteeriksid raieõiguse müüki otse firmale versus läbi oksjoni. Kõllas mulle taas üks "piirkonnas raiet tegev" firma ja nimetas numbri mis kohe peesse saatma ei pannud. Seda enam, et majaehitus lisarahast ära ei ütleks. Võtsin ühendust ka Timberiga ja sain alghinna pakkumise samasse aukku nagu helistajal. Ei ole miski väärismets vaid rohkem selline 50 aastane lehtpuu rägastik. Üht poolt uuendan ise aga teise ossa lähikümnendil niikuinii ei jõua. Ja summa jääb alla 5 kohalise.
Summa alla 5 kohalise hmm... ehk max 9999.- Lehtpuu rägastik 50a ilmselt max 2ha ja hall lepp. Või täpsustad äkki. Kui siin ei taha saada ps.
3,75 ha. Haab , kask, lepp, tomingas,sarpikku ja surnud saart.
Vasta
#43

Metsaühingu liige olen. Timberile maksab müüja 5%, metsaühistule ostja 4%. Ühingul neid oksjoneid vähevõitu, Timber vist populaarsem. Aga ilmselt jah mõtekam esialgu oksjon ära proovida. Kiiret pole kuhugi.
Tulumaksuvaba on jah aastas 5000€.
Vasta
#44

Tulumaksuvaba on aastas 5000. Aga summat saab jagada kolme aasta peale.
Kui müüd 15000 eest siis jagad selle summa kolme aasta peale ehk iga aasta 5000  ja ei maksa kopikatki.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#45

(10-12-2021, 14:11 PM)taxopets Kirjutas:  
(08-12-2021, 22:50 PM)Inri Kirjutas:  
(08-12-2021, 18:36 PM)taxopets Kirjutas:  Kuidas kf-d kommenteeriksid raieõiguse müüki otse firmale versus läbi oksjoni. Kõllas mulle taas üks "piirkonnas raiet tegev" firma ja nimetas numbri mis kohe peesse saatma ei pannud. Seda enam, et majaehitus lisarahast ära ei ütleks. Võtsin ühendust ka Timberiga ja sain alghinna pakkumise samasse aukku nagu helistajal. Ei ole miski väärismets vaid rohkem selline 50 aastane lehtpuu rägastik. Üht poolt uuendan ise aga teise ossa lähikümnendil niikuinii ei jõua. Ja summa jääb alla 5 kohalise.
Summa alla 5 kohalise hmm... ehk max 9999.- Lehtpuu rägastik 50a ilmselt max 2ha ja hall lepp. Või täpsustad äkki. Kui siin ei taha saada ps.
3,75 ha. Haab , kask, lepp, tomingas,sarpikku ja surnud saart.
Ma ei tea kas sul endal on tehnika, et seda ise majandada (ka aega), aga mina isiklikult mõtleks pikemalt. Eeldusel, et mets hõre (alla 200tm ha), enamus hall lepp, vedu pikk, maa pehme (ei saa haket välja vedada) oleks ilmselt isegi jumet nii lasta teha, aga muul juhul soovitan väheke mõtelda.
Kuna metsandusega vähe pikemalt tegelenud, siis neid ``ahvatlevaid`` pakkumisi on omajagu nähtud.
Vasta
#46

(10-12-2021, 14:11 PM)taxopets Kirjutas:  
(08-12-2021, 22:50 PM)Inri Kirjutas:  
(08-12-2021, 18:36 PM)taxopets Kirjutas:  Kuidas kf-d kommenteeriksid raieõiguse müüki otse firmale versus läbi oksjoni. Kõllas mulle taas üks "piirkonnas raiet tegev" firma ja nimetas numbri mis kohe peesse saatma ei pannud. Seda enam, et majaehitus lisarahast ära ei ütleks. Võtsin ühendust ka Timberiga ja sain alghinna pakkumise samasse aukku nagu helistajal. Ei ole miski väärismets vaid rohkem selline 50 aastane lehtpuu rägastik. Üht poolt uuendan ise aga teise ossa lähikümnendil niikuinii ei jõua. Ja summa jääb alla 5 kohalise.
Summa alla 5 kohalise hmm... ehk max 9999.- Lehtpuu rägastik 50a ilmselt max 2ha ja hall lepp. Või täpsustad äkki. Kui siin ei taha saada ps.
3,75 ha. Haab , kask, lepp, tomingas,sarpikku ja surnud saart.

(10-12-2021, 14:16 PM)taxopets Kirjutas:  Metsaühingu liige olen. Timberile maksab müüja 5%, metsaühistule ostja 4%. Ühingul neid oksjoneid vähevõitu, Timber vist populaarsem. Aga ilmselt jah mõtekam esialgu oksjon ära proovida. Kiiret pole kuhugi.
Tulumaksuvaba on jah aastas 5000€.

Suhteliselt sarnased tukad meil ka ja praegu ma kindlasti ei torma midagi kardinaalset tegema. Kui on veel hea ligipääsuga ka, siis ma ootaks. Jah, saaresurma jms lõikaks välja ja üldse korrastaks aga laseks mingi aja veel kasvada. Praegu on tänu uuele MAK2030 ja öiroliidu survetele päris kasulik metsa pigem hoida. See ei kõla rägastiku jaoks õige aga sanitaarne aegjärkne ja siis vaataks mõne aasta pärast edasi. Rääkimata elektri hinnast ja üha suurenevast TAAShuvist puidukütte vastu. Eelkõige muidugi pelleti- aga ka halupuukatlad muutuvad jälle popiks. Ehk kui kiiret pole, siis ma nende kütterägastikega praegu ei kiirustaks liigselt! Saaresurm on haigus ja haiguseid peab ravima. Haavaga ka vaataks ,on haiguseid sees, taelasid tüvel jne aga ka pigem ootaks. Kask niigi, see tavaliselt kannatab veel nii mõnegi aasta koguda.

Ma pean ütlema, et üha rohkem on teede ääres näha just sellist lehtpuurägastike hooldamist! Tegemist Eesti ühe vanema metsatüübiga elik siis salumetsaga ja need ongi otsakorral! Salumets vajab samasugust hooldamist aga hooldatud salumets on fantast! See on sellise kõrge pohlamänniku järel teine ülimõnus kulgemise koht. Lisaks lõhnad ja hääled! Loetav lugu Postimehest ka. Alati on see oht, et teed metsa korda ja sisi tulevad ökoterroristid ja kuulutavad selle vaat et reservaadiks aga riskima peab  Cool Kõige kuulsam on muidugi Abruka range kaitsega salumets aga seegi on inimtekkelise-hoolduse tulemus. Ja ma ei rapiks sealt kõike toomingat, sarapuud ega teoorias veel vahert, pihlakat ja muud lehtpuud täiesti välja. 3,7 on muidugi üüratu ala aga samas pärast väärtusena vägev. Hooldad ära ja ei pruugigi enam raatsida maha lõigata. See on leht-salumetsa puhul oht!
Vasta
#47

(10-12-2021, 14:38 PM)Inri Kirjutas:  
(10-12-2021, 14:11 PM)taxopets Kirjutas:  
(08-12-2021, 22:50 PM)Inri Kirjutas:  
(08-12-2021, 18:36 PM)taxopets Kirjutas:  Kuidas kf-d kommenteeriksid raieõiguse müüki otse firmale versus läbi oksjoni. Kõllas mulle taas üks "piirkonnas raiet tegev" firma ja nimetas numbri mis kohe peesse saatma ei pannud. Seda enam, et majaehitus lisarahast ära ei ütleks. Võtsin ühendust ka Timberiga ja sain alghinna pakkumise samasse aukku nagu helistajal. Ei ole miski väärismets vaid rohkem selline 50 aastane lehtpuu rägastik. Üht poolt uuendan ise aga teise ossa lähikümnendil niikuinii ei jõua. Ja summa jääb alla 5 kohalise.
Summa alla 5 kohalise hmm... ehk max 9999.- Lehtpuu rägastik 50a ilmselt max 2ha ja hall lepp. Või täpsustad äkki. Kui siin ei taha saada ps.
3,75 ha. Haab , kask, lepp, tomingas,sarpikku ja surnud saart.
Ma ei tea kas sul endal on tehnika, et seda ise majandada (ka aega), aga mina isiklikult mõtleks pikemalt. Eeldusel, et mets hõre (alla 200tm ha), enamus hall lepp, vedu pikk, maa pehme (ei saa haket välja vedada) oleks ilmselt isegi jumet nii lasta teha, aga muul juhul soovitan väheke mõtelda.
Kuna metsandusega vähe pikemalt tegelenud, siis neid ``ahvatlevaid`` pakkumisi on omajagu nähtud.
Ise hooldan teist samasugust 4 ha. osa samast metsast. Stiilis plats puhtaks ja kuusk, mänd, kask peale istutada. Ajaga on jah tuuga ning praeguses tempos jõuab jutuks olevale osale uus mets ise peale kasvada enne kui sinnani jõuan.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne