KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 4)

Sees on kruvid reguleerimiseks. Kuugelda calibrate laser level "laseri nimi".
Vasta

(03-03-2022, 12:07 PM)isandpauk Kirjutas:  Ootan ettepanekuid, kuidas kontrollida iseloodiva ristjoon laseri täpsust horisontaalsel ja vertikaalsel teljel ilma metroserti külastamata?
10-20 m aiavoolikut, vett täis ja otstesse klaastorukesed. Täpsem kui iga kontrollimata vesilood.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(03-03-2022, 14:32 PM)Roomik Kirjutas:  Laser paika tähendab et alus on loodis. Kas siis kolmjalal mull keskel või laua peal. Eksimus saab olla max paar kraadi. Arvuta välja, palju joone kõrgus muutub, kui laseri "mehaaniline telg" on loodist väljas näiteks ütleme rõveviltu 5kraadi vs otse. ...

Mu laser 5 kraadi enam ise ära ei loodi, kuni 4 kraadi on piir. Aga kui pannagi 4 kraadi viltu täpselt "õigesse" suunda ja siis keerata 180 kraadi, on kõrguste erinevus 9-10 mm. Ma endale igatahes ehitasin sellest täpsemalt maja.
Vasta

(03-03-2022, 15:24 PM)aavu Kirjutas:  
(03-03-2022, 12:07 PM)isandpauk Kirjutas:  Ootan ettepanekuid, kuidas kontrollida iseloodiva ristjoon laseri täpsust horisontaalsel ja vertikaalsel teljel ilma metroserti külastamata?
10-20 m aiavoolikut, vett täis ja otstesse klaastorukesed. Täpsem kui iga kontrollimata vesilood.
Vesiloodi kontrollimine on mõnekümne sekundi küsimus.

Kontrollida saaks lihtsasti ka püstist kriipsu, nööri otsa miskit rippu ja olemas.

Pähkliajude hirm
Vasta

(02-03-2022, 23:10 PM)v6sa Kirjutas:  Respo haagise luugi hinge telg on 12 mm ja maksab 2 €. Kood 12571.

Kodulehel väljas ei ole, aga PDF-kataloogis on täitsa olemas lk 24: https://www.respo.ee/et/pdfcatalog/index.../varuosad/

Kui on mingi erikujulist vaja, siis läheb muidugi huvitavamaksWink
See Respo haagise asi on enamvähem õige asi, nüüd oleks vaja veel nii, et see stopperdus on kandilise kujuga Big Grin Tegemist on siis halumasina Pilkemaster EVO tugijalgade kinnitusega. 
Aga suhteliselt uskumatu, et isegi mingeid sarnaseid tooteid olen leidnud Tartu ümbrusest ülivähe.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta

(03-03-2022, 15:24 PM)aavu Kirjutas:  
(03-03-2022, 12:07 PM)isandpauk Kirjutas:  Ootan ettepanekuid, kuidas kontrollida iseloodiva ristjoon laseri täpsust horisontaalsel ja vertikaalsel teljel ilma metroserti külastamata?
10-20 m aiavoolikut, vett täis ja otstesse klaastorukesed. Täpsem kui iga kontrollimata vesilood.

See aiavooliku värk on raamatust lugedes ja pildi pealt vaadates ülikõva. Olen korra elus proovinud. Oli vaja üks tasapind vaja paari erinevasse kohta üle kanda. Niipea kui seda 10 m pikkust voolikut oled pisut liigutanud, pole kummaski otsas vee tasapind enam samal tasemel, sest voolik on pehme ja muudab pisut oma kuju, seega ka mahutavust. Lisaks veel päikesest tulenev vee paisumine/kahanemine varjus ja päikese käes olevatel vooliku osadel. Mässasin tund aega, siis võtsin vesiloodi ja panin majakad maha. Sai vähem kui kümne minutiga tehtud.
Vasta

(03-03-2022, 18:07 PM)kr8nik Kirjutas:  
(03-03-2022, 15:24 PM)aavu Kirjutas:  
(03-03-2022, 12:07 PM)isandpauk Kirjutas:  Ootan ettepanekuid, kuidas kontrollida iseloodiva ristjoon laseri täpsust horisontaalsel ja vertikaalsel teljel ilma metroserti külastamata?
10-20 m aiavoolikut, vett täis ja otstesse klaastorukesed. Täpsem kui iga kontrollimata vesilood.

See aiavooliku värk on raamatust lugedes ja pildi pealt vaadates ülikõva. Olen korra elus proovinud. Oli vaja üks tasapind vaja paari erinevasse kohta üle kanda. Niipea kui seda 10 m pikkust voolikut oled pisut liigutanud, pole kummaski otsas vee tasapind enam samal tasemel, sest voolik on pehme ja muudab pisut oma kuju, seega ka mahutavust. Lisaks veel päikesest tulenev vee paisumine/kahanemine varjus ja päikese käes olevatel vooliku osadel. Mässasin tund aega, siis võtsin vesiloodi ja panin majakad maha. Sai vähem kui kümne minutiga tehtud.
?????
Vasta

U-toru kasutamine eeldab mõtlemist ja rahulikke liigutusi, rapsides lähed hulluks.
Vasta

vwt2 Kirjutas:
kr8nik Kirjutas:See aiavooliku värk on raamatust lugedes ja pildi pealt vaadates ülikõva. Olen korra elus proovinud. Oli vaja üks tasapind vaja paari erinevasse kohta üle kanda. Niipea kui seda 10 m pikkust voolikut oled pisut liigutanud, pole kummaski otsas vee tasapind enam samal tasemel, sest voolik on pehme ja muudab pisut oma kuju, seega ka mahutavust. Lisaks veel päikesest tulenev vee paisumine/kahanemine varjus ja päikese käes olevatel vooliku osadel. Mässasin tund aega, siis võtsin vesiloodi ja panin majakad maha. Sai vähem kui kümne minutiga tehtud.
?????
Ühendatud anumate põhimõte ja Pascali seadus ilmselt kodanikule tundmatu teema...

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(03-03-2022, 18:07 PM)kr8nik Kirjutas:  
(03-03-2022, 15:24 PM)aavu Kirjutas:  
(03-03-2022, 12:07 PM)isandpauk Kirjutas:  Ootan ettepanekuid, kuidas kontrollida iseloodiva ristjoon laseri täpsust horisontaalsel ja vertikaalsel teljel ilma metroserti külastamata?
10-20 m aiavoolikut, vett täis ja otstesse klaastorukesed. Täpsem kui iga kontrollimata vesilood.

See aiavooliku värk on raamatust lugedes ja pildi pealt vaadates ülikõva. Olen korra elus proovinud. Oli vaja üks tasapind vaja paari erinevasse kohta üle kanda. Niipea kui seda 10 m pikkust voolikut oled pisut liigutanud, pole kummaski otsas vee tasapind enam samal tasemel, sest voolik on pehme ja muudab pisut oma kuju, seega ka mahutavust. Lisaks veel päikesest tulenev vee paisumine/kahanemine varjus ja päikese käes olevatel vooliku osadel. Mässasin tund aega, siis võtsin vesiloodi ja panin majakad maha. Sai vähem kui kümne minutiga tehtud.
st. Ühendatud anumate seadus enam ei kehti?
Eelmisel jaanipäeval minul veel kehtis, vana kompressorivoolik, kaks juppi läbipaistvat voolikut klambritega otstesse, paar liitrit vett sisse ja markeriga jooned orienteerumiseks. hilisem "djuuning" lisas kruvid sarika/posti külge fikseerimiseks ja otstesse korgid väikese tuulutusavaga, sest üksi katusel opereerides kippus ikka üks ots madalamale ja vesi pani jooksu.
Must voolik, eelmise jaanipäeva päikese ja 30kraadises soojas tõestas siiski füüsikaseaduste kehtivust ja katus sai peaaegu sirge. Voolik kuju ei muutnud ja vee paisumisest tekkiv vahe jäi märkamata.
ps. võin pikemaks kasutuseks välja laenutada.


Vasta

(03-03-2022, 20:53 PM)Walter Kirjutas:  
vwt2 Kirjutas:
kr8nik Kirjutas:See aiavooliku värk on raamatust lugedes ja pildi pealt vaadates ülikõva. Olen korra elus proovinud. Oli vaja üks tasapind vaja paari erinevasse kohta üle kanda. Niipea kui seda 10 m pikkust voolikut oled pisut liigutanud, pole kummaski otsas vee tasapind enam samal tasemel, sest voolik on pehme ja muudab pisut oma kuju, seega ka mahutavust. Lisaks veel päikesest tulenev vee paisumine/kahanemine varjus ja päikese käes olevatel vooliku osadel. Mässasin tund aega, siis võtsin vesiloodi ja panin majakad maha. Sai vähem kui kümne minutiga tehtud.
?????
Ühendatud anumate põhimõte ja Pascali seadus ilmselt kodanikule tundmatu teema...
Noormees pidas silmas seda, et astub keegi kogemata voolikule, tõuseb tase mõlemas otsas hopsti. Samamoodi väikesem looge väikesem maht == kriips kõrgem tase võrdselt mõlemas otsas. See tähendab, geniaalne idee siduda üks ots mingi null-punkti külge ja käia teisega ringi, ei tööta, sest null kõigub. Natuke aitas selle vastu, kui kasutada voolikust olulisemalt jämedamat klaasi. Teine raamatutarkuss oli, et kui lasete vett kraanist, siis peab üleöö panges seisma, et väikesed õhumullikesed välja läheks, muidu ühinevad kõige ebasobivamal hetkel.
Aga küsimus oli ju laseri testimise vahendis, mitte laseri asendajas, nii et miks mitte.
Vasta

Ma sain sellisr 20m  voolikuha totaalse tünga.  Pascal oleks surnuks naernud.
Panin tosooli sisse aga oli vähe. Valasin teisest otsast vett juure. Katuse servas silmaga näha, et asi viltu.
Vot siis tuli meelde, et mõningatel asjadel on erinevad erikaalud ja difusioon nii peenes voolikus ei toimi paugupealt.
Voliku otsad kõrvuti olid siis oli kõrguste vahe 4cm.
Vot tak.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Mässasin ka usinasti vesiloodiga aga lõpuks sain hakkama. Reservuaarid ei istunud korralikulg vooliku otsa, siis oli liig vähe vett torus või ei saanud skaalast aru. Pärast valasin marjadest tehtud morssi lisaks, oli tunduvalt parem lugeda näitu. Keppi ja käpikut jagus kõigile aga postid olid tolerantsed üksteise suhtes. Kokkuvõtvalt- asjad korda, voolik vett täis, nii et mulle sisse ei jää, veidi meelekindlust ja saab hakkama.
Vasta

Ma ju ütlesin, et pildi pealt vaadates on ülikõva, aga proovige reaalses elus kasutada ja saate päris pikalt higistada.
Kõikidele targutajatele: üllatus-üllatus, olin sel päeval koolis kui ühendatud anumatest räägiti...
Vasta

Vaatan, et paar ruutu kere lappimiseks sobivat 1mm külmvaltslehte võiks varuda.
Enimoris varsti ilmselt 'net in ne buudet'.
Kas alternatiivide ja just kvaliteedi osas oskab keegi soovitust anda? Hind ilmselt selle koguse juures pole määrav. Romust katuseid-kapotte esialgu ei viitsi ja vaevalt tänapäeval vanakooli tehnika jaoks millimeetrist leiabki.
Vasta

Metall24.ee,kindlasti ka exmet,aga laagri laos tellimise peale ilmselt.See peaks ju olema masslevinud artikkell ja kõik peaksid müüma vähemalt lehe kaupa.Ka viljandi metallil e pood olemas.
Vasta

Millist veekindlat vineeri soovitate ATV haagisele. Esimene mis panin pidas 8-10a. järgmine 3a see minu viga valisin vale. Seisab pidevalt õues. Homme plaanis ostule minna. Arvan et 8-10mm paksust
Vasta

(04-03-2022, 20:57 PM)juri73 Kirjutas:  Millist veekindlat vineeri soovitate ATV haagisele. Esimene mis panin pidas 8-10a. järgmine 3a see minu viga valisin vale. Seisab pidevalt õues. Homme plaanis ostule minna. Arvan et 8-10mm paksust
Veekindlat vineeri ei olevatki olemas, olla vaid niiskuskindel, mõni rohkem, mõni vähem. vineeril tootjate osas suurt vahet vist ei ole, pigem paigaldus: niiskus poeb sisse (lõigatud) servadest, avadest ja vigastustest, soovitaks katusemastiksiga servad avad kinni möksida, kui tuubi kuumutada n. keevas vees, siis ronib päris kenasti. Kui sodist puhas hoida ja veele äravool tagada, et kuivada saab, siis kestab. Paksuse osas sõltub vajadusest, kui pidevalt vanarauda ja kive vead, siis võib ka 20mm väheks jääda, 9-10 oleks ikka miinimum. Sõltub ka pinna suurusest ja alusest.


Vasta

Kui sa kärule mingit sorti varikatuse suudad tekitada, siis see on vast kõige parem. Enam-vähem ühevanused tikid tootmisaastatega 2005 kanti, üks kupliga, teine ilma - põhja säilivuse erinevus on tohutu. Mõlemad õuepidamisel lageda taeva all.
Vasta

(04-03-2022, 20:57 PM)juri73 Kirjutas:  Millist veekindlat vineeri soovitate ATV haagisele. Esimene mis panin pidas 8-10a. järgmine 3a see minu viga valisin vale. Seisab pidevalt õues. Homme plaanis ostule minna. Arvan et 8-10mm paksust

Sõltub ju asukohast kaSad

Tallinna läheduses küsiks kõigepealt Klavise hinda: vineerimaailm.ee.

8 mm on sihuke lehtede ja muru kärukesele, mida koheldakse siidkinnastes ja vaid ilusa ilmaga varjulistes kohtades. Kui viskad vahel mulda ja selles olevaid kive ka kärusse, siis alla 15 mm ei mängiks. Ning nagu öeldi, on oluline kaitsta lõiked ja avad, kasvõi värviga.

12 mm Klavise veekindel vineer on õues kaevukaaneks olnud aastast 2006. Veel püsib ühes tükis, aga kandevõimet ilmset väga enam ei ole.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 3 külali(st)ne