KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)
#21

Küllaltki lootusetu, aga küsida võib ikka. Kellelgi aimu, kas kinni 'ussitanud' ukselukkusid on õnnestunud mingi keemiaga lahti leotada, nii et tükid kahjustada ei saaks? Mu arusaamist mööda peaks (Al?) oksiidi lahustama.
   
Või oskab keegi juhatada uute südamikeni või sarnasteni, millest saaks kohandada. Südamiku otsast on murdunud peenike tift, mis kandilist riivi liigutab ja seda on üsna lootusetu taastada. Volvo Laplander '67. Vaatasin 1xx ja 2xx seeria Volvode südamikke ka, need on teistsugused.
Vasta
#22

Vene aegne ketassaag 6000 pööret ja ketas 200x30 mm on nüri ja põletab puitu, suits taga. Tekkinud rooste ja muu sodi eemaldasin liivapaberi ja tapeedinoaga. Vaatasin neid ja paluks arvamust pikipuidu saagimiseks. 
https://www.k-rauta.ee/p/saeketas-puit-haushalt-200x30x24/flul?cat=c1j&index=5 
https://www.tooriistamaailm.ee/saeketas-...x30-mm-z36 
https://www.tooriistamaailm.ee/saeketas-...st-puidule 
https://www.tooriistamaailm.ee/saeketas-...iline-wood 
https://www.tooriistamaailm.ee/saeketas-...-15-mm-z40 
Või on paremaid ettepanekuid? Näiteks proovida vana ketast teritada kusagil firmas. Ketas ostetud millalgi selle sajandi algul kõvasulamhammastega. Vist sai ühe plekikatuse juures kannatada, et nüri on.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#23

(18-03-2021, 10:46 AM)margus61 Kirjutas:  Küllaltki lootusetu, aga küsida võib ikka. Kellelgi aimu, kas kinni 'ussitanud' ukselukkusid on õnnestunud mingi keemiaga lahti leotada, nii et tükid kahjustada ei saaks? Mu arusaamist mööda peaks (Al?) oksiidi lahustama.

Või oskab keegi juhatada uute südamikeni või sarnasteni, millest saaks kohandada. Südamiku otsast on murdunud peenike tift, mis kandilist riivi liigutab ja seda on üsna lootusetu taastada. Volvo Laplander '67. Vaatasin 1xx ja 2xx seeria Volvode südamikke ka, need on teistsugused.
Ultraheli pesur on mul ka selliseid oksüdeerunud asjad nii mõnelgi korral heaks teinud.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#24

Leotamisel võiks abiks olla ka äkki Kenti grafiidiga "rooste surm".
Vasta
#25

(18-03-2021, 18:51 PM)aavu Kirjutas:  Vene aegne ketassaag 6000 pööret ja ketas 200x30 mm on nüri ja põletab puitu, suits taga. ... Näiteks proovida vana ketast teritada kusagil firmas. ...
CMT on kindla peale minek, aga endal on ikka mitu ketast varus ja lasen neid teritada ka. Mul 2 kW platesae juures on kindel, et kui maja kaitse välja lendab (pikk liin kilbist), siis on ketas nüri ja vahetusse.
Vasta
#26

(18-03-2021, 18:51 PM)aavu Kirjutas:  ... Näiteks proovida vana ketast teritada kusagil firmas...
sulle ligemad on vist terätoimitus liiva keskuses ja forman laagris, linna piiril. neist viimane on palju odavam.
samas odavaimast viidatud uuest terast läheb teritamine ilmselt kallimaks ikka.
Vasta
#27

(18-03-2021, 22:28 PM)diesel Kirjutas:  
(18-03-2021, 18:51 PM)aavu Kirjutas:  ... Näiteks proovida vana ketast teritada kusagil firmas...
sulle ligemad on vist terätoimitus liiva keskuses ja forman laagris, linna piiril. neist viimane on palju odavam.
samas odavaimast viidatud uuest terast läheb teritamine ilmselt kallimaks ikka.
6k/rpm tundub kole palju olema, mul mingi iseehitatud monstrum, 1:1-le ülekanne 1xxx/rpm mootorilt. hakkab kõrvetama, kui lõige kiiva kisub. Tihe kõvasulamhambaga 300mm ketas ja lõikab ka 80mm tamme. Ketas maksis ca 80€, teritus 12. sh. on kümmekond äramurdunud hammast asendatud. teritatud 3 aasta jooksul 2x.

ps. küsitud mõõdus kettaid peaks varus olema, teritatud ja seisavad.


Vasta
#28

(19-03-2021, 09:06 AM)hulgus Kirjutas:  ps. küsitud mõõdus kettaid peaks varus olema, teritatud ja seisavad.
https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=52169&pid=512208#pid512208 
Tundub, et elad kaugel mu praegusest asukohast Hiiul. Aitähh pakkumast. Vahepeal käis mõte ise suure relaka teemantkettaga teritada kõvasulamit, õnneks ei julge proovida. Tulevik sõltub täna saadava süsti kaasmõjudest vanainimese tervisele.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#29

Vanemale teraviljaveskile terasid - kohe ei oska mõõduga lajatada, aga mis poest võiks neid üldse otsima hakata? Nö pööratavad lendterad. Nüüd on kõik küljed ära kasutatud, vaja uusi. Kindlasti on neid kellelgi kodus ka üle, omal ajal oli neid massiliselt igal pool vedelemas...

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#30

Veneaegse saeketta teritamisest. Sovhoosi ajal oli kaatris saemees Paul. Temal rippus laest nöör, puupulk ristipidi otsas mugaval kõrgusel. Pistis pulga saeketta august läbi, ketas jäi lapiti rippuma. Kõrval tsipa-tsipa madalamal el mootor kaatrikäia kettaga. Oh oleks tol ajal olnud 230 mm relaka pakse kettaid... See ketta või saelehe teritus oli Pauli monopol- tolleaegsed õhukesed käiad väga rabedad. Teritamisel võttis saeketta labakinnastes kätte- andis kalded ja puhhaikas kõhuga lükkas servateritamiseks sirtsti. Kõvasulami jaoks nüüd paar korda õrnalt relaga kodus  ja siis Vändra. Hanba jootmine oli kaks krooni- nüüd vast kaks euri seal.
Ksf Saarrand- mina oleks veskiterade murega ammu KsF Donni ukse taga. CNC jaoks selline masstöö otšen lutse. Paras õhuke, kiire lõikus homemadele.
Vasta
#31

Saan aru, et tänapäeva kodudes pole triikraud enam moes, aga mul on selline vanem kodu ja proua armastab suht palju triikida. Aja jooksul koguneb aga pressraua talla alla must ollus, mis ei taha sealt kuidagi maha tulla. Liivapaberi ja karukeelega ei tahaks just kallale minna, aga seep ja vesi sellele saastale ei mõju. Kunagi saja aasta eest sain Novaluxist sellise spets vahendi, oli nagu liimipulk, mis tulise triikraua peale hõõrudes hakkas sulama ja siis voolas kogu see pask mõne hetkega maha. Novaluxist on ainult udune mälestus järel ja sealt ostetud vahend sai ka nüüd otsa. Mingist poest leidsin samalaadse toote Marisa Blu, aga see ei mõju mitte kopika eest ka. Mida teie peres sellise probleemiga tehakse? (Kuna selline vahend on poes müügis, siis ma eeldan, et ma pole ainus inimene planeedil, kellel on selline probleem)
Vasta
#32

(20-03-2021, 18:37 PM)kr8nik Kirjutas:  Saan aru, et tänapäeva kodudes pole triikraud enam moes, aga mul on selline vanem kodu ja proua armastab suht palju triikida. Aja jooksul koguneb aga pressraua talla alla must ollus, mis ei taha sealt kuidagi maha tulla. Liivapaberi ja karukeelega ei tahaks just kallale minna, aga seep ja vesi sellele saastale ei mõju. Kunagi saja aasta eest sain Novaluxist sellise spets vahendi, oli nagu liimipulk, mis tulise triikraua peale hõõrudes hakkas sulama ja siis voolas kogu see pask mõne hetkega maha. Novaluxist on ainult udune mälestus järel ja sealt ostetud vahend sai ka nüüd otsa. Mingist poest leidsin samalaadse toote Marisa Blu, aga see ei mõju mitte kopika eest ka. Mida teie peres sellise probleemiga tehakse? (Kuna selline vahend on poes müügis, siis ma eeldan, et ma pole ainus inimene planeedil, kellel on selline probleem)
atsetooniga oled proovinud?

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta
#33

”iron plate cleaner” annab googlis ka neid erinevaid liimipulga moodi tooteid.
Vasta
#34

MeelisV Kirjutas:”iron plate cleaner” annab googlis ka neid erinevaid liimipulga moodi tooteid.
Novaluxist ostetud liimipulk haises jubedalt ja tegi imet, uus ei haise ja ei tee ka midagi, seepärast küsingi, kas on kogemusi, mis toimib. Interneedus on igasuguseid retsepte täis, kes soovitab soodat, kes hoiatab selle eest, kes ülistab äädikat, kes väidab, et peale haisu ei tee see midagi. Soovitatakse isegi paratsetamooli tablette, aga ma ei tahaks kogu Mendelejevi tabelit sealt triikraua pealt läbi lasta, äkki on mingi lihtsam viis... Sad
Vasta
#35

(20-03-2021, 19:24 PM)kr8nik Kirjutas:  
MeelisV Kirjutas:”iron plate cleaner” annab googlis ka neid erinevaid liimipulga moodi tooteid.
Novaluxist ostetud liimipulk haises jubedalt ja tegi imet, uus ei haise ja ei tee ka midagi,...
eks ohutuks tehtud pulk ei toimigi, pole midagi - EU.
Vasta
#36

(20-03-2021, 19:24 PM)kr8nik Kirjutas:  
MeelisV Kirjutas:”iron plate cleaner” annab googlis ka neid erinevaid liimipulga moodi tooteid.
Novaluxist ostetud liimipulk haises jubedalt ja tegi imet, uus ei haise ja ei tee ka midagi, seepärast küsingi, kas on kogemusi, mis toimib. Interneedus on igasuguseid retsepte täis, kes soovitab soodat, kes hoiatab selle eest, kes ülistab äädikat, kes väidab, et peale haisu ei tee see midagi. Soovitatakse isegi paratsetamooli tablette, aga ma ei tahaks kogu Mendelejevi tabelit sealt triikraua pealt läbi lasta, äkki on mingi lihtsam viis... Sad

Aspiriini tablett on pea ainuke viis kuidas peent emaileeritud litsejuhet joota, aga see käib 300C kolviga...
Võid ju proovida, ainult ära sisse hinga.
Vasta
#37

Keegi Tööriistamarketis seda lauasaepinki on lähemalt uurinud või lausa kasutab? Praegu ei pääse sinna ise uurima ka ju...
Kannataks hobikorras väikses mahus kasutada või oskab keegi midagi asjalikumat soovitada?
Seni käsiketassae, rihtlati ja pitskruvidega täpsemaid lõikeid teinud...
Vasta
#38

Mul selline platesaag garaazis olemas ja aegajalt miskit ikka lõikan ka temaga aga ega täpset tööd sellega teha ei saa. Kogu konstruktsioon on selline vedel ja ketas paindub ikka sinna pole kus juhtub. Täna ei mäleta isegi, et mis häda mul oli, et platesaage vaja just oli aga tagantjärgi tarkusena enam ei ostaks. Samas muidugi selle raha eest on head asja palju tahta ka.
Vasta
#39

Mul ka selline pink olemas. Välimuselt. Tootja võib erinev olla. Ssksast poest sain 80 euroga. Kui majal voodrit  vahetasin siis ajasime 6m laudu sellega pooleks. Tegin 3x1,60 viineeritahvlile keskele augu ja uputasin sae sinna sisse. Hea suur töölaud sai. 
Ei nurise. 80 tugriku eest asja küll ja veel.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#40

(20-03-2021, 23:45 PM)CORRADOg60 Kirjutas:  Keegi Tööriistamarketis seda lauasaepinki on lähemalt uurinud või lausa kasutab? Praegu ei pääse sinna ise uurima ka ju...
Kannataks hobikorras väikses mahus kasutada või oskab keegi midagi asjalikumat soovitada?
Seni käsiketassae, rihtlati ja pitskruvidega täpsemaid lõikeid teinud...
Arvestades, et ka Makita plekk+plastkorpusega plate peal ei saa pikka laia tükki väga täpselt (sirgelt) lõigata, soovitan senist praktikat jätkata. Liimimiseks vajalik sirge pind tuleb esimese korraga. plate peal vaja kahekesi hoida ja pärast ikka rihtplate peal sirgeks ajada.


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne