KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

(15-04-2021, 08:04 AM)diesel Kirjutas:  mitu-mitu aastat tagasi sai sugulastel paigaldatud odavaim võimalik hiinlane.
no see kipsikarkassi sarnane. ei istunud need jupid sugugi kokku. asi oli igast otsast vildakas.
hiina polükarbonaat oli ka pigem nagu vettinud lainepapp. ühesõnaga masendav saast.
aga kokku me ta saime. polte-mutreid-kruve pidi oma varudest lisama.
pakkusime asja elueaks päevi või nädalaid, heal juhul üht suve.
tegelikult seisab siiani ja töötab kasvuhoonena iga aastaselt. oluliselt rohkem lääbakile
pole vajunud. polükarbonaat ka terve, ainult sammaldunud juba üksjagu.
Mul venelane samatüübiline, kokku klappis ja kinnituselemente jäi ülegi aga enne pidi mõtlema pikalt ja mõne asja uuesti lahti võtma, kui selgus, et vale jupiga/poldiga esimest korda kokku pandud. Kestab aastaid kui talviti lund aeg-ajalt maha ajada, tilgakujulise konstruiga kestab ka ilma lumetõrjeta.
Vasta

Kus kohast sellist asja saaks? Vaja oleks ainult seda tööosa (raud koos piidega)
[Pilt: 21014848.jpg]
Vasta

(15-04-2021, 08:10 AM)honkomees Kirjutas:  Mul venelane samatüübiline, kokku klappis ja kinnituselemente jäi ülegi aga enne pidi mõtlema pikalt ja mõne asja uuesti lahti võtma, kui selgus, et vale jupiga/poldiga esimest korda kokku pandud. Kestab aastaid kui talviti lund aeg-ajalt maha ajada, tilgakujulise konstruiga kestab ka ilma lumetõrjeta.
Meilgi ilmselt analoogne venelane, kaarkasvuhoone, üsna odav. Orbita Strong Light ehk? Joonised olid liiga lihtsad, et nende alusel esimese katsega kõik õiged karkassi jupid õigetesse kohtadesse ja õiget pidi külge saaksid. Kõik läks M4 poltide-mutritega kokku ja neid oli ikka palju-palju. Polükarbonaat tol eksemplaril oli 1x2m lehtedena, mis on natuke jama, hiljem hakkab ots-ots jätkukohtadest vesi sisse lekkima ja jätkamine ka selline vähe küsitav tegevus. Parem oleks, kui saaks ühes tükis karbonaadiga katta, mis algal ühest küljes maapinnalt ja lõppeb teises küljes maapinna, selleks oleks vaja 6m pikka paani (nagu sel illustratsioonpildil). Hästi oluline on karkass hästi sirgelt (loodis/täisnurkas kus vaja jms) püsti saada, siis istub ka karbonaat muretumalt peale.
Nüüdseks juba 3 aastat püsti, eks tähelepanu tahab ja talveks seestpoolt toestust (ja lumekoristust katuselt), sest sel mudelil pole endal mingeid lisatugevdusi. Kestab veel ilmselt kaua, ei tähelda praegu mingeid probleeme arenemas.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

(15-04-2021, 07:44 AM)pannkook Kirjutas:  ... kasvuhoone...
... Viidake mõnele ... millist soovitate.
Ainult omad kogemused, pilte oskan ise ka vaadata.
....

Meil on kolmandat suve Averto 12-ruudune. https://averto.ee/ee/kasvuhooned/polukar...imple-4mm/

Kokku istus hästi, koos on püsinud, taimedele tundub meeldivat.  Sellekevadine maru lõhkus kattepaani, kuivõrd puudub mõnel odavamal komplektis olev üle kasvuhoone käiv montaažilint. Teeme uue katse nüüd lindigaWink Kokku saime kahe õhtuga.

Ämmamamma ostis mingi odavaima venelase samas mõõdus. Vat sellega oli keberniit kuubis, kuna kogu karkass käis kokku kruvidega ja oli profiilplekist. Ei soovita, võib jooma ajada. Aga on kaks talve üle elanud, sel kevadel tuleb hakata uste karkassi kokku neetima, kuna kruvid on järgi andnud. Samas - ämmamamma on rahul ja taimedele näikse ka meeldivat. Ainult mulle ei meeldi, sest pean seda risu lappima. Kokkupanekuks kulus kaks päeva ja ma olin Avertoga juba harjutanud...
Vasta

Kasvuhoone. Kolm aastat kestnud venelane, see, mida kõik kiruvad kokkupannes, sest sitaks palju pisikesi kruve ja mutikaid. Mina läksin kergema vastupanu teed, jätsin kruvid tagavaraks ja kinnitasin tõmbeneetidega, lihtlabaste alukatega. Kogu koostamine sai peaaegu üksi tehtud, ainult katte panemisel oli proua ankruks. Kestab, kannatab lund ja torme, eelmine aasta naene küüris puhtaks plastiku. Kruve kasutasin plastiku kinnitamisel ja alla tegin õlitatud puidust raami, seega tuli ka maasse minevad jalakesed väheke pikemaks teha. Puitraami saan vahetada, see on kruvidega kinni. raam andis ka väheke avarust juurde.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

Omal ka sarnane kruvidega kokkukäiv profiilmaterjalist venelane, ainult sai talviste üle poolsaare puhuvate marutuulte tõttu võetud tugevdatud variant. Üksi peale tööd kokkupanek võttis pea nädalajagu õhtuid kuna osad detailinumbrid olid loetamatud ja kokku-lahtikruvimisi ja jopenpuhhe kulus omajagu. Panin ka alla ringi 150 mm lauast ja ankurdasin armatuurlatiga küljed maa külge. Roheliseks on läinud ainult altservast kust olen trimmeriga alumise serva katteliistu minema lasknud, sealt on igasugu jama hakanud mööda polükat ülespoole ronima. Lumi langeb ise maha ainult siis peab seina äärest kohe minema viskama et plastikut sissepoole kaardu ei suruks.
Järgmine sai analoogne aga kanttorust venelane, selle panime juba kahekesi õhtuga kokku.
Vasta

Meil on miski venelane (jah, samuti terve guugli kruvidega) krooniaja lõpus püsti saanud ega ole ma oma laiskuses selle pealt lundki ära lükanud. Poolsilindriline ristlõige on isajänesest juba hea, pealegi on katuse juurde tugevdavad kolmnurgad kujundatud (ain't nende vastu on kerge pead ära lüüa). Selle ajaga on küll ära kulunud uste tihenditeks kasutatud lehtkummist ribad.
Vasta

Kas kellelgi on siin forumis võimekus metalli painutada? Lehe pikkus ca 110 ja paksus 4mm. 4 90kraadist ja 4 45 kraadist painet ühele lehele oleks hea.
Hetkel kiiret pole ja homme hommikul kell 8.00 ust kraapima ei tule
Vasta

(16-04-2021, 17:05 PM)maisalup Kirjutas:   4mm. 4 90kraadist ja 4 45 kraadist painet ühele lehele oleks hea.

See on üsna suur soov.....
Suurtööstuses pisiasi, kodukulibinid saavad tavaliselt hakkama nii, et lasevad vaba käega (sügavuse mõttes) soone ette, paenutavad näppudega ja keevitavad uuesti kokku.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Võib mõnest väiksemast suurtööstusest küsida, ferresto nt on teinekord mõistlike hindadega üllatanud
Vasta

(16-04-2021, 17:22 PM)Marko Kirjutas:  
(16-04-2021, 17:05 PM)maisalup Kirjutas:   4mm. 4 90kraadist ja 4 45 kraadist painet ühele lehele oleks hea.

See on üsna suur soov.....
Suurtööstuses pisiasi, kodukulibinid saavad tavaliselt hakkama nii, et lasevad vaba käega (sügavuse mõttes) soone ette, paenutavad näppudega ja keevitavad uuesti kokku.
Olen ka ise seda ettelõika ise ja keevitusvarianti kasutanud aga mida vanemaks ma jään seda enam ma hindan oma aega ja mugavust. Relakaga ja keevitusega möllaks terve päeva vast, vastavas pingis on 30 min maks töö ja on asi vormistatud viisakalt. 
Uurin erinevatest kohtadest. Suurematel kipub olema cnc painutis ja programmi jne, ühe painutuse pärast ei tasu masinat käima ajada ning vanu retro pinke mis toimivad nii hästi kui hea on operaator kipub väheks jääma.
Vasta

Ma ei tea, kus seda painutust teha tahetakse- Tallinas, Narvas või Hiiumaal, aga mina oma kodukandis olen sellisele murele leidnud küll lahenduse. Viljandimaast ja VMT- st käib jutt.
Vasta

Küsimus Zil velgede kohta. Kas on mõni selline variant ka kus on ET 0, ehk siis veljekilp on velje keskel, mitte ääres või veel kaugemal. Probleem on järgmine et vaja saksa kartulikombaini rattaid(sama poldivalem) laiemaks saada ja äkki saab ilma leiutamata selle tehtud.
Vasta

Võibolla leiad E 280, E 301 vedavad rattad kellegilt ja istuvad kohe alla. Ka Zilli balloonkummiga on majandis kartulikombain liigelnud.
Vasta

(22-04-2021, 22:51 PM)pen.skar Kirjutas:  Võibolla leiad E 280, E 301 vedavad rattad kellegilt ja istuvad kohe alla. Ka Zilli balloonkummiga on majandis kartulikombain liigelnud.
See on täitsa mõte, ise ei tulnud selle peale. Kas saksa virtsapütil siis võiks ka sama poldiring olla. 
Väga laiaks ei taha rehvi ajada, sellest saab kivikoristus massin ja peab ilusti vaovahele mahtuma.
Vasta

Läheb šoti tehnoloogiaga kartulikasvatuseks?

Siis ei ole vakkumahtumine kriitiline, kuna mahapanekumasin lükkab niikuinii omad vaod ette. Mullale oleks parem, kui selle vägistamise juures oleks kasutusel võimalikult suure kandepinnaga ja madala rõhuga rehvid. Näiteks Zili balloonidWink

Kas kivid veate ära või lasete peenarde vahele põllule?
Vasta

(23-04-2021, 08:41 AM)v6sa Kirjutas:  Läheb šoti tehnoloogiaga kartulikasvatuseks?

Siis ei ole vakkumahtumine kriitiline, kuna mahapanekumasin lükkab niikuinii omad vaod ette. Mullale oleks parem, kui selle vägistamise juures oleks kasutusel võimalikult suure kandepinnaga ja madala rõhuga rehvid. Näiteks Zili balloonidWink

Kas kivid veate ära või lasete peenarde vahele põllule?
Pigem mingi hübriidtehnoloogia(säästuprojekt). Vaod ette, kivikombainiga läbi ja kartul maha. Kivid veab ära. Siis kui on midagi ette näidata panen mõned pildid.
Vasta

Katseta. Tundub väga huvitav. Kui on tahtmist ZILi rattaid ümber lõikama hakata, siis mul on 6 ratast saadaval. Ainult silla küljest peab lahti saamaSmile

Aga palun mõtle ka mullale - ta on elusolend ja ei talu tallamist piiramatult. Ilma elusa mullata aga ei kasva taimed hästi.
Vasta

Saksa püti velg sobiks sinu tahtmisega kõige paremini.
Vasta

Ka velgede otsingutel. Vaja üks grill ratastele panna. Ilma eest ei taha ja saku või alekoki hobusekuse eest ka mitte, ikka raha eest Smile
Midagi sellist võiks nad olla:


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne