infrapuna kiirgur garaazi
#1

kas kellegil on kogemusi kiirguriga master xl61?

https://www.stokker.ee/infrapuna-soojusk...Id=9025182 

kas sobib kasutada garaazis või ajab pea valutama ja peaks mingi muu kütte peale mõtlema?
Vasta
#2

Võiks olla ikkagi selline, mis suitsugaasi õue juhib, või on sul hästi tuulduv garaaz? 
Vasta
#3

Müüja sõnul on selliste diisel-kiirgurite väljalaskegaasid niiii puhtad, et linnud teevad väljalasketorude otsa koguaeg pesi.
Proovi tavalise diisel-autoga järele. Aja garaazi ja jäta tunniks käima. Kui hiljemalt järgmine hommik peavalu ei ole, siis sobib ka diiselkiirgur.

Ostan 1989-1997 a Toyota hilux / VW  Taro Pick-upi, alates romust kuni ideaalses korras autoni ja nende varuosi.
Vasta
#4

teine variant 
https://www.veltekspert.ee/soojuskiirgur...-tumepruun

aga hinnavahe xl suur. mõtlesingi ehk on kellegil kogemusi xl61 ja oskab kommenteerida.
Vasta
#5

Kas küsija on aru saanud mis on kiirgusküte ja kuidas toimib? 
Ehk sellisel moel küttes ei soojene õhk vaid soojenevad pinnad mis hakkab õhku soojendama. 
Ise kiirgusesse astudes tunned soojust ja kiirgusest välja astudes enam mitte nagu päike. 

Seega küsin milliseks otstarbeks ja kasutuseks nii suur kiirgur vajalik on.
Vasta
#6

garaazi kütteks 60m2. eesmärk, et võimalikult ruum soojaks saada talvisel ajal. hoone pole igapäevases kasutuses.
Vasta
#7

Sobiks ehk mobiilsesse telk-tüüpi garaasi, kus tuul alt läbi käib.
Sang on küljes, hea kaasas tassida.
Pane veel genekas või inverter külge ning mine kasvõi kalale sellega.
Vasta
#8

(15-12-2020, 11:07 AM)isandpauk Kirjutas:  Müüja sõnul on selliste diisel-kiirgurite väljalaskegaasid niiii puhtad, et linnud teevad väljalasketorude otsa koguaeg pesi.
Proovi tavalise diisel-autoga järele. Aja garaazi ja jäta tunniks käima. Kui hiljemalt järgmine hommik peavalu ei ole, siis sobib ka diiselkiirgur.
Olin ühes garaages kus sarnane asi sooja andmas ja peale paari tundi nuusates paberrätti oli kaks musta vorsti seal-niipalju siis puhastest gaasidest.Korsten peab ikka õue minema.Sooja andis küll ja vaikne ka.Omal ikaruse gero ja see lärmab rohkem,aga ta toas ka.
Vasta
#9

Sellesse velteksperdis müüdavasse on minul isiklikult rohkem usku. Seal on ehituslikult kasutatud materjale, mis kuidagigi suitsu ja neis leiduvaid vastikuid gaase vähendavad.
Sellel saad korstna ka atmosfääri viia, kui ikkagi tunned, et õhk hapuks läheb. Isiklikult pole proovinud, aga mõtteid evimise teemal sai kunagi heietatud.
Mugav. Aga kui juba ostuhind ülejõu käib, siis kasutamine lööb päris jalust maha.
Kiirguri põhimõte selgitati eespool lahti ja kuuekümne ruuduses garaažis temast kindlasti tolku pole. Kohtsoojendi, ühtleks.
Vasta
#10

Heitgaasid võivad olla tahma mõttes puhtamad või mustemad, aga mina kinnisesse ruumi enda juurde sellist aparaati ei taha, mis hapniku süsihappegaasiga asendab.
Vasta
#11

velteksperdi seadmetele võimalik ühendada eraldi värskeõhuvtoru.
Vasta
#12

värsket õhku tuleb ventilatsioonist ka peale, kui sa heitgaasid õue suudad juhtida. Olen ise olnud sellisega kinnises telgis ja järgmisel päeval kogetud peavalu oli kordades suurem, kui manustatud õllekoguse pealt oleks võinud ennustada.

Ostan 1989-1997 a Toyota hilux / VW  Taro Pick-upi, alates romust kuni ideaalses korras autoni ja nende varuosi.
Vasta
#13

diisel gaas vms. kiirgur mis põletab ja ei lase heitmeid välja on vaid ajutine kohtkütte lahendus hõredas või ventileeritud ruumis see ei ole ruumi ehk õhkkütte lahendus 
diisel gaas vms. puhur mis põletab ja ei lase heitmeid välja on samuti lahendus vaid hõredas või ventileeritud ruumis iga ühe enda otsustada kas mõttetu kulu tõttu ka ajutine või mitte.
samas kui heitmed suunatakse ruumist välja on ta siis kiirgur või puhur siis peab sinna ruumi ka värsket peale andma 

jaan tatika lahendus ruumi kütta kiirguriga oleks panna kiirguri ette mingi "mass" (kivi, raud, vms.) ja siis sealt kiirguri poolt tekitatud soojuse laiali puhumine  Big Grin
Vasta
#14

(15-12-2020, 11:41 AM)Koobas Kirjutas:  teine variant 
https://www.veltekspert.ee/soojuskiirgur...-tumepruun

aga hinnavahe xl suur. mõtlesingi ehk on kellegil kogemusi xl61 ja oskab kommenteerida.

Mina enda ruumi ostsin sellise, küll vähe võimsama, mis lingil. Hetkel rahul, tõepoolest mingeid heitgaase ei ole ja 90m2 kehvasti soojustatud ruumi hoiab piisavalt soojana. Muidugi pole veel õiget külma olnud. Kuskil 20 liitrit kulub kahe päevaga, kui hommikust õhtani huugab. Hetkel rahul.
Vasta
#15

Tsitaat:Kiirguri kasutamise kohas peab olema hea õhuvahetus, ärge kasutage kiirgurit umbses ruumis, mida ei saa ventileerida. Värske õhu juurdevool ruumi peab toimuma 1–2 korda tunnis. Kui ruumis on vähe hapnikku, on põlemine ebatäielik ja seetõttu võib ruumis suureneda vingugaasi kogus, mis võib põhjustada mürgistust. 

Kui kasutate kiirgurit väikeses ruumis, on soovitav kasutada väljatõmbetoru. Väljatõmbetoru soovitatavad tehnilised andmed: 75 mm läbimõõduga x 5 meetri pikkune alumiiniumtoru Veenduge, et õuepoolses otsas ei satu väljatõmbetoru sisse vihmapiisku ega muid sademeid. Ruumi tuleb sageli õhutada kas akent avades või ventilatsiooniseadmega.
Kasutusjuhendist.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу.
Vasta
#16

Sedagi ei tasu unustada, et süsivesinike ideaalse põlemise teine lõpp-produkt süsinikdioksiidi kõrval on divesinikoksiid, millel on ebameeldiv omadus igasugu külmadel pindadel kondenseeruda.
Vasta
#17

sai katsetatud ära see master XL61. ei sobi kahjuks see sisetingimustesse.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne