UUE KASTIKA OTSING

(18-02-2021, 20:57 PM)honkomees Kirjutas:  
(18-02-2021, 16:55 PM)ounou Kirjutas:  
(18-02-2021, 12:57 PM)honkomees Kirjutas:  Veel üks negatiiv, mis vahepeal ära ununenud ja tänase ilmaga jälle meelde tuletas. Neetud euro 6 ja adblue. Täna oli -26 ja mõne km läbimise järel kuulutas masin et adblue süsteem vajab hooldust ja 600 km pärast ta enam ei käivitu ... nagu alati kui umbes 20 miinuskraadist külmem on, ära külmub see va kusihape. Aga kui külma kestab pikemalt, mis siis saab, jääb seisma ja kõik?
ilma pikemalt mõtlemata tuleks esindusse minna, normaalne see ei ole ja autol on garantii
kindlasti, aga see tähendab jälle vabu päevi ja pikki sõite Tartu, olen alati üritanud remondiasjad venitada hooldusega ühele päevale ...
nii sai Silberautole pikk nimekiri probleemidest ette loetud (adblue error, udused klaasid, mingi kahin ratta juures, laager?, pesuriga lahtitulevad kleepsud ja värv plastil), diagnostikult oli paks patakas paberit aga resümee oli, et mingeid vigu mälus pole ja üleüldse on masin täitsa korras, uduste klaaside vastu vahetati salongifilter ehkki see udu tekkis kohe tuttuuel masinal!
Vasta

Kas kliima on sisse lülitatud?  Sellel on imetabane võime udu vastu võitlemiseks.
Vasta

(17-11-2021, 19:46 PM)MeelisV Kirjutas:  Kas kliima on sisse lülitatud?  Sellel on imetabane võime udu vastu võitlemiseks.
no ära hakka uuesti pihta, selle üle sai ju pea aasta tagasi pikalt jahutud ... nt alates postitusest 418 kuni umbes 485 postituseni, olukorda (nuppude asendeid jne) põhjalikumalt kirjeldasin vist 438 postituses
Vasta

Jeebus!
Punasega alla joonitud osades on ju kõik öeldud  Big Grin
Hoitakse soojust kokku. Käivitatakse kas täielikult või mingil määral siseringlus ja seetõttu klaasile õhkuv täishingeldatud niiske õhk klaasil kondenseerubki. 
Mispärast ma kirjutasin "õhkuv"? Sest nüüdsel ajal arvavad paljud targaks aetud autod, et salongi tuleb soojendada rohkem altpoolt, jalgadele puhkumisega. Soojeneb kiiremini küll jah ja hoitakse palju puhumismaterjali kokku. Eks see on katsetega tõestatud nii tehase kui lõpptarbijagi poolt. Suurem õhuvool suundub seega sinna ja klaasile jõuabki vaid hädine supiaur. Mis sellega aga kaasneb, on see, et igasugune vähenegi niiskus, mis aja jooksul mattidesse talletunud, aurustatakse lendu ja salongi jahtudes, kui autot ei kasutata, langeb see jälle uduna mattidele...
Klaasile suunduvat vooluhulka saab ise suurendada, trukid ventikale pöördeid juurde. Aga seda sa müra tõttu teha ju ei taha Big Grin
Kokkuvõttes - nokk kinni, saba lahti seis. 
Ma kordan veelkord - osta endale salongi korralik niiskuse koguja ja üllatud ise kah, mida sa sellest kogumisnõust juba nädala pärast leiad. Silikageeli kotikesega võid vareseid loopida.
Kas tõesti on kümnest eurost kahju?
https://www.bauhof.ee/et/kodu-ja-sisustus/niiskuseimaja-aero-360-metylan-450g-437075?refSrc=4294247&nosto=nosto-page-product1

   
Vasta

(18-11-2021, 00:35 AM)Janka Kirjutas:  Jeebus!
Punasega alla joonitud osades on ju kõik öeldud  Big Grin
...
Klaasile suunduvat vooluhulka saab ise suurendada, trukid ventikale pöördeid juurde. Aga seda sa müra tõttu teha ju ei taha Big Grin
...
punasega joonitud värk käib auto režiimi kohta, aga ka manuaalses ei kuivata külma ilmaga klaasi ära, kui pöördeid põhja ei pane. Teistel autodel manuaalse kliimaseadmega pole sellist muret kunagi olnud, 1-2 asend ventika pööretel, hääletult ja klaas kogu aeg puhas. Aga sel L200-l paned manuaalis puhuma klaasile/jalgadele ja tahab saada hirmsaid pöördeid, et klaas kuivaks saaks.
Vasta

...ja samal ajal uhab jalgadele samuti veelgi rohkem.
See tasakaal jalad-klaas on jalgade kasuks tehase poolt klapi liigutamisega paigast ära nihutatud. Miks see nii on, selgitasin juba eespool.
Kui kasutad ainult klaasi asendit, hakkab jalgadel külm. Lisad jalad juurde, enam klaasile piisavalt ei jõua. Nii lihtne see ongi.
Vasta

Täitsa puhas püsib klaas ainult selles klaasisoojendus/kuivatus režiimis, mis ühe nupuga käib. Nii kui välja lülitad, nii hakkab klaas servadest uduseks minema - pole ju normaalne?
Ühesõnaga on tehase poolt pekki keeratud see kliima värk ...
Vasta

Pole just täiuslik jah. Keegi seda nähtavasti ümber ehitama kah ei hakka.
Aga ikkagi, seesama niiskuse eemadaja, mida soovitan, annab palju juurde ja igatahes on väga odav lahendus paremuse poole.
Vasta

Mu õel oli rösteriga sama jama. Kogu aur läks esiklaasi lahtihoidmisele ja sõiduks voolu ei jagunud.
Hakkas talvel soojapuhurit salongis hoidma ja mure kadus.
Kuivatas ära ühesõnaga.
Moodne värk aga kohati nagu kiviaeg.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(18-11-2021, 01:30 AM)honkomees Kirjutas:  Täitsa puhas püsib klaas ainult selles klaasisoojendus/kuivatus režiimis, mis ühe nupuga käib. Nii kui välja lülitad, nii hakkab klaas servadest uduseks minema - pole ju normaalne?
Ühesõnaga on tehase poolt pekki keeratud see kliima värk ...

Võib nii olla. Aga võib ka olla, et mingil põhjusel ei pääse Su auto soojenduse kopsikust vesi välja. Seal on vastavad avad, kust kondensaat ja muu segastel asjaoludel soojusvahetite juurde sattunud vesi välja nõrguma peaks. Aga alati ei nõrgu. Ja nalja saab palju. Tudeeri. Jah, ideaalses maailmas peaks sellega tegelema maaletooja, aga reaalsuses laseb nüüdne Veho ka palju pretensioonikama automargi segased hädad lihtsalt üle.

Kui veakoodi arvutist ei tule, siis nende arvates on asi korrasSad

Niiskuse kogunemise vastu talve aitab palju auto öine parkimine katuse all. Mu vana pereuniversaal kipub ka seest niiske olema. Kuniks ööbis katuse all, polnud sellest nähtavat häda, aga nüüd isal on ta väljas ja hakkab kino jälle peale. Tuleb veel üks katusealune püsti lüüa...
Vasta

(18-11-2021, 01:59 AM)Janka Kirjutas:  ... Aga ikkagi, seesama niiskuse eemadaja, mida soovitan, annab palju juurde ja igatahes on väga odav lahendus paremuse poole.
Ok, seleta palun selle tööpõhimõtet ... kirjelduses on öeldud, et min temp +10, probleem põhiliselt ju talvel, külmadega, noh nii üle -10 kraadi külma, aga eriti üle -20 kraadi siis ei kuivata klaasi, praeguste ilmadega saab peaaegu hakkama. Selleks ajaks, kui salongis on +10 olen juba poolel teel ehk ca 30 km läbitud ja kus see aparaat seni on?

Kui aparaat külma kardab, siis peab seda ju peale sõitu tuppa tarima ja kes siis hästi arenenud skleroosi ja alzheimeri seljatab? Sõidus olles ju tihti on nii, et paned auto parklasse ja siis mitu tundi asjatad, oled koosolekul, koolitusel vms, see krt külmub ju puruks. Ka tööl on parkla ca 100 m kaugusel kabinetist, niigi tassid talvel oma toidumoonakotti, läpakat ja nüüd hakka veel apastraati kah tassima?

Tellin su soovitusel küll endale selle suveks koju, kuna mul toas tükib suvel hallitama. Töö juures need tööstuslikud elektrilised rootorkuivatid nagu https://www.kliimaseade.ee/kategooria/ohukuivatid/ ega ka väiksemad kondensatsioonikuivatid nagu http://www.rausmark.ee/wp-content/upload.../MK60D.pdf ei suuda siiski vajalikku õhuniiskust tagada ja on pidevalt töökindlusega probleeme ning koju pole raatsinud soetada mingit analoogset vuhvlit ehituspoest.
Vasta

(18-11-2021, 08:55 AM)v6sa Kirjutas:  ...
Kui veakoodi arvutist ei tule, siis nende arvates on asi korrasSad

Niiskuse kogunemise vastu talve aitab palju auto öine parkimine katuse all. Mu vana pereuniversaal kipub ka seest niiske olema. Kuniks ööbis katuse all, polnud sellest nähtavat häda, aga nüüd isal on ta väljas ja hakkab kino jälle peale. Tuleb veel üks katusealune püsti lüüa...
Jep, diagnostik ütles, et kõik on korras ja lasi tõenduseks välja sellise paarikümnelehelise paki paprit välja.

Mul talvel ei pääse varjualuste juurde, mägimaastiku võlud (oi kui ilus siin on Smile ) ainult suvel ja kuiva ilmaga, uute püstipanekuks ka sellist lagedat tasast kohta pole, kuhu juurde sõita saaks.

Võrdluseks jahiautos D-MAX on sees niiskust silmaganähtavalt palju, hommikul on klaasid seestpoolt märjad või jääs aga nii kui küttesüsteem saab täistempi kätte, nii kuivatab vent täispööretel klaasid ära ja pärast on päev läbi vent 1 astmes ja klaasid kuivad.
Samas sel Mitsul ei ole klaasid hommikul seest märjad, st justkui ei ole liigne niiskus kabiinis, mingi on muidugi. Aga jama hakkab peale pärast auto soojaksminekut ...
Vasta

Kusagilt see niiskus ometi ju tuleb. Kui ise märgade riietega sisse ei roni, siis järelikult on see autos juba sees. Muidugi on ka võimalus, et akna puhur selles koos jalgadele puhumise asendis ei puhu üldsegi sooja aknale, aga sellest peaks ju ometi lihtsa vaevaga aru saama, kui sealt täiesti jahe õhk tuleb. Aga füüsika siin ikkagi kehtib. Kui tegu on otse õuest tuleva õhuga mida on soojendatud ja vahepeal sinna mujalt niiskust pole lisandunud, siis see peab akent kuivatama, mitte uuesti uduseks tegema. Suvel soojaga konditsioneeri vee loik tekkis alla? Jahutusvedelikku pole vähenenud? 
Üks kõige lihtsam talvine niiskuse eemaldamise nipp on see, et sõidust tulles kütta tuba nii kuumaks kui läheb ja siis 5 min hoida uksed pärani.
Vasta

(18-11-2021, 09:42 AM)olli Kirjutas:  ... Suvel soojaga konditsioneeri vee loik tekkis alla? Jahutusvedelikku pole vähenenud? ...
Jahutusvedelik on OK aga veeloik on teadmata, sel autol pole tähele pannud, D-Maxil lainetab kusagilt külje pealt nähtavalt asfaldil, kui poest tulla parklasse, sel pole tähele pannud aga võib ka jääda kusagile keskele, nii et ei näe.
Vasta

Meie kliimas ikkagi suht kohustuslik istme alla panna need krõbunad: https://www.ladu24.ee/kemikaalid/sisehoo...ongi-kompl. Saadaval pmst igast autopoest. Olen proovinud ka magaziini taaskasutatavat, aga tundub et too ei ime nii hästi. Loctite omad lähevad vahepeal paari nädalaga vett täis. Samuti vana hea ajaleht kummimattide alla mida paar korda nädalas vahetad loob mõnusa retrohõngulise sisekliima. 

Kui tihti muidu uuel kastikal mootoriõli vahetad/lased vahetada ja mis õli paned?
Vasta

(18-11-2021, 11:13 AM)hillar2 Kirjutas:  Meie kliimas ikkagi suht kohustuslik istme alla panna need krõbunad: niiskusimeja
Saadaval pmst igast autopoest. Olen proovinud ka magaziini taaskasutatavat, aga tundub et too ei ime nii hästi. Loctite omad lähevad vahepeal paari nädalaga vett täis. Samuti vana hea ajaleht kummimattide alla mida paar korda nädalas vahetad loob mõnusa retrohõngulise sisekliima. 
Kasutame ka veesõidukite talvhehoiul aga pole ise ka autosse pannud... See on väga hea soovitus meie vastikus kliimas! Purjekasse mõistad panna aga autosse, nagu loll Wink Ma olen Motonetist suurema ostnud. Aga nüüd tuleb minna ja autosse ka osta Wink
Vasta

ja ikka jauran oma rida
pole kunagi ühegi toimiva kliimaga autos niiskus probleemiks olnud k.a. mõned Mitsubishid
ja kui tuled ka higise ja auravana niiskest õuest siis lööb korraks pildi uduseks aga see kuivab minuti(te) jooksul ära.
seisvas autos kohvi juua ja suppi süüa sama tulemus udused aknad kiirelt puhtaks 

kuskil peab olema mingi tropp ees. kas kliima ei toimi, õhku ei puhu või on vesi vaiba all.
imelik on aga see, et mida külmem on ilm seda kuivem on meil ju kliima 
saaks aru, et täna on aken udune, ilm on selline aga, et miinus 10...20 on see probleem.

kas ainult tuuleklaas või kõik klaasid ?

PS. kondensaadi kohta on mulle mitu korda tehtud märkus seistes parklas töötava autoga, et teil auto lekib.  Big Grin
Vasta

(18-11-2021, 13:03 PM)MeelisV Kirjutas:  ja ikka jauran oma rida
pole kunagi ühegi toimiva kliimaga autos niiskus probleemiks olnud k.a. mõned Mitsubishid
ja kui tuled ka higise ja auravana niiskest õuest siis lööb korraks pildi uduseks aga see kuivab minuti(te) jooksul ära.
seisvas autos kohvi juua ja suppi süüa sama tulemus udused aknad kiirelt puhtaks 

kuskil peab olema mingi tropp ees. kas kliima ei toimi, õhku ei puhu või on vesi vaiba all.
imelik on aga see, et mida külmem on ilm seda kuivem on meil ju kliima 
saaks aru, et täna on aken udune, ilm on selline aga, et miinus 10...20 on see probleem.

kas ainult tuuleklaas või kõik klaasid ?

PS. kondensaadi kohta on mulle mitu korda tehtud märkus seistes parklas töötava autoga, et teil auto lekib.  Big Grin

No just, füüsika. Mida külmem on õhk, seda vähem on seal õhuniiskust. Kui nüüd see külm õhk soojendada +20 kraadini ja keegi sinna vahepeal niiskust juurde ei anna, siis esiklaasini jõudes on selle õhu suhteline õhuniiskus väga madal ning ta on väga kiiresti võimeline sealt klaasi pealt niiskuse ära siduma. Kui seda ei juhtu, siis järelikult on mingi probleem. Sarnase efekti annab ka AC sisselülitamine vihmase ilma korral. See jahutab sissetulevat õhku, mille tulemusel osa niiskust sealt õhust ära kondenseerub. Kui see õhk nüüd uuesti soojaks ajada, on suhteline õhuniiskus madalam kui ilma AC kasutamata oleks.
Mis siis valesti saab olla?
1) õhk, mis esiklaasile jõuab, ei ole tegelikult õuest võetud
2) õhk, mis esiklaasile jõuab, et ole eriti soojendatud
3) esiklaasile ei jõua üldse eriti õhku
4) esiklaasile jõudev õhk seob niiskust kusagilt mujalt juba enne klaasini jõudmist
5) õhk, mis esiklaasini jõuab, seob sealt piisavalt niiskust, aga salongist tuleb veel rohkem niiskust peale
Ma arvan, et nutika mõtlemise ja vähese katsetamisega on võimalik neid hüpoteese ükshaaval välistama hakata. Ja ehk jõuda siis lähemale probleeme tegelikult põhjusele.
Vasta

Mina olen täheldanud mitmel erineval mitte-euroopa autol, et kui kasutada konditsioneeri esiklaasi kuivatamiseks, siis lõpuks saad ikka märja klaasi. Probleem tekib alati siis, kui konditsioneer ennast üks hetk välja lülitab ja ventilaator selle jääkniiskuse esiklaasile kupatab. Sõidan juba aastaid AC off, ülejäänud nupud AUTOs.
Vasta

(18-11-2021, 11:13 AM)hillar2 Kirjutas:  ... Kui tihti muidu uuel kastikal mootoriõli vahetad/lased vahetada ja mis õli paned?
lasen vahetada 10 kkm pealt, esindus teeb küll nägusid aga paneb sisse Mobil 1™ ESP 5W30 vaadiõli, hinnaga ca 23€ l, samas kui poest saab seda 5 l kanistris liitrihinnaga 9€ ja teoreetiliselt vaadi liitrihinnaga 6,7€ (https://www.autokaubad24.ee/et/tooted/ol...l-taissunt). Ei vahetanud nad enne talve kütusefiltrit, näis mis saab ...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne