Lintsaag kodukasutusse
#41

nojah, tegelikult on nii, et olgu kuitahes suur "sildeava", liiga väikseks jääb ta üsna pea.
Vasta
#42

(14-03-2021, 13:03 PM)Vetu Kirjutas:  Kes mu postitused antud teemas läbi loeb saab aru, et elan üüripinnal ja hobiruumina kasutan vaba magamistuba. Seega jah, pole mõtet pakkuda asju mis kaaluvad rohkem kui 2 meest tõsta jõuaks ja mis ei mahu läbi tavalise ukseava normaalselt.
vabandused teema risustamise pärast, aga minu postitus oli mõeldud vastuseks küsimusele  mida tsiteerisin. Nõuka toodang oli mõeldud tööstuslikuks kasutuseks, või väikesed koolidele, N. vibraga vineerisaed. Kodukäsitöölised oli ebasobiv kontingent, sest nii võis kiirelt rikastuda ja vahepealseid suuruseid ei ole kohanud.


Vasta
#43

(15-03-2021, 15:15 PM)metsakohin Kirjutas:  
(15-03-2021, 13:59 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(15-03-2021, 13:08 PM)metsakohin Kirjutas:  Ma ei kirjutanud jämedusest, vaid sellest, et tugisamba ja lindi vahe on ainult 10 sentimeetrit. Tee see töölaud või kilomeetri laiuseks, lindi ja samba vahe ei muutu. Viitsige lugeda Cool
edit PS: Eestis on see kirjeldusest välja jäänud:Throat 150mm, maximum height 80mm. Weight approx. 8kg
Ei midagi isiklikku, aga ei tule seda sinu 5 lisa sentimeetrit ei vaadates, ei mõõtes, kahjuks ka lugedes mitte.  Kindlasti ei soovi enamus endale lintsaagi vorsti või kadaka viilutamisks, kui asi juba olemas, siis võiks olla ka natuke võimalusi midagikeerukamat teha. Viie millimeetri laiune lint on mudelimeistritele suurepärane, aga 80 mm paksuse tamme jaoks ikka natuke vähe.

Ja MIDA ma siis kirjutasin kohe alguses??? Suurus loeb ja PÄDEV lintsaag maksab 2000+ eurot. Päris asjad juba 8-10 ja isegi rohkem. Siis tuli jutt magamistoast ja sellega on asi otsustatud - ka see 50 kilo ON liiga kobakas toas midagi teha. 

Ja ma muidugi ei tea, kui SUURI asju teie olete lintsael lõiganud aga mina olen seal teinud nii lappaja, kakuami kui väiketraali tääve, floore, kniisid jne!!! Need on osad SUURED jubinad, traali tääv oli 30 cm paks, mida nii mõndagi tuli saagida kahekesti. Õigemini nii alustasingi - õpipoisi ja otsahoidjana!!! Selle mikropingiga SAAB ära teha peaagu kõik, et ehitada kodus omale purilennuk, veemoto paat, jääpurjekas, väiksem purjekas-svertpaat, isegi suure hädaga SAAB sellega teha valmis Draakoni-Folksu sest 8cm paksu klotsi ei ole. Täävid tuleb siis mujal kujusse saagida... Ka mööbli saab sellega tehtud! Jah, võib juhtuda, et mootor jääb võimu väheks sest see pole "selleks" mõeldud. 

Mida KEERUKAT te lintsaega siisis teete??? Ma nüüd ei tea, ma olen tislerina leiba teeninud ja ei oska sellele keerukamaid töid välja mõelda! Ma olen traali tekist peenema mööblini igasugu asju palga eest teinud, lintsaega ja ilma. Kõige "keerulisem" töö lintsaele on KALLI materjali liistutamine sest lintsae lint on õhuke ja materjali kulu vahe märgatav. Siis on kuju saagimine, millest tõesti 3-meetrine tammest vöörtääv on eriline kolakas!!! No teed mingeid jõhkraid musta tamme jalgu miskisele baldahiinvoodile? Ikka lõikad KITSA jupi maha ka vaevalt et sa käsitsi 50X50 cm 5-meetrisest tüvest seda välja saed. Tulge kurat maapeale! Suur lintsaag tuleb mängu seal, kus materjali PAKSUS on nii suur, et plaat-formaatsaag ja selle ketas jäävad jänni. Mis te kavatsete kodus mingeid 10-meetrise sildeavaga 50cm paksuseid liimpuittalasid kokku kleepida ja kaardu saagida??? Siis tuleb siit saidilt saagi vaadata... 

Teine lintsaag on horisontaalne ja nimetatakse saeraamiks! Ja see on hoopis teine teema ja on ka populariseerunud seal, kus ketasraam väikeseks jääb! Ja ka neid on lintsae nime all vertikaalmasinaid "peenemaks" tööks ehk peenpalgi raamid. Või siis mingid liimpuitkilpide saed jms. 
Ja veel täiesti teine teema on ka jõhvsaag peeneks nikerdustööks! 

PS: ma proovisin ära ja ODAV ei kõlba kadakalaua/lamelli saagimiseks! Aga ka see on spetsiifiline töö! Teoorias see 500-600 euri masin juba vist saeks. Aga see on ka tipp, kuhu minu aju suudab lintsae VAJADUSE kodukasutuses mõelda! Siis võiks ju ka 10-sendisest 2-3-meetrisest sanglepast lauda-lamelli saagida aga sealt edasi jämeduses ja PIKKUSES oleks mul vaja juba lintsaeraami!!! Ja see on raudselt odavam osta kui mõni eelkirjeldatud Itaalia tootja masin... Kuigi kõrguspiir on sellises hinnas seal 16cm juures, siis jääb mootoril võimust väheseks laia lindiga saagida. Ja nii muudkui lähedki võimsamaks-suuremaks-kallimaks???

PPS: mis Te siin arvate, MIKS on ka kõige väiksemal-odavamal kuni 66cm saagida suutval raamil 5,5 kW mootor???? Bensukal 14hj katel. 32-35 mm lint ei ole liiga lai, selline "paras".   Mida kuradit sa selle 1500 vatiga saed 16 millise lindiga... Veel vähem 250-300 vatiga. Kujusaed õhukesele materjalile. 
Vasta
#44

ja ei olegi keegi veel pakkunud, et tglt oleks cnc pinki võimaiteamida vaja mulle, et paar lõikelauda ja võinuga teha  Smile Küsimus oli ju selles, et tikksaag oma aeglase liikumise ja siiski suhteliselt harva ja laia hamba tõttu lööb kilde välja ühelt poolt ja kuna tera on lühike, siis kulumine kiire tugevat materjali saagides . Tegin just paar liuda umbmääraste mõõtudega 30x300x600, tammest, no ja need on juba ebamugavalt suured ja rasked (kodu) köögis kasutamiseks kui aus olla. Seega peene lindiga väike saag on see mis mulle sobib. Tõenäoliselt osta Julast midagi ära, teen esimese õhinaga mõned asjad valmis ja siis avastan, et tglt nüüd on lint- ja ketaslihvpinki ka vaja ja nii ta jälle läheb  Smile Ja kuna see kõik ei ole kaudseltki seotud minu sissetulekute suurenemisega siis ostangi odavad asjad. Platesae ainult plaanin korraliku osta sest 100eur Biltema oma mille ülemus kunagi tõi lülitasin sisse täpselt 1x ja sinna see minust jäi. Oleks mul oma garaaž-töökoda vms ja võimalus panna see asi ka raha teenima siis ma ostaks kohe korraliku kas siis kasutatud või uue masina. Aga praegu mul tõesti pole vaja hakata tiigiprussist laevadekile vööri seda krdi kuusekkujulist juppi lõikama  Smile Kes teab see teab mida ma mõtlen.
Vasta
#45

Ostas üks uus ja odav asi harjutamiseks ja hobiks - https://www.osta.ee/lintsaag-hecht-8925-131305475.html

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta
#46

ksf!Vetu aga seda lindi soovitust võta tõsiselt! See 1400 on ikaldus ja kallis! Ka see Hechti oma osta.ee's tundub ju mõnusalt odav aga seesama raha saab lintidega kiirelt täis. 

Ma toon ühe nüansi veel mängu, nimelt odava otsa saagide platedel EI OLE kelgu soont ja see on ka üks suur mure! Odavast otsast esimesena on see olemas hoopis taolisel masinal  aga ma ei oska arvata, misasi ja kui kvaliteetne see on! Osad Powerplusi nime kandvad asjad on täitsa "söödavad" olnud oma hinnatasemes. Laiuspiiriku süsteem on ikka nikastus aga töölaud ise ei ole plekk ja too kelk on jupitamisel oluline. Lisaks annab ise teha pikipuu saagimise kelgu sinna soonde. Lint ka 1425mm. Kas tegu on riistanmarketi samalaadse 199€ vennaga? Sarnane on aga... Mina mõtleks sellele, päris odav jäta vahele! Või siis tõesti juba mudelismi profikas, kus on ka kiirus reguleeritav. Positiivne on ka varulintide hind 10.80 ja võimalik laius pikisaagimisteks 6,25mm ja 9,53mm.
Vasta
#47

Mulle siin müüdavatest ja kerge moega soetatavatest jääb selline silma. https://www.biltema.no/verktoy/el-verkto...rqEALw_wcB
Vasta
#48

(16-03-2021, 13:44 PM)Vetu Kirjutas:  Mulle siin müüdavatest ja kerge moega soetatavatest jääb selline silma. https://www.biltema.no/verktoy/el-verkto...rqEALw_wcB
Võta ära ja sõida.
Lindikulu pärast pole mõtet verd kusta, hobikasutuses on üks sirgeltsaagimise lint ja üks kitsas lint kord aastas osta pärast seda kui üks lint on lollusest katki tehtud ja sellest õpitud. Tootmise lint tuleb jälle meetriga rullist nagunii.
Juhtrullikute tagavarakomplekt osta koos saega ja seo või teibi kilekotiga alusjalgade külge kuhugi. Siis hea kohe võtta kui kõige ebasobivamal ajal uut küsib.
Vasta
#49

(16-03-2021, 15:40 PM)Telc Kirjutas:  
(16-03-2021, 13:44 PM)Vetu Kirjutas:  Mulle siin müüdavatest ja kerge moega soetatavatest jääb selline silma. https://www.biltema.no/verktoy/el-verkto...rqEALw_wcB
Võta ära ja sõida.
Lindikulu pärast pole mõtet verd kusta, hobikasutuses on üks sirgeltsaagimise lint ja üks kitsas lint kord aastas osta pärast seda kui üks lint on lollusest katki tehtud ja sellest õpitud. Tootmise lint tuleb jälle meetriga rullist nagunii.
Juhtrullikute tagavarakomplekt osta koos saega ja seo või teibi kilekotiga alusjalgade külge kuhugi. Siis hea kohe võtta kui kõige ebasobivamal ajal uut küsib.
No see lint maksab sama palju kui 6-pakk siin. Seega ei nimetaks kuluks  Wink
Vasta
#50

(16-03-2021, 15:47 PM)Vetu Kirjutas:  
(16-03-2021, 15:40 PM)Telc Kirjutas:  
(16-03-2021, 13:44 PM)Vetu Kirjutas:  Mulle siin müüdavatest ja kerge moega soetatavatest jääb selline silma. https://www.biltema.no/verktoy/el-verkto...rqEALw_wcB
Võta ära ja sõida.
Lindikulu pärast pole mõtet verd kusta, hobikasutuses on üks sirgeltsaagimise lint ja üks kitsas lint kord aastas osta pärast seda kui üks lint on lollusest katki tehtud ja sellest õpitud. Tootmise lint tuleb jälle meetriga rullist nagunii.
Juhtrullikute tagavarakomplekt osta koos saega ja seo või teibi kilekotiga alusjalgade külge kuhugi. Siis hea kohe võtta kui kõige ebasobivamal ajal uut küsib.
No see lint maksab sama palju kui 6-pakk siin. Seega ei nimetaks kuluks  Wink

Norra palga- ja hinnatasemel on need ju odavad. Tundub täitsa tore vidin olevat. Võimu ka pisut enam. 
Lint läheb pigem nürisk ja seda ei terita ega räsa. Seda siis vähe paremate ehk kõvemate puude saagimisel. Ehk kui usinalt saagida, saab lint päris kärmelt otsa. 

Ja ma siiski pean meelde tuletama, et on siingi foorumis olnud kiunu kasvõi kettsae keti-lati hinna üle! Rääkimata siis Aspenist... Minu jaoks on selles võrdluses 24€ pisike lint ikkagi suhteliselt kallis, kui ma just ostsin kõvasulmaketi koos latiga paar euri kallimalt! Ma ostsin omale lindi veel 34€ eest sest oli kohe kiirelt vaja ja kadakas tappis sellegi kiiresti digaonaalis saagivaks. 10-11 euri lint tundub nagu oluliselt mõistlikum?
Vasta
#51

Natukw juba OT aga noh, ise alustasin teemat, ehk antakse andeks  Smile 
 Selle lindi ja ka muude asjade hindade ja ka saadavusega on nagu on. Lumepuhuri rihm läks katki ja ega ei ole nii, et lähed suva poodi ja ostad. Norrakas ju ise seda ei vaheta seega ka igal pool ei müüda. Kohalik Põllumehe Kaubamaja aitas välja. Eestis Stokker pakkus hinnaks u 23eur siis siin oli 500nok. Lisaks ei olnud rihm mitte poes vaid teispool teed kesklaos ja sealt tuli see 2 päeva poodi. Mina sain seega 2x sõita 30km kaugusele poodi rihma ostma. Enne muidugi küsiti, et kas ma tean mis see on ja kuhu see käib jne.

 Haagissuvilasse sauna ehitan ma juba 3 kuud sest kõik asjad pean Eestist tellima. Siin lihtsalt ei müüda või siis on hingehinnaga (haavast voodrilaud 100eur/m2)
 Nii hinnad kui palgad on selline 2.5-3x kallimad/kõrgemad kui Eestis. Vähemalt minu elualal küll mingeid müstilisi summasid kokku ei aja. Aga (töö)stressi on vähem ja selle tõttu ka elu mõnusam.
 Tööriistade hinnad aga suht samas augus kui Eestis.
Vasta
#52

(15-03-2021, 22:08 PM)Vetu Kirjutas:  ...vaja mulle, et paar lõikelauda ja võinuga teha  Smile Küsimus oli ju selles, et tikksaag oma aeglase liikumise ja siiski suhteliselt harva ja laia hamba tõttu lööb kilde välja ühelt poolt ja kuna tera on lühike, siis kulumine kiire tugevat materjali saagides...

Võinugade lõikamiseks on jõhvsaed.
Mis puudutab tikksaage, siis tänapäeval on olemas ka keskmisest üsnagi palju võimekamad masinad ja kui ühe lõikelaua saagimisega kulub tera ära, siis on see kas üks kuramause suur lõikelaud või on kasutusel s*tt tera.

Loomulikult ei tähenda see kõik seda, et inimene ei või endale lintsaagi osta, lihtsalt pole mõtet kõige väiksemale ja odavamale kaubale luua imelisi võimeid ja võimalusi. Ehk et pole mõtet ette kujutada, et kohe karbist välja võttes saed kahe minutiga välja 90 kraadiste saetera jälgedeta külgedega ja ilma servakahjustusteta lõikelauad, millelt tolmu maha lükkad ja on valmis kasutamiseks. Lõikele järgnevast töötlusest selliste masinate puhul ei pääse.
Vasta
#53

(17-03-2021, 11:07 AM)Jahimees Kirjutas:  
(15-03-2021, 22:08 PM)Vetu Kirjutas:  ...vaja mulle, et paar lõikelauda ja võinuga teha  Smile Küsimus oli ju selles, et tikksaag oma aeglase liikumise ja siiski suhteliselt harva ja laia hamba tõttu lööb kilde välja ühelt poolt ja kuna tera on lühike, siis kulumine kiire tugevat materjali saagides...

Võinugade lõikamiseks on jõhvsaed.
Mis puudutab tikksaage, siis tänapäeval on olemas ka keskmisest üsnagi palju võimekamad masinad ja kui ühe lõikelaua saagimisega kulub tera ära, siis on see kas üks kuramause suur lõikelaud või on kasutusel s*tt tera.

Loomulikult ei tähenda see kõik seda, et inimene ei või endale lintsaagi osta, lihtsalt pole mõtet kõige väiksemale ja odavamale kaubale luua imelisi võimeid ja võimalusi. Ehk et pole mõtet ette kujutada, et kohe karbist välja võttes saed kahe minutiga välja 90 kraadiste saetera jälgedeta külgedega ja ilma servakahjustusteta lõikelauad, millelt tolmu maha lükkad ja on valmis kasutamiseks. Lõikele järgnevast töötlusest selliste masinate puhul ei pääse.
kus kohast sa loed välja, et 1 lõige ja 1 tera? ja kas tõesti on lintsae juhendis keelatud sellega võinuge teha? automaatne õlitus ja šabloonid eri kujundite jaoks on neil ju kõigil kaasas...tglt ka.

Ja kuidas suhestub 30mm paksu ja 150mm paksu materjali saagimine omavahel?
Vasta
#54

1 lõige ja 1 tera oli vast veidi vürtsitatud, aga meeles tasub pidada, et tera on kulumaterjal.
võimalik muidugi, et saab ka neid peenikesi teritada aga seegi jälle kulu.
jääkmaterjali pliidipuudeks jupitades kõlbab nüri tera ka, aga sirge lõike jaoks peab terav olema.
Vasta
#55

Juba nüri lindiga võib õhukest vineeri pliidialla saagida. Mingist hetkest jookseb asi nii viltu et pole seegi mõtekas. Raudselt on ka lindi pikkuses vahe sest lühike lint läheb päris ruttu kuumaks, kui usinalt jupitada. Pikem jõuab rohkem maha jahtuda oma ringil. Selge on ju see, et lintsaag on eelkõige mõeldud puidu puhul igasugu tappide saagimiseks, ringjoonte saagimiseks jms peeneks puhta lõikega täppistööks. Lisaks siis liistutamine kallile ja/või paksemale materjalile. Kui ikka klots puitu maksab 500 USD, siis on lintsaag õige riist selle tükeldamiseks. Aga saag ise ega kogu töökodagi oma sisseseadelt pole miski suvaline kodune hobinurgake Big Grin Roheline värv ja malm meenutab hirmsasti nõukaaegset töörisita parki Wink Verawood ehk 1190 kg/m3  Rolleyes

Siin sama vend saeb järgmist imeasja ja pani ka uue lindi. Kui nüüd meil siin Eestis ka mõni tüüp samasuguse asjaga tegeleb, siis ma mõistan tuhandetes lintsaele kulu. Ostad 2500 €/m3 tislerikuiva Ameerika valget tamme ja teed selelst õhukesi liistakaid, mõistan vajadust. Tappide saagimiseks meetrise rattaga profisaagi osta - milleks? Siis on tõesti uued tikksaed jms, mida lintsae leiutamise ajal veel ei olnud!
Vasta
#56

(17-03-2021, 11:38 AM)Vetu Kirjutas:  [quote pid='516822' dateline='1615968468']
kus kohast sa loed välja, et 1 lõige ja 1 tera? ja kas tõesti on lintsae juhendis keelatud sellega võinuge teha? automaatne õlitus ja šabloonid eri kujundite jaoks on neil ju kõigil kaasas...tglt ka.

Ja kuidas suhestub 30mm paksu ja 150mm paksu materjali saagimine omavahel?

[/quote]

Kuskohast sa loed välja, et ma ütlesin, et 1 lõikega kulub kindlasti ka 1 tera?

Minu poolest sae lintsaega kasvõi enda vorstist viile ja vaevalt see koos võinugade tegemisega ka kasutusjuhendis keelatud on. Ja kui ka on keelatud, siis ega ühe tõelise hundi rind on rasvane  Cool
Küll aga ei muuda ükski kasutusjuhend seda, et lintsaag ei sobi eriti hästi väikeste raadiustega sisenurkade lõikamiseks, tegelt ka. Täpsustan ka igaks juhuks, et ma ei ürita väita, et suurema sisenurga raadiuse või sisemiste teravnurkadega võinuge valmistada ei tohi.

Ja kuidas suhestub 30 mm paksust 150 mm paksusega? Seda, et eee.... you're serious?
Vasta
#57

vähemate keerulõikuste jaoks tasub võib-olla kaaluda ka tikksae tagurpidi laua alla kruvimist, nõnna
et tera on ülespoole. saab üksjagu mugavamalt ja ehk ka täpsemalt lõigata.
Vasta
#58

(17-03-2021, 21:24 PM)Jahimees Kirjutas:  
(17-03-2021, 11:38 AM)Vetu Kirjutas:  [quote pid='516822' dateline='1615968468']
kus kohast sa loed välja, et 1 lõige ja 1 tera? ja kas tõesti on lintsae juhendis keelatud sellega võinuge teha? automaatne õlitus ja šabloonid eri kujundite jaoks on neil ju kõigil kaasas...tglt ka.

Ja kuidas suhestub 30mm paksu ja 150mm paksu materjali saagimine omavahel?

Kuskohast sa loed välja, et ma ütlesin, et 1 lõikega kulub kindlasti ka 1 tera?

Minu poolest sae lintsaega kasvõi enda vorstist viile ja vaevalt see koos võinugade tegemisega ka kasutusjuhendis keelatud on. Ja kui ka on keelatud, siis ega ühe tõelise hundi rind on rasvane  Cool
Küll aga ei muuda ükski kasutusjuhend seda, et lintsaag ei sobi eriti hästi väikeste raadiustega sisenurkade lõikamiseks, tegelt ka. Täpsustan ka igaks juhuks, et ma ei ürita väita, et suurema sisenurga raadiuse või sisemiste teravnurkadega võinuge valmistada ei tohi.

Ja kuidas suhestub 30 mm paksust 150 mm paksusega? Seda, et eee.... you're serious?
[/quote]
no mina räägin kogu aeg max 30mm materjali lõikamiseks ilma servast kilde lahti löömata ja selle peale saan video kus saetakse mingit vähemalt 150x150 ehituslikku saematerjali... Oi ma ei viitsi jahtuda enam, kas keegi selle teema lukku saab panna või ära kustutada?
Vasta
#59

Mis wärk selle õrnapõrnalise kustutamise nõudmisega on? Jutt on ju informatiivne mitmes aspektis, sealhulgas inimeste maailmavaadet avav.

Rohkem tolerantsust, härrased.

Küsin sedapidi, et kui järsu pöörde ilma tera ohtlikult väänamata sihuke pisuke laualintsaag välja keerab? Teeb 20 mm läbimõõduga poolringi ära või wäänab tera siniseks? Tikksaega alla 50 mm mul ei õnnestu...
Vasta
#60

no võrrelda sõrme m....ga ei ole see miks ma selle küsimuse siin küsisin.  olen 200mm sandwichi ka tikksaega ühelt poolt auke võtnud vastava teraga tikksaega. hetkel mul soov ikkagi puhast lõiget saada. tikksaega 90° all lõikan nö käe pealt ka. Lõike serva puhtus on teema hetkel, et vähendada järeltöötluse vajadust. 
 võimalikud raadiused olenevad nii materjali tihedusest, paksusest kui muidugi tera mõõtudest. Laevakas oli pingi küljes päris mitu linti ja neid vahetati päeva jooksul korduvalt, oleneb kes mida lõikas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne