eelsiiteküünla ühendamine
#1

Tere, ehk keegi oskab mingi skeemi välja tuua või kirjledada mis moodi peaks t16/25/40 õhuvõtus olev eelsüüteküünala juhtmestik . Et siis mis peaks selle küünla välja lülitama kui piisav temp?
Vasta
#2

Mälu järgi oli nii.

Ei lülita seda miski ise välja. Originaalis starteri lüliti eelsüüte asendis saab voolu paraleelselt kontrollspiraaliga. Kontrollspiraalil oli miski takisti ka veel vahel. Kui kontrollspiraal punane siis starterit. 

Kuna tänapäeval enamusel põkalistel originaalelektrist alles vaid riismed, siis kõige lihtsam panna teine paraleelselt ühendatud küünal nähtavasse kohta.

Googel aitab ka skeemi leidmisel.
Vasta
#3

25/16/40  on  märgutuli, tavalime 12v pirn mis näitab kuna eelsüüte küünal tuline on.  Kui see heledalt põlema hakkab on küünal punane. Töötas vist takistusel.
 Nüüd elektrikud täiendavad.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#4

Selline skeem.
Eelsüüte osas kaks versiooni.
Kollektoris versioonil kontrollspiraal.
Silindripeades küünaldega signaallamp.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#5

Mul 90.aasta põkal küünal kollektoris ja omab originaalist märgulampi. 
Kui ma 88.aastal sain tutika neljakümne siis tollel oli ka märgulamp. 

Järelikult neid skeeme peab olema rohkem.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#6

(22-11-2020, 22:57 PM)Daff Kirjutas:  Mul 90.aasta põkal küünal kollektoris ja omab originaalist märgulampi. 
Kui ma 88.aastal sain tutika neljakümne siis tollel oli ka märgulamp. 

Järelikult neid skeeme peab olema rohkem.

Nooruses sai terve rea selle pere esindajate peal toimetatud. Tõsi, kõige uuem oli vist 85aasta oma kui mälu ei peta. Nendel oli kõigil armatuuris see kontrollspiraal või selle jäänused. 
Esimest korda nägin lähedalt lampi siis kui taasiseseisvumisaja algul naabrimees tutika t-25a sai. Aga see küll eredamalt ega tumedamalt põlema ei hakanud. Nii kui sisse keerasid nii süttis põlema ja kõik.

Võibolla on siis tegemist mingi tootmise käigus tehtud lihtsustuse/muudatusega nagu nõuka aeg ikka ette tuli.
Vasta
#7

no jah mul 40mnel on ainult see spriraal seal armatuuris, kas mingit võimalust poleks teha kaasaegsema relee peale ringi?
Vasta
#8

Vist juba 15 aastat kasutan eelsüüte jaoks sellist meetodit - eelsüüte nuppu hoian all nii kaua, et käima läheks. Kui käima ei lähe, siis peab veel nuppu all hoidma Smile
Eelsüütele on paigaldatud eraldi mittefikseeruv nupp, mis juhib releed, sealt edasi relee küünlaid. Tegu küll sõiduautoga, aga mis seal vahet. Ühed traktorid puha. 10 aastat tagasi said uued küünlad sisse ja on käinud siiani.
Vasta
#9

(23-11-2020, 00:09 AM)tiit90 Kirjutas:  no jah mul 40mnel on ainult see spriraal seal armatuuris, kas mingit võimalust poleks teha kaasaegsema relee peale ringi?
releeks piisab ilmselt nt suvaline starteri relee,ilmselgelt enamus taastuva asendiga lüliteid ei kannata küünla voolu välja ja selleks relee.olen kasutanu ka starteri tõmbreleed,seal 2 klemmi kuhu üks juhe akkule ja teine küünlale,sõrmega vajutasin alla ja vool küünlal,kontrollküünal punane siis starterit ja laulab.korras mootorile pole praegu mingit küünalt vaja....
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne