Väikse töökoja küte
#81

(08-05-2021, 22:54 PM)TeeTL Kirjutas:  Lohutuseks võib muidugi öelda, et külma ei kiirga ükski materjal. Mõni ainult juhib soojust paremini ära. 
Tinglikult võib külmakiirguseks nimetada ehk ainult tuuleiili, mis reaalselt külma õhku edasi kannab ja sellega sooja õhu asendab Smile
Lohutuseks võib öelda, et füüsikaliselt on kõik mis on üle absoluutse nulli soojus ja füüsikas "külma" ei tuntagi AGA me elame reaalses maailmas, kus meie jaoks on sooja/külma kokkulepepline piir 0 kraadi Celsiuse skaalal. Lihtsalt alla selel kokkuleppelise nulli on teistsugused kiirguse lainepikkused kui ülelpool nulli. Kusjuures selle alla nullise asja juures tekib samamoodi konvektsioon ja seda me tunnemegi. Lisaks siis meie ihust oluliselt erinevam temperatuur, mida me tunnetame oma suurima organi ehk nahaga. Me tunnetame instinktiivselt suurt temperatuurierinevust. Ja see ongi Inimese jaoks külma või sooja kiirgamine!!! Meie aju ütleb meile, on see kiirguse lainepikkus meie kehast "soojem" või "külmem".
Vasta
#82

(08-05-2021, 18:29 PM)Mahno Kirjutas:  
(08-05-2021, 10:01 AM)mlsluik Kirjutas:  Õhk õhk pumbad ei maksa ka enam suurt midagi, endal ühte vanasse garaasi mida laona kasutan paigaldasin kuskil fb kuulutuse kaudu ostetud kasutatud fujitsu õhksoojuspumba, maksis 150€ + mõned uued toru ja törts gaasi. Hoidis 18° sees ja elektriarvele väga tunda ei andnud.  Palju muidu õliradika ja õhksoojuspumba kasuteguri vahe olla võiks, kas tasub üldse osta sellise väikse pinna kütteks?

Kasutegurit pead vaatama konkreetse pumba andmetest, üldjuhul on ta kuni 5, sõltuvalt välisest temperatuurist. Kui väljas on väga külm, võib radikas ka kasulikum olla st pumba kasutegur jääb alla 1.

Oeh, kasutegur ja COP segi. Rolleyes

Kasutegur näitab kulu-tulu suhet. See ei saa olla üle ühe! Tasuta lõunaid ei ole.

Soojuspumba COP näitab tarbitud elektrienergia ja saadud küttevõimsuse suhet. Tehniline kasutegur jääb ikka alla ühe sel kooslusel, aga "väljast saadav" on ju tasuta, eksole Big Grin .

Elektriküte on ainus pistikust võetud energia sajaprotsendiliselt soojaks muundav seade. Töökindel pealegi. Kui tavapärasel talvel said 55 € per kuu hakkama, siis soojal talvel on veel vähem muret. Arvestades mugavust, investeeringu olematust ja kasutamisega kaasnevate hooldustööde puudumist, täiesti mõistlik alternatiiv sellele, kes nurgas olevat raudahju sööta ei taha/tohi/viitsi.
Vasta
#83

Ma alati imestan kuidas saab ühe lihtsa asja keeruliseks ajada ja ühest asjast niipalju tühja vahtu genereerida... Ju siis on aega üle.
Igatahes minu uks minu kuuris kiirgab külma öeldagu füüsika õpikus selle kohta mida iganes... täiesti suva. 
Ainuke tarkus mis ma endale sellest ligi lasen on see, et krt oleks võinud puidust ukse panna.
Vasta
#84

Sa, V6sa, esita oma küsimused siis täpsemalt, palun. 

Eks see soojuspump ole külmkapi erijuht. Külmkapi üle on teoretiseeritud sellises kohas: https://vara.e-koolikott.ee/taxonomy/term/3771 Äkki aitab edasi.
Vasta
#85

pmst teeks siis ühe hoone/katusealuse sisse mingi köetava ruumi, aga millega seda kütta saaks ja kas peaks vanade seinte peale mingi spets niiskustõkke veel panema, kui selle uuema karkassi sisse paneks mingi villa ka ikka, mis siis sooja hoiaks? ja kas peaks selle uuema põranda betooni vana konstruktsiooni külge ka siduma või valab niisama kõrvale juurde kuna vana värgi saatust nagunii väga ette ei oska ennustada?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne