Süütelukk
#1

Koos igasuguse kolaga sain süüteluku. Millele see võiks kuuluda?                    
Vasta
#2

(09-03-2021, 17:46 PM)Raudpats Kirjutas:  Koos igasuguse kolaga sain süüteluku. Millele see võiks kuuluda?
Suunatule lüliti. Võib kuuluda BMW-le või EMW-le. Pigem valmistatud pärast 1945 aastat, kuna plastmassist mutrid enne 1945. aastat üldiselt kasutuses ei olnud. Aga eeltoodu on lihtsalt arvamus ja ei pretendeeri tõele. 

AutoUnion ta ilmselt ei ole, kuigi midagi sarnast võib leida DKW Sonderklasse armatuurlaualt. Lihtsalt võrdluseks DKW Sonderklasse armatuurlaud aastast 1938. Selline auto on Eestis olemas ning ka armatuurlaud vajab komplekteerimist. 

       
Vasta
#3

RS-09-l, ehk saksa sašiil, oli mälestuse järgi vägagi sarnane (suunatule)lüliti. Hämaratesse mälestustesse on ta miskipärast prinditud musta värvi, aga muud DDR tehnikat tuli ka veel NSVLiitu. Neid teisi pole ma, tõsi küll, näppinud.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#4

(09-03-2021, 23:42 PM)Wiki432 Kirjutas:  RS-09-l, ehk saksa sašiil, oli mälestuse järgi vägagi sarnane (suunatule)lüliti. Hämaratesse mälestustesse on ta miskipärast prinditud musta värvi, aga muud DDR tehnikat tuli ka veel NSVLiitu. Neid teisi pole ma, tõsi küll, näppinud.
Kui mina konstrueeriks RS-09 sarnase traktori, siis ma sellist õrnakest plastmassist suunatulelülitit sinna ei paneks. Aga võibolla tõesti on algselt seal olnud.
Vasta
#5

(10-03-2021, 07:28 AM)Raudpats Kirjutas:  
(09-03-2021, 23:42 PM)Wiki432 Kirjutas:  RS-09-l, ehk saksa sašiil, oli mälestuse järgi vägagi sarnane (suunatule)lüliti. Hämaratesse mälestustesse on ta miskipärast prinditud musta värvi, aga muud DDR tehnikat tuli ka veel NSVLiitu. Neid teisi pole ma, tõsi küll, näppinud.
Kui mina konstrueeriks RS-09 sarnase traktori, siis ma sellist õrnakest plastmassist suunatulelülitit sinna ei paneks. Aga võibolla tõesti on algselt seal olnud.
Vanemad inimesed, kes foorumites ei kirjuta, soovitavad ka pöörata pilgud eelkõige DDR tehnika poole. Lisaks traktoritele ka veoautod ja kohe pärast sõda valmistatud sõiduautod. Näiteks IFA. Samas ei ole valmistajana välistatud ka mõni muu Varssavi pakti riik.
Vasta
#6

Tegemist on Boschi ennesõjaaegse suunatule lüliti Ida Saksa klooniga.Suunatule lüliti oli oli sisemise valgustiga ,sarnane tuledelüliti ilma valgustita. Foto on EMW 327 armatuurlauast.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#7

Tänan info eest. Lüliti leidis uue omaniku.
Vasta
#8

Pool aastat on möödas ja lüliti uus omanik ei ole seda siiski omandada tahtnud. Vahepeal leidsin sahtlipõhjast veel teisegi sarnase, kuid musta värvi plastmassist.  Mõõdud samad, ilmselt siis ka kasutusotstarve. Klemmide paigutus ja märgistus on küll täiesti erinev                
Vasta
#9

RS saksa traktor.
Vasta
#10

See tume läks osta.ee-sse müüki, "Lüliti"
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne