Väikse töökoja küte
#1

Sai ehitatud aia nurka väike töökoda kus sees hea talve õhtuti poisi motikat putitada ja muud pisemat näputööd teha. Tegemist 1 ruumiga ja põrandapinda ca 20m2. Seinad laed kõik korralikult soojustatud ja majake ise sai tehtud õhutihe. Hetkel murran pead millega kütta... Ahi ei tule kõne alla kuna ruumi selleks pole ja tahaks et oleks mingi seade mis pidevalt tempi sees hoiaks. 10C on paras mulle. Värske õhu jaoks olen siiani kasutanud akna tuulutuspilu mis iseenesest töötab normaalselt suvisel ajal.
Taimeriga õliradikas ööseks ja kohal olles mingi puhuriga vunki juurde?
Mingi kiirgur?

Vaatasin vanu teemasi aga elu läinud edasi ja äkki on tekkinud paremaid seadmeid?

Mainin et üle 500 euri ei taha sellele kulutada.
Vasta
#2

Ehk vaadata mõnda kasutatud õhk-õhk soojuspumpa, uuematel vist on madalama temperatuuri hoidmine ka võimalik.
Vasta
#3

Sellise olematu kubatuuri jaoks suvaline elektriradikas. Töökotta äkki siit valikust midgai? Ei ole ju disainasja vaja Wink 

Edit: moodne teema on muidugi IR. Ei soojenda õhku vaid objekte. Ja siis need pärast soojendavad ka õhku. Täna on igasugu imelisi vidinaid olemas kuni klaasist "pildiraamideni" välja. Suures piires võid sellise üldvalguse etet panan, on tuba valge ja soe ühest kohast. Mis on IRi hea omadus - soojendab üles näiteks tsikli või põranda, mis siis ruumi soojana hoiab nagu ahju kivimass. Arvutuslik võimsusvajadus eluruumis kütteks on 50W/m2. Töökojas siis poole ja rohkem vähem. 500-vatine IR uhaks täiega kuu aega, oleks elektrikulu tänastes hindades 40-45 euri.
Vasta
#4

Kas seal töökojas on asju mis kardavad külma? Kui palju seal töökojas tööd teed ajaliselt?

Isiklikult leidsin ennast sellel sügisel valiku eest, et kas külmetan või kütan elektriga. Valisin viimase, võtsin poest ligi 5kW elektripuhuri (3faasi) ja kui töötan siis töötan soojas, hulka lõbusam autode kallal töötada.

Garaaz on ca 40m2, lagi on 2.5m seega mahuks tuleb ca 100m3
Aknaid on 3 suuremat (1,2x0,9) ja üks pisike, topelt klaase pole veel..

Et puhuriga tahaks enne tööle asumist 1h sooja ette puhuda ja lõunaajal välja ei lükkaks siis 10h päeva puhul näitab kuluks ca 5 eurot.
Et ma talvel nagunii seal hullult ei tegutse rohkem kui mõned päevad siis tulebki talvine kulu ca 25 eurot kuus ja seda 6 kuud..(150eur talv)
Mina muidugi lepin sellega osalt ka sellepärast, et õige töökoda on alles paberil, püsiva lahenduse ehitamine oleks raiskamine olukorras kus seda võibolla juba see või järgmine sügis ei kasuta..

Internetis selline tore kalkulaator

https://elekter.pere-eelarve.eu/

Külma mittetahtvad asjad nagu värvid jms on mul plaan koondada ühte kappi ja sinna kappi panna nn külmavalvur, väikse kubatuuri kütmine elektriga vast maha ei löö.. natuke isolatsiooni ka ümber ja elab üle Smile

(12-01-2021, 16:06 PM)Brrr Kirjutas:  Ehk vaadata mõnda kasutatud õhk-õhk soojuspumpa, uuematel vist on madalama temperatuuri hoidmine ka võimalik.

Mul majas asub siseosa koridoris, filtreid või noh neid võrke mis radikat katavad peseme vähemalt kord kuus, ja seda olukorras kus toas on õhk visuaalselt puhas. Garaazis teinekord mõne asja suruõhuga puhtaks puhun siis on terve ilm seda paska täis ja see ventikas tõmbab selle ilusasti külge.. Ostas on poolmuidu saada õhksoojus pumpasid küll, aga need mis on mõeldud tuppa lähevad garaazis vist liiga kähku umbe.
Vasta
#5

(12-01-2021, 16:17 PM)MellMellMell Kirjutas:  Kas seal töökojas on asju mis kardavad külma? Kui palju seal töökojas tööd teed ajaliselt?

Isiklikult leidsin ennast sellel sügisel valiku eest, et kas külmetan või kütan elektriga. Valisin viimase, võtsin poest ligi 5kW elektripuhuri (3faasi) ja kui töötan siis töötan soojas, hulka lõbusam autode kallal töötada.

Garaaz on ca 40m2, lagi on 2.5m seega mahuks tuleb ca 100m3
Aknaid on 3 suuremat (1,2x0,9) ja üks pisike, topelt klaase pole veel..

Et puhuriga tahaks enne tööle asumist 1h sooja ette puhuda ja lõunaajal välja ei lükkaks siis 10h päeva puhul näitab kuluks ca 5 eurot.
Et ma talvel nagunii seal hullult ei tegutse rohkem kui mõned päevad siis tulebki talvine kulu ca 25 eurot kuus ja seda 6 kuud..(150eur talv)
Mina muidugi lepin sellega osalt ka sellepärast, et õige töökoda on alles paberil, püsiva lahenduse ehitamine oleks raiskamine olukorras kus seda võibolla juba see või järgmine sügis ei kasuta..

Internetis selline tore kalkulaator

https://elekter.pere-eelarve.eu/

Külma mittetahtvad asjad nagu värvid jms on mul plaan koondada ühte kappi ja sinna kappi panna nn külmavalvur, väikse kubatuuri kütmine elektriga vast maha ei löö.. natuke isolatsiooni ka ümber ja elab üle Smile

(12-01-2021, 16:06 PM)Brrr Kirjutas:  Ehk vaadata mõnda kasutatud õhk-õhk soojuspumpa, uuematel vist on madalama temperatuuri hoidmine ka võimalik.

Mul majas asub siseosa koridoris, filtreid või noh neid võrke mis radikat katavad peseme vähemalt kord kuus, ja seda olukorras kus toas on õhk visuaalselt puhas. Garaazis teinekord mõne asja suruõhuga puhtaks puhun siis on terve ilm seda paska täis ja see ventikas tõmbab selle ilusasti külge.. Ostas on poolmuidu saada õhksoojus pumpasid küll, aga need mis on mõeldud tuppa lähevad garaazis vist liiga kähku umbe.
Kuna see on mul kodu juures sellinne põgenemistuba kuhu õhtuti vaba hetke saabudes ennast lukustan ja need hetked tekivad äkki ja ette hoiatamata siis tahaks et, minnes oleks juba väike soe sees. Põhilised asjad mis külma kardavad on spray värvid. Nende jaoks mõtlesin alguses muretseda väikse vana külmkapi kesta kuhu lisan külmakaitse. Aga plaan oli ka väike veepaak asjade loputamiseks panna ja see tahab juba plusskraade. 
Ilmselt lähen ka elektri peale ... katsetan mis see kulu tuleb külmal kuul.
Vasta
#6

200 W külmavalvur pluss paarikilovatine puhur oleks minu valik samas olukorras. 

Külmavalvuri timmiks +5 peale (et saaks külma kartvaid asju hoida) ja puhuriga siis kütaks vajadustpidi juurde. Ning on päris suur vahe, kas minna paljakäsi kallale -10 olevale rauale või +5.
Vasta
#7

Elektriga küttes: suvekodu üks naabrimees, kellele oleme ehitanud kokkupandavat 100-ruudust maja, lülitas selleks talveks esimest korda ühe põrandakütte sisse. Kõige mõttetum kütteviis, ühest majanurgast ja põrandaandurita (veel). Aasta alguses oli +12 kraadi sees ja detsembri elektrikulu 80 eurot ehk jäme 700 kWh. Seega vähegi mõistliku termostaadiga elektrikütte elemendi kasutusel ei saa 20 ruudu töökojasoojana hoidmine maksta üle paari euro kuus!
Vasta
#8

(12-01-2021, 19:20 PM)PlyVal64 Kirjutas:  paari euro kuus!
20W järjepidevat küttevõimsust saab selle raha eest.
20W*720h kuus=14,4kWh
Elekter ca 13senti/kWh ehk kokku ca 2eur.
Minu hääl kasutatud õhk-õhk soojuspumbale.
Vasta
#9

Õhksoojuspump on tore asi, aga siseosasid ilmselt töökojas hakkab kuluma. Kui hooldus ja remont käpas, siis pole kah kallis.
Vasta
#10

Ärgem üle mõelge ja tühja paanikat tehke.
Soojuspump tahab jah puhastada aeg ajalt nii filter kui ka radikas suruõhuga aga need käivad ka igapäevaselt toimivatest suuremates töökodades.
Selles pisikeses toakeses ei lihvi ju iga päev pahtlit?
Nähtud tehtud.
Vasta
#11

Elekter nüüd 14,9 senti kW/h , pole enam seda 12,9 sendist hinda paaril viimasel kuul näinud , kahjuks . Soojuspump ostes maksab raha , odavaim vast hr. Võsa soovitatud külmavalvur + soojapuhur , kuigi soojapuhur paneb koos õhuga tolmu liikuma , äkki omaaegsed Volta õliradikad , need oskavad end vastavalt temperatuurile sisse - välja lülitada .
Vasta
#12

500€ saab tutika õhksoojuspumba

Pähkliajude hirm
Vasta
#13

Pooldan ka pumpa.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#14

(12-01-2021, 20:48 PM)ounou Kirjutas:  500€ saab tutika õhksoojuspumba
 
Tänapäeval jah, 8 eurot juurde ja olemas. Kas või see:
õhksoojus
Vasta
#15

Olgu pealegi , Alpic Air või CH vast küll , aga nende töökindlus ilmselt jääb Volta elektriradiaatorile alla .
Vasta
#16

Arvamus on nagu p....e 
Igal ühel on oma. 

Teadmine on hoopis teine asi.

Nt. Alpic Air vs. Mitsubishi võib suures osas eristada müra poolest. Kestavad mõlemad. 
Kestmine täna on suures osas paigalduses kinni. 
Jah leidub ehk rohkem vigu olenevalt nimest ja mudelist nn. Hiinakal aga no hind on ka hoopis midagi muud kui vaadata premium seadmeid.

Koju (elu/magamise)tuppa paneks nimega masina. Mujale paneks vabalt kohaliku esindusega hiinaka. 
Midea / cooper... / alpic. Jms.

PS. Ei ole tegu igiliikuriga ja elektrit tarbivad nad samuti.!
Vasta
#17

(12-01-2021, 21:03 PM)rollingjack Kirjutas:  
(12-01-2021, 20:48 PM)ounou Kirjutas:  500€ saab tutika õhksoojuspumba
 
Tänapäeval jah, 8 eurot juurde ja olemas. Kas või see:
õhksoojus
on veel odavamaid https://kliimamarket.ee/ohksoojuspumbad/...c-azure-ii mitte, et ma arvaks, et kõige odavmat tasub võtta.

Pähkliajude hirm
Vasta
#18

(12-01-2021, 21:54 PM)ounou Kirjutas:  
(12-01-2021, 21:03 PM)rollingjack Kirjutas:  
(12-01-2021, 20:48 PM)ounou Kirjutas:  500€ saab tutika õhksoojuspumba
 
Tänapäeval jah, 8 eurot juurde ja olemas. Kas või see:
õhksoojus
on veel odavamaid https://kliimamarket.ee/ohksoojuspumbad/...c-azure-ii mitte, et ma arvaks, et kõige odavmat tasub võtta.
mu arust ei maksa tõsiselt võtta neid ilma paigalduseta müügihindu ...
Vasta
#19

(12-01-2021, 21:58 PM)honkomees Kirjutas:  
(12-01-2021, 21:54 PM)ounou Kirjutas:  
(12-01-2021, 21:03 PM)rollingjack Kirjutas:  
(12-01-2021, 20:48 PM)ounou Kirjutas:  500€ saab tutika õhksoojuspumba
 
Tänapäeval jah, 8 eurot juurde ja olemas. Kas või see:
õhksoojus
on veel odavamaid https://kliimamarket.ee/ohksoojuspumbad/...c-azure-ii mitte, et ma arvaks, et kõige odavmat tasub võtta.
mu arust ei maksa tõsiselt võtta neid ilma paigalduseta müügihindu ...

Paigaldus on umbes 100 euri kui tellid eraldi
Vasta
#20

Standardpaigaldus, mida kliimasalongid oma kodulehel pakuvad, on avaliselt 250-300 eur. Sisaldab kõike, eeldusel et toru alla teatud pikkuse, avasid pole vaja üle ühe puurida, elekter lähedal jne. Sotiga saab ehk siis hakkama, kui ise kõik ära teed ning ainult toruotste kinnijootmise ja süsteemi täitmise "spetsialistile" jätad.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne