KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

sturmbannführer Kirjutas:lambdat saad testriga mõõta.õhulugejat ei saa.panustaks nendele
Vägagi hästi saab õhulugejat testriga kontrollida - otsi signaali pin välja ning võrdle ettenähtud andmetega. Lambda puhul pead teadma millise testriga kallale lähed kuna kõik testrid selleks ei sobi.
Korstna kõrgust saab ka testriga mõõta.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

See lähitulede vahetamine gabariitide vastu oleks nagu vihje kehvale massile?

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta

Kui ma kuskilt peaks alustama, siis prooviks mootori temp andurit. Kui leiad kellegi, kellel on Autodata olemas, siis seal sellele masinale põhjalik diagnostika õpetus olemas. Korrektsed andurite väärtused, kuidas mõõta jne.
Vasta

IT ja digipildi edastamise probleem.
Kaamerad on aastajagu üleval olnud, aga must kast mis kohapeal pilti vastu võtab , salvestab ja peaks hiljem  ka edastama, ei tee seda mitte alati. Netiühendus kohapeal suurepärane, ruuter ok, aga kasutajaliides Sannce Sight (läpakale) ei pääse boxile ligi, algus peale süsteemi paikasaamist oli ok, aga nüüd kord töötab, kord mitte, enamjaolt mitte. Boxiga ühendus käib ainult üle pilveteenuse, otse (static)IP aadressil ei ühendu. Lisaks on see programmijupp aeglane, edastab vaid mustvalget pilti ja kiirendatud kerimist jm mugavusi pole.
küsimus: kas on võimalik selle kasti softi-sisu muuta, või on mõni muu programm, millega boxi poole pöörduda?
Ise ei ole selles teemas tugev, vabandust kui väga valesti väljendatud.


Vasta

Keegi siin just paar päeva tagasi otsis selliseid lindi polte.
ehk leiab siit.
https://www.kuldnebors.ee/search/pollumajandus/pollumajandusmasinate-varuosad/lindipoldid-td74-75-50-tk/search.mec?pob_post_id=83136303&pob_action=show_post&pob_cat_id=10832&pob_browser_offset=2600&pob_view_language_id=et&search_X_cat_ids=0&pob_page_index=26&pob_page_size=100
Vasta

(30-11-2021, 22:25 PM)Roland Kirjutas:  Keegi siin just paar päeva tagasi otsis selliseid lindi polte.
ehk leiab siit.
https://www.kuldnebors.ee/search/pollumajandus/pollumajandusmasinate-varuosad/lindipoldid-td74-75-50-tk/search.mec?pob_post_id=83136303&pob_action=show_post&pob_cat_id=10832&pob_browser_offset=2600&pob_view_language_id=et&search_X_cat_ids=0&pob_page_index=26&pob_page_size=100
see oli vist üleliigse asja (vanarauda viskamise) teemas
Vasta

(30-11-2021, 21:57 PM)hulgus Kirjutas:  IT ja digipildi edastamise probleem.
Kaamerad on aastajagu üleval olnud, aga must kast mis kohapeal pilti vastu võtab , salvestab ja peaks hiljem  ka edastama, ei tee seda mitte alati. Netiühendus kohapeal suurepärane, ruuter ok, aga kasutajaliides Sannce Sight (läpakale) ei pääse boxile ligi, algus peale süsteemi paikasaamist oli ok, aga nüüd kord töötab, kord mitte, enamjaolt mitte. Boxiga ühendus käib ainult üle pilveteenuse, otse (static)IP aadressil ei ühendu. Lisaks on see programmijupp aeglane, edastab vaid mustvalget pilti ja kiirendatud kerimist jm mugavusi pole.
küsimus: kas on võimalik selle kasti softi-sisu muuta, või on mõni muu programm, millega boxi poole pöörduda?
Ise ei ole selles teemas tugev, vabandust kui väga valesti väljendatud.

Kasti all sa mõtled salvestit? Alustuseks võiks võrgu üldise seadistuse üle vaadata, näiteks et nimeserverid (DNS) on õigesti seadistatud ja vastavad. Ega juhuslikult ühenduseks Telia turvanet ei ole?
Vasta

(30-11-2021, 22:31 PM)honkomees Kirjutas:  
(30-11-2021, 22:25 PM)Roland Kirjutas:  Keegi siin just paar päeva tagasi otsis selliseid lindi polte.
ehk leiab siit.
https://www.kuldnebors.ee/search/pollumajandus/pollumajandusmasinate-varuosad/lindipoldid-td74-75-50-tk/search.mec?pob_post_id=83136303&pob_action=show_post&pob_cat_id=10832&pob_browser_offset=2600&pob_view_language_id=et&search_X_cat_ids=0&pob_page_index=26&pob_page_size=100
see oli vist üleliigse asja (vanarauda viskamise) teemas

Mina otsisin ja otsin siiamaani.

Aga mul pole neid traktorile vaja s.t. kulunud või katki poldid sobivad ka. Tahan kuumaks ajada ja haamriga taguda.

5 eur/tk pole tapvalt kallis ka, aga tean, et neid vedeleb paljudel vanametallis ka, randid sisse kulunud jne.
Vasta

(03-12-2021, 10:15 AM)ivo86 Kirjutas:  
(30-11-2021, 22:31 PM)honkomees Kirjutas:  
(30-11-2021, 22:25 PM)Roland Kirjutas:  Keegi siin just paar päeva tagasi otsis selliseid lindi polte.
ehk leiab siit.
https://www.kuldnebors.ee/search/pollumajandus/pollumajandusmasinate-varuosad/lindipoldid-td74-75-50-tk/search.mec?pob_post_id=83136303&pob_action=show_post&pob_cat_id=10832&pob_browser_offset=2600&pob_view_language_id=et&search_X_cat_ids=0&pob_page_index=26&pob_page_size=100
see oli vist üleliigse asja (vanarauda viskamise) teemas

Mina otsisin ja otsin siiamaani.

Aga mul pole neid traktorile vaja s.t. kulunud või katki poldid sobivad ka. Tahan kuumaks ajada ja haamriga taguda.

5 eur/tk pole tapvalt kallis ka, aga tean, et neid vedeleb paljudel vanametallis ka, randid sisse kulunud jne.
See 5 EUR tk võib isegi ka kõige soodsam diil olla, mis ette tuleb. Hiljuti pakkusin ise reaalses vanametalli viidavas koormas oleva ca. 10-15 kilose virbli eest omanikule 5 EUR. Enne omanik ütles, et tema arust hinda ja väärtust asjal pole, et paku mingi sümboolne summa ja vii ära. 5 EUR pakkumise kohta sain teada, et see pole tänapäeval mingi raha ja häbi peaks olema normaalsel mehel sellise summaga pakkumist üldsegi teha. Seejärel sain uut infot et sümboolne summa, mida oleks viisakas sellises olukorras pakkuda on 25-35 EUR.

Seega teemast kõrvalepõikena igasugu 5 eurine vanametalli ost võib olla tänapäeval omamoodi suur vedamine ja õnnemäng Big Grin
Vasta

(03-12-2021, 01:07 AM)Mahno Kirjutas:  
(30-11-2021, 21:57 PM)hulgus Kirjutas:  IT ja digipildi edastamise probleem.
...

Kasti all sa mõtled salvestit? Alustuseks võiks võrgu üldise seadistuse üle vaadata, näiteks et nimeserverid (DNS) on õigesti seadistatud ja vastavad. Ega juhuslikult ühenduseks Telia turvanet ei ole?
Must kast ehk DVR. Ühendus on Telia 4G. antenn 5m kõrgusel, signaal olevat ok, samas telefoni levi on maapinnal kehv, kohati olematu.
Vahepeal on niipalju targem, et Telia andmetel töötas see 4G viimati 29.11 hommikul loetud tunnid. Tulukesed vilguvad, toide on. Lubati tehnik saata.
Nimeserverid... millega neid süüakse?


Vasta

(03-12-2021, 10:59 AM)mossepower Kirjutas:  
(03-12-2021, 10:15 AM)ivo86 Kirjutas:  
(30-11-2021, 22:31 PM)honkomees Kirjutas:  
(30-11-2021, 22:25 PM)Roland Kirjutas:  Keegi siin just paar päeva tagasi otsis selliseid lindi polte.
ehk leiab siit.
https://www.kuldnebors.ee/search/pollumajandus/pollumajandusmasinate-varuosad/lindipoldid-td74-75-50-tk/search.mec?pob_post_id=83136303&pob_action=show_post&pob_cat_id=10832&pob_browser_offset=2600&pob_view_language_id=et&search_X_cat_ids=0&pob_page_index=26&pob_page_size=100
see oli vist üleliigse asja (vanarauda viskamise) teemas

Mina otsisin ja otsin siiamaani.

Aga mul pole neid traktorile vaja s.t. kulunud või katki poldid sobivad ka. Tahan kuumaks ajada ja haamriga taguda.

5 eur/tk pole tapvalt kallis ka, aga tean, et neid vedeleb paljudel vanametallis ka, randid sisse kulunud jne.
See 5 EUR tk võib isegi ka kõige soodsam diil olla, mis ette tuleb. Hiljuti pakkusin ise reaalses vanametalli viidavas koormas oleva ca. 10-15 kilose virbli eest omanikule 5 EUR. Enne omanik ütles, et tema arust hinda ja väärtust asjal pole, et paku mingi sümboolne summa ja vii ära. 5 EUR pakkumise kohta sain teada, et see pole tänapäeval mingi raha ja häbi peaks olema normaalsel mehel sellise summaga pakkumist üldsegi teha. Seejärel sain uut infot et sümboolne summa, mida oleks viisakas sellises olukorras pakkuda on 25-35 EUR.

Seega teemast kõrvalepõikena igasugu 5 eurine vanametalli ost võib olla tänapäeval omamoodi suur vedamine ja õnnemäng Big Grin

See võib nii ka olla, aga tegemist on mul hobiga ning karjuvat vajadust nende ostu järgi ka ei ole, seega 35 euri sellise pulga eest ei maksa. Selline pulk võiks rohkem väärt olla inimesele, kel seda just traktori jaoks uuena vaja on. Uus maksab poes ka 5 euri minu info järgi.

Lisaks - minu jaoks määrab hinna ära ka see, mis hinnaga ma leian muud sobivat materjali või ka brisa.fi lehelt odavama otsa noa terast, mis on juba mõõdus ja ei vaja nii palju tööd.
Ja omab lisaks kaasa tulevat infot, et kuidas kuumtöötlemine, karastamine jms teha, et tulemust saada.

Aga..kui kellelgi vanametallihunnikus vedeleb ka lehtvedru leht või paksemaid lintsae tükke vms, millest võiks hea olla nuga meisterdada, võib ka mulle kirjutada. Ma olen siin enne ka inimestega väikseid vahetusi teinud ja kindlasti leiab midagi, mille järgi teisel pool ka huvi on. Olgu siis kasvõi raha.

Praegu olen teinud mitu nuga vana volvo spiraalvedrudest. Tulemus ok, aga hea meelega prooviks erinevaid materjale ja katsetaks erinevat töötlust.
Vasta

Jätan kastikesed tegemata seekord Smile
Sepistamisvidikutes tihtipeale viilid toorikuks, neid on vast lihtsam leida.
Prügimäelt millegi vajaliku saamiseks tuleb seal tihemini käia, helistamispalved enamasti ununevad ära või siis peab enne motiveerima haldajat, aga seal võib tekkida muud laadi konflikt jälle.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(03-12-2021, 11:22 AM)ivo86 Kirjutas:  ...
Aga..kui kellelgi vanametallihunnikus vedeleb ka lehtvedru leht või paksemaid lintsae tükke vms, millest võiks hea olla nuga meisterdada, võib ka mulle kirjutada. Ma olen siin enne ka inimestega väikseid vahetusi teinud ja kindlasti leiab midagi, mille järgi teisel pool ka huvi on. Olgu siis kasvõi raha.

Praegu olen teinud mitu nuga vana volvo spiraalvedrudest. Tulemus ok, aga hea meelega prooviks erinevaid materjale ja katsetaks erinevat töötlust.
masinsae leht(i), lintsae linte(1mm), kulunud viile, vist isegi "soome" kelgu jalase juppe leiaks nurgast. Ei lõika, posti ainult hädavajadusel.


Vasta

Kui sa selliselt nimeserverite kohta küsid, siis ma soovitaks ikkagi mõni mõningase it teadmisega sõber kohale kutsuda, kes nö baasfunktsionaalsuse ja toimimise üle vaatab. Selle info pealt on raske öelda, mis katki on.

DNS on see süsteem, mis masinate jaoks domeeninimed (a la forum.automoto.ee) IP aadressideks (a la 217.146.69.18) teisendab. Süüakse teda üldjuhul käsurealt või logide ridu vaadates Smile

Aga jah, see on ka hea algus, kui telia tehnik kohale tuleb ja vaatab, kas internet üldse olemas on.
Vasta

Tere.Üks küsimus :tagasilla veoga VAZ auto transportimine Konnal...
Tekkis arutelu,et kui vedada ja kardaani maha ei võta siis rikub 
ära käigukasti.
Kas on see nii või võib vedada 180 km...
Kas oskate nõu anda.
Vasta

Miks kust selline arvamus?
Vasta

Kui tagasillas ja käigukastis on õli ikka sees, siis ei juhtu midagi. Kontrollitud.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta

(03-12-2021, 18:13 PM)Roland Kirjutas:  Tere.Üks küsimus :tagasilla veoga VAZ auto transportimine Konnal...
Tekkis arutelu,et kui vedada ja kardaani maha ei võta siis rikub 
ära käigukasti.
Kas on see nii või võib vedada 180 km...
Kas oskate nõu anda.
Pukseerida ei tohi sundõlitusega k.kastiga masinaid (eeldusel et ikka manuaal ja kang N peal). Ehk kui kastis on oma õlipump (sisend võllil), siis min.kiirusega, min. kaugusele. Kui mootor töötab, siis anna talda. Venes veeti sõidukaid kolmnurgaga slepis tuhandeid km...


Vasta

(03-12-2021, 18:57 PM)hulgus Kirjutas:  
(03-12-2021, 18:13 PM)Roland Kirjutas:  Tere.Üks küsimus :tagasilla veoga VAZ auto transportimine Konnal...
Tekkis arutelu,et kui vedada ja kardaani maha ei võta siis rikub 
ära käigukasti.
Kas on see nii või võib vedada 180 km...
Kas oskate nõu anda.
Pukseerida ei tohi sundõlitusega k.kastiga masinaid (eeldusel et ikka manuaal ja kang N peal). Ehk kui kastis on oma õlipump (sisend võllil), siis min.kiirusega, min. kaugusele. Kui mootor töötab, siis anna talda. Venes veeti sõidukaid kolmnurgaga slepis tuhandeid km...
Manuaal ikka...
lada 2107
Vasta

(03-12-2021, 13:41 PM)hulgus Kirjutas:  
(03-12-2021, 11:22 AM)ivo86 Kirjutas:  ...
Aga..kui kellelgi vanametallihunnikus vedeleb ka lehtvedru leht või paksemaid lintsae tükke vms, millest võiks hea olla nuga meisterdada, võib ka mulle kirjutada. Ma olen siin enne ka inimestega väikseid vahetusi teinud ja kindlasti leiab midagi, mille järgi teisel pool ka huvi on. Olgu siis kasvõi raha.

Praegu olen teinud mitu nuga vana volvo spiraalvedrudest. Tulemus ok, aga hea meelega prooviks erinevaid materjale ja katsetaks erinevat töötlust.
masinsae leht(i), lintsae linte(1mm), kulunud viile, vist isegi "soome" kelgu jalase juppe leiaks nurgast. Ei lõika, posti ainult hädavajadusel.
Lehtvedru on pask materjal, eriti kasutatud, üks hea noameister pidas parimateks materjalideks vene auto veljevitsasid ja traktori istme torsioonvedrusid. Lindipoldid, ka veneaegsed võivad olla head või halvad sõltub valmistamise ajast, vanemad olid sitkemad. uuemad suht vedelad. Ei pretenteeri absoluutsele tõele, aga nii rääkis meister, valmistatud nugadel on ka meistrimärk peal.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne