UUE KASTIKA OTSING

Android Auto-le ei oska küll mingeid etteheiteid teha, ega ka selle eesmärgipäraselt kasutajatele - parandab liiklusohutust ja elukvaliteeti. Isegi kastiautos.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Hurraa, või noh poolik hurjäh - täna ühendasin mitteoriginaaljuhtmega, mul autos selline universaaljuhe mis lõpeb mini usb-ga (garmini koera seadme jaoks), siis üleminek micro-usb-le (töötelefon) ja siis veel sellelt üleminek usb-type C-le, mis mu sellel isiklikul telefonil on. Ja ühendas ära ja isegi iga kord katsetamisel. Miks eile peale intallimist ära ei ühendanud mitmel katsel, ei tea, kas tõesti on originaaljuhe selline vigane, samas pole ma originaaljuhet eriti kasutanud, ka mitte kodus laadimiseks, kuna krdi lühike, ööseks paned telefoni laadima ja kui pistikupesa on jalge juures siis telefon peab olema ju öökapil pea kõrval , seega pikk juhe laadimiseks.
Aga miks poolik hurjäh - nüüd sain siis teada, mida ma kasutada saan ja eriti midagi kasulikku ei ole, telefonis olevaid appe ikka ei saa, vaid androidautos google mapsi, mis mulle kohe üldse ei meeldi, telefoniga helistamist, kalendrit üksnes sellesama päeva kohta ja need mõttetused (podcast ja veel mingi muusika-asi).
Või äkki keegi teab, kas on võimalusi neid telefonis olevaid programme kasutada???
Vasta

Nagu ma aru sain siis helistafa ka ei saa?  
Helistamine ja sõnumid käivad ilma juhtmeta. Vaja on Bluetooth aktiveerida ja lasta seadmetei üksteist ülrs otsida siis ok-ga nad sõbraks teha ja kärab.

Kui Googlemaps ei meeldi tõmba Waze alla. Väga hästi toimib ja juhatab. Kui nett sees pidevalt saad ka politzei info reaalajas. Hoisb kõvasti pappi kokku aktsiate arvelt.
 Muusikafailid tulevad samuti juhtmaga. Pead ainult linnukesega autole ütlema kas kasutad telot või USB pulka. 
Üldiselt tahab iga äpp mis Androidauto võimekusse jääb kinnitamist eelnevalt, et auto teaks mida talt tahetakse.

Kas netis konkreetselt selle automargi sõprade klubi pole? Sellistest kohtadest saab spetsiifilisemat imfot.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(13-12-2020, 13:46 PM)Daff Kirjutas:  Nagu ma aru sain siis helistafa ka ei saa?  
Helistamine ja sõnumid käivad ilma juhtmeta. Vaja on Bluetooth aktiveerida ja lasta seadmetei üksteist ülrs otsida siis ok-ga nad sõbraks teha ja kärab.

Kui Googlemaps ei meeldi tõmba Waze alla. Väga hästi toimib ja juhatab. Kui nett sees pidevalt saad ka politzei info reaalajas. Hoisb kõvasti pappi kokku aktsiate arvelt.
...
Üldiselt tahab iga äpp mis Androidauto võimekusse jääb kinnitamist eelnevalt, et auto teaks mida talt tahetakse. ...
Helistada saab ikka, selleks ei pea isegi androidautot olema, aga selles androidautos avanevad vaid

Tsitaat:... google mapsi,..., telefoniga helistamist, kalendrit üksnes sellesama päeva kohta ja need mõttetused (podcast ja veel mingi muusika-asi).

seadistamise koht ka veel, aga seal oli midagi mõttetut, mitte mingit lisaappide installimise kohta vms. Kokku 6 ikoonikest ja kogu moos.
Kus seda appide kinnitamist teha, ma küll seal sellist kohta ei näe ... ja kust ma tean, millised apid on androidauto võimekuses?

Tsitaat:Kui Googlemaps ei meeldi tõmba Waze alla.
ei meeldi jah, värdjaliku häälega juhatab ja graafika disain on rõve. Mulle meeldib HERE Maps, telefonides on see. Tahaks ka autosse saada ... Waze olen proovinud, ei meeldinud, arusaamatu ja võõrkeelne variant kah sattus mulle, eestikeelseks ei osanud teha.
Vasta

Wazega on üldiselt nii, et ma ei saagi aru kuna mis keeles räägib. On ilus eestikeelne jutt ja peale väikest pausi hakab inglist panema. 
Ääremärkusena: Päris laialt kasutatakse seda. Eile näiteks Espanjas Cadiz'i linnavahel oli keegi ära märkinud teeääres tolgendava inspektori.

Aquila captas non muscas.
Vasta

On ikka kuradi häda!
Kas 4x4 saab niisama sisse või peab ka midagi "alla tõmbama"?
Vasta

Igasugu navide, guugel müpside jms asjadega on minul selline kiiks, et ma ei kasuta neid mitte kunagi häälega. Kunagi, kui Skandinaavia sisetöödel olin, siis oli mu rahateenimisevahendil peal üldse Beckeri navi, sellel oli küll grammatika ideaalne, ka eesti keeles (ma olen grammatika ja üldse eesti keele suhtes üsna sallimatu igasugu grammatikavigade, värdsõnade ja mingite inglise keelest eesti keelde kohandatud sõnade suhtes), kuid ikkagi jälgisin seda hoopis mulle sobiva muusika saatel.
Garminite ja muude asjade puhul ei kannatanud eesti keele grammatika üldse kriitikat.
Praegu metsaka peal kasutame Google Mapsi, kuid ka seal olen seda algusest peale kasutanud hääletult, õigemini samuti mulle sobiva taustamuusika saatel. Samuti olen ma välja lülitanud igasugu abimehed, mis on võimalik välja lülitada, kuna minu meelest on jube häiriv, kui kuulad muusikat vms ja siis hakkab sul reahoidja tärisema ja segab vahele.
Vabandan, et otseselt kastikateemaga ei seostu, kuid lihtsalt mõningad tähelepanekud.
Vasta

(13-12-2020, 18:25 PM)envi Kirjutas:  On ikka kuradi häda!
Kas 4x4 saab niisama sisse või peab ka midagi "alla tõmbama"?
On ikka häda, kangi pole, peab mingit ketast keerutama kusagil puusa juures, mille keeramise loogika on minu omaga 180 kraadi vastupidine Wink 
Õnneks see veel täielikult nutistatud pole ...
Vasta

(13-12-2020, 19:08 PM)Aare R. Kirjutas:  Igasugu navide, guugel müpside jms asjadega on minul selline kiiks, et ma ei kasuta neid mitte kunagi häälega. Kunagi, kui Skandinaavia sisetöödel olin, siis oli mu rahateenimisevahendil peal üldse Beckeri navi, sellel oli küll grammatika ideaalne, ka eesti keeles (ma olen grammatika ja üldse eesti keele suhtes üsna sallimatu igasugu grammatikavigade, värdsõnade ja mingite inglise keelest eesti keelde kohandatud sõnade suhtes), kuid ikkagi jälgisin seda hoopis mulle sobiva muusika saatel. ...
Beckeri navi oli tõesti hea Eesti keelega. Ja mina ei jälgi navi ekraani (ikka liiklust), vaid siis kui tuleb sõnaline juhatus vaatan korraks ka ekraanile. Seetõttu ilma hääleta ei kujuta kasutamist ette.
Ja muusikat kui mõttetut lärmi ma ei kuula, ikka vaid jutusaateid raadiost, aga ka nendel on jutulugude vahel igavesti valjult muusikapalad, kogu aeg pead heli kruttima, et kuuleks jutusaadet ja siis pärast ei kurdistaks nn muusika.
Vasta

(13-12-2020, 17:27 PM)Daff Kirjutas:  Wazega on üldiselt nii, et ma ei saagi aru kuna mis keeles räägib. On ilus eestikeelne jutt ja peale väikest pausi hakab inglist panema. ...
kuna ma peale eesti ja vene keele heal tasemel ühtegi teist keelt ei valda (saksat olen küll palju õppinud kuid ära unustanud ja teisi keeli pole kunagi õppinud) siis on  keeleküsimus mulle oluline.
Vasta

Ma ei jälgi ka vahetpidamata navi ekraani, samamoodi ei usalda ma navit kunagi 100%, kuid kuna praegusel ajal ilma koordinaatideta metsa ei veeta, olen ma sunnitud just metsas Mapsi kasutama. Samuti kasutan Mapsi marsruudi planeerimiseks ning vahemaa kindlakstegemiseks, kuid tavaliselt on nii, et üks kord kusagil käinuna ma rohkem kaarti ei vaja.
Ja ilma hääleta saab väga edukalt, see silmanurgast sekundi murdosa kaardi vaatamine muutub pikapeale täiesti automaatseks ja eneselegi märkamatuks.
Vasta

waze toimetab eesti keeles väga hästi, kui mingi probleem on, siis uuendage rakendust. mina ütleks, et parem kui here maps, kui telefonis internet on. valida saab nii meeshääle kui naishääle vahel ja kui need ei meeldi võid ise oma hääle salvestada.

Pähkliajude hirm
Vasta

Mina kasutan aegade algusest Magic Earth i.Loogika arusaadav.Keeli vali ,mis iganes.Hääl Juku või Mari oma.Kõikvõimalikud hoiatused jne omal valikul.
Vasta

Android auto on sõiduäpp, mis ei peagi suvalist mudru ekraanile kuvama, vaid mõnda olulisemat sõitu abistavat asja (mis on muidugi google omad : )
Suva mudru jaoks on minuteada mirrorlink, aga seda pole mina käima saanud. Pole tegelt proovinudki.
Vasta

Aga androidauto ja waze või here?
Vasta

(14-12-2020, 16:48 PM)honkomees Kirjutas:  Aga androidauto ja waze või here?
... ole nüüd palun hea inimene ja räägi AUTO-st ka!
Vasta

(14-12-2020, 16:48 PM)honkomees Kirjutas:  Aga androidauto ja waze või here?
waze töötab android autoga

Pähkliajude hirm
Vasta

(14-12-2020, 21:13 PM)ounou Kirjutas:  
(14-12-2020, 16:48 PM)honkomees Kirjutas:  Aga androidauto ja waze või here?
waze töötab android autoga
aga kuidas waze (jt appe) saada telefonist või muidu autosse? Õpetad?
Vasta

(14-12-2020, 21:39 PM)honkomees Kirjutas:  
(14-12-2020, 21:13 PM)ounou Kirjutas:  
(14-12-2020, 16:48 PM)honkomees Kirjutas:  Aga androidauto ja waze või here?
waze töötab android autoga
aga kuidas waze (jt appe) saada telefonist või muidu autosse? Õpetad?
Kui telefonis asi olemas, siis korrektse toimimise korral Android Auto seda ka näitab. Mõnel masinal peab näiteks esmalt ootama, kuniks sinihambaühendus helistamiseks on loodud ja alles seejärel juhtme ühendama.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta

Ma ei pea näiteks midagi muud tegema kui pistan juhtme külge ja auto ise läbi telo otsib googlemapsi ja waze üles. Ei pea neid rakendusi isegi tlf tööle panema. Vajutad ainult vastavat ikoomi ekraanil kummaga hetkel suhelda tahad. 
Üldjuhul kui telf ühendad siis auto peaks hakkama vihjeid andma mida teha.  
Proovi. Asi on tegelikult nii lolliikindlaks tehtud, et tuksi keerata ei anna seal midagi.

Aquila captas non muscas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne