KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

Fractory ei oska aidata?
Vasta

(22-10-2021, 11:07 AM)ivo86 Kirjutas:  Fractory ei oska aidata?
Peab uurima. Seal vist tarne liiga aeglane.

Ja 4x100€ on täitsa allaneelatav. Tahab keegi teha?

Do'nt panic
Vasta

Laserlõigatud toorikud on ikka vaja Fractoryst vms kohast tellida. Kui kusagil just tuttavat ei ole, siis ei saa ka mujal laserlõikust kiiremini.
Vasta

Projektülesandes on mõned vead, mis oleks hea enne tõsiste onude palge ette minekut ära parandada. Vajalik kogus on ebamäärane, praeguseks on siin küll selgunud, et seal on detailide arv. 
Materjali valik on ühest äärmusest teise. Vaske ja roostevaba ei saa ühe stantsiga teha, eriti veel vedruks. Lõikepilud, eelpaended, kõik muutub isegi siis kui järgmine tükk pronksi on teise koostisega. 
Tolerantsid puudu ja muidugi oleks hea teada, milleks toodet kasutatakse.
Kunagi ammu sai paar stantsi valmistatud. 3mm terasplekist lõikusime vigureid. Mingid teadmised on säilinud mälusopis.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Kas keegi siinsetest teab, palju võiks olla nn. gotlandi käia pöörlemiskiirus. Kõik noad köögis on lootusetult nürid. Originaal käiakivi on nüüd olemas. Kunagi oli "kommunaari" nahatsehhis asi olemas ja sai noad teravaks aga kes siis märkas pöördeid lugeda.
Vasta

(22-10-2021, 16:21 PM)granada Kirjutas:  Kas keegi siinsetest teab, palju võiks olla nn. gotlandi käia pöörlemiskiirus. Kõik noad köögis on lootusetult nürid. Originaal käiakivi on nüüd olemas. Kunagi oli "kommunaari" nahatsehhis asi olemas ja sai noad teravaks aga kes siis märkas pöördeid lugeda.
Pakuks, et selline "manuaalne". Veekasti küljes võllil olevat käia vändati vändaga minu teada üldjuhul ennevanasti käsitsi. Omalgi selline "seade" garage peal tolmu kogumas.
Vasta

(22-10-2021, 16:53 PM)vant Kirjutas:  
(22-10-2021, 16:21 PM)granada Kirjutas:  Kas keegi siinsetest teab, palju võiks olla nn. gotlandi käia pöörlemiskiirus. Kõik noad köögis on lootusetult nürid. Originaal käiakivi on nüüd olemas. Kunagi oli "kommunaari" nahatsehhis asi olemas ja sai noad teravaks aga kes siis märkas pöördeid lugeda.
Pakuks, et selline "manuaalne". Veekasti küljes võllil olevat käia vändati vändaga minu teada üldjuhul ennevanasti käsitsi. Omalgi selline "seade" garage peal tolmu kogumas.
Pöörete lagi vast see kui vannist vesi juba välja lendab...Lapsena ka kõvasti vändatud kui vanaisa vikateid käias.
Vasta

Kas spikerdada ei saa?  Neid vesikäiasid on ju poes täitsa müügil. Riiuli vahelt läbi käia ja targa näoga manuaalist number välja lugeda.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Olen isegi vändanud, annan vahemiku - 60 kuni 120 pööret minutis.

EDIT: pihta läks, tööstuslikul on 90rpm

https://www.stokker.ee/vesikai-tiger-250...-663592770

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(22-10-2021, 19:07 PM)Marko Kirjutas:  Olen isegi vändanud, annan vahemiku - 60 kuni 120 pööret minutis.

EDIT: pihta läks, tööstuslikul on 90rpm

https://www.stokker.ee/vesikai-tiger-250...-663592770
Omades seda "täppisterituse tippklassi", julgen väita et originaalis on pöördeid vähe. lähemalt tuvudes osutus vedava võlli kummipuksi jämmusele millimeetri lisamine suht lihtsaks ja nüüd pigem 120+rpm. Vesi lendab, aga seda meil jagub.


Vasta

(22-10-2021, 23:11 PM)hulgus Kirjutas:  
(22-10-2021, 19:07 PM)Marko Kirjutas:  Olen isegi vändanud, annan vahemiku - 60 kuni 120 pööret minutis.

EDIT: pihta läks, tööstuslikul on 90rpm

https://www.stokker.ee/vesikai-tiger-250...-663592770
Omades seda "täppisterituse tippklassi", julgen väita et originaalis on pöördeid vähe. lähemalt tuvudes osutus vedava võlli kummipuksi jämmusele millimeetri lisamine suht lihtsaks ja nüüd pigem 120+rpm. Vesi lendab, aga seda meil jagub.
Stokkeri käiakivi D 250 mm.Mälu järgi mul maal ehk 500 millegagi .Ehk siis topelt aeglasem.
Vasta

Siin on lausa teaduslik bakalaureusetöö Gotlandi vesikäia kohta

https://dspace.emu.ee/xmlui/bitstream/handle/10492/3015/Kaspar_Konist_BA2016.PDF?sequence=1&isAllowed=y

Tekstis on antud ka optimaalne ümbertiirude arv.
Head lugemist.

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

35- 40 pööret minutis 65 cm läbimõõdu korral- ega säänest jurakat käsitsi ei jõudnudki kiiremini ringi ajada Smile
Vasta

(23-10-2021, 16:17 PM)vant Kirjutas:  35- 40 pööret minutis 65 cm läbimõõdu korral- ega säänest jurakat käsitsi ei jõudnudki kiiremini ringi ajada Smile
jõudis ikka,käi laagritel ja pöörleb kui siidi...
Vasta

Ma ei räägi sellest bakalaureuse käiast. Pigem ikka rahva seas reaalselt kasutusel olnust. Seal küll laagreid pole.
 Ja minu omal on väiksem see käiakivi kindlasti- võimalik, et ära kulunud. Üks Postimehest luba küsimata lõigatud illustratiivne pilt:


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

(23-10-2021, 16:38 PM)vant Kirjutas:  Ma ei räägi sellest bakalaureuse käiast. Pigem ikka rahva seas reaalselt kasutusel olnust. Seal küll laagreid pole.
 Ja minu omal on väiksem see käiakivi kindlasti- võimalik, et ära kulunud. Üks Postimehest luba küsimata lõigatud illustratiivne pilt:
Minu rahva kolm käia kõik laagritel seevastu...Neljas ka pesumasina mootoriga ja seegi laagritel,kuigi mootor tuksis.
Vasta

No ju nad siis ennevanasti olid kõik laagritel ja mõni ka pesumasina mootoriga. Lihtsalt mulle on halb eksemplar juhtunud.
Vasta

Selline küsimus et kuhu oleks võimalik ära anda sõiduauto plekkveljed koos rehvidega? Jäätmejaam ilmselgelt tahab eraldi aga kas metallkokkuost võtab jutule? Ilmselgelt tuleb peale maksta millega olen nõus aga et kuhu - kas "kummiboksist" läbi ja eraldada või saab ühestükkis kuhugi ära anda?
Vasta

(23-10-2021, 18:10 PM)krossifänn Kirjutas:  ... ära anda sõiduauto plekkveljed koos rehvidega?...
 

Just kevadel tegelesin asjaga. Ei saa ühes tükkis kuhugi anda. Tuleb ikka eraldada. Jäätmejaam võtab tasuta kuni 8 rehvi ainult ilma veljeta. Velgede eest maksab metalliostja ise peale. Rehvideta. Kas just nii palju, et eraldamise tasa teenib, ei oska öelda. Kokkuvõttes on jant ja ajakulu selle asjaga. Ehk selle pärast neid leiabki rohkesti metsa alt?
...see viimane nüüd küll soovitus pole!
Vasta

Viimati sai suure relakaga lihtsalt rehv ühe koha pealt pooleks lõigatud, et velg eraldada ning vanarauaplatsikõlbulikuks teha. Kettaid muidugi kulus mehiselt ning kogu ürituse tulu võis täitsa negatiivne olla.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne