KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

Kas keegi oskab miskit pajatada autoriõigustest?

Kontekst selline: plaanis on teha video (või ambitsioonikalt öeldes koguni dokfilm) ja see Juutuubi üles panna.

Kindlasti tuleb kasutusele muusika. Sellega nagu lihtne: enamus kasutatava muusika autoritest on telefonikõne kaugusel, st mu isiklikud tuttavad, ja nendega probleeme ei teki.

Aga kui sekka ise mingeid viisikesi tinistada? Siis peaks vist lõputiitrites üles lugema, et mis ja kes?

Fotod? Et tuleks viidata, kust foto saadud? Samas mõne ammu salvestatud foto puhul ei teagi, kust pärineb. Et siis - allikas: internet?

Kavas on lugeda ette tsitaate raamatutest, nii et raamatu kaas on kaadris suurelt näha. Käisin raamatukogus, et hankida ilusad kulumata raamatud, mida oleks esteetiline näidata. Aga vot... Mõnes raamatus selline karm lause: Mitte ühtegi selle teose osa ei ole lubatud reprodutseerida ega paljundada ükskõik millisel viisil või milliseks otstarbeks ilma autoriõiguse valdaja kirjaliku loata. Nõukaaegsetel trükkidel sellist klauslit ei ole, aga kust neid kapsaks lugemata kujul võtta? Ja kas nende kasutamine lahendab probleemi?

Telesaated ja filmid? Muidugi võiks ju oma häälega lihtsalt rääkida, et tegelane x filmist y ütles nii ja naa, aga võrratult efektsem oleks vastavat klippi originaalkujul demonstreerida. Kuidas sellega on?
Vasta

(13-12-2023, 10:56 AM)oltsberg Kirjutas:  Kas keegi oskab miskit pajatada autoriõigustest?

Kontekst selline: plaanis on teha video (või ambitsioonikalt öeldes koguni dokfilm) ja see Juutuubi üles panna.

Kindlasti tuleb kasutusele muusika. Sellega nagu lihtne: enamus kasutatava muusika autoritest on telefonikõne kaugusel, st mu isiklikud tuttavad, ja nendega probleeme ei teki.

Aga kui sekka ise mingeid viisikesi tinistada? Siis peaks vist lõputiitrites üles lugema, et mis ja kes?

Fotod? Et tuleks viidata, kust foto saadud? Samas mõne ammu salvestatud foto puhul ei teagi, kust pärineb. Et siis - allikas: internet?

Kavas on lugeda ette tsitaate raamatutest, nii et raamatu kaas on kaadris suurelt näha. Käisin raamatukogus, et hankida ilusad kulumata raamatud, mida oleks esteetiline näidata. Aga vot... Mõnes raamatus selline karm lause: Mitte ühtegi selle teose osa ei ole lubatud reprodutseerida ega paljundada ükskõik millisel viisil või milliseks otstarbeks ilma autoriõiguse valdaja kirjaliku loata. Nõukaaegsetel trükkidel sellist klauslit ei ole, aga kust neid kapsaks lugemata kujul võtta? Ja kas nende kasutamine lahendab probleemi?

Telesaated ja filmid? Muidugi võiks ju oma häälega lihtsalt rääkida, et tegelane x filmist y ütles nii ja naa, aga võrratult efektsem oleks vastavat klippi originaalkujul demonstreerida. Kuidas sellega on?
Keeruline juhus. Siin ei ole ainult Eesti autorikaitse mängus vaid kogu maailma omad.
Allikas internet - halb, peaks saama võimalikult palju süvalinkida ja siis ka pildi autorilt luba küsima.
Muusika koha pealt on sul kõik äge AGA siis on veel youtube ise, proovi neile seletada, et sul luba olemas.
Klipid kuskilt filmidest - Jään võlgu, mul on sellest loengust tugevad 15 aastat auku juba, vahepeal on orbteosed jne asjad muutunud ja piraadivärk üldse maha kriipsutatud seadusest. Kui tsiteerid või refereerid ise, siis on JOKK, kui aga võtad välja otseklipi näiteks Kreisiraadiost ja mitte terve stseeni vaid paar lauset, siis peaks ka olema OK, kuid ei oska viidata paragrahvile, mille järgi on OK.
Autorikaitse kehtib 70 aastat pärast autori surma meil, muudest maadest peab vaatama kohaliku riigi AutÕS järgi seda.
Vasta

(13-12-2023, 10:56 AM)oltsberg Kirjutas:  Kas keegi oskab miskit pajatada autoriõigustest?

Esmane küsimus on, kas plaanid sellest ise teenida?
Kui jah, siis on teenitavale mandile kohe ka huvilisi.
Vasta

Tegelikult Youtube AI kontrollib iga üleslaaditava video puhul kohe automaatselt seda, kas kellelgi kolmandal osapoolel on (eelkõige audio puhul) antud lõigule autoriõigused või mitte. Kui õigused on, siis juhib ta sellele tähelepanu ja annab loa kasutada (lisan juurde: kuid sellest ei teki sul õigust loo monetiseerimisele e tulule. Selle kasseerib ikka jätkuvalt loo tegelik autor). Kui aga loo tegelik autor on keelanud igasugu avaldamise kolmandate isikute poolt (ei ole väga levinud), siis luba ei saa ja antakse võimalus avalikust baasist valida alternatiivne lugu.

Viisakas oleks võõra audio kasutamisel oma klipis paigaldada märge: I don't own the copyrights of the content. Ja loomulikult sisukorras loo pealkiri/esitaja välja tuua. Tavakasutaja sisu ei ole automaatselt kommerts-sisu, mille puhul eeldatakse tulu teenimist. Nii olen mina aru saanud.
Vasta

(11-12-2023, 08:43 AM)margus61 Kirjutas:  Garaažiühistul elektrikadu, ühtlaselt läbi kõigi kuude nii suvel kui talvel. Nagu mingi 37W ( /240V = 0,16A ) oleks kogu aeg taga. 20 boksi, juhtmestik ja kilbid pea 40 aasta tagant sellest, mida õnnestus saada (muretseda on tore mõiste selle kohta).
Küsimus - kellelgi teadmist/kogemust, kas selline kadu võiks olla leke läbi vananenud isolatsiooni? Bokse läbivat kaablit ca 100m, selle peale soojus hajuks märkamatult ära küll, kuigi tõenäoliselt ei jagune kogu pikkusele ühtlaselt. Kui kadu oleks ühes punktis, peaks vist täitsa näha olema.

Siin pole palju variante - tuleb käia läbi kõik boksid ja need järjest välja lülitada. Samal ajal kontrollida seda boksi termokaameraga, eriti kui väljalülitamisel üldtarbimine muutub. 37 vatti on piisav võimsus, et mitu elektrikilpi soojaks kütta, kuid reetlikke purikaid räästasse see veel ei tekita.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

(13-12-2023, 12:43 PM)kass Kirjutas:  
(13-12-2023, 12:24 PM)isandpauk Kirjutas:  
(11-12-2023, 08:43 AM)margus61 Kirjutas:  Garaažiühistul elektrikadu, ühtlaselt läbi kõigi kuude nii suvel kui talvel. Nagu mingi 37W ( /240V = 0,16A ) oleks kogu aeg taga. 20 boksi, juhtmestik ja kilbid pea 40 aasta tagant sellest, mida õnnestus saada (muretseda on tore mõiste selle kohta).
Küsimus - kellelgi teadmist/kogemust, kas selline kadu võiks olla leke läbi vananenud isolatsiooni? Bokse läbivat kaablit ca 100m, selle peale soojus hajuks märkamatult ära küll, kuigi tõenäoliselt ei jagune kogu pikkusele ühtlaselt. Kui kadu oleks ühes punktis, peaks vist täitsa näha olema.

Siin pole palju variante - tuleb käia läbi kõik boksid ja need järjest välja lülitada. Samal ajal kontrollida seda boksi termokaameraga, eriti kui väljalülitamisel üldtarbimine muutub. 37 vatti on piisav võimsus, et mitu elektrikilpi soojaks kütta, kuid reetlikke purikaid räästasse see veel ei tekita.

Tere!
Variante tõesti palju pole ja lgp. Pauguonu originaalse lahendusmeetodi peale ma ütleksin viisakalt - jama!  Rolleyes

Ehk täpsustad ka mille poolest see jama on? Peale selle muidugi, et kõikide bokside omanikke on raske kohale kamandada.
Lisan ka lutifoni-termokaameraga klõpsatud pildi omal korteris asuvast elektrikilbist. Loodan, et ei vaja seletust ja ka lgp. Ksf kass saab pildilt aru, kus kaod tekivad?
   

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

Ainus normaalne lahendus oleks leppida kokku hinnakirjaks 1eur - tarbitud kw ja ei pea hakkama arvesteid vahetama. Raha mis üle jääb läheb üld kassasse.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(13-12-2023, 13:36 PM)tõnn Kirjutas:  Ainus normaalne lahendus oleks leppida kokku hinnakirjaks 1eur - tarbitud kw ja ei pea hakkama arvesteid vahetama. Raha mis üle jääb läheb üld kassasse.

Püsikulu = püsitasu.
Näide ühe hooneühistu elektri (võrguteenuse) arvelt: Kuutasu, 50A: 6,99€ kuus. (lisandub KM)
Bokse on 13. Boksidesse on paigaldatud sisseehitatud kellaga kahetariifsed voolumõõtjad.
Juhatuse otsusega on paika pandud, et elektri olemasolu boksis maksab 1EUR kuus boksi kohta sõltumata elektritarbimisest katmaks kadusid ja kuutasu. Vastavalt tarbimisele tuleb siis maksta juurde igakuiselt või iga-aastaselt vastavalt tarbimisele.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

(13-12-2023, 12:24 PM)isandpauk Kirjutas:  
(11-12-2023, 08:43 AM)margus61 Kirjutas:  Garaažiühistul elektrikadu, ühtlaselt läbi kõigi kuude nii suvel kui talvel. Nagu mingi 37W ( /240V = 0,16A ) oleks kogu aeg taga. 20 boksi, juhtmestik ja kilbid pea 40 aasta tagant sellest, mida õnnestus saada (muretseda on tore mõiste selle kohta).
Küsimus - kellelgi teadmist/kogemust, kas selline kadu võiks olla leke läbi vananenud isolatsiooni? Bokse läbivat kaablit ca 100m, selle peale soojus hajuks märkamatult ära küll, kuigi tõenäoliselt ei jagune kogu pikkusele ühtlaselt. Kui kadu oleks ühes punktis, peaks vist täitsa näha olema.

Siin pole palju variante - tuleb käia läbi kõik boksid ja need järjest välja lülitada. Samal ajal kontrollida seda boksi termokaameraga, eriti kui väljalülitamisel üldtarbimine muutub. 37 vatti on piisav võimsus, et mitu elektrikilpi soojaks kütta, kuid reetlikke purikaid räästasse see veel ei tekita.

Tolles "kooperatiivis" on restaureeritud Eesti üks kuulsamaid vanatehnikaid elik Härra Goldre Horch, seega olematu 37W kulu näitab selle kunagist ehituskvaliteeti Big Grin See on nii suure hoone peale samahea nulliga aga FLIR leiab selle üles kindlasti. Ma käisin kodu ka sellega üle kui see üks talv minu juures talvitus ja näitas ära isegi kõige olematuma sädeluse pirnipesas. Seda veel kuuled ka, kui on lähedal aga nii üldjoontes. Ja sädelus oli ka ühes vanakooli automaadi pesas, mida tuli "üle" keerata.  Kohe näitas temperatuuri erinevust sest on külmas tuulekojas. Karta on et mingi harutoos sädeleb tasapisi või teevad seda mitmed. Või on see mingi olematu võimsusega ventikas kusagil mis õhku liigutab? Või pump?
Edit: avastasin et lisaks FLIRi kallitele on nüüd ka odavamad HIKi telefoni lisad turul olemas. -20 kuni +350 on tavakodanikule täitsa piisav vahemik Big Grin  Mojito masinaruumis kasutame sarnast aga FLIRi vähe paremat aga seal käidki ja kontrollid punktidega laagreid jms, et ei oleks paikseid kuuma-anomaaliaid. Aga ka kolaka CATi silindripea lekke näitas kohe välja. Tehnikamehel võiks ju selline vidin täitsa olla Wink
Vasta

(13-12-2023, 16:20 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(13-12-2023, 12:24 PM)isandpauk Kirjutas:  
(11-12-2023, 08:43 AM)margus61 Kirjutas:  Garaažiühistul elektrikadu, ühtlaselt läbi kõigi kuude nii suvel kui talvel. Nagu mingi 37W ( /240V = 0,16A ) oleks kogu aeg taga. 20 boksi, juhtmestik ja kilbid pea 40 aasta tagant sellest, mida õnnestus saada (muretseda on tore mõiste selle kohta).
Küsimus - kellelgi teadmist/kogemust, kas selline kadu võiks olla leke läbi vananenud isolatsiooni? Bokse läbivat kaablit ca 100m, selle peale soojus hajuks märkamatult ära küll, kuigi tõenäoliselt ei jagune kogu pikkusele ühtlaselt. Kui kadu oleks ühes punktis, peaks vist täitsa näha olema.

Siin pole palju variante - tuleb käia läbi kõik boksid ja need järjest välja lülitada. Samal ajal kontrollida seda boksi termokaameraga, eriti kui väljalülitamisel üldtarbimine muutub. 37 vatti on piisav võimsus, et mitu elektrikilpi soojaks kütta, kuid reetlikke purikaid räästasse see veel ei tekita.

Tolles "kooperatiivis" on restaureeritud Eesti üks kuulsamaid vanatehnikaid elik Härra Goldre Horch, seega olematu 37W kulu näitab selle kunagist ehituskvaliteeti Big Grin See on nii suure hoone peale samahea nulliga aga FLIR leiab selle üles kindlasti. Ma käisin kodu ka sellega üle kui see üks talv minu juures talvitus ja näitas ära isegi kõige olematuma sädeluse pirnipesas. Seda veel kuuled ka, kui on lähedal aga nii üldjoontes. Ja sädelus oli ka ühes vanakooli automaadi pesas, mida tuli "üle" keerata.  Kohe näitas temperatuuri erinevust sest on külmas tuulekojas. Karta on et mingi harutoos sädeleb tasapisi või teevad seda mitmed. Või on see mingi olematu võimsusega ventikas kusagil mis õhku liigutab? Või pump?
Edit: avastasin et lisaks FLIRi kallitele on nüüd ka odavamad HIKi telefoni lisad turul olemas. -20 kuni +350 on tavakodanikule täitsa piisav vahemik Big Grin  Mojito masinaruumis kasutame sarnast aga FLIRi vähe paremat aga seal käidki ja kontrollid punktidega laagreid jms, et ei oleks paikseid kuuma-anomaaliaid. Aga ka kolaka CATi silindripea lekke näitas kohe välja. Tehnikamehel võiks ju selline vidin täitsa olla Wink

No nii, vahepeal on meiega stuudios liitunud uus külaline, töösaapa ja AEJ spetsialist Nõmmelt. Ja tõesti tuleb jällegi nõustuda, faktid on kangekaelsed ja hr. Koldre Horchi vastu ei saa vaielda! Ilmselt ongi energiakao põhjustajaks nii väike ventillator, pump, kui ka sädelevad harukarbid. Ilmselt pole mul mõtet enam oma jorinat siin ajada, sest tean, et nimekaimul on veel kasutamata trumpe, näiteks Göringi ja Goebelsi 2 mastiline harkpoomketš "Vanemuine" ja ka veel muid purjulaeva näiteid. Vb veel lisaks ka see "ohutuvoolu trahvo mõnes poksis", vb isegi sädelev. Aga isegi, kui on need propelleritega karlsonid ja pumbad ja sädelevad harukarbid jms "karta on" 24/7/365, siis pärast nende likvideerimist jääb ikkagi see kadu sinna Koldre Horchi garaažiühistusse, ma julgen väita...
Hädaga kustutasin selle postituse, milles ühte teist hindega "jama" väärtustasin, no 3 - posti värk, teate küll. Praegu on mul plaan, et lasen homme ühele 1 - faasilisele kettaga arvestile pinge peale ja katsun pingemähise voolu ära mõõta, siis proovin selle voolu korrutada 20 -ga ja korrutada saadud tulemuse 230 - ga ning võrrelda saadud tulemust 37 - ga ja siis võite minna neid särinaid pildistama või lausa filmima. (mina tehnikamees ei ole ja vidinaid mul ka ei ole, lihtsalt infoks)
Vasta

(13-12-2023, 18:53 PM)kass Kirjutas:  ...  lasen homme ühele 1 - faasilisele kettaga arvestile pinge peale ja katsun pingemähise voolu ära mõõta, siis proovin selle voolu korrutada 20 -ga ja korrutada saadud tulemuse 230 - ga ning võrrelda saadud tulemust 37


Googel teab, et arvesti "со-и446" tarbitav võimsus alla 2W ja tundlikkus 1% nimivoolust. Ehk 10A nimivoolu korral 100mA.
Vasta

(13-12-2023, 21:15 PM)Raivo Kirjutas:  
(13-12-2023, 18:53 PM)kass Kirjutas:  ...  lasen homme ühele 1 - faasilisele kettaga arvestile pinge peale ja katsun pingemähise voolu ära mõõta, siis proovin selle voolu korrutada 20 -ga ja korrutada saadud tulemuse 230 - ga ning võrrelda saadud tulemust 37



Googel teab, et arvesti "со-и446" tarbitav võimsus alla 2W ja tundlikkus 1% nimivoolust. Ehk 10A nimivoolu korral 100mA.

Väga hea, homne päev on jälle lihtsam ja Konsumisse hiljaks ei jää! Kustutasin oma selle postituse (milles tõesti sisu eriti ei olnud nagu tavaliselt), et seda siia kirjutada...

Täpsustasin tükk aega, aga puuduliku e - kirjaoskuse tõttu ei jõudnud mu täpsustus lugejateni, vaid jäi ainult tsiteeritud eelnevate kirjutajate jutt, mille oma arvates olin ära kustutanud. Sarnaseid postitusi olen siin lähipäevil teistel ka näinud. Praegu uuesti täpsustada ei viitsi, niipalju olen Pauguonu pildiga nõus, et põhiline kaokoht on energiaarvesti nagu termopildilt paistab ja julgen väita, et kõigi bokside arvestite või el. kilpide, kui sellised seal on, termopildid saavad olema ühesugused ja see 37 W kadu jaotub ühtlaselt 20 arvesti vahel (või palju kettaga arvesteid seal kooperatiivis kasutusel on).

Kui nüüd teha need arvutused, millest eelnevalt kirjutasin, siis lihtsustatult - võimsus alla 2 W x 20 boksi/poksi/arvestit (sain aru, et arvesteid on ikkagi mõni vähem, kui neid poksisi) = alla 40 W, mis võiks olla isegi 37 W. Tark mees, see ksf! Googel, vb on tal isegi mingi vidin või termoo kaamera olemas!?


Ma saan aru, et kassi jutt on Teie jaoks nagu lapselalin, aga ksf! Googlit te ju ikka usute, usute ju, vä?
Vasta

Tolles elektri ärakadumise kontekstis. Niipalju on meelde jäänud koolist, et ega ta kuskile ei kaogi, ainult muutub valdavalt soojuseks vastavalt energia jäävuse põhimõttele.
Kes usub Googlit, kes kassi, kes Muhamedi, aga insener usub oma mõõtmistulemusi. Sai väike test püsti pandud oma arvestiga, mis tubli aasta tagasi riiulisse rändas. Pilti kah, et jutt usutavam tunduks:
   
Toode on СА4У И672М  
http://www.tehpostach.kiev.ua/induction-...-i672m.htm
samast lehelt link pasport:
http://www.tehpostach.kiev.ua/pasport/pa...-i672m.pdf
Passist info, et 3f arvesti 5A, seda mudelit võib kasutada otse või läbi voolutrafode. Kasutusiga, lubatav täpsus, omatarve kahandasid optimismi juba eos ja selgus, et vägagi põhjendatult.
Erinevaid katseid sai tehtud, kuna voolutrafod juba utiilis, siis ühendasin otse. Ei tohiks asja oluliselt muuta, voolutrafod võiksid anda panuse suurema ebatäpsuse suunal.
Esialgu 25W nimivõimsusega hõõglamp ketast liikuma ei võtnud mistahes faasi koormates. 100W pani juba pöörlema. Hiljem selgus, et küljele koputades hakkas ka 25W peale käima ja vahel tahtis ka 100W füüsilist ergutust.
Koormuseta mõõtsin ampertangidega I1=0,020A; I2=0,018A; I3=0,019A, mis teeb kokku 13W tarbimist tühijooksul. Ilma et ketas pöörleks.
Aga vahel pöörles koormuseta ka niisama, keskmiselt 300 sekundiga tegi tiiru ja 450 tiiru teeb 1kWh. Kui õigesti rehkendan, siis sedasi 0,64kWh ööpäevas. Nii 3 faasiga kui ka ühe kindla faasiga. Pikantne on asjaolu, et kui toitest on peal ainult teine kindel faas, käib ketas vastassuunas. Kolmas faas üksinda asju ei liigutanud.
Võin veel jätkata, aga mis sest serveriruumist ikka raisata.
Kokkuvõte - mistahes toimingut ülalkirjeldatud seadmega mõõtmiseks nimetada on tublisti ülepaisutatud...
Aga järgmised katsed teeme mõnes boksis (kuhu lihtsalt ligi saab) veel toimetava arvestiga, ampertangid ja IR kaamera.
Vasta

(18-12-2023, 10:32 AM)margus61 Kirjutas:  ...
Esialgu 25W nimivõimsusega hõõglamp ketast liikuma ei võtnud mistahes faasi koormates. 100W pani juba pöörlema. Hiljem selgus, et küljele koputades hakkas ka 25W peale käima ja vahel tahtis ka 100W füüsilist ergutust. ...
Rikkis mõõtjad sedasi teevad, mul kunagi ammu-ammu EE vahetas minu töötava mõõtja "taadeldud mõõtja" vastu, mis käitus samamoodi, näitas väga väikest tarbimist summana ja ketta pöörlema hakkamiseks tahtis füüsilist ergutust või nt 2 kW trelli käivitamist. Mina muidugi polnud selle vastu ...
Vasta

(18-12-2023, 11:27 AM)honkomees Kirjutas:  
(18-12-2023, 10:32 AM)margus61 Kirjutas:  ...
Esialgu 25W nimivõimsusega hõõglamp ketast liikuma ei võtnud mistahes faasi koormates. 100W pani juba pöörlema. Hiljem selgus, et küljele koputades hakkas ka 25W peale käima ja vahel tahtis ka 100W füüsilist ergutust. ...
Rikkis mõõtjad sedasi teevad, mul kunagi ammu-ammu EE vahetas minu töötava mõõtja "taadeldud mõõtja" vastu, mis käitus samamoodi, näitas väga väikest tarbimist summana ja ketta pöörlema hakkamiseks tahtis füüsilist ergutust või nt 2 kW trelli käivitamist. Mina muidugi polnud selle vastu ...


Imselt saime sama partii voolumõõtjad.  Ma küll taguda ei proovinud aga aeg ajalt vaatasin näitu ja kui tundus väike siis lasin suure vene  keevitusega käima. 
Kusjuures ta kaua ei lugenud vaid jäi uuesti talveunne.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Täitsa põnev on juba.
kass: "Ja ampertangidega on seda väikest "kaovoolu" veidi kahtlane mõõta."
Kohe sai juurde uuritud. Järjestikku ühele faasile 15 oomine takisti vahele. Fluke tester näitab takistuseks 15,4 ja pingelanguks sellel 0,376V. Rehkenduslik vool 0,024A, UNI-T ampertangidega 2A mõõtepiirkonnal 0,020A. Nii et antud juhul rajult mööda ei tohiks olla.
Tootmisaastat vaatasin ka, 1970 nii et enne viimset paigaldust oli see juba kusagil 15 aastat käianud. Poleks ime, kui mehaanika kulunud ja mingid lekkekaod sees. Pinge all siriseb küll iseloomulikult.
Vasta

Kas google's ajaloost on võimalik näha vanu, lõppenud autokuulutusi? Peale klikkides enam ei avane.

https://www.auto24.ee/used/3943109

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Kui äkki siis siit: https://archive.org/web/

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

Kaua see nuss käib? 
https://www.postimees.ee/7921446/intervj...idagi-teha

Oli maa , ilus mereäärne laine laksus ja kajakad kisasid rannal. Siis otsustas üks nudrik sinna sisse kolida ja nüüd ongi pepus või pigem Na tuuras makstakse...

Mägral oli maja nii nagu vaja,

see temalt võttis kogu tema aja.
Juba tehti treppi, juba pandi voodrit,
mägra peres polnud ainsatki loodrit.

Kuni ühel õhtul keegi äkki kloppis,
ukse taga seisid kährikkoerad troppis.
Trügisid kõik sisse, pambud pandi maha.
Vaatasid siis ringi: korter pole paha!

'Miski siin ei klapi,' hüüdis vana mäger.
'Kõik on korras, papi', vastas talle kährik,
'Ruum on teil ju lahe, jääme veidiks siia
poleks mõtet asja kakluseni viia'.

Kährikuid on palju, neid on kihvad,
kõhu peal on rotinahast rihmad.
Jäidki koerad majja, seadsid ennast sisse,
omakorda võtsid sõpru korterisse.

Aga mägrapapi kõndis kohtuvahet,
lootuses et kohus nuhtleb seda pahet.
Aga kohtusaksaks oli vana hall karu,
kellel kõik läks meelest, kes ei saanud aru.

Mägrapapi visalt ründas kohtumaja,
kuni tallas sisse suure laia raja.
See ei ole teada, kuidas lõppes kohus,
aga rada lookleb praegugi veel rohus.
Vasta

https://www.youtube.com/watch?v=TaYbTSGqw1c 
Tean, et ristikul vabalt söönud lehm läheb punni ja siis tuleb teatud kohast käärinud õhk välja lasta tema elu päästmiseks. Häda pärast pidi kõlbama nuga+putkest torujupp. Aga mis toimub siin? Laudas pole ju ohtu toore ristiku liigsöömiseks.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne