KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

Käsi keermepuurid on 2 või 3 osalised. Need mis osakeerme lõikavad neil on 2 või 3 rõngast keermepuuril. NSVL aegsetel jms võib tähistus teine olla.
Visuaalselt on ka näha, et sellle keermepuuriga ei lõika keeret terves sügavuses.
Vasta

(27-02-2023, 20:32 PM)muska71 Kirjutas:  
(27-02-2023, 20:23 PM)saarik Kirjutas:  Tere!

Üldiselt on seal nn.survekindel (ca 10bar) vedrutihend, tavaline (ca 0,5bar) tihend seal ei kesta. Kui juba võll loksub, siis see lõhub tihendi uuesti ja kiiresti.

Lugupidamisega, saarlane
Tuleb nõustuda ja endale tehes on loksuva võlliga kokku ladumine iseenda lollitamine...Endale kindlasti ei teeks.Loksuv võll võrdub minule tuksis pumbaga...

Tänud! Panen hetkel nii kokku tagasi ja hakkan uut pumpa otsima. Paistab et osadel hiina traktoritel on hüdropumbad sarnaste kinnituste ja ajamiga.
Vasta

(27-02-2023, 21:45 PM)qwerty009 Kirjutas:  Käsi keermepuurid on 2 või 3 osalised. Need mis osakeerme lõikavad neil on 2 või 3 rõngast keermepuuril. NSVL aegsetel jms võib tähistus teine olla.
Visuaalselt on ka näha, et sellle keermepuuriga ei lõika keeret terves sügavuses.
Mille järgi vaatad kas on käsi või on masinaga tegemiseks?
Vasta

Pakun seletuse : Olid keermepuurid millest 1/2 oli esimene ja 2/2 teine , ehk esmane keermestamine ja teine keermestamine , teine keermestamine oli viimistlev , olid ka nn masinapuurid kus oli üks keermepuur ja piisas ühest töökäigust .
Vasta

(27-02-2023, 20:11 PM)Meelis2 Kirjutas:  Puulõhkujal kondekat vahetades voolas mootorist ootamatult välja ca pool liitrit hüdroõli. Nagu näha lekib hüdropumba võlli tihend ja surub sealtkaudu õli mootorisse. Enne kui lammutama hakata küsiks targematelt nõu, kas seal on rõngastihend ja kas selle vahetamine annab efekti kui võll juba loksub? Muidu masin juba üle kümne aasta tööd teinud.
Võlusõna millejärgi otsida on "tang drive gear pump" Rohkem ei oska aidata sest pumba andmeid ei tea ja pildilt suurusest aru ei saa.
Sai kunagi materjal läbi töötatud kui oli vaja roolivõimendile töökindel pump tekitada.
Vasta

(27-02-2023, 22:14 PM)Meelis2 Kirjutas:  
(27-02-2023, 20:32 PM)muska71 Kirjutas:  
(27-02-2023, 20:23 PM)saarik Kirjutas:  Tere!

Üldiselt on seal nn.survekindel (ca 10bar) vedrutihend, tavaline (ca 0,5bar) tihend seal ei kesta. Kui juba võll loksub, siis see lõhub tihendi uuesti ja kiiresti.

Lugupidamisega, saarlane
Tuleb nõustuda ja endale tehes on loksuva võlliga kokku ladumine iseenda lollitamine...Endale kindlasti ei teeks.Loksuv võll võrdub minule tuksis pumbaga...

Tänud! Panen hetkel nii kokku tagasi ja hakkan uut pumpa otsima. Paistab et osadel hiina traktoritel on hüdropumbad sarnaste kinnituste ja ajamiga.
Seal on üsna vastutulelik mees, äkki pakub ka varuosi? Mul selline lõhkuja ja sela all silmajärgi sarnane pump. https://www.clientisking.eu/puulohkumismasin-hecht-6100
Vasta

Mul on hecht 6070 kloon, bauhausist ostetud herkulese nime all. Sellel oli kõhus Linde kirjadega pump, kui see kuidagi edasi aitab.
Vasta

Kas siin leidub mõni lugeja, kes on huvitatud mähisetraadist, koristamise käigus tuli välja päris kena kogus, veneaegne, läbimõõdud alla 1 mm (0,35; 0,38), profiilist leib kontaktandmed ja võib võtta ühendust.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

Panen siia ühe kommentaari naljanurga münditeema jätkuks. Seal võib see leida tee prügikasti aga teema on intrigeeriv.

Jutt nendest valgetest ühe kroonistest. See mida nendega tehti on teada aga masstaabid olid tõsised. 
Pangast otse nihverdasime neid münte ja läksid türklastele. Kurss 1:4. Korraga sai viidud paar kolmsada tükki. Ega ilmaasjata sakslane ei nõudnud mündireformi.
Ja meie polnud ainukesed.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Kas kellelgi juhtub olema, või on teadmisi kust saab DT-14 kataloogi. 
Siin foorumis olevad kirjanduse vihjed on justkui läbi otsitud, ei leidnud kahjuks. Samuti pole Eesti raamatukogudes.

Do'nt panic
Vasta

Google tõlge ja vene lehed. Seal on uskumatult palju infot nende kohta.
Aga kui leiad, jaga mulle ka ?
Vasta

Suusahooaeg hakkab küll läbi saama, aga kas meil on siin (eelkõige murdmaasuusa) harrastajaid või huvilisi ja eraldi teemal oleks pointi?
Ma taasavastasin enda jaoks suusatamise mõni aasta tagasi - ühtkomateist on juba oma vigadena (varustus) läbi tehtud, aga kindlasti on veel asju, mida kõrva taha panna.
Nt kel huvi (taas)alustada, siis ma ei soovita prooviks kasutada suvalist laenutuse varustust - see kipub olema nii kehv (sel talvel vedasin naise 2x rajale, kasutades kahe eri koha rendivarustust), et motivatsioon kaob enne, kui tekkida jõuab.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

(02-03-2023, 10:40 AM)ronny25 Kirjutas:  Google tõlge ja vene lehed. Seal on uskumatult palju infot nende kohta.
Aga kui leiad, jaga mulle ka ?
Mina ütleks, et uskumatult vähe infot. Otsinguga ei tule midagi välja.

Do'nt panic
Vasta

Tuleb ikka küll: vahetad klaviatuuri kirillitsaks ja teed otsingu anonüümses aknas ning tulemusi saab kohe kuhjaga. Läbi pead need muidugi kriitiliselt sobrama. 

Kaevamist tükiks ajaks

Kohe esimesel lehel tuli sihuke huvitav pakkumine:
https://www.kokickovi.cz/auto-bus-trakto...hgiz-t-14/

Napp 68 € pluss saatmine
Vasta

(02-03-2023, 13:52 PM)v6sa Kirjutas:  vahetad klaviatuuri kirillitsaks 

saab ka lihtsamini - Type Russian letters – online Russian keyboard (typeit.org)
Vasta

(02-03-2023, 12:18 PM)13piisab Kirjutas:  Suusahooaeg hakkab küll läbi saama, aga kas meil on siin (eelkõige murdmaasuusa) harrastajaid või huvilisi ja eraldi teemal oleks pointi?
Ma taasavastasin enda jaoks suusatamise mõni aasta tagasi - ühtkomateist on juba oma vigadena (varustus) läbi tehtud, aga kindlasti on veel asju, mida kõrva taha panna.
Nt kel huvi (taas)alustada, siis ma ei soovita prooviks kasutada suvalist laenutuse varustust - see kipub olema nii kehv (sel talvel vedasin naise 2x rajale, kasutades kahe eri koha rendivarustust), et motivatsioon kaob enne, kui tekkida jõuab.
Varustus ei sõida - mees sõidab (või siis ei sõida)! "Hobi" suusatamiseks (looduses liikumiseks) on see rendist saadud varustus täiesti OK.
Kõrvemaal rendist olen saanud täiesti adekvaatse varustuse (sest enda oma läks katki) ja Alutagusel on minust rendivarustusega "nagu postist" mööda sõidetud  Big Grin 
Kui eesmärk on ülejärgmine hooaeg eestikatel stardis olla, siis rendivarustus kindlasti ei kõlba  Toungue , aga kohe on müüjatel kevadised soodukat tulemas!
Vasta

(02-03-2023, 13:52 PM)v6sa Kirjutas:  Tuleb ikka küll: vahetad klaviatuuri kirillitsaks ja teed otsingu anonüümses aknas ning tulemusi saab kohe kuhjaga. Läbi pead need muidugi kriitiliselt sobrama. 

Kaevamist tükiks ajaks

Kohe esimesel lehel tuli sihuke huvitav pakkumine:
https://www.kokickovi.cz/auto-bus-trakto...hgiz-t-14/

Napp 68 € pluss saatmine
Need kõik läbi otsitud. Kirillides ja ilma. Selle müügi koha leidsin ka. On viimane õlekõrs.

Do'nt panic
Vasta

(02-03-2023, 13:52 PM)v6sa Kirjutas:  Tuleb ikka küll: vahetad klaviatuuri kirillitsaks ja teed otsingu anonüümses aknas ning tulemusi saab kohe kuhjaga. Läbi pead need muidugi kriitiliselt sobrama. 

Kaevamist tükiks ajaks

Kohe esimesel lehel tuli sihuke huvitav pakkumine:
https://www.kokickovi.cz/auto-bus-trakto...hgiz-t-14/

Napp 68 € pluss saatmine
Mul kirillitsa ja vene keel nagu teine emakeel aga allalaaditavat dt-14 kataloogi ei ole leidnud. Kõik mis ksf v6sa  kaevamise lehel viidatud pole dt-14 kataloogid, vaid enamasti mastaap mudelite kataloogid jm mudru, paar tehniliste andmetega lehte ka hulgas.
Vasta

Kas mootorrattal ka suuska kasutatakse? Küsin sellepärast et 10 aastat tagasi maja remondi ajal tuli räästavahelt jõuline, lai, jäik puusuusk välja. Sidemekohale oli õõnestatud rehvita velje kujuline süvend ja saksa kull löödud. Värvimata, lakkimata, tõrvamata tehasetöö.
Vasta

Saab kasutada nii soolorattal külgedel suuskasid, kui külgkorvil ratta külge panduna.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: Daff, Sten, väikemees, 4 külali(st)ne