KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

(18-06-2021, 10:05 AM)Marko Kirjutas:  
(18-06-2021, 10:01 AM)v6sa Kirjutas:   Majapealne on vaja "soojustusest"  tühjaks saada ja üldse ei kutsu sinna ämbri ja kühvliga möllama.

See nn soojustus hoiab su lossi palke tihedalt üksteise vastas. Võtad maha, hakkab toas tuul puhuma.

Ma pidin juba hakkama samasisulist lauset huumori ehk irooniana kirjutama. Tea kas tänapäeva palkmajadele ka tonnide kaupa liiva pööningule veetakse?
Kuskohta need palgid sealt kerkima peaks hakkama ja miks?
Vasta

Kerkivad ja kohe häirivalt palju. Ma ei tea, kui palju konkreetsel lobudikul peal on, aga meie oma osmikul on rehkenduse järgi 14 tonni liiva pööningul. Puit ju mängib.
Vasta

(18-06-2021, 10:27 AM)v6sa Kirjutas:  Kerkivad ja kohe häirivalt palju. Ma ei tea, kui palju konkreetsel lobudikul peal on, aga meie oma osmikul on rehkenduse järgi 14 tonni liiva pööningul. Puit ju mängib.
Kunagi mingi palkmaja pakkumises nägin, vist oli uksepiida või mõne muu püstise osa juures, reguleerimine polt-mutter viisil.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Mina katsin vahelae altpoolt paberiga, et "termoliit" tuppa ei sajaks.
Vasta

mul ka pudeneb.
olen ka mõelnud ära võtmise ja näiteks saepurubetooniga asendamise peale.
minul aga imuriga poleks midagi vist teha, liiv näikse olevat sauega tembitud vist.
igatahes on üsna monoliitne aga samas annab oraga urgitsedes kergelt järgi ka.
Vasta

(18-06-2021, 10:59 AM)aavu Kirjutas:  
(18-06-2021, 10:27 AM)v6sa Kirjutas:  Kerkivad ja kohe häirivalt palju. Ma ei tea, kui palju konkreetsel lobudikul peal on, aga meie oma osmikul on rehkenduse järgi 14 tonni liiva pööningul. Puit ju mängib.
Kunagi mingi palkmaja pakkumises nägin, vist oli uksepiida või mõne muu püstise osa juures, reguleerimine polt-mutter viisil.
Siiani on palkmajad ikka peale valmimist mingi aja jooksul paika vajunud - see kerkimise teema on huvitav. Eks oleneb ka missugusest, millal langetatud ja kui toorest palgist maju tehakse. Keermelatt-mutreid on ka nähtud, eriti just freespalkmajadel ja neil, kus pööningukorrus ka kasutusel.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(18-06-2021, 10:27 AM)v6sa Kirjutas:  Kerkivad ja kohe häirivalt palju. Ma ei tea, kui palju konkreetsel lobudikul peal on, aga meie oma osmikul on rehkenduse järgi 14 tonni liiva pööningul. Puit ju mängib.
Ma olen seda vaidlust saanud korduvalt näha nii ehitusfoorumis kui vanade talumajade grupis. Ei ole veel keegi adekvaatselt põhjendanud selle liivamassi vajadust peale omaaegse soojustuse. Loomulikult palkmaja ka mängib nii liivaga kui liivata. Ja kuidas siis ikkagi tänapäevaste palkmajadega on, pole kuulda ega näha olnud et sinna liiva peale veetakse.
Vasta

Peenike liiv käib kenasti läbi veneaegse tööstusliku ventilaatori. Igavesti loomulikult ei kesta aga selle ühe töö peaks mingi romu ventikaga enne kokkuostu viimist tehtud saama küll. Sul on vaja ainult leida ventikas ja jupp vaakumvoolikut

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

esiisadel oli paljude-paljude sugupõlvede pikkune kogemus asjast.
ja ma olen üsna kindel, et pulli pärast seda massi lakka küll ei taritud.
tänapäevased "ehitajad ja muud spetsid" teavad muidugi kõike oluliselt paremini.

milleks ta tegelikult täpsemalt vajalik on, seda ma ei tea. küll ta toimib raskusena ja
heliisolatsioonina ja soojustusena ja tuletõkkena ja niiskuse ühtlustajana ja ...
Vasta

(18-06-2021, 10:01 AM)v6sa Kirjutas:  Kas keegi oskab juhatada teenusepakkujani, kellelt saaks tellida tsükloniga kuiva liiva eemaldamist? Veel parem, seadme rentimist. Majapealne on vaja "soojustusest"  tühjaks saada ja üldse ei kutsu sinna ämbri ja kühvliga möllama. Olen Soomes miskit säärast vidinat rentinud kunagi sarnaseks otstarbeks. Aga praegu ei leia kellegi valikust.

Murekoht on Läänemaal, aga õnneks on Eesti väikeWink
RagnSells'il peaks olema selline masin. Sama tööga saavad hakkama ka nn leheimuri võimekusega tänavapuhastusautod (kui filter panna, mida neil tavaliselt pole ja pikem voolik).
Kui liiv saviga segatud ja kinni tambitud on, siis üks toksib kangiga ees lahti, teine tegutseb imuriga. Jõudu on neil masinatel piisavalt, kõik avatavad aknad jms tuleb lahti hoida, et liigset alarõhku ei tekiks. tossupaelad kinni, muidu tõmbab jalast ära. Poolikud tellised ja silikaadid tõmbab samuti ära.
Teine teema on see, et kui see liiv on seal pikalt olnud, siis selle äravõtmise tagajärjel hakkab lagi  veidi õõtsuma käimisel kuna puit on koormuse all seismisest pinges olnud ja vajunud ja peale raskuse äravõtmist püsivat survet talade pinges hoimiseks enam pole. Samuti sammumüra  ja muid helisid on pärast oluliselt rohkem korruste vahel kuulda. Mass isoleerib heli. võimalusel tasuks vana maja puhul liiv pööningul säilitada ja paigaldada villa näol lisasoojustus.
Vasta

(18-06-2021, 10:01 AM)v6sa Kirjutas:  Kas keegi oskab juhatada teenusepakkujani, kellelt saaks tellida tsükloniga kuiva liiva eemaldamist? Veel parem, seadme rentimist. Majapealne on vaja "soojustusest"  tühjaks saada ja üldse ei kutsu sinna ämbri ja kühvliga möllama. Olen Soomes miskit säärast vidinat rentinud kunagi sarnaseks otstarbeks. Aga praegu ei leia kellegi valikust.

Murekoht on Läänemaal, aga õnneks on Eesti väikeWink

Raido Leemet, HRL OÜ, selline masin olemas.
5533 112

Asub Taeblas
Vasta

https://www.toruabi.ee/survepesu
Need mehed peaksid ka suutma pööningu tühjaks imeda.
Vasta

kaheposti tõstuk,marki ei tea kahjuks.postides keermelatid ja all kett ja ühel pool üleval reduktoriga mootor pakun ca 5 kw.probleemiks jõudu pisut napib.rav4 kangutab muretult üles,suts raskem expert mis peaks alla 2 tonni olema siis põhimõtteliselt tühi buss ja hooga kangutab rattad maast lahti ja siis mootor seiskub,vajutad nuppu hetkeks mootor tahaks käivituda ja seiskub.rattad saab niipalju maaast lahti ,et rehve saab vahetada.tõstejõud peaks olema vähemalt 2,5t.mis võiks põhjus olla?pakun,et miski 100-200 kg jääb jõust puudu.mõte tõsta sagedust ja sellega saab vast kw võimsust juurde?või panna nurkreduktor mootoriga?
ühe poole külje suur kuullaager oli katki ja kakkusin laiali,keermemutrites väike lõtk on,aga väike peabki olema.või on vool nõrk?kilpi tuleb 40Asisse,aga kuna sisu vene ajast siis voolumõõtjasse läheb ja väljub vast ca 1mm jäme vaskkaabel ja ca 50m kaasaegse kaabliga pikendus ka vahel.on ideid kellelgi?
Vasta

Idee on voltmeeter otse mootorisse sisenevate juhtmete külge ja siis proovida tõsta. Enne pole mõtet midagi ennustada.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Kunagi oli kasutada ka miskine sarnane tõstuk. Sõiduautost raskem aparaat ja ei jõudnud. Kui aga keermelattidele õli sai pihustatud, siis jõudis tõsta.
Vasta

(18-06-2021, 18:18 PM)meli666 Kirjutas:  Kunagi oli kasutada ka miskine sarnane tõstuk. Sõiduautost raskem aparaat ja ei jõudnud. Kui aga keermelattidele õli sai pihustatud, siis jõudis tõsta.
latid korralikult määrdega koos.
Vasta

Mis pikenduskaabli juhtme ristkõige on? 50M on ikka hea jupp maad. Sinna võib palju kaduma minna.
Vasta

Mul 4kw mootoriga kompressor talvel ei taahtnud käima minna kui oli 25m 5x2.5 juhtme otsas. Ja kaks veneaegset pistikut.
Nüüd on 50m 4x16 kaabel ja europistikud ning kargab käima nagu muinasjutus.

Aquila captas non muscas.
Vasta

pikendus ostetud teadlikult jämedam,vast üle 2.5 ruudu kiudkaabel on  ja hetkel toide pikenduselt kuna seal pistik otsas ja mugav oli.esmaspäeval saan uue laagri,lappan kokku.garaaz kus ka korraliku jämeda kaabliga vool olemas on kohe kõrval,võtan sealt voolu ja edaspidi ongi plaan sealt vool tuua.lasen ka peakilbis need peened kaablid peakaitsmest voolumõõtjasse välja vahetada ja siis vaatame mis teeb.
Vasta

Nagu Marko ütles: multimeeter tõstmise ajal klemmidele ja on kohe pilt selge, kas viga on elektris või mehaanikas.

Ei oma tähtsust, kui hea on pikendujuhe, kui kõrred kilbist selle pistikupesasse on olematu ristlõikega.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne