T: ketaslõikuri hooldus?
#1

Sai ketaslõikurit pruugitud hiljuti veidi tolmustes tingimustes (kivi/betooni lõikamine ning terasharjaga puhastamine aastakümnete kõntsast). Peale seda oli miski kiuks sisse tulnud, mis avaldus väljalülitamisel, enne kui agregaat päriselt seisma jäi. Oma rumalus, et kividetaile enne tolmu tekkimise vastu ei niisutanud.

Kas (abrasiivne) kivitolm võis siseneda tuulutusavade kaudu sisemusse ja jääda sinna halba tegema? Ehk kas oleks mul mõistlik lasta teha miski seadme puhastamine ja võibolla ka liikuvate osade õlitamine? Kas laagrid/reduktor on ikka kaelustihenditega sellise kõntsa eest kaitstud? Vähemalt harjade/kollektori juurde jõudis see kivitolm ikka?

Kas keegi oskab soovitada Tallinnas või läheduses head paika/meistrimeest, kel on selle töö peale pikem vilumus/kogemus ja kes mulle lähipäevad jooksul selle ära teeks? Aparaadiks on 2500 kr hinnaklassis 120 mm kettaga Makita. Mind on ta teeninud 3 aastat, tahaks, et teeniks veel aastaid.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#2

juhul kui rootori mähised pole läbi põlenud (relaka sagedaseim viga), siis pole küll mingit meistrimeest vaja. Laagrid ja hammasrattad on küll tolmu eest kaitstud, aga pikapeale pressib sisse. Kisu asi lahti, kompressoriga lase mähiste juurest tolm minema, laagrid pese pentsuga puhtaks ja pane uus määre. Kui riista palju kasutada, siis peaks määret vahetama/lisama iga aasta. Ma puhatan oma relakat pidevalt suruõhuga, ilma lahti kiskumata(vastupidise suunaga relaka jahutusõhuvoolule).
Meistrit ei oska soovitada, sest selliste asjade peale, mida ise on võimalik teha, ma raha ei kuluta. Arvan, et see töö tehakse ära tavalises kodumasinate remonditöökojas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne