Vaja laadimisreleed 28V
#21

(04-12-2020, 22:52 PM)v6sa Kirjutas:  Kas mõnel klemmil on peal tähis F? See võiks (rõhutan - võiks!) olla ergutusmähise pluss ja kui sinna läbi pirni lasta pardapinge, peaks elus genekas sülitama välja kõik mida see anda suudab.

Aga võib ka minu teadmatuse tõttu kõnealuse liikuri suguelu nüanssidest midagi asendamatut maha põletada, eksoleWink
Põhimõttelised on klemmid + - F L (D+, D-, DF , 61) , märgistusi on erinevaid, aga ühel klemmil tõesti on F täht mõnes variandis. Pirn võiks olla siis mingi kaugtuli või gabariit või LED?
Vasta
#22

Mina läheneks oma asjatundmatuses miskise suuna/piduritulepirniga. Või laetulega - mis mugavalt võtta on. Kindlasti hõõglamp, et algatuseks ikka amprit oleks ergutusmähisele anda. Kaugtule oma võib vähe rammus saada... Kuum peos hoida kah, kui peaks juhtmestikus lühis olemaWink

Veel linke:
Toyota sektsioon mudasõltlaste foorumis: https://forum.4x4.ee/viewforum.php?f=11&start=550
Eesti Toyota foorum: http://www.toyotaclub.ee/foorum/
Vasta
#23

Seal on vist mingi selline teema, et vaja on vist generaatoriregulaatorit mitte pingeregulaatorit. Üks analoog, mida võiks uurida https://www.autodoc.de/japanparts/2169469
Vasta
#24

Palun harida, mida generaatorirelee all mõeldakse.
Vasta
#25

See generaator vist ilma harjadeta, midagi sarnast teema  https://forum.automoto.ee/showthread.php...generaator
 Tundub, et eksisin harjade suhtes. Oluliselt lihtsam oleks netist asju leida, kui oleks rohkem infot. Kas mootoriks 3b? Mis generaator jne.
Vasta
#26

Ei tahaks kuidagi uskuda, et japsid oleks nigela tootlikkusega induktsioongenekat pannud maastikuautole... Aga eks küsija selgitab, mida seal on ja mida ei ole.
Vasta
#27

See genekas, mis minu Toyotal on, on minu arusaamist mööda küll harjadega. Täna oli nii kiire, et ei jõudnud garaaži. Eile õhtul tekkis mul kõva kahtlus, et viga on kusagil juhtmestikus. Relee peale peaks tulema mingile klemmile peale süüte sisse lülitamist vool, aga ei tule. Erinevate skeemide kohaselt võiks sellel juhtmel, mis süütelukust voolu releeni toimetab kusagil ka kaitse vahel olla. Neljas erinevas kohas on kaitsmed, need on terved. Süütelukust otse tuleb nende kaitsmeteni küll kaks juhet, aga need on seotud tuledega ja releeni vähemalt sedakaudu midagi ei jõua. Ei leia seda juhet, mis peaks voolu toimetama releeni. Tuleb vist hakata juhtmekimpu lahti lõikama. Geneka peal on punane jäme juhe ja kollane ja sinine peenike. Kollane ja sinine peaksid jõudma releeni aga kusagil poole maa peal on värvid vist muutunud, selliseid juhtmeid releeni ei jõua. Läbi helistades tundub üks juhe siiski jõudma releeni. Eile sai aeg otsa, ei saanud süsteemi selgeks. Auto on enne minu kätte jõudmist seisnud mitu aastat. Juhtmestikus on hulgaliselt pistikuid ja need on enamuses valget jahu sarnast ollust täis. Suure osa pistikuid olen lahti teinud ja puhastanud, ilmselt on neid veel. Viga võibki olla mõnes sellises oksüdeerunud pistikus. Pistikute korpused on nii rabedad, et enamus lagunevad lahtivõtmise käigus.
Vasta
#28

Ega see genekas midagi sarnast pole nagu see? Kolme otsaga pistik ja üks jämedam juhe selles, kõlab küll väga samatüübiliselt. Pildilt välja on jäänud vaakumpump tagaotsas.
   

Sinine juhe või õigemini juhtmepaar, mis eraldi klemmi alla käib, on geneka väljund akusse. Ja kui lihasmälu ei peta, siis pistikus must jämedam juhe - kolmest kõige pealmine - on ergutus. Kunagi kui laadimisrelee jukerdas, siis sai laadimisvõime olemasolu kontrollimiseks sinna otse akupinge peale antud ja genekas virutas kenasti 17-18V pinget välja.
Vasta
#29

(05-12-2020, 22:56 PM)TeeTL Kirjutas:  Sinine juhe või õigemini juhtmepaar, mis eraldi klemmi alla käib, on geneka väljund akusse. Ja kui lihasmälu ei peta, siis pistikus must jämedam juhe - kolmest kõige pealmine - on ergutus. Kunagi kui laadimisrelee jukerdas, siis sai laadimisvõime olemasolu kontrollimiseks sinna otse akupinge peale antud ja genekas virutas kenasti 17-18V pinget välja.
 
Ei saa praegu pilti teha, aga ei ole selline. Jäme juhe on eraldi pistikus, väikeses pistikus on kaks peenikest juhet. Homme täpsustan, äkki panin midagi nüüd mööda. Jäme juhe on kindlasti eraldi pistikuga.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne