Renault Magnum
#21

Kas mingi selline skeem pole, et võtad autorongina arvele näiteks koos 3 sillalise O2 haagisega ja ei pea midagi maksma.
Vasta
#22

Ark-s tuleks haagise andmed vähe muuta, et täismass 2+3 jääks alla 35999 kg, siis peaks 0 rida olema.
Vasta
#23

(04-01-2021, 23:05 PM)Brrr Kirjutas:  Ark-s tuleks haagise andmed vähe muuta, et täismass 2+3 jääks alla 35999 kg, siis peaks 0 rida olema.
Kas see asi reaalselt ka läbi läheb? On keegi teinud nii?
Vasta
#24

Jäädvustasin pisut ukseluku vahetamiseks tehtud tühja tööd. Oleks piisanud ka polstri lahti laskmisest, et see üks varras lingi küljest lahti saada. Aga samas oli hea tunne, sai ukse seestpoolt tolmust puhtaks  https://www.youtube.com/watch?v=wl8NO4sypok
Vasta
#25

(10-01-2021, 16:07 PM)Raudpats Kirjutas:  
(04-01-2021, 23:05 PM)Brrr Kirjutas:  Ark-s tuleks haagise andmed vähe muuta, et täismass 2+3 jääks alla 35999 kg, siis peaks 0 rida olema.
Kas see asi reaalselt ka läbi läheb? On keegi teinud nii?
Haagist veel ei ole, aga kui  hangin, siis proovib selle skeemi järgi. Niikuinii suuri koormaid sellele hobiautole vast kunagi peale ei raatsi panna. Aga seniks on ta arvelt ajutiselt kustutatud igasuguste liigsete kulude vältimiseks
Vasta
#26

(04-01-2021, 22:49 PM)mlsluik Kirjutas:  Esisild siis vist lehtvedru peal kui 70€ kvartal?

https://www.emta.ee/et/eraklient/maa-soi...ksu-maarad
 Esisild jah terase peal, pehmeks muudavad selle auto kabiinipadjad mida on neli
Vasta
#27

Ilmad on nagu on, või olen pehmoks muutunud, aga peale pori lihvimise pole autoga suurt midagi ette vahepeal võtnud. Jah, panin ükspäev hääled sisse ja proovisin liigutada aga oli jälle porine ja pisut maa sisse vajunud, noh, palju pole tal vaja et kinni jääda, nii et muud ei juhtunud kui libisesin veel rohkem küljele ära ühe kena ploomipuu vastu peaaegu. Rehvimustrid ju ka sellised hooaja lõpu omad... aga vähemalt istme lammutamise video tegin valmis. Ja lõppu panin ka kardaani loksutamise ja mootorist lekke kaadrid. Leke on kõige huvitavam, see peaks olema kütusetoru, aga võib ka olla mingi õlitoru. Vot pole suurte diiselmootorite hingeeluga grammigi kursis ju veel. 
   
https://www.youtube.com/watch?v=RKttTbXTY1U
Vasta
#28

Õli jookseb mööda pihusti juhtmeid. Selleks et leke peatada tuleb klapikambri kaas maha võtta ja see plokist läbitulek uuesti silikoneerida n ö uus seen panna. See pole väga suur töö  Cool
Vasta
#29

(08-03-2021, 21:18 PM)Lanseron Kirjutas:  Õli jookseb mööda pihusti juhtmeid. Selleks et leke peatada tuleb klapikambri kaas maha võtta ja see plokist läbitulek uuesti silikoneerida n ö uus seen panna. See pole väga suur töö  Cool
   Käisin Volvo's uurimas, sain teada, et õnn on minust mööda läinud. DXI 13 mootoril on see mootorisisene juhtmepunt eraldi müügil koos selle läbiviiguga mingi 200-300€ eest. Kuna minul on DXI 12 mootor, siis sellel on kogu juhtmestik ühes tükis, nii et kui tahaks tehasekvaliteediga lekke pidama saada, peaks investeerima juhtmestikku 900+käive. Võib-olla see on isegi hea mõte nii vana auto puhul, kogu juhtmestik uus panna...Soovitati ka proovida tihendada paisuva silikooniga kui raha vähe. Aga ei pidanud kindel lahendus olema, võib pidada aastaid, aga võib pidada ka paar päeva. See kõik esialgu siis teooria, praktika selgub, kui hakkan ka reaalselt asja lahti kitkuma. Võib-olla õnnestub mingi tehase omast parem lahendus sinna isegi välja mõelda.
   Raskeveoki maksust vist õnnestub ka üsna lihtsalt mööda minna,kindluse mõttes  tahaks muidugi seal süsteemis töötava inimese käest üle küsida. Kui logisin end maanteeameti kodukale sisse ja avasin Magnum'i andmed, ilutses seal aken "deklareeri autorongi mass" Sisestasin sinna siis haagise massiks 27000 kopikatega mis teebki kokku autoga , mille täismass on mingi 7788 umbes , alla 35999 kg mis oli tingimuseks, et ei pea raskeveokimaksu maksma. kandevõimet jääb umbes 19000 kg millest mulle on küll ja veel nii vana auto puhul. 
  Lisaks uurisin , et tunnihinne nii vanale masinale on seal hoolduseks 49€ ja elektritööd 70€ tund nii et kui dr Youtube.com ,interneti ja minu ühine ajupotensiaal probleemidega hakkama ei saa, tuleb auto selliste hindadega veeretada professionaalide kätte. Mingi üldise ülevaatuse ja läbiraputamise mõttes on plaan ta sinna ka kunagi viia..
klapikambrikaane lahtivõtmine võib lihtne töö olla, aga kõigepealt tuleks lahendada probleem kabiini tõstmisega. Esimene katse ei andnud erilisi tulemusi, nüüd närkasin veel, et pumbal on kolm kohta kuhu saab ühendada õlitoru, aga ainult kaks neist on kasutuses, kolmas seisab tühjalt. KAs see peabki nii olema või on mingi kontuur sealt jooksu pannud, vot see on küsimus...
Vasta
#30

Alustuseks lisa putkatõstepumbale atf' i juurde, vanaduses kipub neil õli kuskile haihtuma.  Oma praktikas on kõik peale õli lisamist putkat tõstma hakanud. Õlipunn alla lastes üldse külge panemata jätta ja külge keerata siis, kui putka all!
Vasta
#31

(08-03-2021, 21:18 PM)Lanseron Kirjutas:  Õli jookseb mööda pihusti juhtmeid. Selleks et leke peatada tuleb klapikambri kaas maha võtta ja see plokist läbitulek uuesti silikoneerida n ö uus seen panna. See pole väga suur töö  Cool
   Käisin Volvo's uurimas, sain teada, et õnn on minust mööda läinud. DXI 13 mootoril on see mootorisisene juhtmepunt eraldi müügil koos selle läbiviiguga mingi 200-300€ eest. Kuna minul on DXI 12 mootor, siis sellel on kogu juhtmestik ühes tükis, nii et kui tahaks tehasekvaliteediga lekke pidama saada, peaks investeerima juhtmestikku 900+käive. Võib-olla see on isegi hea mõte nii vana auto puhul, kogu juhtmestik uus panna...Soovitati ka proovida tihendada paisuva silikooniga kui raha vähe. Aga ei pidanud kindel lahendus olema, võib pidada aastaid, aga võib pidada ka paar päeva. See kõik esialgu siis teooria, praktika selgub, kui hakkan ka reaalselt asja lahti kitkuma. Võib-olla õnnestub mingi tehase omast parem lahendus sinna isegi välja mõelda.
   Raskeveoki maksust vist õnnestub ka üsna lihtsalt mööda minna,kindluse mõttes  tahaks muidugi seal süsteemis töötava inimese käest üle küsida. Kui logisin end maanteeameti kodukale sisse ja avasin Magnum'i andmed, ilutses seal aken "deklareeri autorongi mass" Sisestasin sinna siis haagise massiks 27000 kopikatega mis teebki kokku autoga , mille täismass on mingi 7788 umbes , alla 35999 kg mis oli tingimuseks, et ei pea raskeveokimaksu maksma. kandevõimet jääb umbes 19000 kg millest mulle on küll ja veel nii vana auto puhul. 
  Lisaks uurisin , et tunnihinne nii vanale masinale on seal hoolduseks 49€ ja elektritööd 70€ tund nii et kui dr Youtube.com ,interneti ja minu ühine ajupotensiaal probleemidega hakkama ei saa, tuleb auto selliste hindadega veeretada professionaalide kätte. Mingi üldise ülevaatuse ja läbiraputamise mõttes on plaan ta sinna ka kunagi viia..
Vasta
#32

Meil ei ole ükski lekkima hakanud silikooniga tehes. Neid umbes kümmekond või rohkemgi meil tehtud.
Vasta
#33

(08-03-2021, 23:51 PM)Lanseron Kirjutas:  Meil ei ole ükski lekkima hakanud silikooniga tehes. Neid umbes kümmekond või rohkemgi meil tehtud.
 Teil? Kümneid Magnumeid??? töötad vist Paradiisis Big Grin
Vasta
#34

Kuidas Magnum elab? Ons eluvaim sees?
Vasta
#35

(23-06-2021, 02:48 AM)Valmet Kirjutas:  Kuidas Magnum elab? Ons eluvaim sees?
 Kohe algab suvi, siis plaan Magnumi arengusse taas panustada, vaikselt otsin juppe kokku ja pean plaane Smile Uksehing ootab vahetamist, kabiinitõstmise jaoks on isegi kanku õliga paigutunud pumba kõrvale. Lootust on.
Vasta
#36

Suvine ringitrallimine ja siis trallimisest puhkamine on enamuse suvest juba ära röövinud. Aastate poolest võiksin ju tegelikult kodus vanatehnika kallal pigem trallida , ei tea, mis minu vananemisel viltu on läinud. Eile igastahes käis sõber oma naisukesega külas ja kuna suurim ruum külaliste vastuvõtuks vihmase ilmaga on sellesamuse Magnumi kabiin, saigi akujuhe külge ühendatud , korraks käima pandud ja kallid külalised laua äärde istuma pandud. Täna siis otsustasin tänutäheks ühe oma funktsiooni täitmisel pisut ka hella hoolt anda kallile massinale, kõiksepealt valasin kabiinitõste pumpa hulga punast õli ja tükk aega pumpasin. Ei kedagisst. Järgmiseks piilusin auto alla ja minu rõõm oli suur, kui sealt leidsin kena õliloigu. Järgmine mure oli, kuidas lekkeni pääseda. Selleks oli vaja eemaldada juhi redeliastmed. Esialgu tundus, et sellesk vaja keerata lahti 4-6 polti. 2 torxi tulid ilusti lahti. Kahes kaheksasest kuuskandist üks keeras üle. Ja kaks 12 kuuskanti, mõlemil käis prõks ja hakkas mutter raami sees ringi käima. Paistab, et peab selle auto parandamiseks rohkelt õlut hankima sest millegagi tuleb ju oma tusameelt leevendada sellliste tagasilöökide puhul. Ja muidugi negatiivne külg ka selle auto remondil, igasuguste põletitega kabiini lähedal vehkida vast ei maksa, liiga palju plastikut ümberringi. Nüüd pisut nuputan aga tõenäoliseim variant, et tuleb hakata neid ringikäivaid kuuskante sügaval augus välja puurima..
Vasta
#37

Tihti kannatab kabiinitõstevoolikuid vahetades uus voolik kõigepealt suvaliselt kuidagi ära vedada. Siis kabiin üles tõsta ja seejärel õige koha pealt vedada, jääb suur hulk lammutamist ära.
Vasta
#38

Mul Magnumi aegadest meenub, et minu omal oli ka kabiinitõste algul kutu. Aga minu mälu järgi peaks tal kuskil olema koht, kust saab tungrauaga avariitõstet teha. Mul endal kokkupuudet polnud, aga juht, kes selle peal sõitis, justkui rääkis. Igatahes kuidagi ta selle kabineti tee ääres üles sai.

Minu oma oli muidugi vana mudel, Macki mootoriga ja aastast 1994.
Vasta
#39

(09-08-2021, 21:04 PM)saarlane87 Kirjutas:  Tihti kannatab kabiinitõstevoolikuid vahetades uus voolik kõigepealt suvaliselt kuidagi ära vedada. Siis kabiin üles tõsta ja seejärel õige koha pealt vedada, jääb suur hulk lammutamist ära.
  Hea mõte, aga kuna kiiret pole, ja need poldid niikuinii vaja korda saada, siis seekord teen hard way Smile
Vasta
#40

(09-08-2021, 21:58 PM)zazik Kirjutas:  Mul Magnumi aegadest meenub, et minu omal oli ka kabiinitõste algul kutu. Aga minu mälu järgi peaks tal kuskil olema koht, kust saab tungrauaga avariitõstet teha. Mul endal kokkupuudet polnud, aga juht, kes selle peal sõitis, justkui rääkis. Igatahes kuidagi ta selle kabineti tee ääres üles sai.

Minu oma oli muidugi vana mudel, Macki mootoriga ja aastast 1994.
 pole kuskil silma hakand seda võimalust. Luksuslikematel on muidugi elektriline pump kabiini tõstmiseks, ja kui see kutu, siis saab tavalise pumbaga tõsta. võibolla oli selline juhus ?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne