Žiguli velgede värvikood(id)
#1

Ju ma olen guugeldamises saamatu, kuid soovitut ei leidnud (küll aga hulgaliselt kaubapakkumisi). Mistõttu küsin kaasfoorumlastelt.

Missuguse koodiga värvi tuleb kasutada 79. aasta VAZ 2103 velgede värvimiseks, et need võimalikult originaalidega sarnaneksid?

Või üldisemalt -- missugused värvid üldse tagaveoliste Žigulite velgedel esinesid?

Ühel vene lehel olid ära mainitud RAL 7035, RAL 7047, RAL 9002 ja RAL 9018...
Vasta
#2

Töötasin kunagi Pintaväri Eesti OÜ-s, segasin seal autovärve kokku.
Siguli taastajad käisid ostmas hõbedast PUR- värvi, mille sisse oli segatud 25% matistit. Värvi kood tuli RAL kataloogist välja, kahjuks koodi enam ei mäleta.
See on nn veokaraami värv.

Edu!
Vasta
#3

(21-10-2020, 17:06 PM)siimik Kirjutas:  Töötasin kunagi Pintaväri Eesti OÜ-s, segasin seal autovärve kokku.
Siguli taastajad käisid ostmas hõbedast PUR- värvi, mille sisse oli segatud 25% matistit. Värvi kood tuli RAL kataloogist välja, kahjuks koodi enam ei mäleta.
See on nn veokaraami värv.

Edu!
Aitäh! Aga kas see tulemus liiga hõbedane ei saa? Minu mäletamist mööda olid vähemalt esimeste aastate Žigulite veljed miskid helehallid ilma mingite hõbedaste ilminguteta.
Vasta
#4

Hõbedase komponendi tera suurus on varieeruv, see jäi täpselt õige. Matisti võttis läike maha, aga ei teinud nn matiks.
Seal värvipoes sellele PUR värvile ainult üks hõbedase komponent oligi.

Edit:
Foorumites tuntud tegelane sm.Tihhonov(pärisnime ei tea), käis tihti ostmas. Ta ehk mäletab rohkem või on mõni vana arve alleski.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne