UUE KASTIKA OTSING
#41

Ega äkki antud olukorras vähekasutatud ja vanem-parem auto ei sobiks, kui selline leidub?
Omast kogemusest. Otsisin ühte kindlat asja, pikalt ei leidnud ja vantsisin juba esindusse uut laoautot küsima. Selgus, et viimane just läks ja niipea ei tulegi, kuna hakati mootorit "paremaks" tegema ja ei tea, millal tehtud saavad.
Siis kõigevägevam vist vaatas enne jõulusid, et ma olen päris tubli olnud ja äkki tuli müüki täpselt selline masin, nagu vaja. Tubli poolteist aastat kasutatud ja erinevatel (mittetehnilistel) põhjustel palju seisnud. 15300 km, garantiid ka veel veidi järgi. Hinda soodukaga laoautost -27%, eraisikult eraisikule. Mina jube rahul, sain veel 'vana hea' auto, sest uuem oleks viletsam.
Vasta
#42

(11-10-2020, 23:16 PM)honkomees Kirjutas:  
(11-10-2020, 17:57 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ... Muul juhul, kui jätame N1-"vajaduse" maksude optimeerimiseks kõrvale, ei ole kastil mingit erilist otstarvet. Juba eespool keegi ütled tabavalt: osta siis maastikuvõimekusega "tava"maastur ja ülejäänud raha eest mitu haagist Big Grin ...
nendime, et korralik, raamil aeglusti ja difrilukkudega tavamaastur maksab vähemalt 2x kastikast rohkem ... lisame kasti mugavused, haisva kola a la vorstikast! vedamine, alatine valmidus suure koormaga manööverdada, pole vaja käru sappa võtta, seda 100 km tühjalt vedada, et koorem peale panna jne
Eks ta vist nii on, et mõistlikku tavamaasturit enam ei saagi... Aga siit ma järeldan, et tegu on puhtalt jahimehele mõeldud autoga sest mitte ühelgi muul juhul ei ole aeglusteid ja difrilukke VAJA  Big Grin See on vaid ja ainult metsateema, lisaks siis kõiksugu vintsid kastis, karvased "boggerid" all jms  Big Grin  1.oktoober olid kõik jahiseltsid selliseid täis... Lisaks peenemad Berettad õlal, öövaatlusseadmes kotis, sulgedega kaabud ja muu edevuselaat. 
Ainus ongi kastikatel paljudel lubatud 3500 kg haagis, mida paljudel pärismaasturitelgi pole, kaubikulaadsetest rääkimata. Seal kaalu küsimus või miski muu seuhke jama. Ja kindlasti on osadel reaalse igapäevase kasutuse põhiselt selge ülispetsiifiline vajadus ja soov, ega neid muidu ju ei toodetaks Big Grin Miski selline ülispetsiifiline pill, tundub et metsa- ja karjäärimasinate rehvivahetusmasin vms. Rasked rehvid/rattad haagisel, sealt kraanaga tõstab. Sama Sõber töötas Eestis selle peal aga Tal oli Renault-põhine 1fwd kaubik, mis jäi igale poole kinni! Kuna koorem oli turjal, siis ka keset siledat muru... ja mis kraana! Käsitsi 600-kiloseid rattaid liigutad. 

OT in:
Kastiga auto elik samamoodi kastikas on hoopis teine teema. Ehitusmehed, METSAmehed-saebrigaadid jms kaader saab hakkama kaubikulaadsetega. Enamasti just mitmeveoliste Transporterite erinevad põlvkonnad või Transiti AWD. Saemees ei sõida autoga langile, ta sõidab langi äärde tee peale. Kui on "edukam" töömees, siis on mõni vanem pärismaastur a'la needsinased igikestvad LC120'd jms.  Ma siin aasta ringselt tarbin tüka-lapa kastikaid, Isuzusid ja RAMe. ENAMASTI on haagis sabas, on see siis kastiga/kaanega või paaditreila. Ainult kastikaga tõime Sõbrale mägi-eestist kasutet aknad ära - 120 laiad ja 140 kõrged, 6 tk - täpselt mahtusid kasti. Kasf!MargusK70 juurest akende ära toomiseks tuli ikkagi haagis sappa panna, sest suured aknad ei mahu füüsiliselt Jeesukese poolpikka kasti. 
Mida on veel kastis veetud: kaevurõngaid! 1 kastis ja 2 tk haagisel Kaubikuga olnuks lihtsam aga Sõber on jahimees ja just rümpade veo pärast vahetas Disco D-Maxi vastu. Disco ikka haises jäledalt küll, ei saa salata. Jah, juubeliks käisime lasime kaks sokku ja neid on tõesti mõnus kasti plastsisusse visata. Pärast lased voolikust veega üle ja murtet pole. Aga me seisime tee ääres, mitte ei aja looma mööda metsa või talumehe heinamaad autoga taga! Jalutad - nagu Härra! OK, põtra käeotsas ei tassi, sokku ja kesikut küll. Ja siis murutraktorit veab kastis, kui nüüd metsatalust mereäärde suvekodusse niitma tuleb.  Jälle - kaubikulaadsega oleks mugavam ja mul mahtus trakatas Zafirasse ka  Rolleyes 
OT out.  

See USA kastikate, peamiselt RAMide hullus ja ka Isuzude uputus, on vaid ja ainult vajadusest 3500kilo haagiseid vedada ja samal ajal pereautona olla kasutatav. Mitte mingit muud põhjust neil pole. Slipid libedad, hobuste kogunemistel platsid pehmed, "telefoniputkasid" või tõstukeid töömaale vedades ka tõsine mudaoht jne - reaalne vajadus. Aga alati on PÕHJENDUSEKS haagis! Lihtsalt niisama paljuvedu edev kastikas ongi edevuse laat. Debiilsuse tipud on igasugu "sport"kastikad a'la Lightning jms jaburdus.
Vasta
#43

(12-10-2020, 12:25 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ... Aga siit ma järeldan, et tegu on puhtalt jahimehele mõeldud autoga sest mitte ühelgi muul juhul ei ole aeglusteid ja difrilukke VAJA  Big Grin See on vaid ja ainult metsateema...
4 a tagasi ei saanud parketikas õuemurult minema, lumi tuli maha ja veojõukontroll tappis veo ... difrilukke pole, targad süsteemid astuvad ämbrisse.
Kastikaga toon kütte 3m kohale, kartulid põllult keldri ette, kuhu ükski parketikas ei roni, tõmban sissejäänud traka välja jne, ühesõnaga majapidamises "asendamatu" - ok asendamatuid ei ole kuid ikkagi raske leida.
Jah metsateema ka, parketikal olen küljest sõitnud summuti söödaplatsile vilja viies, kaigastega teel juhtmeid puruks jne.
Vasta
#44

(12-10-2020, 12:39 PM)honkomees Kirjutas:  
(12-10-2020, 12:25 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ... Aga siit ma järeldan, et tegu on puhtalt jahimehele mõeldud autoga sest mitte ühelgi muul juhul ei ole aeglusteid ja difrilukke VAJA  Big Grin See on vaid ja ainult metsateema...
4 a tagasi ei saanud parketikas õuemurult minema, lumi tuli maha ja veojõukontroll tappis veo ... difrilukke pole, targad süsteemid astuvad ämbrisse.
Kastikaga toon kütte 3m kohale, kartulid põllult keldri ette, kuhu ükski parketikas ei roni, tõmban sissejäänud traka välja jne, ühesõnaga majapidamises "asendamatu" - ok asendamatuid ei ole kuid ikkagi raske leida.
Jah metsateema ka, parketikal olen küljest sõitnud summuti söödaplatsile vilja viies, kaigastega teel juhtmeid puruks jne.
siis ikka oli viga rooli ja istme vahelises tihendis. veojõukontrolli saab välja lülitada.

Pähkliajude hirm
Vasta
#45

(12-10-2020, 12:39 PM)honkomees Kirjutas:  
(12-10-2020, 12:25 PM)PlyVal64 Kirjutas:  ... Aga siit ma järeldan, et tegu on puhtalt jahimehele mõeldud autoga sest mitte ühelgi muul juhul ei ole aeglusteid ja difrilukke VAJA  Big Grin See on vaid ja ainult metsateema...
4 a tagasi ei saanud parketikas õuemurult minema, lumi tuli maha ja veojõukontroll tappis veo ... difrilukke pole, targad süsteemid astuvad ämbrisse.
Kastikaga toon kütte 3m kohale, kartulid põllult keldri ette, kuhu ükski parketikas ei roni, tõmban sissejäänud traka välja jne, ühesõnaga majapidamises "asendamatu" - ok asendamatuid ei ole kuid ikkagi raske leida.
Jah metsateema ka, parketikal olen küljest sõitnud summuti söödaplatsile vilja viies, kaigastega teel juhtmeid puruks jne.
Arusaadav! Reaalselt metsatalus elades täiesti "piisav" põhjus  Cool Edevust pole vaja, pikk kast ja 2-3 kohta. Edevuse laat, puhas linnavurle jahiauto, on aga selline Amarok. Tegelikult pole sellega metsast 3-meetriseid tuua teemaks, see on mõne hetke pärast kole. 

Aga asisemalt, eelpool pakutud pisut pruugitud isendi ostmine. Selline "sinine jeesuke" on Tegija. See võib olla üldse üks viimaseid pärisautosid paljuveoliste maastikusuuteliste hulgas. Ja giga-vastupidav, öko etc. Tuttav, Alunaudi pealik, tassib sellega suuri kaatreid mööda Euroopat ja asi toimib. Probleemideta ja üliökolt. Mitsul on käru ka 3100, kui see võiks oluline olla. Aga see, et hetkel on Auto24 müügil üldse VAID 6 D-Maxi on näitaja!

Edit: viimane võrdluskogemus: panin selle taamal oleva Rummu ära ja võtsin eespool oleva. Kuigi täiesti erineva klassi autod, ei olnud pisemaga teps ei halb ega "häbi" sõita. Uus Isuzu on ikka sigahea tegelikult. Kuna soov pisem kabiin ja pikem kast, siis palju valikuid polegi. Kõik teised on ju 4-ukselised...
Vasta
#46

Mida see üliöko tühjalt maanteel kiirusega veidi alla saja tähendab?
Vasta
#47

(12-10-2020, 15:24 PM)Envir Kirjutas:  Mida see üliöko tühjalt maanteel kiirusega veidi alla saja tähendab?
D-Max? 6 toopi tuleb välja, kui kastil kate peal. See siis 2,5 twinturbo, 1,9 on veel törtsu ökom, eriti tühjalt. Suurte paatidega mägedes, bahnil jne - 12-13! Eestis maanteel mõistliku paadiga sabas 10. 
Aga otse allikast elik siis Alunaudi Päälik: 
Tsitaat:Mul on aasta keskmine 7,8 .... 7,7 ja see sisaldab ka 3500kg kaheteljelise haagise vedamist , hoovitöid ja kõike muudki.
Karmimad koormad neil sellised, Norras platool  Big Grin See on too kaheteljeline. Just ostsid uue Tiki mis on 3 teljega  Cool
[Pilt: plVvVZCPiU0P0C3pM1O6tWBszYiWOcrUCJX9ETBC...authuser=0]
Vasta
#48

teisipäeva mudel talle sattunud? Teistel meestel on kulud veidi teistsugusemad, ju esmaspäeva mudelid:
https://www.spritmonitor.de/en/overview/20-Isuzu/1097-D-Max.html?fueltype=1&power_s=120&power_e=120
Vasta
#49

Vana autoajakirjanik lõi välja  Big Grin Sai vähe tõsisemalt uuritud teemaalgataja etteantud parameetritele vastavat asja... ja ainus "letikaup" tundub olevatki Ford Ranger! 
 
Regular Cab on saadaval vaid 96 kW/ 340 Nm mootoriga ja haagised 750/2500, autorong 4800kg. Seda viimast peab ka vaatama, Isuzul on ka autorong 6 tonni.  Eesti esindaja näitab ka seda mudelit hinnakirjas ja nende ingliskeelne brožüür annaks kärule 3,5tonni aga muu mootoriga. Ehk see vist valetab. Kasti sisepikkus 2317mm, teised 1847 ja 1575. Ford näeb parem välja ka kui näiteks Toyota.  
[Pilt: e5adc8e5-fc57-3f02-b89c-ade2bb2af62a.png]

Toyota puhul Eesti esindus regulari ei näita, küll on see olemas Rootsis. Mootor tavaline 2,4 110kW / 400 Nm, 6-manuaal ja käru ka 3500 lubatud. Aga hind seal juba kõvasti suurem, Rootsis 304100sek + kõm, mis Eestis teeks 35K€  Rolleyes 
[Pilt: day-exterior-4_4v8.png]

Mitsul ega Datsunil ei näita ka Rootsis lühikest kabiini. KUI Eesti Toyota suudaks kuidagi võistelda Fordi väljapakutud hinnaga 26500€ + lisad, võiks sel jumet isegi olla. Rootsi järgi on Toyota siiani selgelt ülehinnatud! Paar tuhat kallim suurema käru ja võimsama katla eest oleks ok, 8,5K€ on overkill. Sestap on ka Rootsis enamus erilahendusi Fordi platformile tehtud. Toyotsid on siis, kui rikas firma on mass-oste teinud ja japsid imehinda suudavad tekitada. Kandejõud on samad, seal tonni juures, kiirust arendavad ka lubatu piires.

Ahjah, Taavi: See oSaaremaa elu + TÄPNE (Proua Tal pearaamat ja ka ju osanik-huvitatud osapool) kulupõhine arvutamine, mitte kompuutri näit. See ofirmaOMANIKU enda täpne arvestus et kulud oleks kontrolli all. Vanade mootoritega kulutas jeesuke palju, uuemad on ökod. Vana 3-liitrine automaadiga laseb endast läbi ka 15-16 toopi, kui natukenegi käru ka sabas on. Saksamaa näitajad on ju tohutu linnasõit ja autobahn, mis on kastikavaenulik keskkond. Tallinnas rabeledes ja tipptunnil sporti tehes pole uutega ka 10+ toopi küsimus ära kulutada. See auto käib iga aastavahetus, käru sabas, Düsseldorfis Bootil jms. See kulu on täpne ja tõene. Rahulikult kruisiga 80 km/h kulgedes saab 6 toobiga hakkama, kui on õiged rehvid all ja rõhud paigas. Ka see on testitud! Tavaline maantee 95 + möödasõidud mökutajatest teeb kohe 7+ toopi ja peale ka. 
Vasta
#50

(12-10-2020, 06:39 AM)honkomees Kirjutas:  Küsin ikka uuesti, kellel on kogemusi uuema otsa kastikate, eriti mitsuga? Mitu korda on tulnud garantiiaja jooksul pöörduda esindusse? Mis vigadega? Kui üle ühe, siis praagime välja ...

Ei tea, kas nii range saab olla ... Hiluxil oli kohe alguses esisild 1,5 kraadi paigast ära, kiskus paremale. Salongiplastik ühest kohast lahti, katuseliist väheke irvakil. Ei midagi hullu, kus neid paremaid ikka saab? Alt muidu ilus tugev loogiline ehitus. Üllatus-üllatus, massiliselt kasutatakse kuuskantpolte ... Kui kohe midagi ette ei võta, siis tekib raudselt korrosiooniprobleem. Kabiiniosa on terviklik nagu sõiduautol, aga kast oma valtsitud "talade" ja alt avatud kogudega hakkab kindlasti lumeloppa ja soolvett koos tagajärgedega sisse ja vahele võtma. 

Muuseas Hilux on toodetud LAVis. Ma ei tea, kas selle pärast või mingil muul põhjusel on mitmeid igasuguse pinnakatteta detaile üpris üllatavates kohtades. Nt tagarummu keskmine osa, plekkvelje rummukapslite siseäär. Pmst kui ise asja vastu huvi ei tunne, anda pool aastat hoolimatut soolvett, siis teadagi mis. Tühja sellest tagarummust, see nagu enesetunde küsimus vast. Aga rummukapslid, mis peavad töötama igasugustes oludes - paari aastaga ostan uued vä?

Üldiselt ärge saage valesti aru. Plekkvelgedega DLX+ on muhe tugeva kondiga tööpoiss. Mainitud tingimustel 7 ja natuke peale keskmiselt sajale. Isiklik maitseeelistus, aga muud rohke elektri, läikivate käepidemete ja liistudega imed mulle ei meeldi ...
Vasta
#51

(12-10-2020, 17:34 PM)taavi Kirjutas:  teisipäeva mudel talle sattunud? Teistel meestel on kulud veidi teistsugusemad, ju esmaspäeva mudelid:
https://www.spritmonitor.de/en/overview/20-Isuzu/1097-D-Max.html?fueltype=1&power_s=120&power_e=120
krt seda teab, mu 100kW vanake  Isuzu saab keskeltläbi hakkama 8-8,5 liitriga, toope läheb vähem Big Grin (1 toop on 4 kortlit (ehk soru) - 4x0,33l = ca 1,3 l ), asfaldil pikal otsal kriipsuke alla 7. Naise käes on kõik autod võtnud muidugi liitri vähem kui minu käes, püsikas on ainuke juhiabidest lisa mida ma raske jala tõttu soovin.
Vasta
#52

(12-10-2020, 18:03 PM)Envir Kirjutas:  ... Ei tea, kas nii range saab olla ... Hiluxil oli kohe alguses esisild 1,5 kraadi paigast ära, kiskus paremale. Salongiplastik ühest kohast lahti, katuseliist väheke irvakil. Ei midagi hullu, kus neid paremaid ikka saab? ...
Muuseas Hilux on toodetud LAVis. Ma ei tea, kas selle pärast ...
olen kindel et selle pärast ongi vead algusest peale küljes nagu ka sealsama kokkupandud Rangeritel. Neegrite võimuletuleku järgselt perssekeeratud endises arenenud LAV-s on töökultuur käest ära, loota saab vaid pilusilmade töökatele kätele. Eurooplased-ameeriklased nõuavad streikidega igasugu õigusi taga ja tööd teha ei viitsi ...
Vasta
#53

(12-10-2020, 17:52 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Vana autoajakirjanik lõi välja  Big Grin Sai vähe tõsisemalt uuritud teemaalgataja etteantud parameetritele vastavat asja... ja ainus "letikaup" tundub olevatki Ford Ranger!  ...
Ja kui lugeda kasvõi siit foorumist õnnelike Rangeri omanike häbelikke loetelusid nende arvates pisivigadest garantiiajal, siis kaob igasugu isu sellise auto järele, ennem annab mingis muus kriteeriumis järele. Lisaks on seal üks huvitav rida, nimelt veoskeem AWD, kui see on ikka tavamõistes AWD, siis kastika puhul välistab see ostu kohe, kastikas-parketikas Rolleyes . Muidugi võib-olla Ford mahutanud selle terminisse mingi oma mitteüldarusaadava sisu ...
Vasta
#54

(12-10-2020, 13:32 PM)ounou Kirjutas:  ...
siis ikka oli viga rooli ja istme vahelises tihendis. veojõukontrolli saab välja lülitada.
nõus, ikkagi esimest korda sellise asja roolis sellise ilmaga ... aga ega sest palju abi ei ole, läheb peale niikui üle 30 sisse saad ja paksu lumega teel ei saa seda üsna varjatud nuppu otsida, kui kiirus muudkui langeb tänu veojõukontrolli agressiivsusele, samas seisma ka ei tohi jääda, muidu ei saa ilma labidata liikuma. Oleks ta raibe eraldi kaitsme all, kisuks välja ...
Vasta
#55

Miks paljud ei mõista kastikat ja selle omanikku on lihtne põhjus
Kastikas on palju levinud ja näeb paljudele välja ....pikendusena 
Kuigi siin enne käis läbi väide, et nii see ei ole siis meenub lugu linnust kes näeb välja nagu part ja häälitseb nagu part ja ... ju siis ikka vist on kah  Toungue
On palju talunikke, metsamehi, jahimehi ehk veel mingeid töölisi kellel ongi kastikas selleks milleks ta loodi
aga vaadake mis iganes suuremas külas, alevikus või väikelinnas ringi seal on ikka keegi kellel on üks läikiv lakutud kastikas enamatsi mingi RAM või Ranger 
rattad 20" rehvid madalas profiilis ning pool slikid, poleeritud ja vahatataud, kinnine kast madala lameda kattega, torusid vilesid ja tulesid ümber auto - all ja peal rohkem kui õigeusu kirikus. Ja noh vaadake suuremas linnas nagu Pärnu, Tartu, Tallinn ringi - selliseid sõidan üksi mööda tänavat tööle ja ei kunagi kruusa teele on kümneid ja kümneid iga päev pildis.
Küllalt nähtud kuidas kastika taga on haagis enamasti kerghaagis siiski millel on kaubaks nt. pesumasin või murutraktor, 5 kotti musta mulda ja möni elupuu vms. 
asjad mis võiks ju kastis olla aga näe ei ole mõnda asja vist ei saagi kasti enam panna sest kastikate seda ei võimalda jne.

Seetõttu ei saa paljud ka aru sellest kui keegi töesti otsib omale kasikat TÖÖ tegemiseks.
Vasta
#56

Minu meelest ongi paljude eestlaste probleem see, et endiselt kehtib mentaliteet, et auto peab olema kas naabrist parem või lihtsalt näitamaks, kui "rikas" keegi on. Olgu selleks siis uus RAM või 15 aastat vana Porsche Cayenne (sõbraga tuli just ükspäev jutuks see Paide "GTA" juhtum ning hindu vaadates ma lausa imestasin, et isegi Porsche ei maksa enam midagi). Selliste eputrillade õnneks maksab auto nimi rohkem kui see tegelikult väärt on ja siis käiaksegi oks laiali ringi, et vaadake, mul on Cayenne, RAM või X5.
Lisaks sellele tõmmatakse endale tähelepanu liikluskäitumisega.

Jah, ei saa salata, et ka mulle kastikad meeldivad, kuid RAMidest 2. generatsiooni omad, siis mingi 90-ndate keskpaiga Chevy Stepside-d vms, samas ei näe ma pointi reaalselt endale sellist osta pelgalt seepärast, et see mulle meeldib. Eks see eputamine on rohkem 20-ste või siis uusrikaste teema, kuid naljakas ongi see, et üldjuhul oli see edvistamine päevakorral praeguse vabariigi algul, kuid paljud elavad ka aastal 2020 samamoodi. 
Ükspäev metsa koorma järele minnes nägin ühe sihi otsas musta 1999. aasta Hiluxi, pidasin kinni, et pilti teha ja vennale saata, pärast rääkisin seda autot praegu kasutava mehega juttu ka veidi. Põhjus, miks ma sellest pilti ja juttu tegin, on see, et mu noorem vend ostis selle 99. aastal tutikana, sõitis sellega 5 aastaga 300Kkm ja müüs selle 15 aastat tagasi ühele firmale, mille võsamehed sellega siiamaani kärutavad. Eks ta veidi päevinäinud juba on, aga kellal on 740Kkm ja paar viga on ikka olnud ka- raam tahtis keevitamist ja karteripõhi vahetamist- roostetas läbi Big Grin
Aga ikkagi sõidab ja kasutatakse ikka sihtotstarbeliselt, nagu see auto kogu oma eluaja on teinud Smile
Vasta
#57

(13-10-2020, 09:30 AM)Aare R. Kirjutas:  Ükspäev metsa koorma järele minnes nägin ühe sihi otsas musta 1999. aasta Hiluxi, pidasin kinni, et pilti teha ja vennale saata, pärast rääkisin seda autot praegu kasutava mehega juttu ka veidi. Põhjus, miks ma sellest pilti ja juttu tegin, on see, et mu noorem vend ostis selle 99. aastal tutikana, sõitis sellega 5 aastaga 300Kkm ja müüs selle 15 aastat tagasi ühele firmale, mille võsamehed sellega siiamaani kärutavad. Eks ta veidi päevinäinud juba on, aga kellal on 740Kkm ja paar viga on ikka olnud ka- raam tahtis keevitamist ja karteripõhi vahetamist- roostetas läbi Big Grin
Aga ikkagi sõidab ja kasutatakse ikka sihtotstarbeliselt, nagu see auto kogu oma eluaja on teinud Smile
Kuigi see teemaalgatajat edasi ei aita, oleks siiski patt jätta siinkohal viitamata ajatule klassikale.







Vasta
#58

(12-10-2020, 21:12 PM)honkomees Kirjutas:  
(12-10-2020, 17:52 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Vana autoajakirjanik lõi välja  Big Grin Sai vähe tõsisemalt uuritud teemaalgataja etteantud parameetritele vastavat asja... ja ainus "letikaup" tundub olevatki Ford Ranger!  ...
Ja kui lugeda kasvõi siit foorumist õnnelike Rangeri omanike häbelikke loetelusid nende arvates pisivigadest garantiiajal, siis kaob igasugu isu sellise auto järele, ennem annab mingis muus kriteeriumis järele. Lisaks on seal üks huvitav rida, nimelt veoskeem AWD, kui see on ikka tavamõistes AWD, siis kastika puhul välistab see ostu kohe, kastikas-parketikas Rolleyes . Muidugi võib-olla Ford mahutanud selle terminisse mingi oma mitteüldarusaadava sisu ...

Ikka tõsisem paljuvedu, All Wheel Drive ei tähenda parketikat. Ikka raam, kast, vahekast, ees lääbadega, taga tala. Mis on ka selle video all kirjeldatud ja olevat üldine häda - idiootne "rohelisus", kus juhtmeisolatsioon on mingi looduslik pask ja närilised pistavad nahka!
Eks neid pisivigasid tuleb üha enam mistahes autodele juurde ehk tuleb valida selline esindus, mis on kas tööteel või lihtsalt kodule lähim. Lõputu elektroonika ja miljonid andurikesed teevad lõpuks "oma töö" ka remondieelarvete mõistes ära. Mis on jäänud ja siin eespool ka välja toodud: kastikas kohe kindlasti vajab sügavat nõukaaegset kahurimäärde-hooldust juba müüja juures! Kui 10K-taatsia roostetaks (mida nad ei tee) aga et garantiiajaga võib 30K-kastikas läbi ussitada, on ikka täielik jama.
 
Kui regular, space või double vaadata, siis toodetakse ju kolme erinevat autot. Nendest esimest selgelt kõige vähem sest ka igasugu teetöödeks ja muuks ümberehituseks võetakse enamasti space-kabiin. Nendele läheb kast iasemele 2X2 meetrit ruudupõhjaline lisavarustus ja sellest enamasti piisab tänu olematule kandejõule. Teine teema, et heal juhu lkorra aastas tuleb mingi "poolearuline automotolane" ja tunneb regular-cabi vastu huvi  Toungue Kuna Eestis ei ole kohe üldse kombeks selliseid masinaid soetada, siis neid ka ei pakuta! Nagu ka 3-door Länkareid jms lahedamat stuffi. Ford on vist mingis "põhjamaade paketis", mitte poolakate alluvuses, sestap neil seuhke anomaalia ka on.  Ja seepärast on ka regular suhteliselt kõige kallim osta! Ka Rootsis saab "plangu" double kui enimostetava isendi, lühikesest oluliselt odavamalt kätte. Nii antakse ka praegu Fordis valge lihtne Ranger ära 25800 € eest! Selle saabki koos HÄDAvajalike tõrjete ja -lisadega 30 eest kätte. See on nüüd värvitud valge, mitte kruntvärvivalge, õnneks! Ei pea kiletama aga võiks. Kindlasti ka asisemaid porilapakaid koos kerge servaga ette, et kabiini kaitsta. Kasti sisu tegemine, normaalne kaas jms, vaat et ei tulegi välja. 30+kõm pigem. Teised tõsisenmad rehvid/rattad kindlasti juurde + vints ette, see on juba veerand loogani hinda... Aga juba sellise tõsisema rauast lisavarustuse paigaldus viib hinna kosmosesse. Raudstanged-jutud-värgid. 

Vasta
#59

(12-10-2020, 16:19 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(12-10-2020, 15:24 PM)Envir Kirjutas:  Mida see üliöko tühjalt maanteel kiirusega veidi alla saja tähendab?
D-Max? 6 toopi tuleb välja, kui kastil kate peal. See siis 2,5 twinturbo, 1,9 on veel törtsu ökom, eriti tühjalt. Suurte paatidega mägedes, bahnil jne - 12-13! Eestis maanteel mõistliku paadiga sabas 10.
(12-10-2020, 17:52 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Rahulikult kruisiga 80 km/h kulgedes saab 6 toobiga hakkama, kui on õiged rehvid all ja rõhud paigas. Ka see on testitud! Tavaline maantee 95 + möödasõidud mökutajatest teeb kohe 7+ toopi ja peale ka. 


Ilmselt konkreetsesse teemasse ei anna midagi juurde. Aga sry, ei saa klattimata ka jätta. Ülal tuuakse konkreetse küsimuse peale üks kulu number ja siis peale vastuväiteid teine number. Missa vassid? Olgu öeldud, et Hiluxi kulu mõjutab suure kogu tõttu kiirus väga oluliselt, 80 km/h saab ka väga väikse numbri. Üllatusena tuleb mainida, et kui linnas tühja autoga rahulikult sõita, siis keskmine kulu pole maanteest suurem kuna kiirus on väiksem. Kõige suurem raiskaja on lõbusalt sportlik sõidustiil.
Vasta
#60

Ei saa ka norimata jätta - mida tähendab ailuksivõtmes sprotilikum sõidustiil? Sõitu, mille tegemise ajal on juht teadvusel? Sprotiteo predikaadiks võiks ikka dünaamika olla. A seda neil kärakatel ei ole. Siinmail pakutavatest vist Stranger Wildtrack või Raptor kõige ärevam. Ja see ärevus on selline vanadekoduelaniku uneeelne ärevus, et kuhu proteesileotamiseklaasi sisu sai vms. 10,6 sajani oli tegus nummer vast eelmisel sajandil. Võinoh, linnaliinibussil oleks ka tänasel päeval.

Kuhu oma pika ja lolli heietusega tahtsin jõuda, on see, et igal asjal oma segment, milles ta muudmoodi asjandustest endakasuks eristub. Ka näiteks mikistani Raptor pole loodud rasket paadiveotreilat vedama. Saab küll hakkama ja üsna krapsakalt, a kast lahtub ja küttekulunummer pole ka puukallistajatele meeltmööda.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne