Metsakohina leiutised
#41

Mul on kreissae kelgul samasugustel kuullaagritel kelk, kokku neid 10tk. Igasuguseid jurakaid peale venitanud nii, et sae külg lennus, aga süsteem pole veel järgi andnud, kuigi laagrid on  ilmastikuolude käes kehvemini käima hakanud, peab vist vahest õli sortsu sisse laskma muud hullu miskit pole. Minu süsteemil on 2 laagrit toetamas alt poolt, üks kummagil poolel, et ei saaks teepealt maha tulla. Kui vaja saab alumised laagrid küljest ära keerata ja kelgu maha võtta.
Vasta
#42

Mul kogu kupatus ainult kaheksal laagril (kinnised), maha tulemise ohtu esialgu ei paista, eks näis, kaua kestavad. Laagrid odavad ja vahetamine suht lihtne.

Nüüd järgnev osa:

   
Mõned konstruktsiooni elemendid on lisandunud, seisab ise püsti, ainult kõigub vähekene tuule käes.

   
Raam, mis peaks liikuma palgi suhtes risti.

Nüüd tuleb süsteem, mis annab üles-alla liikumise. Kaks trossi, kummaski ääres, üle plokide; kerge kettülekanne (4,8) koos vändaga; viimase juures on fiksaator kaheteistkümne hambaga. Üks täispööre vändaga on 13,5mm vertikaalis, kahe täispöördega tuleb materjali paksuseks 24mm. Minu arust hea lihtne seada, ei pea joonlauda ja prille kasutama.

   
Vända taga paistab hoob,  millega saab vabastada fiksaatori. Loodan, et velo- ja võrrimehed ei pahanda ketirataste pärast.

   
Plokiratas ja tross.

   
Sinna keritakse tross.

   
Vaade teise nurga alt, fiksaatori hoob ja hammasratas peaks ka paistma.

   
Selline ta siis välja näeb, kaubanduslik väljanägemine võiks ju parem olla, aga kui ei meeldi, ärge pilti suuremaks tehke.

   
Kuidas palk peale saadi, siis sellest juttu ei tule.

   
Nüüd pilt neile, kes kahtlesid kogu selle ettevõtmise mõtekuses, ehk nagu keegi kunagi ammu ütles: ta liigub siiski.

Tegelikult pole see lugu veel lõppenud. Vaja teha mõned olulised asjad:
1. Asukohta tuleb muuta, viia palkidele lähemale ja seega soga õuest kaugemale.
2. Osta 80m kaablit. Või on kellelgi midagi pakkuda soodsa hinnaga.
3. Loodan ikka veel saada mõistliku hinnaga laastuvendining voolikud ja siis saaks suunata soga tünni, kotti, kuhu iganes.
4. Rakendub siis, kui vent jääb saamata. Rööbaste vahele põrand, siis lihtsam soga koristada.
5. Mõned ohutuse lisad, et käed-jalad-pea ei satuks saele ohtlikult lähedale ja soga ei lendaks liiga laiali. Kuramuse puru kleepub jube hästi tugilaagritele.
6. Vaja leida ja soetada harvema hamba ja sügavamate paisumispiludega saeketas.

Selleks korraks kõik, keda miski huvitab, siis küsige julgesti, asjalik nõuanne alati oodatud. 
Kui keegi tahab oma käega kompida ja silmaga kaeda, siis asukoht jääb kolmnurga Pärnu-Häädemeeste-KilingiNõmme piiresse, andke privas märku või veel parem kirjutage as259k[ät]neti.ee.

   
Made by metsakohin

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#43

Head Uut Aastat!

Kuna saeraami kohta küsimusi pole laekunud, siis sellest praegu ei kirjuta rohkem kui, et vajadusel võib lülitit vajutada, investeeringud ja ehitamiseks kulutatud aeg on ennast tasa teeninud.

Tegelikult sai möödunud pühade varjus ühte euronõute kohast puulõhkujat natuke moditud. Tegu siniseks värvitud hiinlasega, mis vajab kahe käega toimetamist: üks vajutab niinimetatud jagajat, teine käivitab mootori. 
Kõigepealt ei meeldinud mulle see lollakas kummardamine lüliti juurde. 
Teiseks võib puu vabalt tõukava talla eest kõrvale põigata, eriti veel külmaga või veidi jäätunud puu. Mõista mõista kuhu ta siis lendab Sad.
Sai paar tundi tehtud kallist tööd - mõtlemist, siis võis juba odavama hinnakirja alusel edasi toimetada. Mõned pildid ka, natuke udused on, keda ei rahulda, siis ei pea ju vaatama.

Üldvaade
   

Natuke detailsemad vaated
           

Lõpuks: OFF/ON
         

Opereerimine toimub ühe kangiga, seega juhtimisega hõivatud ainult üks käsi, teist võib igale poole mujale toppida. Niinimetatud jagaja hoovaga on ühendus vedru vahendusel ja lülitit surub horisontaalse varda küljes olev junntükk. Süsteem võimaldab hoida asendit, milles pump ei tööta ja silinder tagasi ei liigu. Esimene emotsioon peale katsetusi - selg saab püstises asendis olla.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#44

Mul umbes samasugune hiinakas puulõhkuja ja ei meeldinud mullegi see nn "kaks kätt on masina küljes ja puunott teeb, mis ise tahab" lahendus.
Lähenesin probleemile natuke lihtsamalt. Pisike niiskuskindel pedaallüliti maha jala alla. Parem käsi jääb vabaks ning saab sirge seljaga tööd teha.
Vasta
#45

Ma küsiks küll veel saeraami kohta - kuidas sul mõõtmise süsteem lahendatud on? Saan aru et kõrgust sead vändapöörete järgi, aga mingi joonlaud peaks ju ikka ka võrdluseks kõrval olema, ega neid pöördeid ju meelde saa jätta kogu aeg. Sama käib külgliikumise kohta.

Mu enda raamil näitab kõrgust elektroonika ja külgnihet mehaaniline joonlaud.
Vasta
#46

Joonlaud käib magnetiga püstise toe külge. Tegelikult peab need väntamised meeles küll, sest korraga üle kolme eri mõõdu ei sae. Külgmine nihutamine käib tõesti ilma joonlauata. Piltidelt hästi ei paista, selleks on eraldi latt koos fiksaatoritega, neid saab seada nii, et materjal tuleb 20, 40, 60, 80, 100, 120, 140 ja 160 millimeetrit, mis parasjagu vaja.

Üks väike jama ilmses töö käigus, nimelt hakkas materjal kohati tulema kiilukujuline. Hoob, millega saab muuta sae asendit hakkas võlli peal loksuma, kiil ei olnud piisaavalt tihe. Aga muidu ei virise, omaks tarbeks täiesti kõlbulik.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#47

Vana teema ülesse soojendamine. Sai ketas ära ihutud ja vähekene rööpaid rihitud. Pisut ka ka ketta kokkujooksu seatud ning prooviks üks palk kandilisteks pulkadeks tehtud. Töötab.
Kuna need on viimased palgid, mis plaanitud saagida, siis peale seda pole raamil enam rakendust. Kui on huvilisi, kes sooviks asja omastada,siis on võimalik tulla vaatama ja proovima, vajadusel ka kaupa tegema. Selle nädala lõpuni olen enam-vähem kodune, seega võib ühendust võtta ja huvi korral oma silmaga ülevaadata. Nummer on viis34718viis4.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne