[poolita] Väikse töökoja küte
#1

Siin targad koos.  Mida valguskaabli otsaga teha? Kui paar aastat tagasi majadesse kaableid veeti, toodi ka mulle mitte kasutust leidva analoogtelefoni asemel v.kaabel pööningule. Samal ajal avastasin, et laste pandud valvekaamera modemi kaudu mul niigi wifi olemas. Paari päeva takka ühendus kaob. Tuleb korra vool tagant ära kakkuda ja töötab jälle. Varuvariant on Kuusakoskist toodud sati parabool naabri suunas. Umbes täpselt fookuses USB netipulk. Naabrimehelt (sugulane) sain passwordi, nr ja elan tema neti peal seni kui puud lehte lähevad. Telekat ise ei vaata, lapsed tulevad, neil mingi kaart taskus ja saavad sellega midagi vaadata. Aga telekas pidi ka valguskaablis olema. Asi juba huvitavam kui Histori jms nähtavale tuleks, oleks otsen lutse. Teen eeltööd, muidu Elioni kontoris palju nalja, kui loll vanamees neile kaela sajab ja pilti ja vifit ja õhkkütte juhtimist ühe peenikese karvakese kaudu tahab saada.
Vasta
#2

Mul on tööjuures sideseadmed programeeritud iga öö resetti tegema. Varem oli jah kombeks neil kinni joosta kuid nüüd töötab 98%
Vasta
#3

(16-01-2021, 20:11 PM)pen.skar Kirjutas:  Siin targad koos.  Mida valguskaabli otsaga teha? Kui paar aastat tagasi majadesse kaableid veeti, toodi ka mulle mitte kasutust leidva analoogtelefoni asemel v.kaabel pööningule. Samal ajal avastasin, et laste pandud valvekaamera modemi kaudu mul niigi wifi olemas. Paari päeva takka ühendus kaob. Tuleb korra vool tagant ära kakkuda ja töötab jälle. Varuvariant on Kuusakoskist toodud sati parabool naabri suunas. Umbes täpselt fookuses USB netipulk. Naabrimehelt (sugulane) sain passwordi, nr ja elan tema neti peal seni kui puud lehte lähevad. Telekat ise ei vaata, lapsed tulevad, neil mingi kaart taskus ja saavad sellega midagi vaadata. Aga telekas pidi ka valguskaablis olema. Asi juba huvitavam kui Histori jms nähtavale tuleks, oleks otsen lutse. Teen eeltööd, muidu Elioni kontoris palju nalja, kui loll vanamees neile kaela sajab ja pilti ja vifit ja õhkkütte juhtimist ühe peenikese karvakese kaudu tahab saada.


Kui sul see Telia valguskaabel on, siis igati timm värk, saad kiiret stabiilset netti ja telekanaleid mitmeid kümneid kui on soov. Võid ka kliendiinfo telefonil helistada ja uurida mis praegu on ja mida veel ja millise summa eest võtta oleks võimalik.
Vasta
#4

Telia näitab kodulehel ka aadressi järgi otsides ära. Küllap ka Elisa. Aga on mingeid väiksemaid pakkujaid veel kellele see juhe kuuluda võib.
Vasta
#5

Tsitaat:Mida valguskaabli otsaga teha?
Telia arve summa 46.47 

See on noorte tellitud nett ja kaks korda TV. Valguskaablist. Mina maksan poole, nemad poole summast. Pole süvenenud kas on odavamaid-kallimaid pakkumisi. 

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#6

On ikka õnneseeni ilmas. Üks maksab optilise eest enam- vähem sama palju kui mina ise väsind vase eest, teisel vedeleb valguskaabli ots kasutatult pööningul. Ta ei ole ainult veel kahjuks oma õnne küll ära tundnud Smile
Ma maksaks vbl. tuhandet paar, et selline ühendus saada, aga mitte kümneid tuhandeid, mida nõutakse. Poliitjunnide vahus suuga antud lubadused viimasest miilist- keegi ei vaevugi enam sel teemal sõna võtma.
 Mis sellise minigaraaži kütet puudutab, siis elektriradikas hea küll. Miks teda tingimata Wi- Fi- ga peab juhtima, ei saa mina aru. Ega ei peagi aru saama, inimesed on erinevad ja paljud tahavadki kõike kogu aeg kontrollida ja üle võrgu juhtida.
Vasta
#7

(17-01-2021, 09:53 AM)vant Kirjutas:  On ikka õnneseeni ilmas. Üks maksab optilise eest enam- vähem sama palju kui mina ise väsind vase eest, teisel vedeleb valguskaabli ots kasutatult pööningul. Ta ei ole ainult veel kahjuks oma õnne küll ära tundnud Smile 
...
sama siin, maksan poole sellest hinnast stats. mobiilse neti eest, mis on nagu on, ei mingit kaablit, ka ei lubata, kõigi väljahõigatud kampaaniate käigus leitakse et mu juurde ikka ei saa.
Vasta
#8

(17-01-2021, 09:06 AM)aavu Kirjutas:  
Tsitaat:Mida valguskaabli otsaga teha?
Telia arve summa 46.47 

See on noorte tellitud nett ja kaks korda TV. Valguskaablist. Mina maksan poole, nemad poole summast. Pole süvenenud kas on odavamaid-kallimaid pakkumisi. 

Saab ka vähemaga hakkama. Võibolla on siis mingeid lisateenuseid rohkem juurde tellitud, kas veelgi kiirem internet, rohkem telekanaleid (mul vist u. 20) vms.
Mul ka Telia teenus: 100 Mbit internet, lauatelefon ( Big Grin ), digiboksi ja ruuteri rent (1 teleri jaoks digiboks on kunagi välja ostetud), 2 telerit on kasutuses, lisateenusena on saadete salvestamise teenus (5 eur kuu) ja see kokku oli detsembris 40,98 eur. Kui salvestamist ei sooviks, siis oleks 35,98 eur.
Vasta
#9

hmm, minu arve on 6 raha kuus neti eest. maht ja kiirus ilma piiranguteta.
telekat vaatan tasuta oma antenniga. kanaleid on paarkümmend millegagi.
Vasta
#10

(17-01-2021, 14:08 PM)diesel Kirjutas:  kiirus ilma piiranguteta.

Nii et tõmbad netist kiirusega 1 Gbit/s ja kui tahad, siis kiireminigi? Toungue
Vasta
#11

jah. kahjuks sim kaart toetab 3,5g maksimum. ja ammu juba teenusepakkujaga asjad klaarks vaieldud.
kui sim sureb või misiganes muudel põhjustel vahetada tahan, siis saan küll võimekama sim-i, aga koos sellega ka kirve arve ja piirangud vastavalt kontrahtile.
ammusel ajal määris osav müügimees mulle pähe piiranguteta interneti jõhkra saja kroonise kuutasuga. lepingus õnneks polnud kirjas, et teenusepakkuja võiks omatahtsi tingimusi muuta. no toona ei kasutanud keegi reaalselt moblat netis käimiseks. ja siis pakutigi selliseid "magusaid" tingimusi.

ja üldse. see on ju väikse töökoja kütmise teema. kogu see muu pläma siin on täiesti teemaväline.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne