KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

Oleneb võibolla tont-teab-millest. Ma olen mõnikord sinna jalgrattarehve andnud ja ei ole kobisetud.
Vasta

Ametlikult kodulehel https://www.rehviringlus.ee/vastuvotu-tingimused

Vastuvõtu tingimused
Eraisikud saavad aastas tasuta üle anda 8 sõiduautorehvi. Eraisikud, kes soovivad üle anda suuremaid koguseid või veoki-ja erirehve ning kõik ettevõtted, organisatsioonid ja omavalitsused saavad rehve üle anda ainult meie väljastatud saatekirja alusel. Saatekirja koostamiseks palume meie logistikule (logistik@rehviringlus.ee) saata alljärgnev info:

rehve üle anda sooviva isiku/organisatsiooni nimi
rehve üle anda sooviva isiku/organisatsiooni tegevusaadress
rehve üle anda sooviva isiku/organisatsiooni kontaktisik, tema mobiil ja e-post
millisesse kogumispunkti soovib rehvid ära tuua
rehvide tüüp ja kogus (ligikaudne kogus tk):
sõiduautorehvide kogus;
veokirehvide kogus;
erirehvide kogus;
muude rehvide kogus (ATV, mootorratas, jalgratas jms)

Igasugune heietamine stiilis "proovi ikka kuidagi teistmoodi, mul küll õnnestus tädi ära rääkida"  on kohatu.
Vasta

(26-10-2021, 01:07 AM)hall kass Kirjutas:  Oleneb võibolla tont-teab-millest. Ma olen mõnikord sinna jalgrattarehve andnud ja ei ole kobisetud.
Jaama tn. jäätmejaamas on üks üliinnukas naisterahvas, kellest ka eespool juttu oli. Ise sattusin sinna naelrehvidega autoga prügi viima nädalake pärast naelrehvi lubatud hooaja lõppu ning tükk tegemist oli platsile saamisega, et lõhun asfalti neil ja ei tunne kalendrit. Teine juhus, sõber tahtis ära anda 8+ rehvi ühe sõiduautoga, milles 2 meest nii, et üks mees annab 8 ja teine ülejäänud. Tädile see muidugi ei sobinud, üks inimene saab ühe sõiduauto kohta ära anda 8 rehvi, teine mees oleks pidanud tulema oma sõiduautoga ja oma rehvidega eraldi. Said ka kuidagi ikka kaubale.

Seega kui naisterahvast töötaja platsil, siis võib huvitavaid juhtumeid oodata olla.
Vasta

(26-10-2021, 09:13 AM)karlarnold Kirjutas:  Igasugune heietamine stiilis "proovi ikka kuidagi teistmoodi, mul küll õnnestus tädi ära rääkida"  on kohatu.

Igasugu heietamine kaob siis kui tädi tööandja tööandja on normaalne omavalitsus. Meil ei saadeta pisikese ülekogusega kedagi tagasi. Põhjus on väga lihtne - suur osa tagasisaadetutest satub metsa alla ja sealt korjab vald oma kuludega.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Või tulen homme emaga tagasi - pole just eriti energiasäästlik mõtteviis.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(26-10-2021, 11:29 AM)tõnn Kirjutas:  Või tulen homme emaga tagasi - pole just eriti energiasäästlik mõtteviis.
Kas ei ole mitte nii, et homme võid ise ka tagasi minna ja jälle saad 8 rehvi ära anda. Ehk piirang on 8 tk korraga.

Pähkliajude hirm
Vasta

Mul oleks vaja lahti saada ühest belarussi tagarehvist (kasutuskõlbmatu). 
Kui ma ta noa ja relaka kaasabil juppideks teen ja tasapisi tava-prügikasti ajan, kas see on väga paha?
Haagist rentida ja 50km kaugusele linna vedada ka ei tahaks.
Vasta

(26-10-2021, 13:50 PM)Peeter2 Kirjutas:  Mul oleks vaja lahti saada ühest belarussi tagarehvist (kasutuskõlbmatu). 
Kui ma ta noa ja relaka kaasabil juppideks teen ja tasapisi tava-prügikasti ajan, kas see on väga paha?
Haagist rentida ja 50km kaugusele linna vedada ka ei tahaks.

Minuarust on just käru rentimine ja linna vedamine lihtsam, kui meeletu kärsaka saatel relaka kettaid kulutada. Olen veidi teisel eesmärgil mootorratta rehvi relakaga pooleks lõiganud ja ei soovi seda enam korrata ning sa räägid traktori tagarehvi osandamisest tavaprügikasti mahtuvateks tükkideks.... Juutuubis muidugi koguks sellega kuulsust küll. Sõitsin üsna sageli maalt linna 16 rehvi koormas, mille sai korraga kahe inimese peale ära anda. Nii umbes 5-6 korda sai ikka käidud enne kui enda ja naabri rehvid kuuri tagant otsa said.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

Ükskord küsisin jäätmejaamast ,et kas raha eest ka rehve tuua saab, kuna neid üpris palju. Sellepeale öeldi ,et kirjuta paberile lähedaste/tuttavate nimed ja isikukoodid ja saad iga nime kohta 8 rehvi tuua. Nüüd olengi juba 2a järjest ~ 60 rehvi viinud ja tuleb veel kolmas aasta veel viia.
Vasta

(26-10-2021, 13:42 PM)ounou Kirjutas:  
(26-10-2021, 11:29 AM)tõnn Kirjutas:  Või tulen homme emaga tagasi - pole just eriti energiasäästlik mõtteviis.
Kas ei ole mitte nii, et homme võid ise ka tagasi minna ja jälle saad 8 rehvi ära anda. Ehk piirang on 8 tk korraga.
Nende kahe korra vahele peab jääma aastavahetus.

Vanasti tehti russi rehvist lastele liivakaste.
Pane kuulutus ülesse ehk keegi viib tasuta ära.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

(26-10-2021, 13:50 PM)Peeter2 Kirjutas:  Mul oleks vaja lahti saada ühest belarussi tagarehvist (kasutuskõlbmatu). 
Kui ma ta noa ja relaka kaasabil juppideks teen ja tasapisi tava-prügikasti ajan, kas see on väga paha?
Haagist rentida ja 50km kaugusele linna vedada ka ei tahaks.
 Tikksaag ja õli on lihtsam, aga kas prügisse tohib sokutada ei tea.

You see, pal, Elvis can´t read a contract.
All he knows is, no Ferrari, no rides with the top down.
Vasta

(26-10-2021, 13:50 PM)Peeter2 Kirjutas:  Mul oleks vaja lahti saada ühest belarussi tagarehvist (kasutuskõlbmatu). 
Kui ma ta noa ja relaka kaasabil juppideks teen ja tasapisi tava-prügikasti ajan, kas see on väga paha?
...

Oleneb, mis mõttes paha. Big Grin

Maakerale ilmselt oleks tükkideks lõigatud rehvi kahju mäes väiksem, kui käru ja auto ja eraldi tehtud sõidu kulu. Aga see ei huvita hetkel kedagi.

Olenevalt jäätmevedajast on traktorirehvide panek prügikasti otsesõnu keelatud või üldiselt rehvide panek olmeprügisse keelatud. Iseküsimus, kustmaalt loetakse rehvitükki rehviks, eksole. Ja kas Eriti Paha Kuri Teo sooritanu kast viiakse ikka ära, küsides lisatasu või jääb täis kast õuele ja tuleb tühisõiduarve. Mis on paha.

Traktorirehvi tükeldamisel on üsna suur tõenäosus end vigastada. Kiirabi praegu ei tule. Üsna paha on ilmselt otsastlõigatud näppu või relakakettatükke täis silmnäoga EMO välisukse taga järjekorras oodata...

Mul on kuidagi kõik traktorirehvid ära viidud. Kes tegi kummiroomikut, kes laste liivakasti, kes vajas ämmale maasikapeenraks....

Proovi enne KB/Soov/FB grupp, äkki veereb ise minema.
Vasta

Olmeprügi ta ilmselgelt ei ole, aga ma ei tea prügivedajaid, kes mustade prügikottide sisu vastu huvi tunneksid. Ehitusprügi jaoks mõeldud eritugevate kottide sisu vastu aga küll.

Ja nii need rehvid oksahunniku põhjas ära põlevad...
Vasta

Ehk oskab keegi mind juhatada, et kas Tartus on võimalik kusagilt rentida päevaks väikest, kaasaskantavat atsetüleeni keevitust/põletit koos väikeste baloonidega?
Vasta

(26-10-2021, 17:45 PM)v6sa Kirjutas:  Oleneb, mis mõttes paha. Big Grin

Maakerale ilmselt oleks tükkideks lõigatud rehvi kahju mäes väiksem, kui käru ja auto ja eraldi tehtud sõidu kulu. Aga see ei huvita hetkel kedagi.

Olenevalt jäätmevedajast on traktorirehvide panek prügikasti otsesõnu keelatud või üldiselt rehvide panek olmeprügisse keelatud. Iseküsimus, kustmaalt loetakse rehvitükki rehviks, eksole. Ja kas Eriti Paha Kuri Teo sooritanu kast viiakse ikka ära, küsides lisatasu või jääb täis kast õuele ja tuleb tühisõiduarve. Mis on paha.

Traktorirehvi tükeldamisel on üsna suur tõenäosus end vigastada. Kiirabi praegu ei tule. Üsna paha on ilmselt otsastlõigatud näppu või relakakettatükke täis silmnäoga EMO välisukse taga järjekorras oodata...

Mul on kuidagi kõik traktorirehvid ära viidud. Kes tegi kummiroomikut, kes laste liivakasti, kes vajas ämmale maasikapeenraks....

Proovi enne KB/Soov/FB grupp, äkki veereb ise minema.
Heeh, asi asub ju pärapõrgus (vihje - linna 50km) ja vaevalt keegi seda lähikonnas tahab. Rehv näeb kole välja ja sai tema peal juba erinevaid lõikeriistu proovitud Smile
Tegu on kunagise "imbkaevu" pealmise rõngaga, 2 tükki jäi veel maasse kui selle kinni ajasin.
Ilmselt kõige lihtsam ongi ta lihtsalt maasse kaevata. Kuigi olen tegelt kunagi ka ühe T150K rehvi ära hakkinud, mootorsae ja vana keti kaasabil. Oli kole küll aga sai hakkama.
Vasta

Lugu selline, et leiti üles 44 a. tagasi lindistatud lint esivanemate sünnipäevast. minul on poolpidune majak 203 ja kuulates on koos sünnipäevaga ka samal kuulda topelt lindistus. Kas on võimalik, et keegi on kunagi üle lindistanud ja nüüd mõlemad kuulda. Või tekib mingi anomaalia sellega, et salvestati mono, aga kuulan stereo helipeaga.
Vasta

(28-10-2021, 20:08 PM)moscito Kirjutas:  Lugu selline, et leiti üles 44 a. tagasi lindistatud lint esivanemate sünnipäevast. minul on poolpidune majak 203 ja kuulates on koos sünnipäevaga ka samal kuulda topelt lindistus. Kas on võimalik, et keegi on kunagi üle lindistanud ja nüüd mõlemad kuulda. Või tekib mingi anomaalia sellega, et salvestati mono, aga kuulan stereo helipeaga.
Kuulad mono reziimis ja õiget rada, siis peaks OK olema.
Vasta

Mono-stereo konflikti puhul käib teine kanal vastassuunas lintmakil. Ülekirjutamine hukkab rõhuva enamuse all olevast materjalist ka ilma kustutuspeata. 
Stereos kuulates on ju võimalik balanssi liigutada. 203 annab oma valjukasse küll mono, aga kas see on summa või aint vasak kanal, seda ma paraku ei mäleta.
Variant veel, et helipea kõrgus rämedalt mööda, aga see peaks siis ikka mitu millimeetrit olema, mis on väheusutav.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Mul on tunne nagu teine hääl käiks tagurpidi ja selle makiga ei ole minul eelnevaid kokkupuuteid olnud, sai ostetud just selle lindistuse otsimiseks. Ei teagi täpselt milline on mono asend, osad lindid mängisid ilusti, teised jälle nagu topelt.
Vasta

See mono- ja stereojutt on veidi segadusseajav, võib-olla võiks sellest lähtuda, kas salvestus on 2- või 4-rajaline.
Kui salvestati kaherajalisena
----
tagasi
tagasi
sinna
sinna
---
siis seda neljarajalisel makil kuulates, mille rajad on
----
tagasi 2
sinna 2
tagasi 1
sinna 1
------
peabki "tagasisuunas " lindistus kuulda olema, kui mõlemat rada kasutada.
Majak 203-l on radade lülitid olemas. Kui kuulata ainult vasakut kanalit ("sinna 1"), peaks tagurpidisalvestusest lahti saama.
Kui ei saa, võtke minuga ühendust, ehk saan aidata.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: Scott, 2 külali(st)ne