Lintsaag kodukasutusse
#1

Tere, otsinguga nagu ei leidnud infot. Kui ei sobi siia siis vabandan. 
 Kuna pubid suletud ja mätas ka veel märg, hanged piisavalt suured, et terrassi veel ei saa ehitada ning haagissaun ootab materjalide saabumist siis ostsin kohalikust Bauhausist tammeplangu ja lõikasin sellest tikksaega 2 lõike-/serveerimislauda välja.  Paraku tikksaega ei tule lõige eriti puhas, ikka lööb mõne killu välja. Ka väga tiheda hambaga. Ja on veel asju mille lõikamiseks sobiks lintsaag paremini kui tikksaag.
 Seega, kas kellelgi on kogemusi 220V pealt töötavate kodukasutusse sobivate lintsaagidega? Kas 30mm tamme suudavad need u 400w mootorid lõigata või pigem vineeri jaoks mõeldud?

 Tervitades, Vetu
Vasta
#2

Palju tahad raha kulutada?
Vasta
#3

(12-03-2021, 18:51 PM)Mart69x Kirjutas:  Palju tahad raha kulutada?
Silma on jäänud suurusjärk 400eur umbes. On ka 250 kandis juba midagi ma vaatan.
Vasta
#4

(12-03-2021, 18:24 PM)Vetu Kirjutas:   Kas 30mm tamme suudavad need u 400w mootorid lõigata või pigem vineeri jaoks mõeldud?

 Tervitades, Vetu
eks see suutlikus sõltub paljuski ka sellest kui kiiresti lõiget sooritada soovid ja terav peab kah olema.
Vasta
#5

Nagu juba öeldi. sõltub kiirusest (loe:kiirustamisest) ja lindi teravusest. Kõiki ei viitsinud kammida, aga mõne firma omi vaatasin, näiteks need vajavad alla lauda või eraldi jalgu, samas on sülle võetavad: MetaboScheppach
teisest firmast sama pisike Scheppach ja väheke suurem juba oma jalgadega


Kindlasti võid leida odavamalt, aga neid julgen soovitada, kindlasti loe tootekirjeldus hoolega läbi, sest väikestel sinistel ei mahu laiuselt väga palju lauale,see tähendab, et ühelt poolt on ruum piiratud. Viimase sarnast olen päris intensiivselt kasutanud, tahab vahel ikka puhastamist ja kerget hooldust ka. Erilist tähelepanu pööra linti toetavatele rullikestele.

Kindlasti tuleb varsti Suur Spetsialist ja lajatab sulle rootslastega lagipähe nii, et hing kinni.

Kõik, mis liigub, see ka kulub.
Vasta
#6

Tamme ristikiudu ja ilma kildude/tükkide väljalöömiseta lõikamisest pole eriti mõtet unistada. Ka korralikus cnc pingis killud servast aegajalt tulevad välja, materjali omapära. 

Need väikese võimsusega lintsaed on üsnagi mõttetu värk. Lisaks piiratud võimsusele on ka lõikelaius vägagi väike ja seda ei saa ka kompenseerida teise poole pealt saagimisega, sest töölaud on kitsas. Keskmise suurusega saag (750w) on juba võimekam, kuid seda juba riiulisse mugavalt ei pane. Lisamärkuseks see, et odavatel saagidel on plekist ja igas suunas kõver töölaud ja kui soov on vähekenegi kvaliteetset tulemust saada, siis see sellega ei õnnestu.  

Ise investeeriksin korralikku profi tikksaagi, uued on väga võimekad ja omavad rohkem kasutusvõimalusi.
Vasta
#7

Kui just päris pisikest ei taha (kuigi pisike lõikab 4 cm tamme ja saart vabalt) siis julgeks soovitada klass paremat metabo bas 318 Kampaania aegadel ka alla 500 euri liikunud. Olemas ka 400V variant ja lisavidinaga saab sellest teha ka lintlihvija. Kulu ja varuosad mõistliku hinnaga ning ka vabalt saada.  

https://www.stokker.ee/search/all?w=bas+318&search=search
Vasta
#8

Omal tekkis ka hiljuti ühekordne vajadus sama masina järele kui oli vaja esiku varikatuse sarikaotsad ja kaldtoed tuunida. Proovisime algul ka tikksaagidega aga paksu materjali ja ovaalse lõike puhul lõikas tera teiselt poolt väga erineva joone. Vaatasin ka kiiruga Rakveres kättesaadavad üle, no ausalt 130 ja 530 eurosel erilist vahet peale firmanime, värvi ja jalgade oli raske leida.  Sai ESPAkist odava otsa 9 mm lindiga Einhell võetud ja 55x200 materjalist asjad välja voolitud. Ainukeseks närviajavaks asjaks oli kurvide võtmine, ajul oli raske aru saada et kurvi tuleb võtta nagu paadiga liikumise pealt aga kui endast võitu said siis tuli kenasti. Kui hakkasid aga ettevaatlikult tegema said sakilise kurve kuna lint ei anna lihtsalt paigalseistes pöörama.
Tööplatte suurus pole nüüd küll määrav, nagunii pead tekitama ise omale vajaliku suurusega tööpinna sõltuvalt töödeldava detaili mõõtmetest ja lõikest.
Kuna tuli veel paar ideed kasutamiseks tellisin Stokkerist kitsama, 6 mm lindi see peaks paremini keerama.
Vasta
#9

Neid n.ö. Scheppachi saagisid (ja muid riistu) saab erinevatest poodidest erineva nime all nt femi, woodtech jne. Sama hiina odavkaup, kodukasutuseks tavaliselt käib kah.
Vasta
#10

Vot on üks firma mille tooteid minu käsi ostma ei tõuse - Scheppah. Ostsin kunagi miiusae ja no ei kannata sellega täpset tööd teha. Nüüd on nii miiusaag kui kogu muu arsenal Makita ja sellele etteheiteid ei ole. Kui oleks koht kus hoida ja 400V olemas siis ostaks korraliku asja aga kuna elan üüripinnal ja üldse mitte Eestis siis pean piirduma mingi poolkõva lahendusena.  Otseselt ju vaja seda asja üldse ei ole aga noh, On Vaja. Teate küll kuidas see käib  Smile Eks peab ikkagi kõik saadaolevad käega läbi katsuma sest suurt vahet neil vist tõesti ei ole. Praegu muidugi lähim avatud pood on mingi 40km järgmises linnas.Ja kogu suletud ala rahvas lendab sinna igal vabal hetkel.
Vasta
#11

Kui oled tööd teinud Festool Kapex nurgasaega siis käsi ei tõuse ka muud ostma. Eks hind panebki asja paika ning võrrelda tuleks ikka samas hinnas ja tehniliste näitajatega asju. Scheppachi nurgasaed ongi parajad ikaldused. Scheppachil on tohutult lai tootevalik ja seal üksjagu asjalikku kraami ka. Samu asju liigub ka teiste brändi nimede all kuid Scheppachi eeliseks vähemalt varuosade saadavus. Kui oled K-Rautast ostnud mingi "halli värvi" tööriista ja müüja laiutab varuosade kohapealt käsi siis otsid netis Scheppachi analoogi ning lähed Stokkerisse ja reeglina saad ka abi. Hobikasutuseks ei hakka ju kallist täis profi masinat ostma ja seda olukorras kui läheb harva vaja. 
Tootevalik päris lai
https://www.scheppach.com/de/service/kataloge

Nende Epoes hinnad ka juures
https://shop.scheppach.com/
Vasta
#12

Festtooli peale lähen siis üle kui lotoga võidan       Smile TS55EQB mul on täpsemate lõigete jaoks. Mustad lõiked teen makita akukaga. Soomes purjekaid ehitades olid kõik relvad Festtooli omad. Ise puutööga raha ei teeni tänasel päeval, puhtalt hobiks.
Vasta
#13

(13-03-2021, 03:43 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Neid n.ö. Scheppachi saagisid (ja muid riistu) saab erinevatest poodidest erineva nime all nt femi, woodtech jne. Sama hiina odavkaup, kodukasutuseks tavaliselt käib kah.

(13-03-2021, 09:18 AM)Vetu Kirjutas:  Vot on üks firma mille tooteid minu käsi ostma ei tõuse - Scheppah. ...

Üks austatud ksf. soovitas Sh.. toodangust eemale hoida, kahjuks jäi minu jaoks hoiatus hiljaks, Tiger vesikäi oli juba laual. Käi ise on mis ta on (Tormeki 1:1 le koopia) ainult 4x odavam. Aga need rakised ja lisad... loksud millimeetrites, kulumaterjalid kestavad hetke jms.
Viimasel ajal mitu kodanikku alustanud juttu sõnadega: Tead, ostsin Sheppah´i (paksusmasina, sae vms) ja... edasi läheb jutt venekeelseks.


Vasta
#14

Siis on asi viimase paari aastaga alla käinud. Olen kasutanud neli aastat igapäevaselt tolle sinise firma lintsaagi, päris palju linte ära peetud, mitte küll peeneks tööks, ei aja 1/10 taga Big Grin On teisigi asju, omal isiklikult lauakäi, mis on ikka piinamist saanud,kestab seitsmendat aastat.

Kõik, mis liigub, see ka kulub.
Vasta
#15

Ise klassifitseerun ehk tööriistade  mikrokasutajaks. Lihtsalt aega ja vajadust pole enam aga tööriistade üle ei kurda. 
Mul enamus kola saksast veetud odavmüügi riistad. Ja mõned sellised, et isegi nime pole peal.  Karbi peal lihtsalt kirjas näiteks saag puidu töötlemiseks. 
Kaval nõks. Kui p...e läheb ei oska kedagi sõimata ka peale ise enda. 
Õnneks pole senini vene keelt vaja läinud.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#16

Ostsin kadakaklotside saagimiseks ODAVA lintsae, kogemusi ka kallimate ja muidugi ka Nõukaegsete malmjõhkarditega. See oligi selline "ühekordne" ost ja Proua soov talveõhtul midagi käsitööd teha. Kõik sõbrad-tuttavad nüüü jõuludeks käsitöö kuumaalus-lõikelaudasid saanud. 

Esimene asi: ära osta 1400 mm lindiga saagi sest lindi hind on sõge ja saada ka eriti pole. See oli minu esimene viga - 33-35 euri lindi eest on sellise pingi puhul palju! Lisaks siis kõiksugu pingutamsie ja reguleerimise "nõksud" mis on tegelikult ikaldused! See odav ots on tegelikult saast. 

Kui, siis osta 1425 mm lindiga saag. Jah, on saanud ju selle 149-eurisega asjad tehtud aga täna ostaks kallima ja mõne tuntud tootja sae. Metabo, Makita vms. Ja alustaks just saelintide saadavuse ja hinnavõrdlusega, sest erinevate tööde  ja materjalide jaoks on ju erineva TPI'ga ja ka laiusega linte vaja ning eks neid lähe pooleks ikka ka... Sellised pingid maksavad 500 ja edasi. Mina täna läheks sellise peale, tera 2240 mm, kahe kiirusega ja mõeldud erinevatele teralaiustele ka. 2240 ongi selline nõudlikuma kodukasutaja terapikkus ja saed aga tera on vabalt ja igalpool saada. Jah, lindi/terahind on samasugune 20-35 euri aga töö, mis see ära teeb, on hoopis teisest puust! Sellega ei tohiks jääda hing kripeldama! Ja sellega saed ka pikipuud, mida odavaga ei tee. Proovitud kadakast liiste saagida - lahja ja liiga kitsas lint!

Siit peaks näha olema ka enne lihvimist saagimise kvaliteet. Ainult sellise asja jaoks "käib kah" aga peenema töö jaosk on jama. 
[Pilt: ACtC-3e_-j6OSMqItrXNzbZIIEJnV0UPf5Y_iMvT...authuser=0]

Täitsa liikuva vanatehnikata kohe...
Vasta
#17

omale sain mineva aasta pooleteist kilovatise vähepruugitud riistamarketi lindi.
siis otsisin netist tarkuseid selliste kohta ja leidsin ühe kena video, kus keegi kodanik
võttis ka keskpärase hiinaka ja tegi sellest tööriista.
praegu kiiruga ei leia enam, aga no igatahes töötavale asjale tehti kohati päris kapitaalremont
ja tulemus sai hea. sel juhul siis kindlasti ei päde tarkus, et töötavat asja ei maksa remontida.
Vasta
#18

Täitsa kogemata helistas mu Festooli-fännist Sõber, kes nüüd ka kõiksugu muud head puutöö tehnikat omale töökotta on soetanud. Tema ka igatseb lintsaagi ja on teinud omale asjad selgeks. Pedant kuubis aga jätab praegu ostamata tänu olukorrale majanduses. Alla 1,5-2 tuhande päris tööriista ei saa. Kõik alla selle olevat pehmed, eriti tähtis on ju kõrguspiirik-suunaja absoluutne jäikus täppistööks. Ise pole nein niimoodi kangutanud, pole vajadust olnud. Soovitas üldist taset vaadata üldse Machineseekerist. Jet, Centauro, Holzkraft HBS. Viimast saab ka Eestist ja ikka sama 2240 mm lint. Viskas välja ja ehitusfoorumi lintsae teema ja seal on just täpselt samadest asjadest ka juttu. Metabo/Makita saavad pisut "kiita", äkki siis see HBS on asjaks, odavam ju ka. Mootor on küll lahjem aga äkki ise on täpsem?

Täitsa liikuva vanatehnikata kohe...
Vasta
#19

vot, vot, see holzi värk tundub päris sobiv. Otsima kas siin riigis ka keegi müüb või pean laskma Eestist saata.  Nii palju siis lootusest külalistetuba külalistetoana kasutusele võtta  Big Grin
Vasta
#20

Kui mul saele linti vaja on , siis ma helistan sõbrale, kes müüb lihalõikamissae linte, ütlen talle  pikkuse, laiuse ja tema keevitab kokku, ning küsib selle eest umbes 10€/tk.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne