KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

(01-11-2021, 21:50 PM)isandpauk Kirjutas:  Küsin ka 60+cm paksude paekivist seintega hoone kohta - mis segu ja masinaga on kõige mugavam täita kivide vahesid, pragusid jms. tühje kohti?
Pinda on palju, segu kuluks ohtralt. Oleks vähe tööd, paneks tühja silikoonituubi vedelamat segu ja pressiks segu selle abil kõiksugu vahedesse aga mul on tunne, et peaksin seda silikoonitoru täitma paarsada korda enne, kui töö saaks tehtud.
Segu jaoks on mingisugune spets nö. silikoonipüss olemas, umbes 5 korda suurema mahutuvusega, tuleb segu hulka "libestit" lisada ja toimib hästi.
Vasta

Mina teeks pahtlipritsiga ja pühiks üleliigse harja ja/või svammiga ära.
- ja paepinna mida seguga määrida ei taha, teed enne fassaadivärvi läbipaistva krundiga (või klinkerõliga) kokku.
Sealt tuleb segu ka pärast paremini maha.
Vasta

Vuukimine käib käsitsi, abivahenditeks kellud, vuugirauad ja ära lõigatud nurgaga kilekott. Lausa müüakse analoogilist kilekotti ehituspoes. Segu samasugune, millega omal ajal laoti. Poest üldiselt ei saa. Kas tuleb ise retsepti järgi teha või mõnest traditsioonilise ehitusega tegelevast firmast osta.
Vasta

(02-11-2021, 07:56 AM)vant Kirjutas:  ... Segu samasugune, millega omal ajal laoti. Poest üldiselt ei saa. Kas tuleb ise retsepti järgi teha või mõnest traditsioonilise ehitusega tegelevast firmast osta.
Kas see ei peaks kõlbama: https://uninaks.ee/toode/lubikrohv/?
Vasta

Ma olen nende traditsiooniliste krohvidega omajagu mökerdanud. Küll peegellagesid ehitanud ja ei tea, mida kõike veel. 

Pmst see Uninaks, millele viitad, sisaldab tsementi. Olenevalt töödeks on see kas hea või halb. 

Sellise tsemendiga segatud lubikrohviga on suht õudne mitmes kihis seina/lage krohvida. Eelmine kiht tõmbab uuest kihist vee ülikiiresti välja, silmaga näed, kuidas kuivab. Ja proovi seda siis siluda suure pinna peal. AGA - kui sa tahad kivide vahelisi pragusid täita ja teed seda ühe korraga, siis pigem see tsement seal võiks isegi hea olla. Tsement hiljem tagab ilmastikukindlust lubimördile ja ka tugevust. Julgeks proovida küll. 

Ja lubimört iseenesest on kõige ilmastikukindlam mörtidest. Kuivades jääb kena valge, nagu traditsiooniline mört jääma peakski.
Vasta

Mul on tegemist nõuka ajal ehitatud paekivihoonega. Kasutatud on ikkagi tsementi, mitte lubjasegu.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

(01-11-2021, 21:50 PM)isandpauk Kirjutas:  mis segu ja masinaga .
Rasvane lubimört, uku oma tundub kõige parem olevat aga hind on karm. Saab ise ka segada, oli midagi sellist umbes 1 osa lupja 1 osa paesõelmeid ja 2 osa liiva. 100% kindel ei ole, kolimisega raamatu ära kaotanud. 
Seadmeks kasutaks paksust kilest kotti nagu tordipritsi. Silikoni tuubi saab ju ainult 300 ml panna
Vasta

(02-11-2021, 09:55 AM)AnatoliJermakov Kirjutas:  Pmst see Uninaks, millele viitad, sisaldab tsementi. Olenevalt töödeks on see kas hea või halb. 
Tsemendiga analoog on neil see https://uninaks.ee/toode/lubi-tsementsegu/, ülejäänud jutuga täiesti nõus, et kummalgi omad voorused.
PS! ma pole nende müügiesindaja, lihtsalt mineva suvel pätserdasin keldris natuke, esialgu rahul, aga ajaproovi veel pole piisavalt. Ühel teise tootjal olid ka analoogid kataloogis, aga poes ei märganud.
Vasta

Ei kasutanud otsingut aga kiire. Mis õli panna kompresssorile. Tavaline pisikene ühe silindriga black decker aastat 10 vana. Avastasin varras ei näita nüüd vana jääk tilgub välja. Kas tavaline automootori oma sobib.
Vasta

(02-11-2021, 17:16 PM)juri73 Kirjutas:  Ei kasutanud otsingut aga kiire. Mis õli panna kompresssorile. Tavaline pisikene ühe silindriga black decker aastat 10 vana. Avastasin varras ei näita nüüd vana jääk tilgub välja. Kas tavaline automootori oma sobib.

Sobib, aga olenevalt tehtavatest töödest võib olla spets kompressori õli parem. Mootoriõli satub rohkem väljapuhutava õli hulka kui spets õli. Mutrite keeramisel see ei ole halb. Aga värvimisel või detailide puhastamisel küll.
Vasta

(02-11-2021, 17:53 PM)olli Kirjutas:  
(02-11-2021, 17:16 PM)juri73 Kirjutas:  Ei kasutanud otsingut aga kiire. Mis õli panna kompresssorile. Tavaline pisikene ühe silindriga black decker aastat 10 vana. Avastasin varras ei näita nüüd vana jääk tilgub välja. Kas tavaline automootori oma sobib.

Sobib, aga olenevalt tehtavatest töödest võib olla spets kompressori õli parem. Mootoriõli satub rohkem väljapuhutava õli hulka kui spets õli. Mutrite keeramisel see ei ole halb. Aga värvimisel või detailide puhastamisel küll.
See taga garaazis kus harva vaja ja rehvide pumpamine paadi pumpamine kevadel jne vahel rehvid
Vasta

Mul on samaks otstarbeks kompressorinäksis kolmandat aastat autost üle jäänud 10W30 poolsünt. Seni mingeid kõrvalmõjuseid, peale kergema käivitumise külmas, ei ole täheldanud.
Vasta

(02-11-2021, 18:26 PM)v6sa Kirjutas:  Mul on samaks otstarbeks kompressorinäksis kolmandat aastat autost üle jäänud 10W30 poolsünt. Seni mingeid kõrvalmõjuseid, peale kergema käivitumise külmas, ei ole täheldanud.
Tänud! Nüüd mul ka kankupõhi 5w30 sees.
Vasta

(02-11-2021, 09:56 AM)isandpauk Kirjutas:  Mul on tegemist nõuka ajal ehitatud paekivihoonega. Kasutatud on ikkagi tsementi, mitte lubjasegu.
Tavaline krohv (võta kõige odavam) Segad sellise kuivema, paksema,  käega topid vahedesse ja märja svammiga kohe kivid puhtaks. Mul naine tegi 5m2 tunnis ja vahed olid suured. 50m2 peale läks 600 kg krohvi.
Õlled  ja muud vahendid ka lisaks, jube tüütu töö on Toungue
Vasta

(02-11-2021, 21:02 PM)klemm Kirjutas:  
(02-11-2021, 09:56 AM)isandpauk Kirjutas:  Mul on tegemist nõuka ajal ehitatud paekivihoonega. Kasutatud on ikkagi tsementi, mitte lubjasegu.
Tavaline krohv (võta kõige odavam) Segad sellise kuivema, paksema,  käega topid vahedesse ja märja svammiga kohe kivid puhtaks. Mul naine tegi 5m2 tunnis ja vahed olid suured. 50m2 peale läks 600 kg krohvi.
Õlled  ja muud vahendid ka lisaks, jube tüütu töö on Toungue

Plaan on hea aga kuskohast ma sellise jõudlusega naise saan?

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

Leidsin visiitkaardi, aga kaotasin hädalise postituse siin. Keegi tahtis remontida üleskeritavat garaaziust. Abja- Viljandi kandis  soovitaks OÜ Uksepoiss Kaidot( on vist juhataja ja tegija ühes isikus). Aastas korra ikka rapsilaost laadides ripsab kopp pihta. Helistan 519031 üheksakümmend viis ja hiljemalt homme lüli, tee, rullik vahetatud, vedru vinna keeratud jne. Toimetab nagu Karlson või nahkhiir 4-5 m kõrgusel poolpimedas. Ja hind pole hullu.
Vasta

laenad klemmilt
Vasta

(02-11-2021, 21:02 PM)klemm Kirjutas:  ...
Tavaline krohv (võta kõige odavam) Segad sellise kuivema, paksema,  käega topid vahedesse ja märja svammiga kohe kivid puhtaks. Mul naine tegi 5m2 tunnis ja vahed olid suured. 50m2 peale läks 600 kg krohvi. ...
Päris nii lihtsalt ikka ei saa, kõigepealt tuleb vuugivahed haamri ja meisliga puhtaks toksida, sodi välja saada jne Mul naaber lasi vana talulauda müürid konserveerida, 2 selle töö oskajat meest pea suvi läbi toksisid (küll mitte iga päev) ja viskasid kelludega segu pragudesse, mõned kivid tuli uuesti laduda ja mida nad seal veel ei teinud, vähemalt 8 tonnist segukotti kulus ära, võib-olla toodi siis ka kui ma ei trehvanud nägema ...
Vasta

Kui tsementseguga laotud, siis saab müürisegu poest küll. Ma vaikimisi eeldasin, et see paekivimüür mingi lubimördiga laotud. Eelmises posti öeldud ka  tõsi- lahtise soga peale pole mõtet segu määrida. Ja üldiselt püütakse vuukimist teha nii, et hiljem ei peaks väga svammiga pesema.
Vasta

(03-11-2021, 08:07 AM)vant Kirjutas:  Kui tsementseguga laotud, siis saab müürisegu poest küll. Ma vaikimisi eeldasin, et see paekivimüür mingi lubimördiga laotud.
Ma igaks juhuks küsiks veel kord üle, et kui tootja väidab oma igas poes saada oleva toote kohta: "Ehituslubjal ja liival põhinev krohvisegu. Omadustelt lähedane juba sadu aastaid Eesti aladel kasutatud lubimördile, millega laotud ja krohvitud enamus vanu paekivi ja tellisseinu. Paekivist ja dolomiitsetest kivimitest müüride ladumiseks. Vanade müüritiste ja krohvipindade tasandamiseks. Krohvikihi paksus 5-30 mm." - kas see on siis lausvale?

Samas, kui teises (seal bemmi) teemas saime teada, et tänapäevane bensiin rikneb nädalaga, ega siis ei imesta enam millegi üle.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne