Väikse töökoja küte
#61

60m on paras kaabliga vedada. Olen vedanud umbes labida pea sügavuselt maa seest. Päevaga teeb käsitsi ilusti ära selle.
Vasta
#62

Mingi väikese kuuri/töökoja kütte pärast elu sees ei hakkaks 60 m kaablit maasse kaevama, lihtsalt selle nimel et saaks ikka igal hetkel diivani peal istudes jälgida milline temperatuur seal on jne. Big Grin
Vasta
#63

Oleneb eesmärkidest jah. Ma panin kaamera jaoks.
Vasta
#64

Mart32 - Wifi on võimalus. Kogu võimekust ei pea ilmtingimata kasutama, kui võrku veel kohapeal ei ole. Kui autol on ABS, ei pea ju iga pidurdusega seda tööle panema. Las ta olla - ehk on ühel päeval vajalik.
Ajad muutuvad, võrke tuleb juurde. Ning ei vaja võrku ainult smart-plugid vms: vajavad inimesed, kaamerad jne.
Aga nagu viitasin: maitse asi ja kui keegi tahab AD2021 osta uue ABSta auto ning see on võimalik, siis andku minna - see on tema valik Smile

Samas "20saj" jubinad on huvitavad: kui juba lahendusi otsid, siis otsi neid tervikule - mitte et "20saj termoreleega saab radikat juhtida" ja "eraldi 20saj timeriga saab lülitusaega valida". Tahame ju ometi neid mõlemaid koos: kuidas Sa need kaks "20saj asja" ühendad, et oleks toimiv süsteem? Jah - kui otsida, leiab ilmselt emma-kumma relee, mida on võimalik ka väliselt (st teise relee väljundiga) juhtida. Aga milleks neid otsida ja ühendamise ning NO-NC lülitusolekutega pead vaevata, kui 20eur jupis on need mõlemad sees ja võimaldavad palju enamaid režiime, kui need on-off releed kombineerituna Wink
tõsi - selles mu viidatud konkreetses 20eur junnis pole patareid, mis on nt "3eur 20saj programmkellas" (mul on üks selline tarbevee tsirkulatsioonipumbal vahel) olemas. Samas ka täiendava patareiga termoreleed ei tule mulle ette. Ning kui juba otsida, leiab ilmselt ka patareiga "21saj küttetetmostaadi" Smile

üldiselt ma loodan, et me ei vaidle omavahel vaid tõdeme, et Priidu viidatud pistik kui universaalne asi pole kütte juhtimiseks parim, kuna see ei tea temperatuurist midagi. Aga las Priit tutvub 21saj asjadega - ehk ei aja ta siis enam soojustuse ja ventilatsiooni teemadel imelikku "maja peab olema piisavalt hõre, et ventileeruks ise"-juttu Big Grin

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#65

(16-01-2021, 09:41 AM)klemm Kirjutas:  Kas panid ainult lingi või oled proovinud, et see töötab ka. Ja kui kaugele levib.   Juba aastaid üritan saada wifi majast 60m kaugusele.   
Praegu levib ca. 1,5m majast välja.
See ei ole "link". See on repiiter.
proovi oma ruuter / AP tõsta kohta, kuhu Sa selle viidatud repiiteri paneks. Või laena kelleltki prooviks repiiterit. Sagedusplaanis on võimsuspiirangud ja vaikimisi on kõik 2,4GHz (loe: wifi) tooted piiratud ühesuguse 20dBm/100mW väljundvõimsusega ehk on sarnased. Selles vaates pole vahet, kas Sul on konkreetses punktis levi tekitamas ruuter või repiiter. Pole levi Su ruuteriga, pole ka repiiterit mõtet soetada: see annab konkreetses punktis ruuteriga sama tulemi.
Mis võib erineda, on sisendi võimendus - st juhul kui nii Su ruuteril kui ka eraldi soetataval repiiteril on Rx (receive / vastuvõtu) võimendus nt telefoni omast (telefon on väike ja selles olev antenn on väike. Suurem antenn - suurem võimendus) hulka suurem, saaks repiiteri viia kaugemale (eeldus on toide) ja panna ta seal kohalikku võrku tegema.
xiaomi repiiterite uplingi võimendus on telefonist veidi parem:
- mul on üks kasutuses endal. Lootsin, et saab kõrvalhoonesse panduna põhihoones asuva ruuteriga ühenduse, aga ei läinud nii hästi. Panin hoopis maja kõrvalhoonepoolseimasse pistikusse ja kõrvalhoones on nn katkendlik wifi nüüd olemas
- sõbrale võtsin kah ühe. Temal läks õnneks ja repiiter toimib kõrvalhoones kenasti. Ükspäev laenan talt prooviks repiiterit ja pistan omale kõrvalhoonesse: võimalik, et saan kahe repiiteriga jadamisi kõrvalhoonesse rahuldava kvaliteediga ühenduse. Ilmselt saangi

Kui see ei aita, siis edasised märksõnad on juba:
- "directional antenna". See pole Wifi puhul levinud
- "p2p link". See on juba eraldi vahepealne transpordivõrk. Asendab lihtsalt kaablit. Muidu kaablit ei vaevuks ma sügavale matma: kui just peenramaad ei läbi, siis PEM torus 10cm sügavuses ei ohusta teda keegi. Ning kuna tegu on nõrkvooluga, ei ohusta ka see kaabel kedagi

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#66

(16-01-2021, 09:41 AM)klemm Kirjutas:  
(16-01-2021, 09:05 AM)Meelis2 Kirjutas:  
(16-01-2021, 01:15 AM)Mart32 Kirjutas:  20. saj tehnikaga saab ka panna öise tariifiga kütma (programmkellaga). Pole ka seda wifit nii väga lihtne võtta midagi igas kuuris/väikeses töökojas, mis ei pruugi just päris maja kõrval asuda.
Ka selleks on odavat Hiina rohtu: https://www.oomipood.ee/product/tl_wa850...ps_tp_link
Kas panid ainult lingi või oled proovinud, et see töötab ka. Ja kui kaugele levib.   Juba aastaid üritan saada wifi majast 60m kaugusele.   
Praegu levib ca. 1,5m majast välja.
Ise pole kasutanud aga uuemate robotniidukite wifiga ühendamiseks kasutatakse analoogseid võimendeid või välisantenne
Vasta
#67

(16-01-2021, 11:17 AM)olli Kirjutas:  60m on paras kaabliga vedada. Olen vedanud umbes labida pea sügavuselt maa seest. Päevaga teeb käsitsi ilusti ära selle.
Kaabel ei ole lahendus, mul jookseb valla asfalt tee kahe hoone vahelt läbi.  Ruuterile antenni ka ei saa panna (telia)  kui just kuidagi uut ruuterit ei saa millel selline võimalus olemas.  Väidetavalt ei levi wifi majast välja kuna on ehituseks kasutatud  liiga häid materjale,  toas pole probleemi, igas nurgas on.  Seni on minuarust kõige lihtsam sinna eraldi liitumine teha ( mis tundub kuidagi mõtetu) Ja sellest tulenevalt ei tööta valvekaamerad.
13piisab tundub tark jutt a mittemidagi ei taipa sellest asjast.   Mingi varjant oli, et neid junne panna iga 10-20 meeri tagant ja nii edasi kanda a pistikuid ma ju teepeale/äärde ei pane ja veekindlad nad ka pole.       Ootan tehnika arengut või operaatorite soodukat.
Vasta
#68

https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/...268/193730
või https://www.bkeesti.ee/toode/nanostation...-ghz-16db/
või https://www.oomipood.ee/product/nsm5_nan...5_ghz_16db

Kaks taolist aparaati teineteisele suunatud ja saad neti kasvõi kilomeetrite kaugusele. Videovalve puhul tavaline.
Vasta
#69

https://pood.telia.ee/vorguseadmed-ja-li.../PLA5405V2

Võid ka sellega lahendada. Komplektis 2 adapterit, ühe paned sinna, kus vaba kaabliots (ntx ruuteri juurde), kaabel pistikusse ja teise klotsi kuuri ja seal tuleb kaabel välja, kuhu külge paned wifiruuteri ja korras. 0 seadistamist. Ainus asi mis peab jälgima, on see, et klotsid istuks sama faasi peal. Just täna viisin maale seadmed ära, et 150m kaugusele nett tekitada. Aga tna oli liiga külm ja lumine, proovib soojema ilmaga uuesti Big Grin
Vasta
#70

(16-01-2021, 12:48 PM)13piisab Kirjutas:  Mart32 - Wifi on võimalus. Kogu võimekust ei pea ilmtingimata kasutama, kui võrku veel kohapeal ei ole. Kui autol on ABS, ei pea ju iga pidurdusega seda tööle panema. Las ta olla - ehk on ühel päeval vajalik.
Ajad muutuvad, võrke tuleb juurde. Ning ei vaja võrku ainult smart-plugid vms: vajavad inimesed, kaamerad jne.

Mina igatahes paneksin mingisse väiksesse kõrvalhoonesse "tavalise" kütte, ilma mingi wifi-ta ja selle võimekuseta. Kui ühel päeval kauges tulevikus peaks tõesti mingil põhjusel vaja olema, eks siis vaatab seda asja uuesti. Internetiga ja arvutitega seotud tehnika areneb nii kiirelt, et 10 a pärast võib olla vajadus niikuinii uus asi osta. Rolleyes
Vasta
#71

(16-01-2021, 15:21 PM)klemm Kirjutas:  ...Kaabel ei ole lahendus...
sul on lauda katusehari nii kõrge, et vabalt võid sealt peene karvaga üle tee oma hoovi ühenduse vedada. pole vaja tingimata asfaldi alt läbi toksida.
Vasta
#72

Kevadel hea talvekulude kokkuvõttet teha. Nimelt mu väikse "kuudi" kütmiseks läks keskmiselt 55euri kuus ( Jaan-Veebr-Märts) õliradikaga. Kui alguses mõtlesin, et hoian +5 siis lõpuks oli ikka alaliselt +15° sees. Süües kasvab isu ja särgiväel toimetada on ikka mõnus küll. Nõrk koht on majal tulekindel terasuks mis ikkagi kiirgab külma raami ja karkassi kaudu tuppa. -15° juures vähemalt. Seinad laed 150mm kivivilla puitkarkassi vahel ja auru/tuuletõkked nii kui peab.  
Ei teagi kas seda kulu on palju või vähe aga kindel on see, et mingi muu lisa kütte peale hetkel rohkem ei mõtle. Võibolla otsin mõne asisema radika lihtsalt.
Vasta
#73

Õhk õhk pumbad ei maksa ka enam suurt midagi, endal ühte vanasse garaasi mida laona kasutan paigaldasin kuskil fb kuulutuse kaudu ostetud kasutatud fujitsu õhksoojuspumba, maksis 150€ + mõned uued toru ja törts gaasi. Hoidis 18° sees ja elektriarvele väga tunda ei andnud.  Palju muidu õliradika ja õhksoojuspumba kasuteguri vahe olla võiks, kas tasub üldse osta sellise väikse pinna kütteks?

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#74

(08-05-2021, 08:20 AM)Peeter80 Kirjutas:   Nõrk koht on majal tulekindel terasuks mis ikkagi kiirgab külma raami ja karkassi kaudu tuppa. -15° juures vähemalt.
https://www.bauhof.ee/et/montaazivaht-tu...0ml-085804 
Äkki aitab mingi vahuga katmine (isolatsiooniks) + soojuse peegeldus ja viimistlus näiteks Al-fooliumiga. Või mõni valmisplaat.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#75

(08-05-2021, 10:01 AM)mlsluik Kirjutas:  Õhk õhk pumbad ei maksa ka enam suurt midagi, endal ühte vanasse garaasi mida laona kasutan paigaldasin kuskil fb kuulutuse kaudu ostetud kasutatud fujitsu õhksoojuspumba, maksis 150€ + mõned uued toru ja törts gaasi. Hoidis 18° sees ja elektriarvele väga tunda ei andnud.  Palju muidu õliradika ja õhksoojuspumba kasuteguri vahe olla võiks, kas tasub üldse osta sellise väikse pinna kütteks?

Kasutegurit pead vaatama konkreetse pumba andmetest, üldjuhul on ta kuni 5, sõltuvalt välisest temperatuurist. Kui väljas on väga külm, võib radikas ka kasulikum olla st pumba kasutegur jääb alla 1.
Vasta
#76

(08-05-2021, 08:20 AM)Peeter80 Kirjutas:  Nõrk koht on majal tulekindel terasuks mis ikkagi kiirgab külma raami ja karkassi kaudu tuppa. -15° juures vähemalt. 

See on nende rauduste häda, mille vastu aitab talveks lisa ekraan-uks või lihtsalt paksud kardinad! Majal on selleks tuulekoda Big Grin Raud on raud ja külma jääbki juhtima. Mingid üüberkallid edevad uksed vast otse ei kiirga. Aga paksud külgkardinad pole mitte ainult pimendamiseks vaid ka sooja hoidmiseks. Hoiab külmakiirguse ära.
Vasta
#77

(08-05-2021, 19:34 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(08-05-2021, 08:20 AM)Peeter80 Kirjutas:  Nõrk koht on majal tulekindel terasuks mis ikkagi kiirgab külma raami ja karkassi kaudu tuppa. -15° juures vähemalt. 

See on nende rauduste häda, mille vastu aitab talveks lisa ekraan-uks või lihtsalt paksud kardinad! Majal on selleks tuulekoda Big Grin Raud on raud ja külma jääbki juhtima. Mingid üüberkallid edevad uksed vast otse ei kiirga. Aga paksud külgkardinad pole mitte ainult pimendamiseks vaid ka sooja hoidmiseks. Hoiab külmakiirguse ära.
Talvel mõõtsin igasugu erinevaid pindasid.  Minujaoks uskumatu oli, et ühekordne tellissein näitas mõned plussid rohkem kui vahuga soojustatud metalluks.  Ca. 15 cm paks paekivi näitas veel vähem. 60 cm paks peakivi sein oli juba soe.  Põhiliselt mõõtsin: õues -15  toas + 7°
Vasta
#78

(08-05-2021, 20:30 PM)klemm Kirjutas:  
(08-05-2021, 19:34 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(08-05-2021, 08:20 AM)Peeter80 Kirjutas:  Nõrk koht on majal tulekindel terasuks mis ikkagi kiirgab külma raami ja karkassi kaudu tuppa. -15° juures vähemalt. 

See on nende rauduste häda, mille vastu aitab talveks lisa ekraan-uks või lihtsalt paksud kardinad! Majal on selleks tuulekoda Big Grin Raud on raud ja külma jääbki juhtima. Mingid üüberkallid edevad uksed vast otse ei kiirga. Aga paksud külgkardinad pole mitte ainult pimendamiseks vaid ka sooja hoidmiseks. Hoiab külmakiirguse ära.
Talvel mõõtsin igasugu erinevaid pindasid.  Minujaoks uskumatu oli, et ühekordne tellissein näitas mõned plussid rohkem kui vahuga soojustatud metalluks.  Ca. 15 cm paks paekivi näitas veel vähem. 60 cm paks peakivi sein oli juba soe.  Põhiliselt mõõtsin: õues -15  toas + 7°
Isegi ukselink, hinged ja lukk kiirgavad märkimsiväärselt külma Big Grin Kui seespool on soe siis need on selliste külmanumbrite juures härmas. Mul on selleks välisuksel puidust link aga ka tuulekoda ofkoors. See ongi naljakas, et tihtipeale käib jutt olematutest seinasisestest külmasidadest aga reaalsed külmasillad erinevate avatäidete puhul on tähelepanuta. Käid IRiga suure külmaga maja üksipulki läbi ja kus alles tuleb põnevat välja. Kasvõi klassikalised kremoonid on uskumatult külmad. Koos plekktallaga liidad maja või korteri peale kõigi kremoonide pinna kokku ja saab päris suure numbri! Nagu oleks pisem ühekordne 2-millise klaasiga peldikuaken keset seina... Sama nagu 1 milline pragu, mis on 10 meetrit pikk on sama mis 10X10 cm auk laes. Eks nende avatäidetega ole ka nii, et mida kallimaks läheb, seda soojem KOGU komplekt ka on. See pole vaid pakett, ikka kõik kokku. Ainus asi et see hinnavahe ei tasu ennast mitte kunagi ära. Pigem on asi idiootsetes "nõuetes" millel reaalsusega seos puudub. 

Kes soome keelt mõistavad, siis neile Soome kogemust lauslollustest! Tegu siis niiskusprobleemide ja sundvenditud kliekott-majadega, mida Soomes suure hurraaga on kaua ehitatud. Suures piires karm kokkuvõte tänasest lollusest. Eestisse on see ju alles nüüd jõudnud, lähiaastatel-kümnendil. Googel tõlgib emakeelde ka täitsa arusaadavalt.
Vasta
#79

Lohutuseks võib muidugi öelda, et külma ei kiirga ükski materjal. Mõni ainult juhib soojust paremini ära. 
Tinglikult võib külmakiirguseks nimetada ehk ainult tuuleiili, mis reaalselt külma õhku edasi kannab ja sellega sooja õhu asendab Smile
Vasta
#80

Kas ütlus,et  neelab sooja,on parem? Entroopia on.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne