Renault Magnum

Päris hirmus. Kõigepealt tuli ära lahendada probleem kojameestega. Ka eelmine aasta kevadel ei tahtnud nad liikuda. Hulk õli ja nõksutamine aitas. See aasta pidin ikka esiotsa lahti kiskuma. Muidugi üks esipaneeli polt lahti ei tulnud. Pidin välja puurima ja pärast mutri sinna pleki külge keevitama. Selgus ka, et kojameeste puksid käisid täiesti vabalt, küll aga oli kinni reduktor. Lahtivõtmine ja puhastamine aitasid ta küll liikuma, loks oli siiski tuntav ja südamerahu nimel panin ikka kogu kupatuse uue. Vana süsteem jääb riiulisse hädaolukorra puhuks.  Mingi prantsuse plastkinnitustegamutrisüsteemi hävitasin ka sealt esiotsa juurest ära. Sest ükski neilt purunemata lahti ei tulnud. Panin tavalised mutrid , õnneks pääses tagant ligi ja keevitada polnud tarvis. Siis läksin mootori kallale. Kõigepealt ligipääs. Algul üritasin läheneda pealtpoolt. Aga oli jube porno. Siis kitkusin külje lahti. Nüüd sain jalutada nagu väiksesse koopasse kui astmelaua eest ära võtsin. Ülimalt mugav. Mootori küljest tuli kõik õnneks ilusti lahti, peale väljalasketorustiku klambrite. Need pidin ära lõikama, nii roostes. Soojusvaheti õliradikas tundub pealtpoolt täiesti okey. Tihendid olid ka korras. Nüüd veel survetest, uued tihendid ja võib selle sõlme kokku tagasi panna. Välja lastud jahutusvedelik oli küll küllalt määrdunud välimusega. Aga kokkuvõttes pealmine õlikile ma võtta, siis võib veel kusagil kasutada.
Vasta

On jälle, millega kekutada. Alustaks siis soojusvaheti survetestist. Piisavalt suureks anumaks kujunes aiakäru, Sai see vett täis tassitud. Siis lõikasin kaks 10mm paksust raudplaadi tükki. Ühele puurisin kinnitusaugud. Teisele kinnitusaukudele lisaks ka ventiiliaugu. Kuigi olin just ostnud uue normaalse ventiili, siis seda üles ei leidnud. Ainult mingi 16mm augule mõeldud ventiil. 16 mm puur mul muidugi puudus. Maksimum oli 12. Sellisest august ma teda läbi tõmmata ei suutnud. Sai siis akudrell kruustangide vahele kinnitatud, ventiil padrunisse ja rellakaga seda läbimõõtu modifitseerima. Improviseeritud treipink töötas täiesti tõhusalt. isegi nii tõhusalt, et ventiil jäi omas augus pisut kahtlaselt lõdvalt tilbendama. Aga polnud hullu, suruõhk pressis ta tihedalt plaadi vastu ja sai soojusvaheti aiakärust improviseeritud basseini uputatud. 6,5 atm ja mullikübetki ei imbunud kuskilt. Ahjaa, kuna plaadid olid suht roostesed, siis sai neid igaks juhuks lamellkettaga läikivaks aetud. Töötas. 
  Järgmiseks asusin ootama ammu tellitud kompressorit. Algul tellitud asi ei tahtnud kuidagi tulla. Siis sai uus tellimus tehtud, väidetavalt Renaulti kompressorit enam tellida ei saavat, saab ainult pea tellida. Võtsin siis Volvo oma, ja Renaulti pea. Kui asjad saabusid ja lahti pakkisin, selgus, et oli siiski täiesti õige kompressor tulnud. Küllap ajas poeinimesi segadusse see, et samal ajal oli üle mindid MAC i mootoritelt Volvo mootoritele ja siis kohe ka dxi12 pealt dxi13 peale mis on juba euroV. Ja üsna samal ajal toodetud aparaatidel võivad olla kolm erinevat kompressorit. Igastahes on mul nüüd komplektne uus kompressor, komplektne kompressori pea ja lisaks veel rem komplekt vana putitamiseks. 
  Venelaste Magnumiomanike videotes oli just olnud probleem, et kompressorist väljatulev toru oli umbes. Sama asja poole oli ka minu toru teel. Pool läbimõõdust juba kadunud.  Uut toru tellida ei õnnestunud. Hydroscanist anti mulle küll enamus vajalikest ühendustest ja toru, aga painutama nad seda ei hakanud. Ütlesid, et nende pink seda ei võimalda. Pidin siis elu esimese torupainutuse ette võtma. Improviseerisin mingi hädapärase painutusrakise. Oli vaja 2x90 kraadi, 1x 180 kraadija siis veel mõned väiksemad jõnksud. Esimene nurk läks üsnagi aia taha. Panin küll toru liiva täis ja ajasin ka omajagu soojaks aga ei arvestanud, et rullik hakkab toru kaasa tirima. Ja kuuma oleks pidand ka laiemalt andma, ühe koha murdis üsna ebameeldivalt kokku. Teised põlved tulid pisut paremad ja väikete jõnksudega ei olnud üldse probleemi. Omajagu jama oli isepainutatud toru paigaldamisega, seal oli päris kitsas ja päris täpne pidi see värk olema, et sobituks. Ajutiseks lahenduseks vast sobib. Aga vana toru igaks juhuks kaasa ja peab ka uuele katsele minema ja proovima rahulikumalt ja pisut täpsema ja parema toru painutama.
   Nüüd juba võis asja kokku lapata ja katsetama hakata. Üks probleem oli veel, mootoripiduri süsteem pisut lekkis. Proovisin sinna rem komplekti leida, aga pakuti ainult komplektset. Selle hind tundus valusavõitu. Aga paigaldamisel avastasin, et vana lisaks õrnale pihkamisele on ka korpuse poolet katki . Jälle tellimine ja raha pärast nutmine ja jupi ootamine. Aga paika sai ka tema. Loomukilkult kinnituspoldid läksid pooleks ja kolme neljast pidin välja puurima. 
    Massin kokku ja ülevaatusele. Aga oot, vaataks enne vähemalt tuled üle. Ja loomulikult haagisel parem suund ei tööta. Pirn korras, jaotuskarbist vool peale panna, siis põleb. No mõtlesin, et käin ÜV ära , ehk on midagi muud ka viga , ja vahest kui ei olegi, siis ehk lasevad läbi. Sõitsin ülevaatusele, masin aeti sisse, ise peitsin end kliendiruumi sest see on ju nii hirmus, mis seal autoga kõik tehakse. Lõpuks märja otsaesisega üv mees tuli ja küsis, kas selle suunaga ei anna midagi teha, lootis vast, et vahetan pirni või midagi. Pidin kõrvad lonti laskma ja tunnistama, et probleem on sügavam. Tulemus oligi, et pea aasta seisnud auto sai üv peale, aga haagis selle ühe suunatule pärast sai korduva. Sest muud viga tal ei olnud. Piduridki pidid olema üllatavalt tõhusad ja ühtlased. kodus siis hakkasin jälgi ajama. Leidsin tänu youtubele ja proovilambile  õige kontakti. Ja juba tuttav lugu, Autost välja vool tuleb, juhe testriga justkui takistust näitab, aga vool läbi ei tule ja proovilamp juhtme otsast ei sütti. Kiskusin juhtme lahti, pistiku küljes oli juhe ühe niidiga. Juba rõõmustasin, aga see parandus tulemust ei andnud. Siis tegin otsuse hankida uus juhe. Huvi pärast läikasin vanalt isolatsiooni lahti , et leida katkemise koht. Ja see oligi kusagil 5 cm kaugusel juhtmes. Muialt täiesti ilus särav juhe, aga ühe koha pealt puhas oksiid. Ei mingit nähtavat välist vigastust, ei midagi, mis vihjaks võimalikule probleemile. Kolm kõrvaljuhet olid ka katkise isolatsiooniga ja juba oksüdeerinud, aga veel mitte nii hullud. Igastahes katsun homme uue juhtme hankida ja ka haagis tänavalegaalseks saada. Siis vähemalt ühendusjuhtmetega peaks mõneks ajaks murtu olema. ABS juhe sai eelmine aasta uus. Pilte sai ka tehtud, aga pole neid kusagile üles riputada. Võibolla viitsin millalgi mingi video neist youtube  teha ja üles riputada. Siis saab siia ka link.
Vasta

Krt, Raplas RMW veoautopood kinni pandud. Tallinna ei viitsind selle ühe asja pärast sõita. Lappisin juhtme ära. Tuled põlevad. Ootan üv punktis. Aga uued rõõmud. Kokkupanemisel vaatasin, et intercooler seestpidiselt ülihästi määritud. Algul ei pööranud sellele suuremat tähelepanu, aga nüüd rahulikumalt järele mõeldes, ju seda õli sinna ikka turbo ajab ja ju on kasulik ka turbo ära vahetada. Aga vaatab, ehk jääb järgmiseks aastaks. Tahaks vahepeal ikka ringi ka pisut sõita. Teine asi on jahutusvedeliku lõhn kabiinis ja reguleerimatu soojus, ehk siis sooja uhab pideva joana, kinni panna ei saa. Eks siis järgmiseks peabki hakkama otsima lekke kohta, kardetavasti salongiradikas aga loodetavasti radika kraan. Viimasel juhul laheneks ühe asja vahetusega kaks probleemi- kärbest. Ja katuseluugi võiks ka üle vaadata, avaneb teine ainult irvakile ja siis hakkab ragisema. Ta võiks ikka korralikult lahti käia.
Vasta

Ära unusta, et aeg-ajalt tuleb intercoolerisse kogunenud õli välja valada.
Muidu läheb lendu.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Väga hea tähelepanek. Peab coolerisse vist alla augu puurima ja sealt kraami välja laskma.pärast keere ja polt ette. Aga jah, juba uurin turbode hindu . 
  Tegin kabiinile ka küllaltki korraliku pühkatnühkati ja tegi väikse sõidu. Ta liigub siiski!  Praegu küll veega jahutussärgis. N.ö katseaeg. Mingi õliollus on juba paisupaagi seintele tekkinud. Loodetavasti vanad jäänused. Eks aeg näitab. Ja peaasi, et enne talve jälle normaalne jahutus sisse saab. Peaks ka uurima haagise sõrme ja sadula kulupindu. Haagisel on ellips 1 mm kunagi sai möödetud. Sadulani pole veel jõudnud. Mingid ebamugavad kolksud seal kusagil käivad.
Vasta

(09-07-2024, 16:30 PM)hullmaks Kirjutas:  Väga hea tähelepanek. Peab coolerisse vist alla augu puurima ja sealt kraami välja laskma.pärast keere ja polt ette. Aga jah, juba uurin turbode hindu . 
  Tegin kabiinile ka küllaltki korraliku pühkatnühkati ja tegi väikse sõidu. Ta liigub siiski!  Praegu küll veega jahutussärgis. N.ö katseaeg. Mingi õliollus on juba paisupaagi seintele tekkinud. Loodetavasti vanad jäänused. Eks aeg näitab. Ja peaasi, et enne talve jälle normaalne jahutus sisse saab. Peaks ka uurima haagise sõrme ja sadula kulupindu. Haagisel on ellips 1 mm kunagi sai möödetud. Sadulani pole veel jõudnud. Mingid ebamugavad kolksud seal kusagil käivad.Cooleri radikal on all ca 3mm auk millele ei käi midagi ette. See on setete väljutamiseks nagu vesi ja õli.
Kui selle augu kinni paned oled talvel püsti hädas. 
Hommikul pead fööniga vanni sulatama, et õhk läbi hakkaks käima.

1mm poöe hullu. Keerad sadula külje peal olevst polti tiiru kaupa välja poole ja katsetad. Peaks ära kaduma. Palju korraga ära keera. Kiil jookseb kinni ja ei saa enam lukust lahti.
Kui loks ei kao siis sadulal poolkuu vahetus. Maksab ca 60 euri.
Kui nüüd ka ei kao siis sadul sellili ja alt kiil ja silmus uued sisse. Ka ei maksnud palju.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(09-07-2024, 16:30 PM)hullmaks Kirjutas:  Väga hea tähelepanek. Peab coolerisse vist alla augu puurima ja sealt kraami välja laskma.pärast keere ja polt ette. Aga jah, juba uurin turbode hindu . 
  Tegin kabiinile ka küllaltki korraliku pühkatnühkati ja tegi väikse sõidu. Ta liigub siiski!  Praegu küll veega jahutussärgis. N.ö katseaeg. Mingi õliollus on juba paisupaagi seintele tekkinud. Loodetavasti vanad jäänused. Eks aeg näitab. Ja peaasi, et enne talve jälle normaalne jahutus sisse saab. Peaks ka uurima haagise sõrme ja sadula kulupindu. Haagisel on ellips 1 mm kunagi sai möödetud. Sadulani pole veel jõudnud. Mingid ebamugavad kolksud seal kusagil käivad.

Sama aja Volvodel juba tehasest Cooleril nn kraan all.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne