KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

(23-10-2021, 16:38 PM)vant Kirjutas:  Ma ei räägi sellest bakalaureuse käiast. Pigem ikka rahva seas reaalselt kasutusel olnust. Seal küll laagreid pole.
 Ja minu omal on väiksem see käiakivi kindlasti- võimalik, et ära kulunud. Üks Postimehest luba küsimata lõigatud illustratiivne pilt:
Olin täna maal .minu käi sama ,ilma laagriteta.Veekausiks  aastakümneid vana õõnsaks peiteldatud poolpakk.Kruttimine aga imelihtne ,kivil ( 540mm)endal inertsi ,nagu hoorattal.Pealegi,egas sellel treiterasi teritata ,et hirmsa jõuga peal oled,ikka õrnalt.Wink
Vasta

(23-10-2021, 18:10 PM)krossifänn Kirjutas:  Selline küsimus et kuhu oleks võimalik ära anda sõiduauto plekkveljed koos rehvidega? Jäätmejaam ilmselgelt tahab eraldi aga kas metallkokkuost võtab jutule? Ilmselgelt tuleb peale maksta millega olen nõus aga et kuhu - kas "kummiboksist" läbi ja eraldada või saab ühestükkis kuhugi ära anda?

Kõige lihtsam on kettaga läbi velje rehviserv läbi lõigata, mõlemalt poolt muidugi. Pärast seda saab rehvid näppude abil kätte ja on eraldi müüdav vanaraud ja tasuta äraantavad rehvid. Olen jäätmejaamas näinud ka velgi, millel rehviservad küljes. Rehvid olid noaga maha lõigatud. Seal metalli eest ei maksta, ilmselt see pisike kogus kummi võib olla.
Soovitav on oma jäätmejaamast küsida muidugi, kas nii saab. Samas kui oled ühe rehvi rellaka ja teise noa abil eraldanud, siis on otsustamine lihtne. Ketaste röögatu kulu? Hm, ühe kettaga teeb 8 ratast labaselt ära.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Hea terav puss lõikab külje pealt revi läbi kenasti.
Vasta

Tänud kaasfoorumlasetele vastuste eest! Kulub mõni ketas mis siis - saab vaevast lahti ja materjal taaskasutusse.
Vasta

(23-10-2021, 19:58 PM)muska71 Kirjutas:  Hea terav puss lõikab külje pealt revi läbi kenasti.
 Tikksaag +õli toimivat ka.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

Kustkohast võiks saada alumiiniumist U-profiili, mille mõõdud on: 30x26x30mm (külg x selg x külg), paksus 2,5mm?

Profiili on tarvis autokasti 21mm paksusega vineertahvli kantimiseks. Kokku umbes 6,5m. 

Oleks hea, kui saaks just selliste ristlõike mõõtudega. Mul vajab väsinud autokast kohendamist, teised küljetahvlid on niisugusega kanditud. Otsing pakub lehekülgede viisi ... seda, mida mul vaja pole. Kui keegi viitab konkreetset firmat, oleksin tänulik.
Vasta

Sapa, metal express, hydro extrusion baltics....

Matemaatika ja mehaanika, see on puhas rassism, diskrimineerimine ja valgete ülemvõim
Vasta

(22-10-2021, 13:20 PM)Marko Kirjutas:  Projektülesandes on mõned vead, mis oleks hea enne tõsiste onude palge ette minekut ära parandada. Vajalik kogus on ebamäärane, praeguseks on siin küll selgunud, et seal on detailide arv. 
Materjali valik on ühest äärmusest teise. Vaske ja roostevaba ei saa ühe stantsiga teha, eriti veel vedruks. Lõikepilud, eelpaended, kõik muutub isegi siis kui järgmine tükk pronksi on teise koostisega. 
Tolerantsid puudu ja muidugi oleks hea teada, milleks toodet kasutatakse.
Kunagi ammu sai paar stantsi valmistatud. 3mm terasplekist lõikusime vigureid. Mingid teadmised on säilinud mälusopis.
Vajalik kogus on 10 komplekti.
Materjal vask, Eestist ilmselt ei saa, aga soovitavalt Cu-OF.
Tolerantside koha pealt ei oska pakkuda, mis nii väikesele sobib.
Toode on elektrit juhtiv element, joodetakse trükiplaadile.

Do'nt panic
Vasta

(23-10-2021, 18:32 PM)samodelkin Kirjutas:  
(23-10-2021, 18:10 PM)krossifänn Kirjutas:  ... ära anda sõiduauto plekkveljed koos rehvidega?...
 

Just kevadel tegelesin asjaga. Ei saa ühes tükkis kuhugi anda. Tuleb ikka eraldada. Jäätmejaam võtab tasuta kuni 8 rehvi ainult ilma veljeta. Velgede eest maksab metalliostja ise peale. Rehvideta. Kas just nii palju, et eraldamise tasa teenib, ei oska öelda. Kokkuvõttes on jant ja ajakulu selle asjaga. Ehk selle pärast neid leiabki rohkesti metsa alt?
...see viimane nüüd küll soovitus pole!


Mis jutt? Suvel sai mitu velge koos rehviga koos muu vanametalliga ära viidud, sobis kenasti vanametalli hulka. Kui komplektse auto sinna viid, on ju ka rehv velje peal, mille nad romu küljes ise ära võtavad.
Vasta

Rehv veljel kasvatab prahiprotsenti. Mis vähendab makstavat summat.

Romuauto hind on pool gabariitse hinnast, kuhu velg muidu platseerub. Iseküsimus, et velje eest makstav 1-1,3 € ei kata rehvi mahavõtmise kulu rehvipingis ja napilt katab noaga mahalõikamise ajakuluWink
Vasta

(25-10-2021, 09:49 AM)v6sa Kirjutas:  Rehv veljel kasvatab prahiprotsenti. Mis vähendab makstavat summat.

Romuauto hind on pool gabariitse hinnast, kuhu velg muidu platseerub. Iseküsimus, et velje eest makstav 1-1,3 € ei kata rehvi mahavõtmise kulu rehvipingis ja napilt katab noaga mahalõikamise ajakuluWink
Tartu Kuusakoskis on ka kohe kindlasti samamoodi, et kui olmerisu metallikoormaga kohale minna, siis platsil olev vastuvõtja annab silma järgi koefitsiendi kogu kärutäiele.
Vasta

No kui kaua kulub ise kodus rehvide maha lõikamisele ajaliselt ja mitu eurot see väärt on vs lihtsalt koormasse juurde visata.
Ma olen täheldanud ka seda, et kui kogu aeg vanarauda samasse kohta viia, suhtutakse minusse ka kuidagi soojemalt.

Mul on pigem probleem selles, et maal on ports vanu veoauto mõõdus rehve jms, mida kuskil ära ei oska anda.
250 eur/t ka ei tahaks maksta selle tarkuse eest, et debiilikust esivanemad otsustasid 15 lillepeenart nendest teha ja nüüd kaeva ükshaaval välja ja maksa peale ka veel.
Vasta

Eks see oleneb vastuvötupunktist, meil siin gapsalu küljeall saab rehvidega velgi tasuta ära anda piiramatus koguses. Kuna taadid on teinud endale vahendi nende velgede poolitamiseks ja siis jääb metal juba kasumipoolele ilmselt.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta

Veljel rehvid ja nende eraldamine kõlab selle foorumi kontekstis nagu esimese maailma probleem. Kummiheebelid ei tohiks ju veel kõik ERM hoidlates olla.
Vasta

Kui meil vallas ohtlike jäätmete kogumisring on olnud, siis on ka veoauto rehve vastu võetud tasuta.

Pähkliajude hirm
Vasta

Suvel tegelesin ka veoka rehvi probleemiga,mul ca 10 ratast,ääsmäel rehvide vastuvõtt,aga ilma veljeta ja tasuta saab loobuda kui velge pole.
Vasta

(25-10-2021, 11:06 AM)ivo86 Kirjutas:  Mul on pigem probleem selles, et maal on ports vanu veoauto mõõdus rehve jms, mida kuskil ära ei oska anda.
250 eur/t ka ei tahaks maksta selle tarkuse eest, et debiilikust esivanemad otsustasid 15 lillepeenart nendest teha ja nüüd kaeva ükshaaval välja ja maksa peale ka veel.


Mul tuli maaseest 2 traktorirehvi välja.
Rehviringluse kodulehel tegin avalduse ja nad saatsid saatekirja Kuusakoskisse.
Kui paber kohal siis kärutasin rehvid kohale ja midagi maksma ei pidanud.

Jõhvis

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

See on super info - uurin ise ka sama varianti. Mul neid seal on 10-15 tk küll
Vasta

Võibolla pead pereliikmete ning sõprade vahel kogused ära jagama ning ise tegeled transpordiga.
Sõiduki rehve võis tasuta ära anda 8tk aasta jooksul.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(25-10-2021, 20:57 PM)tõnn Kirjutas:  Võibolla pead pereliikmete ning sõprade vahel kogused ära jagama ning ise tegeled transpordiga.
Sõiduki rehve võis tasuta ära anda 8tk aasta jooksul.

Sellest probleemist saab üle + seniajani pole kordagi dokumentigi küsitud.

Ainult Tartus, jaama tänava jäätmejaamas hakkas mingi mutt kriiskama, kui aru sai, et ma tsikli rehvi tahan ära anda. Pidavat sobima ainult auto omad. Sai ka sellest murest üle, lihtsalt mitte selles jaamas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne