KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

Vaja sellisele elukale teha küljele luuk, kust õlut jms müüa. Suvine välibaar. Võiks olla mõõtmetes kuskil 1200*800. Luugi tegemisega ilmselt probleemi pole, mõtlen miskit välja. Küll aga oleks ju tore kui ma saan hiljem luugi demonteerida ning sinna mingi akna asemele panna. Seega teeks siis juba augu õige suurusega. Või veel parem, ehk on aken, mida saab kergelt eest ära võtta? Putka seinad on klaasplastist ja ca 3cm paksud.

Guugeldasin natuke igasuguseid karavani aknaid, aga need jäävad natuke väikseks ning on kuramuse kallid peale kauba veel. Mis variante veel võiks olla?

[Pilt: Ziq8KYc.jpg]

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta

Kas tavaline 2 kihiline pakkettaken ei sobi õlle müügi luugiks?

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Pakettaknaga ma arvan,et ülevaatusele asja pole kui just pole mingi spets klaas.Tavaline tekitab purunemisel korralikud mõõgad.Avariisse sattudes võib kellegi ära viilutada.Kas tõsisem pleksiklaas ei tule kõne alla,muidugi aja jooksul muutub suht läbipaistmatuks. Pakett jube raske kah.
Vasta

Aga mõne lammutamisel bussi küljest ei või sarnast lahtikäivat akent leida?
Vasta

Polükarbonaat.
Kui tahad eriti kauakestvat lahendust siis sõites või hoiustamisel luuk katab akna ja seisval aknaga putkal võtad luugi hingedelt ja lükkad käru alla jalust ära.
Vasta

   

Loodetavasti keegi teab ja saab jagada sellise veepumba tehnilisi parameetreid.

Plaan on kasutada käitamiseks elektrimootorit, aga kui võimas ja milliste pööretega see peaks olema?
Vasta

Tassisin tuppa tonn briketti. Ja nagu ikka füüsilise töö käigus tulevad ahhaa momendid. Mul ei ole ju haagissoojakule tarvis akent, vaid luuki. Mõistliku hinnaga akent pole ma veel leidnud. Aga luuk oleks palju funktsionaalsem - selle saaks sulgeda ka talveks hermeetiliselt. Haagissuvila akna peaks aga iga hooaeg demonteerima ja siis uuesti paigaldama...

Milliste nimisõnade järgi võiks sellist luuki kaubandusvõrgust (või taaskasutusvõrgust) otsida. Mõõtmed ikka ca 1200*800. Võiks hingedega üles lahti käia.  Rolleyes

Edit:
Leidsin ühe ettevõtte Eestis, kes toodab selliseid haagiseid kus säärased luugid. Küsisin, et kust saab? Ütlesid, et teevad ise ja ka paigaldavad ise. 2000 maksa kinni või tee järele...

Edit2:

Siin pilt siis sellest mida ma taga ajan: [Pilt: Wtwh7V0.jpg]

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta

Oleks see materjal paksusega 40mm saaks tõstukse jalgvärava alumiiniumprofiile kasutada.
Vasta

Lähed ostad poest pikka luugihinge nr. Widni baltics.
Lähed ostad mõned alumiinium profiilid.
Lõikad seinast tüki raamid profiiliga augu ja luugi.
Varustad luugi hingega ja ....
Vasta

Tasuks äkki küsida selliste inimeste käest kes müütavad noid austraalia suvilaid mis on haagissuvila parkides sealmaal. Selliseid 12m pikad ja 4m laiad. Sealt võiks saada ehk mõne Eesti ostja kontakti kes sellisest omale maja teeb. N.ö. sisu, vesi ja elekter jäävad paika ja ümber ehitatakse soojustatud kast koos uute akendega. Nende aknad on ülikerged ja alumiiniumraamidel. ja erinevate mõõtudega. Sealt klaas vahetada plastiku või karastatu vastu vahetada ja ideaalne. Samuti on neid ülimalt lihtne oma vajalikku mõõtu kohendada. Pakuksin enda omi, aga paraku on nad mul kõik kasutusel puukuuri seinana peale majakese valmimist.

Ennem sõidan aeglaselt ja jään totaalselt hiljaks kui et enam kunagi kuskile ei jõua.
Vasta

(16-05-2023, 14:19 PM)azure Kirjutas:  Loodetavasti keegi teab ja saab jagada sellise veepumba tehnilisi parameetreid.

Plaan on kasutada käitamiseks elektrimootorit, aga kui võimas ja milliste pööretega see peaks olema?
Tundub sama pump olema.
https://fioben.ee/aiatooriistad/25471-be...-65hp.html
Vasta

(16-05-2023, 18:45 PM)MeelisV Kirjutas:  Lähed ostad poest pikka luugihinge nr. Widni baltics.
Lähed ostad mõned alumiinium profiilid.
Lõikad seinast tüki raamid profiiliga augu ja luugi.
Varustad luugi hingega ja ....


Küsiti rohkemat.

Noh ma siis seletan kuidas teeks.
Lõikaks seinast soovitud tüki.
Raamiks tekinud augu vastavalt seinapaksusele ja saadavale materjalile kas z profiiliga või u ja L profiiliga ehk tekitaks nn. lengi moodi asja.
Pane tähele et ruumi sisse poole jääv lengi serv tuleb seina pinnast kaugemale.

Mina olen varasemalt soetanud oma profiile nt. Sealt 
https://www.hydro.com/?y_source=1_NjEzOD...l0ZQ%3D%3D

Nüüd on koduleht tehtud keerulisemaks aga varem oli seal hea kataloog kust sai laotooteid valida 5...6m juppidena.

Välja lõigatud tükk tuleb väiksemaks lõigata vastavalt kasutatavale lengi ja tihendi materjalile.
Samuti vastavalt kasutatavale hingele.
Hingega kasutaks ma sellist asja 

https://www.widni.fi/en/products/hinges/hinge-strips

See on tihe ja ei lase vett sisse ka avatud luugiga kui sinna peale valada ja luugi serv on kõrgemal.

Aga ka see tükk tuleb siis raamida kas z profiiliga või 2L või u profiiliga tulenevalt paksusest. 
Tihendamine siis kas kasutada lihtsat aknatihendit mida saab igast paremast toidu ja ehituspoest või siis juba veoki kongi uksetihendit
nt. https://www.knoke.ee/valitud-tooted/?q=Uksetihend

Kui pakud et ma võtaks asja teha siis kahjuks ei jõuaks seda pakkuda..
Vasta

Tänan põhjalikumalt seletamast. Joonistasin sellise võileiva. Tundub nagu plaan? Z profiili ma pigem ei kasutaks, sest muidu jääb sisemine serv vormistamata ning kruvid ilmselt ainult selles klaasplastis ja vahus ka väga ei hoia. Millega soovitad U ja L profiilid kinnitada? Needid?
[Pilt: YKmkjMM.jpg]

Profiilide link paraku viskas avalehele ja see koduleht on nii "commercial" et ma pika otsimise peale sealt reaalsete toodeteni küll ei jõudnud.

Hinge osas - seal siis paindub plastik ja kogu lugu? Põnev toode.

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta

Tsitaat:Hinge osas - seal siis paindub plastik ja kogu lugu? Põnev toode


See on veoki kongidel kasutatav ukse/ luugi hing. Selle peal käivad suured ja rasked uksed igapäevaselt korduvalt.
Vasta

Tsitaat:Millega soovitad U ja L profiilid kinnitada? Needid?


Needid ja liim. Liim siis mingi kereliim/klaasiliim.
Vasta

Kuidas saab Audi A6 ABSi pumbast õhu välja.
Vahetasin suporteid ja öösel oli toruotsast  punn ära kukkunud ning  süsteem tühi. 
Nüüd viimasest lõpust võtab aga pole nagu kõige parem. 
Kruusa peal abs võtab  katkendlikult.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Kui arvutiga ABS pumpa käima panna ei saa siis pead vahepeal õhutama ja siis jälle kruusa/muru peal pidurdama. Pikapeale saab õhu välja.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Mersu puhul on aidanud ka väikese survega (varurehvis 0,5 bar) paagi survestamine ja siis kõigist rattasilindritest umbes 50+ ml väljalaskmine. Aega võtab, vedelikku kulub ka. Pumba enda käivitamisega oleks muidugi kõige mõnusam.
Vasta

Vaakumiga.  Kas tõmbad ülemise topsiku vaakumisse ja palvetad, et mansetid terveks kõik jäävad või

https://toolsshop.lv/et/products/piduris...6835-yato/
Vasta

Häire lõpp. Läks käiku klassika. Gaasi ja pidurit. Siis selili maha. Umbes käsikaudu õhutamist ja jälle kuuma.
Lõpuks hakkas ABS ühtlaselt põrisema ja seejärel  peale paari õhutamist tõusis pedaal põrandast üles. 
1.5l õli läks.
Just oli kõne, et läks TÜVist läbi nagu nuga võist. 

Veel pakuti varianti,   et tuleb altpoolt survega õli sisse suruda. Pidavat ka kenasti õhu välja ajama.

Aquila captas non muscas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne