VW Iltis vol 2

Üks pisike veake tuli veel välja. Genekarihm hakkas täna vilistama ning uurimisel selgus pingutuskelgu kinnituse puksi väsimine. Kodusel turul ei andnud otsing tulemusi seega, kui kellelgi kasvõi kasutatud juppi, oleks soov.
Jubin selline:
https://m.oemvwshop.com/059903263a-rubber-bush-p504993/
Vasta

Muidugi tuleb meelde üks asi, mida ammu juba pidin vaatama nimelt kärukonks. Originaali ei taha enam alla panna aga tahaks säilitada sõjaväe käru vedamise võimaluse. Seega otsin midagi järgmist.

Variant 1:
[Pilt: 525477MaypoleJawPinandBallMP87.jpg?v=166...width=1000]

Variant 2:
[Pilt: 3585.jpg]

Imelikul kombel ei suutnud ma kodumaa lehtedelt midagi sarnast leida seega kui on viiteid, kus võiks koheselt saada, olen üks suur kõrv.
Vasta

Ehmatasin ära ja avastasin, et viimane postitus on jäänud augustikuusse. Et hing oleks ajastuse suhtes rahul, muretsesin strobo ja sai süüde seatud 5 kraadi varasemaks, nagu saksmannid soovitasid. Matsupill, kohene reageering ja kõik jutud. 
Tendiraam sai ka lõpuks värvist ära toodud, on juba installitud ja tent ise on venitamiseks peale tõmmatud. Peab mõni aeg tõmbama ja uuesti klambreid kohendama, et esiots ilusti kaetud saaks aga muidu istub nagu valatult. 
Uste raamid said uue värvikihi kuid ilmselt jääb nende tegemine talve peale, kui ühest teisest projektist aega ja finantsi üle jääb. 
Jätkame.
Vasta

Talv tuli nagu ikka ootamatult ja sellega lõppes aktiivne tegutsemine Iltise kallal ning masin läks talvekorterisse. Enne kokkupakkimist käisin veel kõik asjad üle ning mõningad asjad tulid muidugi ka ebameeldiva üllatusena välja. 

Probleem nr 1:
Kojamehed töötavad nii hästi, et ei tahagi töötamist lõpetada. Kiirused ilusti lülituvad aga kangi alla tõmmates seisma ei jää või noh vahest jääb. Ilmselt tuleb kangiplokk lahti võtta ja vaadata, kas klemmid liiguvad nii nagu peavad, ei usu, et mootoris asi on aga mine tea.

Probleem nr 2:
Minu bushfix salongikraani tihendamisel ei kandnud vilja ehk siis kenake loik oli salongi põrandale tekkinud. Ilmselt külmadega muutus originaaltihend veel jäigemaks (oli juba enne suht plastikuks muutunud) ning hakkas mahlu läbi laskma. Õnneks pole uus kraan hingehinnaga.
[Pilt: IMG-20231209-110138.jpg]

Probleem nr 3:
Armatuuris olevad laadimise tuled vahest põlevad kergelt, siis jälle kõik normaalne. Süüte seadmisel ja rihma kontrollimisel avastasin, et geneka kinnituse kummipuks on ikka väga läbi omadega ja Iltise foorumist uurides, pidigi see tekitama seda tulede efekti. Ehk siis mingi ebasobiv kontakt metallide vahel. Ilmselt on probleem levinud kuna veebipoes on müügil järgitehtud puks paremast materjalist.

Probleem nr 4:
Miskipärast ei saa ma raadiot korralikult tööle. Kui BT, USB töötavad ilusti, siis raadiolained ei tule korralikult sisse. Makis asi pole, kuna proovisin erinevaid seega on probleem kuskil antenni ja maki vahel. Vahepeal on ka antennivõimendi. Kas asi on erinevate elementide asukohtades või lihtsalt odav jamps ei toimi?

Viimane asi pole mitte väga probleem kuivõrd lihtsalt hiljaks jäämine. Tenti ei saanudki korralikult peale kuna külmad tulid ja nagu õige eesti mees kunagi, kui miski muu ei aita, loe manuali. Nimelt ostes ei lugenud korralikult pealepaneku õpetust paigaldada tenti sooja ilmaga õues ja päikse käes. Seega probleem laheneb aastaaja vahetumisel.

Uksed otsivad endiselt tegijat kuid ausalt öeldes, pole väga otsinud ka. Kiri on saadetud ka Belgiasse, et äkki saab neilt osta õiget värvi materjali (sama mis tent) ning siin kokku traageldada aga eks näeb.

Igatahes masin on pakitud, akud sai maha, papitükk läks mootori, käigukasti ja difri alla, et kevadel lekkeid kontrollida. Uuel aastal uue hooga.
Vasta

(09-12-2023, 12:46 PM)jrgen20 Kirjutas:  /---/
Probleem nr 4:
Miskipärast ei saa ma raadiot korralikult tööle. Kui BT, USB töötavad ilusti, siis raadiolained ei tule korralikult sisse. Makis asi pole, kuna proovisin erinevaid seega on probleem kuskil antenni ja maki vahel. Vahepeal on ka antennivõimendi. Kas asi on erinevate elementide asukohtades või lihtsalt odav jamps ei toimi?
/--/
 Viga võib ka olla milleski mis tekitab raadiohäireid. LED tuled, mobla laadijad ning ka osad 24V/12V muundurid.
Antenni puhul soovitaks tavalist "vibu" ilma antennivõimendita, kaabel ka täies pikkuses uus ning igaljuhul kõige kindlam lahendus.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Antennivõimendi ikka toidet saab? Uus kaabel on muidugi alati hea lahendus.

Esiklaasi puhasti reduktoris on nullasendi tagastuse klemmid. Kuigi tõenäolisem on kangi probleem, siis ka need oskavad vahel nalja teha, kui kontaktplaat ja klemmid õigel ajal ei lahutu ja mootor suudab ketta katkestusega asendist üle keerata... Kui kangist viga ei leia, siis need oleks järgmised.
Vasta

Oksjonil üks kohe saada.
https://bronline.eu/vehicle-details/volk...169-1980_4
Vasta

Ei tohi siin isu tekitada!!! 
Huvitav isend, nagu keegi oleks masina kuskile puu alla unustanud ja avastanud - ohhoo, selline pill meil olemas... Veel huvitavam on see, et tent tundub võrdlemisi uus, võibolla sellest partiist, mis KL kunagi tellis.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne